C*I K 4 HT. LEIDSCIE V. 60. isso. DONDERDAG 11 MAART. ST A DS-BER IC ÜTFN. BIN N E NI A N D SC H E BEHIOTK.N. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars i.fiO, (vanco p. p. 2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p. p. 2.35. liet Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, builen de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers deiCourant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentie is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 1114 der Handelingen van den Gemeenteraad Ziltingverslag HEK- I.I K. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien liet besluit van de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Hollandvan den 23sten December 1879, n». 1/1 Provinciaalblad n°. 72), houdende bepaling van de tijdstippen van den her-ijk der maten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1880; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lett. a, der wet van den 7e° April 1869 Staatsblad n". 57), tot het doen her-ijken van alle reeds in gehruik zijnde maten en gewichtenonder mede- deeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal van den ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente-apotheeken wel: voor de gewone gewichten, benevens de maten en strijkers, voor wijk VIII en de buitenwijk, op den 11, 12, 16, 17, 18 en 19 Maart, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 nren Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van den Gde" December 1879, de letter I'in den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringsmerk zoowel bij den ijk als bij den her-ijk der maten en gewichtende Koninklijke kroon, bij den ijk van weegwerktuigen voor gewoon gebruik en van j gasmeters; en eene vijfstralige ster, bij den ijk van weegwerktuigen voor fijnere wegingenterwijl het kantoormerk voor de gemeente Leiden is het cijfer 7. Eindelijk dat aangezien bij sommige, vooral ijzeren weegwerktuigendoor roest en andere oorzaken, de indruk van den overgangsstempel spoedig wordt uitgewischt ap de dagen waarop de herijk plaats heeft, gelegenheid wordt gegeven, die balan sen, waarvan bedoeid stempet onduidelijk is en dreigt te verdwijnen, ter overslem- peling aan te bieden. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsclie Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, 3 Januari 1880. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 11, 2'1' alinea der Verordening van 4 Mei 1872, op de open bare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden Gemeenteblad N° 10); Doen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen aan de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den l5ten lot en met den 13den Maart e. k. in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Rrandewijnsteeg, op de Binnenvestgracht aan liet Plantsoenin de Van- der-Werfstraat en aan de Korte Mare, des voormiddags van half negen tot negen oren en des namiddags van half twee lot twee urenbehalve des Zaterdags namiddags en des Zondags. De Gemeente Leiden wordt voor de leerlingen der openbare scholen voor minvermogenden in drie wijken verdeeld. Tot de wijk voor de openbare school n°. 1 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten oosten en zuiden ligt van de lijn: KaiserstraatRapenburg, Nieuwsteeg, Zonneveldsteeg, Ketclboetersteeg, Korte Korenbrugsteeg, Nieuwe Rijn lot de Utrechtsche brug. Tot. de wijk voor de openbare school n°. 2 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt en ten oosten ligt van de lijn: Nieuwe Rijn, Vischbrug, Hoogstraat, Stille Mare, Lange Mare. Oude Vest en Oostdwarsgracht. Tot de wijk voor de openbare school n°. 3 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten noorden en wes ten ligt van de lijn: Kaiserstraat, Rapenburg, Nieuwsteeg, Zonneveldsteeg, Ketelboetersteeg, Korte Korenbrugsteeg, Nieuwe Rijn, VischbrugHoogstraat, Stille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oostdwarsgracht. Leerlingen uit Zoeterwoude behooren bij n°. 1 voor minvermogendenleer lingen uit Leiderdorp bij n°. 3 voor minvermogenden. burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 26 Februari 1880. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Herinneren bij deze den ingezetenen der gemeente aan de bepaling van art. 201 der Algemeene Politieverordening van den 6dcn November 1879 (Gemeenteblad n°. 9), houdende, dat ten minste tweemaal in het jaar, en wel eens in het voor- en eens in het najaar, op kennisgeving van Burge meester en Wethouders, schoorsteeaen en stookplaatsen gereinigd moeten worden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, 10 Maart 1880. V. d. BRANDELER. Burgemeester. E. KISTSecretaris. LEIDEN, 10 Maart. De minister van koloniën heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat gelegenheid bestaal om tot notaris te Paramaribo, iu de kolonie Suri name, te worden benoemd. Belanghebbenden kunnen zich bij gezegeld adres, en onder overlegging van de vereischte documenten, vóór of uiterlijk op 31 dezer wenden tot het dep. van koloniën. De minister van financiën heeft bekend gemaakt, dat ter benoeming van drie surnumerairs der directe belastingen en van bet kadaster, in het begin van het jaar 1881op nader te bepalen plaats en dagen, een verge lijkend examen zal worden gehouden. De surnumerair ontvangt, na in dienst te zijn gesteld, eene toelage van ƒ100 'smaands. Hij, die lot het examen wenscht te worden toegelaten, moet op den l5tM1 Januarij 1881 den ouderdom vau 19 jaar reeds en dien van 25 jaar nog niet hebben be reikt en vóór den lsltc Januarij 1881 aan den minister een verzoekschrift indienen. De geneeskundige staats-commissie heeft tot arts bevorderd den heer C. D. Schuckink Kool, officier van gezondheid le kl.en het getuigschrift voor het eerste gedeelte van het examen uitgereikt aan den heer H. II. Nauta, med.-doctorandus. De uitgever J. 11. De Bussy, te Amsterdam, heeft het plan gevormd tot het uilgeven van een Borneo-Album, 1859—1863, en daarvan het pro spectus in het licht gegeven. Dat album zal worden opgedragen aan den luitenant-generaal Verspyck, oud-bevelhebber der expeditie van Bandjerma- sin in 1859—1863. Het zal bevatten 12 teekeningen in tintdruk, voorstel lende gezigten van het oorlogsterrein van Bandjcrmasin en naar de natuur geleekend door den oud-ltn luitenant van het Ned. Ind. leger Werdmiiller von Elgg, die zich ten doel stelde verschillende onzer militaire vestigingen of op den vijand veroverde stellingen getrouw weêr te geven. Na aftrek der on vermijdelijke kosten, zal de zuivere opbrengst dezer uitgave strekken ten voordeele onzer in Atjeh verwonde strijders. Bij denzelfden uitgever zal ook het licht zien een werk getiteld: De genietroepen in de Engelsche expeditie naar Comassee in 1873/74 door den luit. kolonel ingenieur J. II. Kromhout. Ofschoon dit werk in de Indische Gids wordt opgenomen, zullen in de afzonderlijke uitgave daaraan belangrijke bijlagen worden toegevoegd. Naar het Obl. verneemt is prof. Nordenskjöldde beroemde IJszee- onderzoeker, verzocht geworden namens een aantal Amsterdammers, op zijn reis van Londen naar Zwedenaan Amsterdam een bezoek te brengen. Het stoomschip Prinses Marie, van Amsterdam naar Batavia, is op 8 Maart van Suez vertrokken. De Prins Hendrik, van Batavia naar Am sterdam, is op 9 Maart van Port-Saïd vertrokken. Te Delft is aangehouden zekere J. P., 22 jaar oud, muzikant, zonder vaste woonplaats. Op Donderdag II. kwam hij ten huize van den parapluie- koopman L. en onder voorgeven dal hij aan de Polytechnische school kwam studeren en lot eene vermogende familie te Amsterdam behoorende, wier naam hij noemde, huurde hij, met inbegrip van kosten inwoning, een kamer ad 60 per maand. Uithoofde zijne bagage hem binnen kort uit Parijs zou worden toegezonden, had hij behoefte aan eenige benoodigdheden en wist hij zijn huisheer te bewegen eenige goederen voor hem te koopen tot een bedrag van p. m. 20; tevens kocht hij van dezen laatste een pa- rapluie voor ƒ18 en een wandelstokje voor ƒ3, terwijl hij na het laatste te hebben gebroken zich een dito stokje uit den winkel toeeigende. Ook trachtte hij L. te bewegen hem op dezelfde wijze in het bezit te stellen van een gouden remontoir met dito ketting, een costuum en overjas, welke toeleg evenwel mislukte. Nadat hij aangehouden was, bleek het dat men met een opligter te doen haddie op den 27 Februarij 11. uil de cellulaire gevangenis le Amsterdam was ontslagenwaar hij om dezelfde reden één jaar had doorgebragten dat hij voor omstreeks 4 jaar van den militairen stand was vervallen verklaard. Uit Hoorn wordt gemeld dat aldaar een man in hechtenis is genomen, die getracht zou hebben zijn kind te verdrinken. Een knaap, die het ont dekte, waarschuwde een soldaat en deze wist de euveldaad te verhinderen. Omtrent het ongeval, dat Maandag avond te Utrecht plaats had, deelt het li. D. het volgende mede: Bij de opvoering van Fatinitza, van Suppé, moeten in het 2' bedrijf in den harem van Izzet-Pacha Chinesche schimmen

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1