LEI0SC OII K4.\ T. 27. 188». MAANDAG 2 FEBRUARIJ. ST ADS-BER1CUT EN. B1N N E N L N DSC 11E li KIM G T fi N De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. ƒ2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2 35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expediliekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. BIJ deze Courant behoort een Bijvoegsel. De BURGEMEESTER van Leiden-, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de landmeter 2» klasse, belast met de.,velddienst in het Arrondissement Leiden, het voornemen heelt in den loop der maand Fehrnari deze gemeente te bezoeken tot het opmeten van de kadastrale veranderingen voor het loopende dienstjaar. En geschiedt/hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd Leiden 31 Januari 1880. V^-i>r"BRANBEL&R. De Burgemeester der gemeente Leiden-, Ontvangen hebbende den slaat n". 75, aanwijzende de uitkomsten der meting en schatting van gebouwde eu ongebouwde eigendommen, bedoeld in de artt. 15, 23 en 43 der Wet van den 26,"° Mei 1870 Staatsblad n\ 82) betrekkelijk de grondbelasting; Doet te weien, dal die opgave gedurende dertig dagen ter Secretarie dezer gemeente, ter inzage van de belanghebbenden, is nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leiden. 31 Januari 1880. V. o. BRANOELELL De BURGEMEESTER van Leiden-, Gelet op art. 21 van de wel van 4 December 1872 Slaatsblid n". 134); Brengt ter kennis van de ingezetenen, dal gedurende de afgeloopen week zijn aangegeven als door Koodvonk aangetast 4 personen, als aan die ziekte overleden geene. En geschiedt hiervan openbare bekendmaking door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 31 Januari 1880. V. d. BRANDELER. NOTIFICATIE. De GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie ZuidhoUand, Gelet op art. 73, alinea 2 der Wet van den 4*1'0 Julij 1850 Staatsblad n". 37). Noodigen de inwoners der provincie Znidhollaud. die elders in 's Rijks directe belastingen zjjn aangeslagen, uit. om daarvan róin 1". el/uil aan staande aan hun Gollegie te doen t.lijkeu. door overlegging van liet aanslag biljet of van een uittreksel uit de kohieren der Rijks directe belastingen, ten einde daarop worde gelet hij het opmaken der Lij'-i van de Hoogstaan geslagenen, vet kiesbaar tot Afgevaardigden ter Eerste Kamer ian de Staten- Generaal De bedoelde stukken behonren door belanghebbenden te worden ingezon den aan het lokaal van hel Provinciaal Restoor van Zuidholland met op gave van: 1". den naam. de voornamen en de woonplaats van den aangeslagene; 2\ de Gemeente en de dagteekening zijner geboorte: en 3'. bijaldien hij buiten 's lands is geboren, of. en zoo ja. waa om hij als Nederlander is te beschouwen met vermelding van de dagteekening zijner naturalisatie, indien deze niogt hebben plaats gehad. De Gedeputeerde Stalen voornoemd, FOCK. Voorzitter. 'sGravenhage, 26 Januarij 1880 F. TaVENRAAT, Griffler. LEIDEN, 31 Januarij. Woensdag den Februarij a. s. zal de heer m'. H B Greven het Sioogleeraarsambt bij de regtsgeleerde faculteit aan de rijks-universiteit alhier aanvaarden met het honden eener redevoering in liet groot audito rium van het universiteitsgebouwdes namiddags ten 2 ure. hij kon. besluit van 26 dezer is de bezoldiging van den commissaris van politie te Leiden nader geregeld in dier voege, dat zij, te rekenen van 1 Januarij 1880, zal bedragen ƒ2400 'sjaars. -- Hel getal der in het Werkhuis alhier opgenomeoen bedroeg gedurende deze weck dagelijks van 73 lot 02 volwassen personen en 7 tot 13 kinderen. De zendings-commissie der Christ, gereformeerde kerk van Nederland heeft Woensdag, na langdurige beraadslaging, verklaard, dal de betrekking van zcndings-director (door den heer Donner bekleed) vereenigbaar is met het lidmaatschap der tweede kamer (waartoe de heer Donner werd geko zen). [D. v. 's Gr.) De minister van binnenlandsche zaken heeft ter algemeene kennis ge- bragt, dat vnor het verkrijgen van acten van bekwaamheid tot het geven van lager school- en huisonderwijs examens zullen gehouden worden op Woensdag 31 Maart e. k. en volgende dagen; dat z(j, die een dezer exa mens wenschen af te leggen, zich uiterlijk voor 10 Maart e. k. belmoren aan te melden bij den schoolopziener van het district waarin zij wonen, of, van buiten 's lands komende, voornemens zijn zich te vestigenmet opgave van de acte die zij verlangen en overlegging van een of meer ge tuigschriften van hun goed zedelijk gedrag en van hunne geboorte-acte. Dag en plaats van het examen zullen hun door den schoolopziener worden bekend gemaakt. Blijkens een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederl. Indië, van 29 dezer, heeft zich in Atjeh het voormalig sagihoofd der XXV Moekim (Toekoe Nja Abbas Sija Oelatna) aan liet Nederlandsch gezag onderwerpen en heeft de ratlja van Samalangan met vele voorname hoofden uit dat landschap, een bezoek af gelegd te Kotta Radja. Naar het D. v. 's Gr. verneemt, heeft de regering, op grond van art. 12 welb. van koophandel, geweigerd haar goedkeuring te verleenen aan die artikelen van de gewijzigde statuten der Rotterdamsche handels vereniging, welke het goedkeuren van de balans en het bepalen van het dividend opdragen aan de commissarissen der vennootschap, omdat hun verdere werkzaamheden in de vennootschap zich niet tot een bloot toezigt bepalen, maar zij tevens deelnemen aan daden van beheer. Het IJsnommer van Eigen Haard, waarvan de opbrengst strekt ten voordeele der noodlijdenden door dtn jongsten watersnood, was reeds den derden dag na de uitgaaf geheel uitverkocht. Wat voorloopig nog als zoo danig verkrijgbaar is, zijn, blijkens pagineering enz., de nog voorhanden n van het tijdschrift zeil. Inmiddels wordt de nieuwe druk zoo spoedig mogelijk iu gereedheid gebragt. Den 14'° Febritarrj zal van Harderwijk een detachement Indische troepen vertrekken, bestemd om met het stoomschip Prinses Marie de reis naar ludië voort te zetten. Dit detachement, 80 man sterk benevens 4 onder officieren staat onder bevel van den kapitein der infanterie van het O.-L leger F. Anten. Hel prov. kerkbestuur van Gelderland heelt in cene buitengewone vergadering in de zoogenaamde Doi'dlsche aannemingsquaestie de volgende eindbeslissing genomen. Na kennis genomen te hebben van de mislukte poging der commissie, die, overeenkomstig art. 4 van het reglement voor kerkelijk opzigt, gepoogd heeft de verkeerdheid, die hei provinciaal kerk bestuur had aangenomen in het gedrag der ouderlingen, door raadgeving, teregtwijzing, waarschuwing en bestraffing in den geest der broederlijke liefde uit den weg te ruimen, heeft het, wederom met ééne stem meerder heid, over de 16 ouderlingen uilgesproken bij gemotiveerd vonnis: schorsing in de waarneming van het ouderlingschap totdat zij terugkomen van hunne weigering, om predikanten bij de aanneming van lidmaten bij te staan, die zich plaatsen op het standpunt der Synode en het nieuwe artikel 38 Gods dienstonderwijs aanvaarden. De minderheid in het prov. kerkbestuur heeft verklaard, de minute van het vonnis niet te kunnen onderteekenen. Men meldt ons uit Zevenhuizen: Woensdag-avond trad voor een talrijk publiek de heer Grootendorst, uit Gouda, in onze vereeniging //Nut en Vermaak" als spreker op. Dat genoemde heer de aandacht zijner hoorders weet te boeijen, bleek uit den bijval, die aan het reciteren van zijne over- schoone gedichten: //De grijze op den godsakker", //Lentegroet" en //Aan de toekomst", ten deel viel. Ook de bijdragen van den geachten spreker, alsmede die van de hecren D. C. B. van leeuwen, DogteromC. v. d. Wilt, A. v. d. Hilt, Kording, de Lijster en de Snoo lubben aangename indrukken achtergelaten. Te Nootdorp is gisteren nacht ecne landbouwers-schuur afgebrand waarbij 9 koeijen en een paard ontkwamen. Gisteren morgen werd aan den weg nabij het slation van den staats spoorweg te Barendrecht het lijk gevonden van zekeren B. uit Dordrecht, die den avond le voren in zeer beschonken toestand een herberg had verlaten. (Zie reidei hel Hijroe set).

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1