LEIDSCHE COURANT. Ï'SSÖ. DONDERDAG 5 FEBRUARIJ. V. 30, STADS BERICHTEN. LOTING VOOR DE NATIONALE MILITIE. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is pei' vierendeel jams f i.50, franco p. p. ƒ2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ1.85, franco p. p. f 2 35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, luiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenlifn is van 14 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Geiien het besluit van den Heer Commissaris des Koninga in deze provincie, van den 19"D Januari 1880, A. n°. 148(2' afd.), Provinciaalblad n". 6, houdende regeling van de Loting voor de Nationale Militie Gelet op de bepalingen der wet van den 19d«> Augustus 18G1 Staatsblad n°. 72), alsook op die van Zijner Majesteits besluit van den 8"en Mei 1862 Staats blad n". 46) Doen te wetendat de Loling der in het vorig jaar binnen deze gemeente voor de Nationale Militie ingeschrevenen, en al zoo voor hen die geboren rijn in het jaar I860, ral geschieden in een der vertrekken van het Raadhuis, op Dinsdag, Woensdag en Donderdag den 10den, lldf en 12de" Februari aanstaande, telkens des morgens le HALvFTIENf 5 dat dere Loting in eene alphabetische volgorde der namen van de ingeschrevenen ral plaats hebbenen wel op Dinsdag den l(t;i,n Februari 1880, voor de ingeschrevenenwier familienaam begint met de letter A tot en met de letter F, op Woensdag den 11 d'n Februari 1880, voor de ingeschrevenen, wier familienaam begint met de letter G tot en met de letter O, en op Donderdag den 12deQ Februari 1880, ,'ior de ingeschrevenen, wier familienaam begint met de letter P tot en met de letter Z. Voorts, dat bij art. 53 der wet is bepaald dal voor den ingeschrevenedie niet is opgcdtoinenhet nommer kan getrokken worden door rijn vader, moeder of voogd, terwijl, is ook dere niet opgekomen, alsdan hel trekken geschiedt door den Burge meester of het lid van den Raad der gemeente, waar de loteling is ingeschreven; dat ingevolge art. 34 de opgekomen ingeschrevene, dadelijk na het trekken van rijn nommer, de redenen van vrijstelling opgeeft, die hij ineenl te hebben. Het opgeven van dere redenen kan door rijn vader, moeder of voogd geschieden, roo dere tegenwoordig en de ingeschrevene niet opgekomen is. Wijders, dat tot het opmaken der getuigschriften, vermeld bij art. 53, tot het bekomen van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te rijn eenige wet tige roon (welke getuigschriften worden afgegeven op de getuigenis van twee bij den Burgemeester bekende en te goeder naam en faain staande ingeretenen, die rich ieder voor de waarheid van het daarbij verklaarde, door mede-onderteekening, verantwoordelijk stellen), de gelegenheid bestaat ter Secretarie derer gemeente, op Dinsdag den 17dcI> en Vrijdag den 20sten Februari aanstaandevan des voor- middags negen tot des namiddags drie uren. Fn geschiedt hiervan openbare kt nnisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant van den 29ei> Januari en den 5en Februari 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden 28 Januari 1880. V. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secrctaiis. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, 1' alinea, der wet van 2 Jttni 1875 Staatsblad N". 95), lot regeling van hel toezicht bjj liet oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algcmeene kennis dat door hen op lieden vergunning is verleend aan J. J. F. Buff-art en zijne rechtverkrijgenden, tot het op richten van eene rookerij van spek en vtcesch in het perceel in de Maars- mansteeg n°. 15. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. n. BR ANDELEB, Burgemeester. Leiden, 2 Februari 1880. E. lvlST, Secretaris De VOORZITTER van den Gemeenteraad van Leiden noodigt bij deze, krachtens art. 7, 2e alinea der wet van 4 Juli 1850 Staatsblad n". 37), de inwoners dezer gemeente uit om. zoo zij elders in de directe belas tingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den J.5d<n Februari e. k., door overlegging der aanslagbiljetten ter Secretarie dezer gemeente, te doen blijkenten einde zoo noodig littn recht te bewijzen ombij de jaarlijksche herziening der lijsten van kicsbevoegden, daarop te worden geplaatst. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De VOORZITTER voornoemd, Leiden, 4 Februari 1880. V. d. RRANDELER. lilNNLNL.MNDSGIIK BKRIGTËN. LEIDEN. 4 February. lieden aanvaardde de heer mp. H. B. Greven het hooglceraarsambt by tie regis»deerde faculteit aan de rijks-universiteit alhier met het houden «ener redevoering; «Over oude en nieuwe economie, ceite poging tot verzoening". Gedurende de maand Januarij werden door den Leidschen tramway vervoerd 27024 personen, in November en December 1879 39620 personen, zoodat van de opening tot 1 Februarij 1880 66644 personen werden vervoerd. Heden morgen, omstreeks 9 ure, is een jongen, genaamd W. F., oud 10 jaar, wonende in de Vestestraat, aan den Nieuwen Rijn nabij het UtrechtsClie Veer door het ijs gezakt, doch spoedig door een daar voorbij komend persoon gered. Gisteren herdacht Rika Rolff den dag, waarop zij, 25 jaren geleden, in dienst trad by den heer P. I. de Fremery alhier. Door de zorg der familie, waaraan zij zoovele jaren hare diensten had gewijd, werd die dag voor haar tot een feestdag gemaakt, die zeker bjj haar in dankbare herinnering zal blijven, Een gezellige kring van hare vrienden en bekenden was des avonds genoodigd en te midden van dien kring bragten de heer de Fremery en familie haar hunne gelnkwenschenwaarbij haar tevens fraajje geschenken werden vereerd, liet is zoowel voor de bedoelde familie als voor het in hare dienst werkzame personeel hoogst vereerend, dat binnen den tijd van een jaar een dergelijk huiselijk feest ten tweeden male Kon gevierd worden. Bij kon. besluit van 1 February jl. is, op grond van art. 11 der wet van 12 Julij 1855, beslist dat de uitvoering der door gedeputeerde staten van Utrecht, bij resolutie van 31 July 1879, bevolen verhooging van den onder het beheer van dijkgraaf en hoogheemraden van den Lekdijk Bovcn- dams slaanden dijk, geen uitstel kan lijden. In het hoofdkiesdistricl Maastricht is, ter voorziening iu de vacature ontstaan door hel overlijden van jh'. m'. F. M. C. Kerens van wyiré, tot lid van de tweede kamer der staten-generaal gekozen de heer m'. Victor Nijst, met 1053 van de 1974 geldige stemmen. Op den heer E. Roberti waren 917 stemmen uitgebragt. Het stoomschip Torrington, van Batavia naar Rotterdam, isop2Febr. van Suez vertrokken. De Drenthe, op weg naar Batavia, passeerde op 3 Febr. Sagres. Den 17de" February zal te Amsterdam eene bijeenkomst worden ge houden uitgaande van het genootschap ter bevordering van genees-, heel- en natuurkunde aldaar, om den 200-jarigen sterfdag van den natuuronder zoeker Johannes Swammerdam plegtig te herdenken. Een op 29 Janttarij jl. uit Zwolle verzonden onaangeteekende brief, voor Delft bestemd en inhoudende twee bankbilletten groot ƒ25, benevens een muntbiilet van ƒ10, is niet aan het adres bezorgd. Te Kampen zijn door iemand, die onbekend wenscht te blijven, aan de diaconie der herv. gemeente aldaar geschonken vier 5 pCt. Russ. edeclcn te zanten groot bijna ƒ4000, waarvan volgens aanwijzing moet bestemd worden ƒ2000 voor genoemde diaconie en f 2000 voor haar bestedelingenhnis. Door mej. C. van der Linden, particuliere te Oosterhont, is aan de r. k. kerk en parochie van den Hout aldaar een legaat besproken van 4000 voor aankoop van Uerkornamenten. Bij eene Maandag te Leeuwarden gehouden hardrijderij op schaatsen door mannen en vrouwen, beeft Okke van den Berg weder de overwinning behaald. Met zijne zuster Trijntje van den Berg behaalde hij den prgs van 150. Door den ryksveldwachter te Tjalleberd is dezer dagen proces-verbaal opgemaakt tegen den nachtwacht aldaar, wegens nachtelijke rustverstoring. In een artikel over het schaatseneden, voorkomende in de jongste aflevering der Illustration, wordt weder een echt Fransch oordeel over ons land geveld. De schrijver beweert dat Friesland wegens de vele wateren onbewoonbaar is voor Item, die geen schaatsen rijdt. Gedurende drie vier den van het jaar toch zijn daar alle kanalen en slooten bevroren. Hij ver haalt verder dat de Friesche meisjes aan de wedrennen op schaatsen deel nemen en voor velen van haar de gewonnen prijzen haar geheelc huwelijks gift uitmaken. Voorts laat hij de melkboerinnen op schaatsen de melk thuis brengen. (/V. It. C.) In de vergadering van de afd. Leiden en omstreken der Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, gisteren avond in het gebouw der Loge alhier gehouden, werd, na de aanneming bij acciamalie van eenige nieuwe leden, op de mededeeling van den voorzitter, dat de betrekking van secretaris der afdeeling, den heer Stokhuyzen, in verband roet andere vvcrl.ztanihrdenop den duur wel wal moeijelijk viel, eveneens hij acela-

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1