LEIDSCHE COURANT. D1NGSDAG 2 MAART. STA OS-BERICHT EN. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. ,0 vi»l De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jams 1.50, franco p. p. f2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De pr|js der Advertentifn is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. ZEEMILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN Gelet op art. 150 der Wet op de Nationale Militie, van den ÏO4"1 Augustus 1861, [Staatsblad N". 72); Noodigen de lotelingen dezer gemeente, die verlangen bij de Zeemilitie te die nen, uit zich daartoe aan te melden vóór den l»teD April aanstaande, opeen der werk dagen, tusschen des voormiddags negen en des namiddags drie orenter Secretarie dezer gemeente. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. Bnrgemecster en Wethouders voornoemd, v. D. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 1 Maart 1880. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien de adressen van Nicolaas Paulus Vinkesteyn, blikslager, en Wil lem Hendrik Den Dopper, smid, beiden wonende alhier, houdende verzoek tot oprichting van eene smederij, de 1' in het perceel aan de Haven n«. 32, de 2e in het perceel in de Spijkerboorsteeg n". 6; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemde verzoeken, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Maandag den 15d,n Maart aanst., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuisgelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders vernoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 1 Maart 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDEN. 1 Maart. Bij de heden ten raadhuize alhier gehouden openbare aanbesteding van het verrigten van onderscheidene werkzaamheden aan de bewaarschool in de Scheistraat is, als laagste inschrijver, aannemer geworden de heer J. H. Garlier, timmerman en aannemer alhier, voor de som van ƒ3144. De hoogste inschrijving bedroeg ƒ4070. De levering van eene schonwschuil ten dienste der gemeente, waarvan de openbare aanbesteding gelijktijdig plaats had. is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer W. F. Maas, scheepmaker alhier, voor de som van ƒ198. De hoogste inschrijving bedroeg ƒ229.50. Bij de op heden gehouden openbare verknoping van cokes, bij partijen van 100. 50. 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ4100, ƒ20 50, ƒ440 en ƒ2 15; de laagste M0.00. ƒ20.00. 4 10 en 2 10. Onze stadgenoot, de heer J Godefroy Jr. is na gehouden concours benoemd te Steenwijk lot organist van de beide kerken der Ned. herv. ge meente en tot directeur der zangvereeniging; voor deze betrekkingen had den zich 26 sollicitanten aangemeld. 't Was een ware leestvergadering, die de Vereeniging van Onderoffi cieren der Leidsche dd. schutterij «Pngno pro Patria" Zaïurdag-avond II. in de stads zaal haren leden aanbood. Het doel er van, om ook aan de eere leden en genoodigden een genolvollen avond te verschaflen, is volkomen gehikt, zoodat de feest-commissie trotsch op den gunstigeu uitslag zijn mag. üe bijeenkomst werd door den president met eene korte, maar degelijke rede geopend, waarin hij al de aanwezigen welkom heette, in treffende woorden den 28",'n February, den jaardag van Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden, herdacht, en hulde bragt aan den beschermheer der vereeni ging, den majoor-kommandant Scheltema, voor den zedelijken steun, dien zij steeds van hem mogt ondervinden. Het programma, dal daarna werd uitgevoerd, hield onverdeeld de aan wezigen bezig. Hel bevatte, behalve eenige goed gekozen muziekstukken, twee blijspelen, zoodat het een schoon geheel vormde. De wijze, waarop •de muziekstukken werden ten gehoore gebragt, loonde ons weder welke degelijke en goede krachten het muziek-corps der schutterij alhier, onder <lc verdienstelijke leiding van haren kapelmeester, den heer Loctier, bezit. De vele toejuichingen van het publiek waren dan ook de beste bewijzen van aller ingenomenheid. Het blijspel, dat vóór de pauze werd opgevoerd, was geiileld: «Naar het gemaskerd bal", oorspronkelijk blijspel met zang in één bedrijf, door M. J. Gillissen. Slond het achter bij de opvoering van het tweede: //Klaveren Vrouw", blijspel met zang in één bedrijf", we kunnen "volmondig getuigen dat in beide stukken alle leden eene zeer goede opval ling van hunne rollen hadden. Bijgestaan door twee dames, die welwillend de vrouwenrollen op zich genomen haddenkon het spel bepaald goed ge noemd worden, wat. behalve den inhoud der stukken zelf, er veel toe •bijdroeg om dikwijls den harlelijken lachlust bij de aanwezigen op te wek ken. De herhaalde toejuichingen waren dan ook wel verdiend, en mogen een aansporing zijn steeds op deze wijze met <le beoefening van het too- ncelspel voort te gaan. Een buitengewoon geanimeerd bal was de //grande finale" van dezen avond, die zeer zeker een aangename herinnering bij alle aanwezigen heeft achtergelaten. Vele lilt. officieren vereerden met hunne tegenwoordigheid deze feest- vergadering. De hoofdonderwijzeres van de bewaarschool in de Groenesteeg, mej. W. van Steenbergen, gedacht heden den dag waarop zij voor 25 jaar, tege lijk met de oprigting dier school, hare betrekking aanvaardde. Als bewijzen van belangstelling ontving zjj vele geschenken, waaronder een in zilver. Bij deze feeslelijkheid waren leden van den gemeenteraad en bestuurders der school, zoowel tegenwoordige als vroegere, aanwezig. De heer J. P. J. van Ewjjk alhier mogt heden den dag herdenken waarop hij voor 25 jaren zijne zaak, de behangers-affaire, thans met den heer P. J. Groen Az.onder de firma van Ewijk en Groen, gedreven, alhier vestigde. Het dienstdoende personeel der firma liet het op dezen dag den jubilaris nieL ontbreken aan hartelijke blijken van belangstelling. Door den heer dr. S. Bormaus, rijksarchivaris te Namen, is aan de Nederlandsche regering, ter plaatsing in de bibliotheek der rijksnniversitcit te Leiden, aangeboden een band, bevattende de navermeldc handschriften uit de XV4' eeuw: 1'. Sint Servaes (Servalius) legende, in 1858 door den Luikschen hoogleeraar J. II. Bormans in het iieht gegeven; 2°. Traclatus de prerogativis Sacerdotum; 3'. Vita Sancte Genoveve virginis: 4". Miractilu que dominus noster Jhesus Cristus operari dignatus est per mcrita beate Genoveve, virginis, post mortem ejttsdem; 5". Miracnlum ardentium; G4 Vita ac legenda gloriossissimi confessoris atque pontificis Sti. Senatii. Men meldt ons uit Katwijk aan Zee: In de afgeloopen week zijn er 46 schuiten aangekomen, die besomden ƒ30 a ƒ90; slechts 2 schuiten be- somden 178 a ƒ220, in 8 dagen reis. Wegens harden wind kon de vis- scherij niet geregeld worden uitgeoefend. Er werd besleed: voor tarbot ƒ4.50 a ƒ8 per stuk, tong ƒ015 a ƒ0.60 per stuk, bunschol 0.40 a 0.75 per stuk, kabeljaauw ƒ1.50 a ƒ3 per stuk, levende schol ƒ5.75 a 11 per mand, levende rog ƒ3 a ƒ5 per mand, zeesterren /8 a ƒ10 per kar. Bijna de geheele vloot staat voor stormweer aan het strand. Bij besluit van 28 Febr. heeft het Z. M. behaagd: l4. eene staats commissie in te stellen ter voorbereiding van eene wettelijke regeling van het onderwerp der Vicarie-Stichtin^cn; 2°. aan deze commissie op te dragen een geschied- en reglkundig onderzoek in le stellen naar den oorsprong den vroegeren en den tegenwoordigen staat van die stichtingen in de onder scheidene deelen des lands, en van de nitkomsten van dat onderzoek aan ons een verslag uit le brengen met zoodanige adviescn, als zij raadzaam zal achten; 3". te bepalen dat deze commissie, na voor de eerste maal door ons le zijn bijeengeroepen, zal vergaderen te 's Gravenhage, of, na van ons bekomen magtiging, ook elders; 4'. le benoemen tol leden der commissie: mr. .1. Telling, raadsheer in den boogen raad. tevens voorzitter; m'. B. ,1. Lintelo baron de Geer van .luiphaas, hoogleeraar in de regtsgeleerdheid le Utrecht; mr. VV. B. S. Iloeles, vice-president van hel geregtshof te Leeu warden; mr. II Verloren van Themaat, president der arrond.-regtbank te Utrecht; mr. F. C. W. Koker, kaïitonrcgter te Wageningen; W. van Beu- j ningen, pred. le Ameide en Tienhoven; A M. van Lommei, r. k. geeste lijke tc 'sGravenhage; 5". aan dc commissie a's secretaris toe te voegen: G. A. N. T. Jansen van Aderden, commies bij het dep. van justitie. Bij besluit v n dezelfde dagteekenina heeft het Z. M. behaagd: 1°. eene siaats-commissie in le stellen tol herziening van het Burgerlijk Wetboek 2". aan deze commissie op te dragen aan ons lol dat einde de noodige voorstellen te doen in den vorm van wetten met daarbij behoorende memo- rien van toelichting; 3°. te bepalen, dat de commissie hare eindbesluiten zal voorbereiden in drie afdeelingenznllei.de de zamenstellina der afdeelingen nader door ons worden geregeld; niet vaststelling levens van zoodanige algemcene voorschriften als noodig zijn, opdat, niettegenstaande de arbeids- verdeeling, de eenheid van het werk bewaard blijve4". te bepalen, dat de commissie, na voor de eerste maal door ons te zijn bijeengeroepen, hare algemeene vergaderingen zal honden te 's Gravenhage, of. na van ons bekomen magtiging, ook elders; terwijl de vergaderingen der afdeelingen zullen gehouden worden ter plaatse door ons aan te wijzen; 5°. te benoe men: tot lid en algemeen voorzilter mr. J. J. van Meerbeke, raadsheer in den hoogen raad der Nederlanden; lot leden: mr. J. M. Smits, advocaat- generaal bij den hoogen raad der Nederlanden; mr. P. R. Feith, raadsheer in den hoogen raad der Nederlanden; mr. R. T. II. P. L. A. van Boneval Faure, hoogleeraar bij de rijksuniversiteit te Leiden; mr. C. W. Opzoomer, hoogleeraar bij de rijksuniversiteit te Utrecht; mr. G. Diephuis, hoogleeraar bij de rijksuniversiteit te Groningen; mr. M. A. van den Acker, raadsheer in het geregtshof tc 's Hertogenhoseh; mr. W. J Triebeis, president der arrond.-regtbank le Arnhem; mr. E. W. Gitljé. regter in de arrond.-regtbank te Almelo; mr. A. E J. Nrjsingh. kintonregter te Mcppel; mr. L. J van Oppen, notaris te Gulpen; mr. A. P. Th. Eysscll, regter-plaatsvervanger in de arrond-reglhank en advocaat le 'sGravenhage; m'. W. A. van Hoek, advocaat en procureur te Middelburg: mr. T. van llcttinga Tromp, procureur ie Leeuwarden; ui1. J. C, de Vries, advocaat en procureur tc Amsterdam;

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1