LEIDSCHE COURANT. 1880. V. 76. DONDERDAG 1 APRIL. STADS-BER1CHTKN BLNNËNLAiNDSCIJE BKRIGTEN. Z)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. ƒ2. met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ1.85, franco p.p. f 2.35. liet Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 sjaarsbuiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlenliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. De VOORZITTER van den Gemeenteraad van Leiden, Gezien art. 31 der wet van den 4de" Juli 1850 Staatsblad n°. 37); Doet te weten dat de lijsten der kiezers van leden van de Tweede Kamer der Siaten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad op heden zijn gesloten, op nieuw aangeplakt en gedurende acht dagen op de Secre tarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidscke Courant afgekondigd. De Voorzittter voornoemd, Leiden, 31 Maart 1880. V. d. BRAN DELER. LEIDEN, 31 Maart. Onder hel gehoor van eene zeer talrijke schare ouders, familieleden en verdere belangstellenden had gisteren avond in de Stads-zaal de wegens de vroeger heerschende epidemie uitgestelde 19' openbare les van de leer lingen der Burger-zangschool van het depart. Leiden der Maatschappij tot Nul van 't Algemeen plaats. De 'onverdeelde aandacht, waarmede de ver schillende zangstukken werden aangehoord, was wel een bewijs hoezeer de vorderingen der leerlingen van alle klassen der school door de aanwezi gen werden gewaardeerd. En wèl was die waardering ten volle verdiend, want de uitvoering bewees dat zoowel onderwijzers als leerlingen, zoo door het geven als ontvangen der lessenden tijd daaraan besteed niet onnut hadden laten voorbijgaan. De aanwezigheid van den burgemeester en den gemeente-secretaris, van eene commissie uit het Nuts-bestuur, alsmede van commission der hier ter slede gevestigde vereenigingen op het gebied van zang- of toonkunst verhoogde gewis het leesteljjke der uitvoering. Toen na de pauze door de 3' klasse het 5e nummer: »Veilchenterzett", met begeleiding van quartet gezongen was, waarbij in de solo-party het liefeljjk en omvangrijk stemgeluid van de oudste der leerlingen, mej. Brem- mcr, prachtig uitkwam en levendig werd toegejuicht, trad de heer W. P. Wolters, commissaris-voorzitter, op, om namens het bestuur der Burger zangschool tot de aanwezigen een woord te rigten allereerst van waardering dat zij, niettegenstaande deze openbare les om de bekende redenen op zulk een buitengewonen tijd plaats vond, toch in zoo grooten getale waren op gekomen. Hij mogt daarin een bewjjs zien van de sympathie, die de Burger zangschool bij het publiek genoot, maar tevens ook eene vervulling van den wensch ten vorigen jare geuit dat het haar vooral aan steun van die zijde niet mogt ontbreken. Ook de tegenwoordigheid van het hoold der gemeente en zoovele leden van verschillende corporation, werd door commissarissen zeer op prjjs gesteld. Hij zou zich ditmaal van het traditionele gedetailleerde verslag omtrent de lotgevallen der school in het algeloopen jaar onthouden, hel zou toch in deze uitdrukking zijn zamen te vatten: vde school gaat steeds vooruil!" Een paar bijzonderheden echter, die ook zeker de aandacht der aanwezigen niet waren ontgaan, wenschle hij met een enkel woord te releveren, en hij noodigde allen uit, om, bij het noemen er van door een kort maar krachtig applaus van hunne instemming te doen blijken. De eerste was dat niet alleen enkele nummers van het programma door den onderwijzer den heer Taylor, waren gecomponeerd, maar dal ook de dich te:1 er van, diens zwager, de heer A. A. Boerma, van Zutphen, hier tegen woordig was. Een daverend applaudissement aan componist en dichter, die inmiddels voor het publiek verschenen warenwas het antwoord op deze mededeeling. De tweede bijzonderheid, die hij wenschle opgemerkt te hebben, was dat men wèl gewoon was op de uitvoering der Burger-zangschool te hooren zin gen, maar niet zooals dit bij het door ons reeds genoemde iP. 5 van de uitvoering der 3' klasse het geval was, met begeleiding van quartet. Niet alleen had men dit te danken aan de immer onvermoeide zorgen van den onderwijzer den heer A. J. Welrens, maar ook, zoowel aan de buitengewone ambitie van de leerlinge mej. Bremmer, als aan de onmiddellijk toegezegde medewerking van hen die het quartet zoo verdienstelijk hadden uitgevoerd Ook hier begroette een luid applaudissement de woorden des sprekers. Hij bragt ten slotte nog een warm woord van hulde aau de onderwijzers, en eindigde zijne welsprekende improvisatie met de Burger-zangschool in den voortdurendeit steun van Leiden's burgerij ten zeerste aan te bevelen. Hierna werd mededteltng gedaan van de bevorderingen en de eervolle vermeldingen aan de leerlingen toegekend en had de uitreiking der prij zen plaats. De volgende leerlingen werden bevorderd van de 1« naar de 2' klasse, (meisjes) J. A. M. Coebergh, V. Zaalberg, E. J. Couvée, J. Meerburg, C. van den Berg, A. Taverne, C. Bruggeman, A. Noé, J. Noé, (jongens) J. Filippo, N. Brummelkamp, J. Gubbi, G. J. Zaalberg, J. Planjer, J. van Izenburg, J. F. Vlaanderen, J. A. Hinse, L. A. Jongmans, P. v. d. Most van Spjjk, H. L. de Ilaas Az., J. Bots, H. Daalhof, W. F. Rodbard, J. de Graaf; van de 2' naar de 3' klasse, (meisjes) C. A. Bernard, M. Papót, A. Schmier, M. Japikse. A. C. Plemp, H. J. L. Westdijk, E. M. J. Oudsboorn, J. E Westdijk, E. Verschuiling, N. M. J. Rodbard, F. M. Meerburg. C. L. A. Planjer, A. S. E. Steenhauer, M. A. J. Schrellen. M, M. den Houter, A. F. C. Simonis, B. L. C. C. Fortman, A. C. Doornberg, (jongens) A. J. Lindeman. De volgende leerlingen werden eervol vermeld: 1' klasse, (meisjes) C. Rating, S. van Pinxteren, N. de Koster, A. Mil- ders, C. van Benten, A. Nod, J. Noé, M. A. v. d. Most van Spijk, D. Oost- djjk S. Blöte, S. Steenhauer, G. Filippo, C. v. d. Berg, M. v. d. Heyden, G. Bruggeman, M. E. Florijn, (jongens) J. Gubbi, P. v. d. Most van Spjjk, H. Daalhof, N. Brummelkamp, J. D. Filippo, J. Bots, D. v. Eldik, J. J. Jongmans 2' klasse, (meisjes) M. Papót, M. Japikse, H. J. L. Westdijk, J. E. West- djjk, E. Verschuiling, N. M. J. Rodbard, A. S. E. Steenhauer, F. F. Dqy- verman, A. C. Doornberg, S. M. A. Blöte, M. S. Hassclbach, (jongens) A. J. Lindeman, P. van Leeuwen, W. F. Privé, A. Oostdijk; 3' klasse, (meisjes) L. C. H. Springer, M. H. Florijn, S. C. van Loghem, E J. Plemp, M. J. E. van Eldik, (jongens) H. J. Couvée, C. Roodenburg. Aan de volgende leerlingen werden prezen toegekend; le klasse, (meisjes) J. A. M. Coebergh, E. Schmier, J. Plemp, J. Rating, V. Zaalberg, C. van Rijn, E. J. Couvée, H. F. de Haas, J. Meerburg, A. Taverne, H. Hasselbach, C. Meerburg, (jongens) G. J. Zaalberg, J. F. Vlaanderen, J. A. Hinse, J. van Izenburg, H. L. de Haas Az.J. de Graaf. L. A. Jongmans; 2' klasse, (meisjes) C. A. Bernard, A. Schmier, A. C. Plemp, E. M. J. Oudshoorn, F. M. Meerburg, C. L. A. Planjer, M. A. J. Schrellen, M. M. den Houter, A. F. C. Simonis. C. B. Simonis, S. J. F. Oudshoorn, M. G. J. van der Grift, B L. C. C. Fortman. C. II. Scheffer, M. J. Scheller, M. Bremmer, H. M. Poelman, C. G Roodenburg, (jongens) C. E. Wood, B. van Linden, M. Fles, K. A. Felix, J. T. Terburgh, W. A. Couvée; 3e klasse, (meisjes) H. J. Bremmer, J. M. Boekwijt, M. 11. P. van Lin den, E. M. J. Krulder, A. F. de Haas, A. M. Hasselbach, C. Bremmer,. M P. Oudshoorn, (jongens) J. II. Meerburg, Marc de Haas, P. J. Hasselbach. Morgen, 1 April, zal de heer II. L. A. van Campen, landmeter 1' kl. en beëedigd klerk aan de bewaring van de hypotheken en het kadaster alhier, zijn onafgebroken 25-jarigen diensttijd aan die bewaring herdenken. Op 1 April 1855 werd hij, destijds adspirant-landmeter, met de kantoor dienst belast, en trad hij ongeveer 5 jaar later ook als beëedigd klerk aan die bewaring óp. Ieder dje tot hem in betrekking staat, dus ook het publiek, dat 's mans ijver en voortvarendheid dagelijks ondervindt, zal voorzeker met ons wenschen, dal hij nog lang voor zijn nuttigen werk kring gespaard worde. Door de heeren de liegt en Wagemans is heden aan de subcommissie voor de noodlijdenden door den watersnood eene som van 25.78 afgedra gen, zijnde de netto-opbrengst der lezing van 1 Maart jl. Tevens wordt ons verzocht te vermelden dat de heer A. van der Linden dien avond geheel belangeloos de pauzen aanvulde door pianomuziek. Heden namiddag omstreeks 12 ure is een 7-jarig knaapje, genaamd C. R.spelende in het water geraakt, doch spoedig gered door een van de manschappen der Katwijksche boot. Het Staatsblad n°. 35 bevat het kon. besluit van 19 Maart, houdende de te 's Hage gesloten overeenkomst betrcllende de telegrafische verbinding en het telegrafisch verkeer tusschen Nederland en het Vereenigd koningrijk van Groot-Britlannië en Ierland. Het heeft Z. M. den koning behaagd ten behoeve van het huldeblijk aan luit.-generaal K. van der Heyden een som van ƒ500 ter beschikking van het hoofdbestuur te stellen; II. M. (ie koningin bestemde tot gelijk doel een som van 250. {Fad.) Met 1 Mei e. k. wordt het rijk in drie in plaats van vjjf militaire afdeelingen ingedeeld. De grenzen dier afdcelingen zijn aldus vastgesteld: 1' aldeeling, Noordholland en Zuidholland ten noorden van de Nieuwe Maas en de Lek, standplaats van den bevelhebber Amsterdam; 2' afdeeling, de provinciën Utrecht, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en Gelderland

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1