COURANT. LEIDSCHE 1880. R\ 109, DINGSDAG 11 MEI. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.60. franco p. p. ƒ2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.86,. franco p.p. 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 2526 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). BUNNENLAiNttSCHE BEIUGTEN. LEIDEN. 10 Mei. In de gisteren gehouden godsdienstoefening van de gemeente der Doops gezinden, herhacht haar voorganger, dr. C. Sepp, in treilende woorden het treurig" bverlijden van het hoofd der gemeente. Toen hij voor nu ruim 14 jaren de opvolger werd van een der uitnemendste menschen, wiens nage- j dachtenis nog bij tal van leden dezer gemeente in het geheugen is, nam hij eene moejjelijke taak op zich. Met weemoed herdacht hij. hoe hij den ge- achten overledene vaak onder zijne hoorders, en wel onder zjjne belangstel lende hoorders, mogt tellen. Was in het leven Christus steeds zijn kracht geweest, ook in de ure des doods was zijne hope op Christus gevestigd. Bjj de overtuiging dat zijne nagedachtenis steeds in gezegend aandenken zou bljjven, sprak hij tevens den wensch uit, dat, evenmin als de waardige overledene dit deedzijn opvolger zjjne plaats in het bedehuis zou laten ledig slaan.' lieden voormiddag, met den trein van 10.1, had het vervoer plaats van het stoffelijk overschot naar Dordrecht, waar hei in liet familiegraf zal worden bjjgezet. Reeds vroegtijdig had zich op de Breestraat, in de nabij heid van het sterfhuis, eene groote menigte verzameld, om den treurigen stoet te zien voorbijtrekken. Aan het station van den Hollandschen spoorweg hadden zich inmiddels de burgerlijke en militaire autoriieiten verzameld, om het stoffelijk over schot op te wachten en het de laatste eer te bewijzen De wethouders en leden van den raad, de akademische senaat vertegenwoordigd door rector en secretaris, de leden van het collegium van het studentencorps, de dijk graaf van Rijnland, de kantonregter en tal van leden van commissiën waar van de overledene lid was, benevens de garnizoens-kommandant en een aantal officieren zoo van het leger als van de dd. schutterij, verbeidden, deels in de wachtkamer, deels op het perron, de aankomst van den stoel. Met tal van bloemenkransen bedekt, werd de lijkkist op de baar gezet, door een twaalftal dragers opgenomen en naar den voor het vervoer be stemden waggon gebragt. Alle aanwezigen volgden de haar en in alle stilte werd, in bijzijn van den ée'nigen zoon van den overledene en een paar familieleden, de kist in den waggon geplaatst, die weldra zijne droeve vracht naar Dordrecht zou overbrengen. Volgens den wensch van de familie van den overledene had de plegtigheid zoo eenvoudig mogeljjk plaats. Van daar dat ook bij die gelegenheid door geen der aanwezigen het woord werd gevoerd. -- Gisteren waren, bfl gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. prinses Marianne, tante des konings, van de publieke gebouwen de vlaggen uitgestoken, wegens den rouw, waarin de gemeente verkeerde, slechts halverstok. Door den heer G. Wilhelmy Damsté is bij den raad insediend een voor- stelbetreffende de bediening der bruggen. Hij acht hel door burg. en weth. voorgestelde tarief te hoog, en dus nadcelig voor den kleinhandel, doch vooral voor onze zoo bloejjende veemarkt. Dientengevolge wordt door hem een lager tarief voorgesteld voor het heffen van bruggeld. Volgens zijne berekening zou, wanneer het door burg. en weth. voorgestelde tarief ƒ8000 opbragt, het door hem voorgestelde tarief ruim ƒ5000 opbrengen. Ook wil hij voor stoombooten, wat betreft de grootte der vaartuigen, niet in min dering brengen de ruimte der machinekamer, ketels enz., uithoofde de stoom booten veel meer laadruimte op het dek hebben dan andere vaartuigen. Door den heer van Hetlinga Tromp is aan den raad in overweging gege ven hem, wegens voortdurende ongesteldheid, in de commissie van financiën door een tijdelijk lid te doen vervangen. Ingevolge zjjn verzoek wordt door burg. en weth. voorgesteld aan den heer G. C. C. Wichers van Kerchem vergunning te verleenen tot plaatsing van een schuitenhuis in de Singelgracht bij de Haaghrug. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partjjen van 100 50, 10 en 5 hectoliters, waren de prijzen 38.0020.00, ƒ4 00 en/2.00. Heden morgen, omstreeks 7 ure, is alhier uit het water aan den Zoeterwoudschen Singel als lijk opgehaald eene dienstmaagd, genaamd G. d. L., oud 31 jaar. geboren te Woerden. Bij de mededeeling van het 25-jarig bestaan der firma Cahen, in ons vorig nommer, hebben wij verzuimd mede te deelen dat aan de koopers een bon zal worden uitgereikt, waarop men onmiddellijk zjjn souvenir zal kunnen bezigtigen, dal op 15 Junij kan worden afgehaald. -- De Leidsche studenten-verccniging tot vrijwillige oefening m den wapen handel "Pro Patria" stelt zich voor ter viering van haar 12%-jarig bestaan, hetwelk met het 611"* lustrum der akademie zamenvalt, een concours te geven op het schietterrein der dienstdoende schutterij te 's Gravenhage, waar door de zorg van het gemeentebestuur ten vorigen jare eene voortreffelijke en uitgebreide schijfinrigting is tot stand gebragt. Zjj schrijft daarom eenen algemeenen schietwedstrijd uit, te houden op 7, 8, 9 en 10 Junjj a. 9. en verdeeld in de volgende categoriën: A. Wedstrjjd op 200 passen lusschen corpsen van de marine en van het leger, waaraan kan deelgenomen worden door één officier en vier minderen van elk met geweer of karabjjn gewapend regiment, of op zich zelf staand corps, minder dan een regiment sterk zjjnde. (Behoudens de aangevraagde be williging van bh. Exe. de ministers van marine en van oorlog.) B. Wedstrijd op 200 passen tusschen scherpschutters-corpsen en weer- baarheids-vereenigingen, waaraan kan deelgenomen worden dooréén officier en vier minderen van elk scherpschutters-corps, of door 5 leden van elke I niet op militairen voet ingerigte weerbaarheids-vereenigtng, Ier mededinging uitgenoodigd zijnde. C. Wedstrjjd op 200 passen tnsschen schutterijen, waaraan kan deelge nomen worden door één officier en vier minderen van elk bataillon dienst doende en rustende schHtterjj of van elke dienstdoende schutterij, minder dan een bataillon sterk zijnde. D. Personele wedstrijd op 200 passen, aangeboden aan de officieren der marine, van het Nederlandsche en van het Indische leger, van de scherp schutters corpsen en van de schutterijen. Onder-Afdeeling: Personele wedstrijdspeciaal aangeboden aan deleden van het centraal-comité van den Nederl. Weerbaarheidsbond en de bestuur ders der uitgenoodigde weerbaarheids-verecnigingen, voor zoover niet gereg- 1 tigd tot mededinging in de hoofd-afdeeling. E. Personele wedstrijd op 200 passen, aangeboden aan de officieren in de categorie D genoemd, aan de onderofficieren der dienstdoende schutte rijen, aan alle onderofficieren en de minderen die aan de corpswedstrijden hebben deelgenomen, en aan al de leden der uitgenoodigde scherpschutters- corpsen en weerbaarheids-vereenigingen. F. G. H. J. Wedstrijden op vaste en vrije banen van 200 en 300 passen, opengesteld voor iedereen. K. Wedstrijd met den revolver op een baan van 25 passen, opengesteld voor iedereen. Het bestuur van de Leidsche scherpschutters-vereeniging "Pro Patria" heeft de verschillende vcrccnigingen tol mededinging uitgenoodigd. De gele genheid daartoe wordt door de groote spoorweg-maatschappijen in ons land allezins gemakkelijk gemaakt. Met erkentelijkheid maakt het bestuur er melding van, dat reeds tal van prijzen zijn toegezegd. Er bestaat dan ook gegronde verwachting, dat eene schitterende en uitgebreide verzameling prijzen zal kunnen aangeboden wor den, al blijft ook het bestuur zich voor de aanbieding van verdere prjjzen ten zeerste aanbevelen. Men schrijft ons uil Leiderdorp: In de IV. R. Cour. van jl. Zaturdag komt een berigt voor omtrent een eischdie door het gemeentebestuur van Leiderdorp zou zijn gedaan aan de firma Sillevis Rutten, om restitutie van kosten door hrandbltissching veroorzaakt. Hoewel door het gemeente bestuur met die firma wel onderhandelingen zijn gevoerd over eene tegemoet koming, moet toch het berigt omtrent een eisch geheel onjuist worden ge acht. Om met grond een eisch tol schadevergoeding te kunnen instellen zou eerst in regten uitgemaakt moeten zjjn f dat in de fabriek petroleum aanwezig was zonder vergunning. Nog schijnt het aan den berigtgever van de /V R. C. ontgaan te zijn, dat hel bewaren van petroleum is geregeld hij de'wet op inrigtiugendie gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken (Staatsblad n" 95 van 1875), en een dergelijke eisch, al bestond ze, nooit op eene gemeente-verordening kan rusten.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1