LËI1I8CHË coiiimst. I SSI). V. 30. DONDERDAG 12 FEBRUARIJ. He. Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, f ran co p.p. f 2.35. Hel Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekoston. Afzonderlijke nommnrs der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Ad verten tiën is van 1—4 rebels 1.—iedere regel meer 25 cents. 1.Z'ï5nt!X5SCt*S.,l'3L>il25i Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 7--8 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). STADS -BERICHTEN. >1 e K - IJ K. BURGEMEESTER ik WETHOUDERS vak LEIDEN, Gezien liet besluit van de Gedcpuieerde Staten der provincie Zuid-Hollandvan den 23s,en December 1879, n°. 1/1 Provinciaalblad n". 72), houdende bepaling van de tijdstippen van den her-ijk der inaten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1880: Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lelt. o, der wel van den 7e° April 18G9 Staatsblad n°. 57), tot het doen herijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten, onder mede- deeling dat diartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal van den ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente-apotheeken wel: voor de gewone gewichten, benevens de inaten en strijkers, voor wijk VI, op den 12, 13, 17, 18 19, 20. 24, 25 en 26 Februari, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheidranden 6(len December 1879, de letter l'in den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringsmerk zoowel bij den ijk als bij den her-ijk der maten en gewichten, de Koninklijke kroon, bij den ijk van weegwerktuigen voor gewoon gebruik en van gasmeters; en ecue vijfstralige ster, bij den ijk van weegwerktuigen voor fijnere wegingenterwijl het kantoormerk voor de gemeente Leiden is hel cijfer J. Eindelijk dat aangezien hij sommige, vooral ijzeren weegwerktuigendoor roest en andere oorzaken, de indruk van den ovcrgangsslempe! spoedig wordt uitgeuischt, jp de dagen waarop de herijk plaats heeft, gelegenheid wordt gegeven, die balan sen, waarvan bedoeid stempel onduidelijk is en dreigt te verdwijnen, ter overstem- peling aan te bieden. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leidik 3 Januari 1880. v. d. BRANDEI.ER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. De VOORZITTER van den Gemeenteraad van Leiden noodigt bij deze, krachtens art. 7, 2e alinea der wet van 4 Juli 1850 Staatsblad n". 37), de inwoners dezer gemeente uit om zoo zij elders in de directe belas tingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den 15<,,n Februari c. k., door overlegging dér aanslagbiljetten ter Secretarie dezer gemeente, te doen blijken, ten einde zuo noodig initi recht te bewijzen om, bij de jaarlijkschc herziening der ljjsten van kicsbevoegdendaarop te worden geplaatst. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De VOORZITTER voornoemd, Lf.iden 4 Februari 1880. V. d. BRANDELER. mCVNENLANHSCHK BKRH'.TKN. LEIDEN. 11 Februarij. Door burg. en wetli. wordt aan den gemeenteraad voorgesteld, naar aanleiding van bet ingekomen adres van stads- genees- en heelkundigenover te gaan tot de benoeming van een vasten adsisteutop eene jaarwedde van ƒ200, om bij ziekie van een der genees- en heelkundigen de dienst waar te nemen. Op liet verzoek van de wed. G. Koolhaas, om afschrijving van een ge deelte van haren aanslag in de plaatselijke directe belasting, op grond van vermindering harer inkomsten, stellen burg. en weth. voor afwijzend te beschikken. De commissie van financiën is van meening dat de aanneming van het voorstel van burg. en weth. om, ingevolge hel verzoek van jh'. mr. Diert van Melissant, aan dezen het eigendom al te slaan van den grond, vroeger in gebruik gegeven ten behoeve van het H. Gecsl-hofje, onder voorwaarde dat die grond aan de gemeente terugkeert, wanneer daaraan eene andere bestemming wordt gegevente eeniger tijd lot moeijelijkheden aanleiding zou kunnen geven. Daarom stelt zij voor den grond liever in vollen en vrijen eigendom af te staan, tegen een redelijken koopprijs, t. w. 2.50 per centiare. De commissie van financien grcll ook in overweging, in afwijking van het voorstel van burg. en weth., het door de commissie van administratie voor het r. k. kerkhof gevraagde gedeelte grond aan den vestwal hij de Zijlpoort niet in eigendom af Ie slaan, maar hei aan adressante in erfpacht uit te geren voor den lijd van 99 jaren, tegen betaling van een erfpachls- canon gelijkstaande met de thans betaald wordende recognitie. De minister van oorlog heeft ter algemeene kennis gehragt, dal tegen 1 Mei a. s. gelegenheid beslaat tol plaatsing van een ongehuwd hulponder wijzer aan de pupillenschool le Nieuw crsluis, op een jaarlijksch tractement van ƒ600, met bevoegdheid, om aan de menage der ongehuwde onderoffi cieren deel te nemen en om met hen in liet locaal der inrigting te worden gehuisvest. Hel tractement kan na een zeker getal dienstjaren tot ƒ700 worden vermeerderd. Voor genoemde betrekking komen in saumerking hulponderwijzers, die niet jonger zijn dan 20 jaren, en die minstens een jaar in eene school van gewoon of meer uitgebreid lager onderwijs zijn werkzaam geweest. Belanghebbenden moeten het verzoek om plaatsing vóór 1 Maart e. k. aan het dep. van oorlog inzenden. Ook is door genoemden minister ter kennis van belanghebbenden gehragt dat den lsten April a. s. 25 en den l8"0 Mei daaraanvolgende 38 pupillen op de pupillenschool te Nienwersluis zullen worden geplaatst. Van deze plaatsen zullen den ls,<n April 5 en den lsteD Mei 7 kunnen worden vervuld door zonen van nict-mililairenen wel legen betaling eener jaarlijkschc bijdrage van ƒ50. De ouders of voogden, die verlangen dat hunne zonen of pupillen tot de school worden toegelaten, hehooren de aanvraag daartoe vóór 1 Maart a. s. aan het dep. van oorlog le zenden. Te Delft werd gisteren door den majoor, directeur van hel centraal magazijn van militaire klceding. uitrusting enz. aanbesteed de levering van 11000 ramen van bandijzer, voor eenmans ijzeren bedkribben, in 11 per- leien van 1000 siuks. Voor drie dier percelen was minste inschrijver de heer R. Langezaal alhier, ad ƒ2.30, ƒ2.33 en ƒ2 39 per stuk. Op 19 Februarij zullen in de garnizoenen assauls gegeven worden en zullen de manschappen worden onthaald uit de gelden, toegestaan van 's rijkswege tot viering van 'skonings verjaardag. In het vorige jaar kon den dergelijke feestelijkheden geen plaats hebben. Op Vrijdag 12 Maart aanst. zal door de hoofdadministratiën van ver schillende corpsen, in hunne garnizoensplaatsen, worden aanbesteed de levering van 343 remonlpaardent. w.: te Haarlem 24, te Venlo 47, te 's Gravenliagc 99, te Leiden 47. te Utrecht 81, le Amersfoort 45. Bij kon. besluit is bepaald dat voorlaan aan alle onderofficieren bij de ntaréchausse'e de toeslemming tot het aangaan van een huwelijk kan wor den verleend, terwijl van liet overige personeel het een vijfde gedeelte ge huwd mag zijn. Z. M. de koning heeft ten behoeve van het te Sl. Michiels-Geslel ge vestigde instituut voor doofstommen voor het jaar 1880 eene rijkstoelage verleend van ƒ2000. Hel besluitdoor de algemeene zendingscommissie van de Christ. Ge reformeerde kerk den 29st'° Jan. II. bei rellende den zendingsdirector J. II. Donner genomen, luidt als volgt: "De vergadering, van gevoelen zijnde dat het op haren weg alleen ligt, het zendingswerk te behartigen, en gehoord hebbende den director, is van oordeel, dal de betrekking van Zendingsdi rector en die van lid der kamer, wat haar betreft, elkander niet uitsluiten en vertrouwen stellende in den director, besluit zij: a. het al ol niet aan nemen van dat mandaat geheel aan ZEw. te kunnen overlalen zonder dat de belangen der zending op het oogenblik daardoor zullen benadeeld wor den- 6. mogt liet later blijken dat óf van de zijde des directors, óf van de zijde der zendingscommissie. bezwaren rezen ten aanzien van de pligten aan liet directoriaat verbonden, alsdan nader te overwegen, wat zij in dat geval zal moeten doen'(/J. v. 's Gr.) Door het Duitsche gouvernement is ten aanzien van veeinvoer uit Nederland de navolgende bepaling gemaakt, waarvan als zeer natuurlijk gevolg de veehandelaar geen gebruik kan maken. Alleen veehouders kun nen vergunning verkrijgen tol aankoop van Hoilandscli vee. Uit vee moet hij invoer voorzien zijn van bewijzen van herkomst en gekeurd door de betrokken veearlsen. Aangekomen l^r bestemming, wordt het vee opge- slald en dal terrein zes maanden lang bewaakt. Na zes maanden wordt liet ingevoerde vee van rijkswege herkeurd en daarna hij goedkeuring aan den willekeur van den eigenaar gelaten. Mogt inlusschen liet aangevoerde vee in die zes maanden ziek worden, longziekte, mond- en klaauwzeer enz., dan wordt liet vee zonder vergoeding afgemaakt. Na de rijksherkeu ring heelt alle vee bij eventueel ziek worden en afmaken aanspraak op vergoeding.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1