LEIRSCHE COURANT. 04. STADS-BERICHT EN. BüNNKNLANUSCIIE BEIUGTEÏN 188f>. DINGSOAG 16 MAAKT. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, lie prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2.—, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85, franco p.p. 2.35. Ihl Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, huiten de expeditickosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlcnlifn is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 ccnls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN Gezien de arlt. 10, 34 en 35 der Wet van 4 Juli 1850 [Staatsblad n\ 37) Doen te weten, dat de lijsten der personen, die tot het verkiezen der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, op heden zijn vastgesteld en gedurende de eerstkomende veertien dagen voor een ieder ter lezing nedergelegd zijn op de plaatselijke Secretarie, terwijl een exemplaar van ieder is aangeplakt op de kleine Pers van het Raadhuis; voorts, dat van die lijsten zijn afgela ten de navolgende personendie een of meer der voor het kiesrecht gevor derde vereischten verloren hebben of overleden zijn, als: J. Blöle, B. Van Dorsten, M'. P. II. Engels. E F. Van Grasstek, P. A. A. De Haas, K. In 'tllol, W. A. Laverman, L. F S. Monde, L. Van Niflerik, A. A. Staais, B. Van der Steen, D. Veilbrief, W. Van Weeren, A. W. Wil- lebrands, Mr. J. O. Wijnmalen, P. Van Beek, A. Van Bruggen, C. J. Cor- nelissen, B. Corts, D'. H. Fangman, G. A. FranchimonDr. W. A Hirschig. F. A. HoelenV. Koblenzwey, G. J. Van de Laar, R. Van de Poll, J. J. Rebel, Mr. A. P. A. Schmidt, G. Tibboel, W. F. Tiemeijer. B. Van Ulden. C. J. Verhoeven. P. Verpoorien J. Wilkens, M. W. Wijnkool, J C. Zaal berg, J. Van Duuren, C. Van der Krogt, J. C De Prevost en J. De Zwijger, die overleden zijn 11. J. Boelje, die, een zijner burgerschapsrechten verloren heeft; Mr. M. d'Aumcrie, F. J. G Bins, F. A. Bourgeois. C. lie Cocq, G. P. Van der Garden, E. G. De Gelder. J. T. fleering, J. Van Heulen, J. J. C. llinlopen. .1 A. Houbolt, B. F. Krantz Jz.A. Kuyper, J. Van Leeuwen Az. W. J. Lefèbre, P. H. Maandag, Mr. A. E. J. Modderman, P. L. F. Van Schaik, J. F. Schultze, D. Sluiter, II. P. Staal, J. Van der Staay, J. L. De Vette, Mr. S. Vissering, A. T. P. Vogelpoel, J. C Schloman, C. Van den Berg, W. Bergers, J. Boelen, J. De la Bije, J. Van Essen, Ds. W. H. J. Baart De la Faille, M'. J. H. Gilquin. J. M. Groen, P. H. Hoos Jz., H. H. Kievits, T. L Van der Koelen, H. Kooreman, C. M. Van Leeuwen, K. G. Van der Mandele, L. F. Meijeraan. A. Van Noord, W. A. Van Oosten, A. Sistilha. A. Van Thiel. A. C. M. Vink, C. W. Vreeburg, J. H. M. Wal dorp, J. G. Wassenaar, 11. J. Duits Wesseling, P. Weijers. L. J. Wijlen burg, F. Knoote, J. Lokkers, J. C. E. Van Meeuwen, W. C. Smit, L. M. F. Smits en E. C. Houboltdie de gemeente in den loop des jaars met terwoon hebben verlaten D. Bekenes, D. 11. N. Cornielje, C. Flippo, J. C. Jansen, P. B Van Oerlc, A. Pool, J. W. Steinmetz, F. J. Struykenkamp. P. Van der Wallen, II. Zirkzee, F. T. A. Bentz, P. J. A Bruning, 11. J. Carlier, C. Du Croix, M. Dondorp, De Groot, G. A. De Haas, A. N. J Van llees, L. Jellema, 11. F. Van Kemmenade, J. J. Van Koperen. N. J W. Marjee, E. W. Van der Meer, W. Mulbovius, J. F. Popp, F. Schouten. J, P. H. Schretlen, J. Segaar, N. M. Sleyser, L. Spaanderman, M. De Vries, W. Van Zonneveld en J. J. F. Rietbergen, die niet tot den bepaalden census zijn aange slagen voor de keuze van leden voor den Gemeenteraad. R. Van Baak, J. A. Bernard, 11. Van den Bosch, G. G. Van den Broeck, .1. J. F. Bufl'art, P. Van Dorp, I). Eggink. T. Franchimon, W. Gerritsen, M'. H. Gevers, N. J. Goedeljee, A. Van der HarstD». J. E. Inckel, W. F. Jong bloed, P. A. KropR', 11. J De Nie. J. J. Planjer S. Plat teel, J. ,1. F. Rietbergen. P. Venker, P. H. Westdijk. J. Van Zonneveld, P. Van Zijp en J. P. Kriekdie niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden voor de Provinciale Staten en voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELEB, Burgemeester. Leiden, 15 Maart 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 15 Maart. Bij de heden ten raadhuize alhier gehouden openbare aanbesteding 'van het verrigten van diepwerken, in de stadsgrachten, is als laagste in schrijver aannemer geworden de heer B. van Lopik, aannemer te Hardinx- •veldvoor de som van 1563. De hoogste inschrijving bedroeg ƒ2270. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ41.00, 20.50, ƒ430 en ƒ2 10; de laagste M000, ƒ20.00, 4.00 en 2.05. In het aandeel van de provincie Zuidholland in de ligiing der natio nale militie voor het jaar 1880, bepaald op 2074 man, zal o. a. gedragen worden door de gemeenten: 'sGravenhage een aandeel van 268, Delft van 72, Rotterdam van 350, Schiedam van 58, Leiden van 95, Gouda van 41 en Dordrecht van 71 lolelingeu. Gisteren avond ten 11 uur wilde een beschonken korporaal der hu zaren na bezetten tijd in een herberg gaan, maar de toegang werd hem geweigerdten gevolge daarvan werd hij zoo driftigdat hij het paneel van ae deur stuk trapteom er zoodoende in te komenhetgeen hem door een aldaar inwonend commensaal belet werdhij bragt dezen met de sabel een paar steken onder de armen toe en gal de tapster eenigc slagen met de sa bel. Hij werd door de politie gearresteerd, die hem aan de militaire pa trouille overgaf; hij wist deze echler te ontloopen. Aan de Breedestraat is gisteren avond liggende gevonden zekere R.half gekleed en in verregaanden staat van dronkenschap; hetwelk meermalen gebeurt. Iljj werd ook nu door de burgers en politieagenten met een wagen naar het politiebureau gebragt. Men schrijft ons heden uit Leiderdorp: Uwe tweede correspondent alhier, wiens mededeeling in uw nommer van jl. Zaturdag werd opgenomen, is niet juist ingelicht. De brandspuit van den heer Van Zanten was defect en kon dus geen dienst doen, evenmin als de labriekspuit van den heerSil- levis, waarvan de slangen hingen in het gedeelte waar de brand uitbraken die niet meer te hereiken waren; koeken waren er gern honderd voorhan- den. Hel ongeluk is ontslaan door een lampje met patenlolie en niet door een petroleumlamp. Deze onjuistheid, die in vele bladen werd opgenomen, werpt een onverdienden blaam van zorgeloosheid op de directie der fabriek. Duizenden Leidcnaars bewogen zich gisteren op den Lagen Rijndijk om de rookende en somtjjds nog brandende puinhoopen te bezigtigener blijft dan ook steeds eene brandspuit gestationeerd, die van morgen nog dikwijls water fboest geven. Zaturdag is de opruiming begonnen. De burgemeester heeft heden bij publicatie zijn dank betuigd aan de brand weer en allen die haar vrijwillig hielpen en wjjst er met voldoening op, dat door hunnen ingespannen arbeid nog zooveel is gespaard. De uitgever Henri J. Stemberg, te 'sHage. heeft het licht doen zien het prospectus eener "Bibliotheek voor school en volk, onder redactie van W. P. Wolters." liet doel is proza en poëzij van schrijvers uit het tijdvak dat 25 tot 40 jaren achter ons ligt, dat met toejuiching werd ontvangen, maar langzamerhand vergeten wordt, omdat de prijs le hoog was om het zich aan te schaffen, door eene goedkoope uitgave onder ieders bereik le brengen. In de zitting der tweede kamer van 26 October jl. bragt de heer des Amorie van der Hoeven een berigt ter sprake, dat voorkwam in een par ticuliere correspondentie uil Atjeh in de Arnh. C. van 9 Sept. 1879 en volgens hetwelk in Atjeh eenige krijgsgevangenen, die na een eerljjken strijd in onze handen waren gevallen, zonder eenigen vorm van verhoor zonden zjjn opgehangen. Een vriend van generaal van der Heyden zond dezen een exemplaar van het bijblad, waarin de redevoering van den heer van der Hoeven voorkomt. Hij ontving daarop een schrijven van generaal van der Heyden, dat aan het Fad. welwillend ter kennisgeving werd gezonden. De generaal werpt daarin met verontwaardiging die beschuldiging van zich a. Op onze vlag, zegt hij, kleeft geen smet; onze brave soldaten kan geen verwijt treffen; de eer van koning en vaderland is hoog gehouden. Dit is mijn roem en trols, die geen laster mij kan ontnemen. De buitengewone vergadering der algemeene synodale commissie is op 11 Maart geopend. Naar aanleiding van verschillende bij haar ingekomen stukken heeft de vetgadering overwogen, dat het, met het oog op de tegen woordige verwikkelingen in de kerk, wenschelijk is, dat de algemeene synode: 1° zoo mogelijk een niets praejudicierend overgangstijdperk in het leven roepe, 2'. reeds nu het rapport der synodale commissie in zake ker spelvorming ter hand neme, en 3'. alle zoodanige maatregelen neme als tot bevordering van vrede en orde in de kerk noodig worden geacht, en daarom besloten de algemeene synode overeenkomstig art. 59 algemeen reglement in buitengewone zitting zamen te roepen tegen 14 April e. k. Naar aanleiding van de toezending van een besluit van het classicaal bestuur van Dordrecht is besloten aan eenoemd bestuur te melden, dat het door hel vonnis van het provinciaal kerkbestuur van Gelderland onwettig te verklaren de gren zen zijner bevoegdheid is te builen gegaan, en derhalve heeft gehandeld in strijd met art. 13 al. 1 Algemeen Reglentent. De vergadering is op rccès gescheiden tot 30 Maart e. k. [K. C De vergadering van moderne theologen zal dit jaar gehouden worden op 6 en 7 April e. k., in «MaisonStroticken" te Amsterdam, Dingsdag des

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1