k 1 ten behoeve van een. hospitaal een "fancy fair" werd gehouden en het dan sen in vollen gang was. Drie dames werden gedood en achttien personen gewond. Men schat de schade op 150,000 In berigten uit Melbourne wordt medegedeeld dat men in Australië op het oogenblik geen raad weet met het vee, en dat men daarom ernstig bedacht is op middelen tot uitvoer op groote schaal. In Queensland alleen lijn thans 6,000,000 schapen en 3,000,000 runderen, latende, ua aftrek van het verbruik in de kolonie zelve, eene hoeveelheid van 2000 ton 's weeks beschikbaar tot Hitvoer. FRANKRIJK. Naar men uit Parijs aan de Köln. Zeil. meldt begaf de pauselijke nuntius zich op 22 April naar het Elysée, om den president der republiek «en eigenhandig schrijven van den Paus over te reiken. In dien brief komt <le Paus op voor de Jezuïten en de andere in Frankrijk niet erkende gees telijke orden, die onmisbaar zijn voor de kerk. Hij wijst voorts, evenals de bisschoppen in hunne prolesten, op de gevaren, die voor Frankrijk nit de besluiten van 29 Maart voortvloeijenen verzoekt die in te trekken. De afgeloopen winter was voor den Jardin des plantes noodlottig. Vele boomen en heesters zijn dood gegaan. Ook de eeuwenheugende ceder van den Libanon schijnt dood. De in den tuin aanwezige dieren hebben echter nog meer geleden. De tuin bezit nagenoeg twaalfhonderd levende wezens en daarvan zjjn meer dau tweehonderdvijftig door de koude omge komenvele herten, vele gazellen, vele antilopen, vele vogels. Twee leeuwen zijn gestorven, een fraaije giral en ook het nijlpaard. Alleen de ijsbeer is, hoe lager de thermometer daalde, telkens levenslustiger gewor den. Het nijlpaard, dat vijftienhonderd kilo's woog en eene waarde van dertigduizend franken vertegenwoordigde, had zeven en-twintig jaren in den Jardin des plantes doorgebragt. Drie weken lang zijn de vleeschetende die ren gevoed kunnen worden met de overblijfselen van hun geslagten ka meraad. Te Bolbeck en in andere plaatsen van het dep. der Beneden-Seine hebben de wevers en andere (abriekarbeiders, ten getale van 5000 a 6000, wegens eene vermindering van het loon het werk gestaakt. Ook te Reims hebben de stofl'enverwers, metselaars, timmerlieden en huisschilders het werk geslaakt. Men heeft ontdekt dat een groote hoeveelheid valsche 3 pet. buitenl. effecten aan de beurs van Barcelona in omloop zijn gebragt, waar eenige bankiers en wisselagenten geld geschoten hebben op 6 millioen realen, no minale waarde. De vervalschers zijn, 9 in getal, in hechtenis genomen op het oogenblik, dat zij voor een waarde van 125.000 gulden aan de beurs trachtten te brengen. ITALIË. Eene verschrikkelijke ontploffing heeft op 22 April te Florence plaats gehad. Het magazijn van een droogist en een horlogiemakerswinkel zijn in de| lucht gesprongen. 11 personen zijn gedood en 6 gewond. Men gelooft, dat het ten gevolge is van'dynamiet, dat bij den droogist voorhanden was. DBITgCULAID. Op eene conferentie van meteorologen, dezer dagen te Hamburg ge houden, werd, naar de üamb. IVachrichten meldt, medegedeeld, dat de Nederlandsche regering geneigd was, de noodige middelen voor een station in de noordelijke IJszee beschikbaar te stellen. De internationale tentoonstelling der vischteell. die thans te Berlijn is geopend, is de grootste in haar soort, die men tot dusver heeft gezien. Men ziet er alles, wat slechts eenigzins betrekking heeft op de vischteelt, als wal behoort lot hare vangst, hare toebereiding en hare bewaring. Bjj de aldeelingen, welke het meest de aandacht verdienen, zijn vooral die van Zwedenvan China en Japan te vermelden. Dingsdag II. heelt te Weenen in de Gumpendorfer-kazerne, binnen wigr muren het 63* inf regiment «Koning der Nederlanden" verblijf houdt, de uitreiking plaats gehad van het portret van den koning, geschilderd door den heer ten Kate. De Nederlandsche gezant, graaf van Zuylen van Njje- velt, bood het geschenk aan. RUSLAND. Volgens berigt uit Moskou heelt de krijgsraad uitspraak gedaan in het regtsgeding tegen zes personen, beschuldigd van staatkundige misdrijven. Drie hunner zijnwegens deelneming aan een geheim genootschap en het verspreiden van verboden geschriften, onderscheidenlijk tot dwangarbeid voor 8. 6 en 4 jaren veroordeeld: twee wegens verspreiding van verboden geschriften tot 2 en 1 maand gevagenisstraf. De zesde zal, wegens krenking zijner geestvermogens, naar een krankzinnigengesticht overgebragt worden. Het Russische orgaan dc Orenburger Ristock verhaalt, dat genoemde stad nu reeds meer dan eene maand van het overige gedeelte van Rusland is afgescheiden door de aanhoudende sneeuwbuijen. Meer dan drie weken is alle toegang met treinen of anderszins onmogelijk tusschen Saratofl en Orenburg en ofschoon er duizenden soldaten en werklieden dagelijks bezig zijn de sneeuwhoopen zooveel mogelijk weg te maken, denkt men toch, dat er verscheidene weken zullen noodig zjjn, voordat de dienst der spoorwegen zal kunnen hervat worden. De gevallen, dat menschen door de koude omkomen, doen zich herhaaldelijk voor; onlangs nog is eene familie, be staande uit 10 personen door de sneeuw overvallen en allen zijn omgekomen. IM-K TEL EG HAAF. STOCKHOLM, 25 April. De Vega is gisteren avond ten 10% uur, ver gezeld van omstreeks 200 stoomschepen, hier binnengeloopen. Mijlen ver was de kust verlicht met vreugdevuren. Op de landingsplaats was eene estrade gebouwd, waar het stedelijk bestuur de reizigers welkom heette. In het slot begroette de koning de ledm der expeditie. Nordenskjöld reed daarna, door de menigte toegejuicht, door de schitterend verlichte stralen naar zjjne woning in het gebouw der academie van wetenschappen. BUCHAREST, 25 April. Te Roscani zijn door een brand 300 huizen ver nield en tal van huisgezinnen in armoede gedompeld. De minister van bin- nenlandsche zaken doet een beroep op de hulpvaardigheid in Rumenië en in het buitenland. LONDEN, 26 April. Als minister treden op: Granville, buitenlandsche zaken; Washington, voor Indië; Childers, oorlog; Northbrook, marine; Selhornelord-kanselier. PARIJS, 26 April. Te Besangon is bjj herstemming de heer Banquier, radicaal, tot lid der kamer van algevaardigden gekozen. BERLIJN, 26 April. De keizer heeft gisteren namiddag nog een be zoek gebragt aan prins Bismarck. Heden te 10 u. 50 m. is de keizer te Wiesbaden aangekomen en door de autoriteiten ontvangen. Hjj is in een open rjjtuig door de met vlaggen getooide Wilhelmsstrassc naar het slot gereden. Hjj werd overal met geestdrift begroet. CABUL, 23 April 's namiddags. Generaal Stewart vocht den 19" nabjj Mushaki23 mijlen Zuid van Ghuznee. 15,000 Andaris, Tarakis en anderen bevonden zich in eene sterke stelling. Toen de Britten zich tot den aanval bereidden werden zij door een 3000tal fanatieke strijders gechargeerd met het zwaard in de hand, trachtende den troep in de flank te Vallen. Na een uur strijdens was de vjjand uiteen gedreven. De cavalerie kon hem niet nazetten, daar zij de bagage moest dekken. Na den strijd werden een duizend dooden geteld. Generaal Stewart trok 9 mijlen voor uit naar Nani op denzelfden dag. De cavalerie-voorhoede trok Ghuznee binnen den 201,tD. Het verlies der Engelschen was 17 dooden en 115 gewond. fimrgculijkc &taub. ONDERTROUWD: A. G. Dissevelt, jm. 23 j. en M. Zitman, jd. 22 j. J. P. Kuypers. jm. 26 j. en A. C. S. Daans, jd. 28 j. N. J. Plantfeber, jm. 24 j. en A. M. van Leeuwen, jd. 21 j. -- J. Nieuwenburg, jm. 22 j. en A. M. T. Harms, jd. 23 j. P Crama, wedr. 56 j. en J. van Leeuwen, jd. 40 j. J. Pelt, jm. 28 j. en J. Ouwerkerk, jd. 35 j. P. J. Ie Mair, jm. 20 j. en M. C. Riebeek, jd. 23 j. J. Berenfinger, wed'. 49 j. en M. Bey, wed'. 35 j. N. van Klaveren, wed'. 38 j. en G. J. E. van den Berg, jd. 24 j. H. J. Bronsgeest, jm. 24 j. en A. A. Voer- mans, jd. 21 j. AKADE9IIE-NIEUW9. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 26»1'" April de heer G. F. M. Pathuis Cremers, geb. te Groningen, in de regtswetenschap, na verdediging van zjjn akademisch proefschrift: Over vruchten en interessen van legaten, (drt. 1006 2°. en 1007 B. Gehouden Verkooping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 24 April. Notaris J. M. E. Dercksen. Een huis en Erf, aan de vierde Binnenvestgracht, 11°. 14, Sectie D, n°. 670. Kooper B. van der Steen. 1376. Zitting van hel Kantongerecht te Leiden van 26 April 1880. Kanlonr. Mr. N. L. J. v. Bnttingha Wicliers. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier nir. F. G. van Binsbergen. mr 1'. A. van Buttinghu Wichcrs. Uitspraak in strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. P. v. U., Leiden, J. v, d. V.idem G. K Geertrnidenberg M. J. de V.Leiden W. v. d. Z.idem A.M., Zoeterwoude, A. M.idem, R. Et., idem, G. v. d. W., Leiderdorp D. v. L.idem, P. vi K.idem P, B., idem, J. B., Gouda, Chr. J. Z.Leiden, W.Amsterdam v. 't R.Leiden G. de B., idem, D.Zoeterwoude, J. H.Leiden G. A. H.idem, T.idem B. v. E.idem, N. B.idem, A. M. v. H., idem, Aard van bet misdrijf. Gevallen uitspraak. baggeren in Rijnlands boe vrijspraak. zemwater zonder vergun ning, idem beleedigend burengerucht, 20 of 4 dagen. ƒ7.50 of 3 dagen. Leiden nachtelijk burengerucht id. ƒ5.50 of 2 dagen. idem, 5.50 of t dag. idemLeiderdorp 8 dagen uitgesteld. idem idem. idem idem. idem idem. v., spelen met centen op straat /2 of 1 dag. idem idem. idem idem. belemmeren van het ver 3 of 1 dag en 1 of l dag. keer door voorwerpen op den weg te leggen, Noordwijk een hond 's nachts zonder 8 dagen uitgesteld. opzicht langs de straat laten loopenLeiden idem, idem. idem idem. idem niet uitwijken voor den idem. 5 of 2 dagen. tramwagen, idem, rijden in verboden richting ƒ3 of 1 dag. door een steeg, idem, idem. ƒ5 of 1 dag. idem, ƒ3 of 1 dag. idem ƒ8- idem, idem. als publieke vrouw niet t dag. verschijnen tot het ge neeskundig onderzoek idem

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3