KENNISGEVING. Opruiming van alle Winter-Iileedingslukken 8. VEES, llooigraelit. TOT SPOTPEIJZEN. per telegraaf. üuvgcvÜjkc &taub. ADVERTENTIE N. Die mooije, goedkoope Overjassen van af ƒ9.50 zijn weer voorhanden; ook voor kinderen van dezelfde stoffen a 3 en hooier. Uitrustingen worden ton spoedigste naar de nieuwste Journalen vervaardigd. In dc rue Folie-Méricoort ie Parijs hecfi het volgende plaats gehad: Mej. M. G.25 jaar oud, modiste van beroep, ging des morgens 8 unr naar baar atelier in die straal gelegen, toen eensklaps een vrouw, omtrent 30 jaar oud, zie li op baar wierp en haar in de rigting van het hart twee dolk steken toebragt. De jonge dame is een uur daarna in het hospitaal overle den, zonder een woord te kunnen uiten. De raoordenaarster, die oogen- blikkelijk gevat werd, wil noch haar maatschappelijken stand noch de be weegreden van die misaaad openbaren. in het gasthuis te Bordeaux is eenc vrouw overleden in den ouder dom van 105 jaren. Zij was tot het laatst toe in het volle bezit van haar geestvermogens, en men is algemeen van oordeel, dat alleen de strenge boude haar dood veroorzaakt heelt. Uit Bourg wordt gemeld, dat de notaris Chevallier Ie Monlreval, lid van den raad van het arrondissement de vlugt heeft genomen, in zijn kas een tekort latende van 4 a 500,000 fr. DUITSCII I-AND. Zondag heeft het Krooniugs- en Ordenfeest met de gebruikelijke pleg- tigheid plaats gehad. De namen der nieuw benoemde ridders van de ver schillende orden en klassen vullen kolommen in de dagbladen. De keizer en de keizerin ontvingen de talrijke gasten aan hel feestmaal in de witte zaal van het koninklijk slot. In de nabijheid van Praag is op het terrein van een dynamiet-fabriek een magazijn met een ontzettenden slag in de lucht gevlogen. De ontploffing was zoo hevig-dat van den op de Staatsbaan van Dresden aankomenden trein, ofschoon deze op aanmerkelijken afstand van de plaats van het on geluk verwjjderd was, alle ruiten stuk geslagen werden. OOSTENRIJ H. De ongeregeldheden Ie Pesth schijnen een einde te hebben genomen. De toestand van den heer Verhovay was volgens de laatste berigten iels min der zorgwekkend. Tegen zijn blad is eene vervolging ingesteld wegens op- ruijing. Van de in hechtenis genomen personen zijn eenige lol 1 a 4 politie- strallen veroordeeld wegens deelneming aan dc ongeregeldheden. De overige zijn in vrijheid gesteld, behalve een student in de regten, die zich mede wegens opruijing te verantwoorden zal hebben. In onderscheidene plaatsen van Hongarije hebbennaar aanleiding van het gebeurde te Pesth, demonslraliëu plaats gehad. Het doel was niet zoo zeer ingenomenheid te betuigen met hel gebeurde te Pesth, als wel te pro testeren tegen hel toenemend zedelijk verval en bederf der hoogere standen en het schandelijk gedrag, waardoor in den laatsten tijd een groot deel van den Hongaarschen adel zich heeft onderscheiden. RUSLAND. Er worden groote toebereidselen gemaakt om het 25-jarig regerings- jubilé van den keizer feestelijk te vieren. De adel van het gouvernement Woronesch is van plan om de middelen te verschaffen tot oprigting van eene universiteit in de stad van dienzelfden naam. Deze zal dan met inbe grip van dc universiteit, die voor twee jaren te Tomsk is geopend, en de hoogcscholen van Dorpat en Helsingfors, de elide hoogeschool in Rusland wezen. Verder wil men een voorschotbank vestigen voor officieren en be ambten, die. op het getuigen hunner superieuren, renteloos geld daaruit zullen kunnen bekomen, echter niet langer dan voor één jaar, welke gel den het tweede jaar in maandelijkschc termijnen zullen moeten worden afgelost.'"'- De Golos bevat een opstelwaarin ingenomenheid wordt te kennen gegeven met de officiële mededeeling, dat de getalsterkte van het leger eer verminderd dan vermeerderd zal worden. Militairen, die met den legen- woordigen slaat van hel leger goed bekend zijn en anders gaarne over de kloekheid en de goede inrigiing der strijdkrachten spreken steken eeniger- nta'e den draak met de jongste stellige verzekeringen over uitgebreide toe- le tidselcn. en erkennen openhartig te wenscheu, dat het leger zoo goed toegerust ware als in het buitenland verkondigd wotdt Een student van een der gymnasia is in hechtenis genomen, wegens het aanplakken van oproerige proclamaliën aan de stations van den Kievv- Brestspoorweg. Een werkman aan dezelfde lijn is aangehoudenomdat hij oproerige geschriften uil een der waggons wierp. LONDEN', 20 January. Aan de Pall Mall Gazette werd gemeld dat de Paus wegens ongesteldheid zijn bed niet verlaat. Hij lijdt aan rheumaliek en overspanning der zenuwen. LUXEMBURG, 20 Januarij. De regering verklaarde, dat de Nederlandsche regering, ten gevolge van de overeenkomst, den 7d'" jl met Nederland ge troffen ten opzkle van de schuld, weder op zich genomen heeft Luxem burgs belangen waar te nemen, waar dit geen diplomatieken of consulairen vertegenwoordiger heeft. MADRID, 20 Januarij. In eene bijeenkomst van 235 afgevaardigden der meerderheid drukte de minister Canovas den wensch uit. dat de minder heid in de kamer terugkeeren mogt. Hij deed een beroep op de eensgezind heid onder de meerderheid. De vergadering nam eenstemmig de candidatuur aan van Töreno voor het jvoorzilterschap der kamer. PARIJS, 20 Januarij. Cazot heeft een wets-ontwerp ter tafel gebragt tot hervorming van de magistratuur. Ferry diende er een in tot invoering van verpligtend en kosteloos onderwijs. KONSTANTINOPEL, 20 Januarij. Sir Layard zal op de nota der Porie antwoorden, dat hij zich niet kan vereenigen met het beginsel, waarvan die nota uitgaat. Wel kan de vreemdeling worden gevat, maar eerst 24 uur nadat daarvan aan den ambassadeur kennis was gegeven. Ook zal door sir Layard ontkend w ordendat het geestelijk beginsel der nota in overeen stemming is met art. 62 van het Berlijnschc verdrag. De HH. CHAUCHARD O, eigenaars van de GRANDS MAGASINS DU LOUVRE, te Parijs, hebben de eer het publiek te waarschuwen, dat zij in Holland geen en kelen Agent noch Succursale hebben, noch in eenige stad van de geheele wereld, en dat zij niets gemeen hebben met de koop lieden, die in de Hotels afstappen, onder voorwendsel liquidaties te doen in naam van de Grands Magasius du Louvre, le Parijs. De HH. CHAUCHARD C* verzoeken, in het belang van hunne clientèle, de Da mes dringend op hare hoede te zijn, voor de verwarring welke zoude kunnen ontstaan, door eene dergelijke aanmatiging door koop lieden genomen, die niets gemeens met hen hebben. Van 16 tot en met 31 Januarij 1880. BEVALLEN: S. Arkeveld, geb. Laven, D. A. C. Buys, geb. Schenk, D. E. Kramer, geb. Haasbeek, D. A. M. D. G. Vervoort, geb. Bispinck, Z. L. Wassenaar, geb. Hoorn, Z. T. Zaalberg, geb. Nieuwenhuyze, Z. J. Mol, geb. Kasteel. Z. J. Zwiers, geb. Mandemaker, D. M. Leget, geb. Flaman, D. M. T. II. Briining, geb. Knmpers, Z. J. G. v. d. Waals, geb. Stehouwer, Z. 11. Klamer, geb. v. Hijkoop, D. C. P. Kriek. geb. Smolders, D. J. Weg man, geb. de Groot, Z. M. E. Groeneveld, geb. Molenaar, Z. M. F. Kukler. geb. Mazurel, Z. W. Paardekooper, geb. v. d. Hulst, Z. E. Sierat.geb. v. d. Zeeuw, D. A. M. Lips, geb. Meijers, D. N. de Winter, geb. Schild, D. M. Bnrgerjon, geb. Krassenburg, Z. J. E. Schroef, geb. Stikkelorum, D. C. S. M. OHwcrkerk, geb. Serdyn, Z. A. M. C. Koper, geb. Inhulsen, D. - G. W. v. Dijl, geb. Eggink, Z. M. v. Ees, geb. Florisson, D. C. M. Ober, geb. de Kier, Z. T. S. Spaargaren, geb. v. Pijpen, Z. A. v. Egmond, geb. Regeer, D-, I. A. Sirag, geb. Voorbrood. D. G. Caron, geb. de Haak, D. E. Hons- beek, geb. Ligtvoet, M. v. Gelder, geb. Heymans, D. E. Eikenbout, geb. tlofkcs, Z. en D tweel. F. Weijers, geb. Rosdorll, D. L. Brouwer, geb. v. Dijk, GEHUWD: J. Spitholt, jm. en A. Uges. jd. A. G. Haarlem,jm. en M. Hak kaart, jd. P. Bernard, jm. en F C. Weijers. jd. OVERLEDEN: J. H. Muller, 69 j. P. Weijers. 60 j. - - L. Rademakers, 80 j. W. de Haas, Z„ 8 j. - II. A. Dirksen, Z.. 3 j. - J. Kraan. 86 j. C. C. Krau, D., 15 j. J. A. Kramer. 75 j. - l' J. Broeksmit. 56 j. - G de Boer, 59 j. G. Broesterhuizen. D„ 18 m. M. J. J. v. d. Blij, D., 16 m.S M. Sleeker, 77 j. J. G. J. Gauipfens, D.. 11 m. J. v. Leeuwen. 43 j. J.J. M. H. Bol- sitts, 35 j. H. v. Leeuwen, 39 j. G. Bannink, geb. Wilmink. 68 j. J. K. de Brttyn, 72 j. -J Neuleboom, Z., 3 m. Voorspoedig bevallen van een Zoon J. E. STEFFELAAR VAN TH1EL. Leioen, 20 Januari 1880. Revallen van een Zoon L. G. W. GROENENDIJK VAN DER MEER. Rotterdam, 21 Januari. Eenige kennisgeving. De Ondergcteekende betuigt zyneii bartelijken dank voor de belangstelling bij het overlijden zijner moeder ondervonden. Leiden, 21 Januari 1880. J. H. BUSÉ.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3