LEIDSCHE COURANT. V. 12. m. Kt DONDERDAG 15 JANUARIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f2. met liet Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.3."i. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, Luiten de expeditie!,osten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cenls. STADS-REIWCflTEN. BURGEMEESTER ek WETHOUDERS vak LEIDEN, Herzien de openbare kennisgeving omtrent de verplichting Int hel doen van aangifte ,oor de Nationale Militie, in de maand Januari 1880, voor hen die op den lsle0 Januar' van dit jaar hun 19dl: jaar rijn ingetredenen alzoo de personen gehoreu in het jaar 1861, alsmede voor hen die eerst na hel intreden »an hun lO^jaar, doch vóór het volbrengen van hnn 20'"ingezetenen zijn geworden, geplaatst in de ieidsche Courant van den 17dcn. 245teo en 31slcn December 1879; Doen te welen dat tot deze inschrijving zitting wordt gehouden op het Raadhuis, van des voor- middags 10 tot des namiddags 3 nren. op Maandag den 12 Januari, voor de bewoners van de wijken 1 2 en 3, Dinsdag »13 4 en 5 s Woensdag »14 6, Donderdag 15 n 7 8 Vrijdag 16 a n 8 en 9 of de buitenwijk, rn dat de geboorte-akten, die de belanghebbenden bij de inschrijving, onder opgave der woonplaats van den ingeschrevene, behooren over te leggen, dagelijks, de Zon dag uitgezonderd, zijn te verkrijgen ter Secretarie dezer gemeente (afdeeling Bur gerlijke Stand), van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uren, wanneer tevens voor hen, die bier niet zijn geboren, aanvrage ter verkrijging dier akten kan wor den gedaan. deze door plaatsing in de Leidsche Courant en bij aanplakking En wordt afgekondigd. Leidek, 3 Januari 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BKANDELER, Burgemeester. E. KIST Secretaris. HER-IJS BURGEMEESTER ek WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 23'teii December 1879, n°. 1/1 Provinciaalblad n". 72), houdende bepaling van de tijdstippen van den her-ijk der maten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor bet jaar 1880; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lelt. a, der wet van den 7e0 April 1869 Staatsblad n°. 57), tot het doen her ijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten, onder mede- deeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal van den ijk, op de Aalmarkt, naast de Gemeente-apotheeken wel: voor de gewone gewichten, benevens de maten en strijkers, voor wijk II, op den 15 en 16 Januari, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dal volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van den 6den December 1879, de letter I'in den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkcu- ringsmerk zoowel bij den ijk als bij den her-ijk der maten en gewichten, de Koninklijke kroonbij den ijk van weegwerktuigen voor gewoon gebruik en van gasmeters; en eene vijfstralige ster, bij den ijk van weegwerktuigen voor fijnere wegingenteiwijl het kantoormerk voor de gemeente Leiden is het cijfer 5. Eindelijk dat aangezien bij sommige, vooral ijzeren weegwerktuigendoor roest en andere oorzaken, de indruk van den overgangsslempel spoedig wordt uitgewischt >p de dagen waarop de herijk plaats heeft, gelegenheid wordt gegeven, die balan sen, waarvan bcdoeid stempel onduidelijk is en dreigt te verdwijnen, ter oversteui- peling aan te bieden. Eri geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 3 Januari 1880. v. d. BRANDKLER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. PROCES-VERBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid ran de Tweede Kamer der Staten-Generaal den 1 óin Januari liJ8u zijn ingeleverd. Op heden den veertienden Januari des jaars achttienhonderd en tachtig, in de gemeente Leiden, hoofdplaats van het hoofdkiesdistrict Leiden, is door het hnreau van stemopneming in de Ier inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raad huis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Petrus Isaacus de Kreinery, oudste Wethouder, den Burgemeester vervangende, Voorzitter, en de hceren Herman Cor- nelis Hartevelt en Jacques Corneille Van der Zweep, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel een en twintig stembussenhij hein den IS1'" en 14t'o Januari 1880 overgebracht uit de gemeenten Leiden, Oegstgeesl, Rijnshurg Katwijk, Valkenburg, SassenheiinWarmond, Noordwijk, Noordwijkeihout, Lcidei- dorp, Koudekerk, Zoetcrwoude, Voorscholen, Wassenaar, Wouhruggc, Ter Aar, Oiidshoorn, BenthuizenHazerswomlc, Zevenhoven en Nieuwkoop. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden zestien honderd twee en tachtig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hehhen ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn één meer dan het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengeinengd worden zij door den Voorzitter een voor een geoppnd en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zestien stembriefjes, waarvan veertien oningevuld waren en twee hel veieischte zegel missen. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest zestien honderd zes en zestig. Van dit getal zijn uilgehraeht op de heeren J. II. Donner 1021 stemmen, W. Rooseboom 462, Jhr. Mr. E. Van den Berch van Heemstede 142 It. G.S. Baron Van Rhemen lot Rheinenshuizen 31 L. M. De Laai de Kanter 3, G. L. W. Peerehoom, Mr. A. H. Brandt, J. Van der Kwaak, D. Har tevelt, Jlir. Steengracht Van DuivenvoirdeJ. L. NijhofT en den gepensioneerden Vice-Admiraal Fabius, ieder ééne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen, zonder dat het verschil tnsschen hel getal gevonden briefjes en dat der kiezers die slemdendaarop van invloed heeft kunnen zijn de Heer J. H. Donner. Is derhalve verkozen tot lid van de Tweede Kamer der Slaten-Generaal de heer J. II. DONNER, Lid van den Gemeenteraad te Leiden En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verhaal opgemaakt, in tegenwoor digheid Van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 14dtn Januari 1880. DE FREMERYVoorzitter. H. C. HARTEVELT, 1 J. C. VAN DER ZWEEP, Stemopnemers. BÜNNËNLANÜSCHE BKRIGTËN. LEIDEN, 14 Januarij. Heden aanvaardde de heer mr. W. van der Vlugt het hoogleeraarsambt bjj de regtsgeleerde faculteit aan de rjjks-universiteit alhier, met het houden eener redevoering in het groot auditorium van het universiteitsgebouw, over "de weienschap der geregligheid." Gisteren avond werd, op het geroep van »houdt den dief" door een winkelier aan de Hariesteeg, door een agent van policic aangehouden een alhier in garnizoen liggende veld-arlilleristdie ten huize van dien winkelier diefstal zou hebben gepleegd. Terstond vervoegde zich bij eerstgenoemden artillerist een tweede, die zich tegen de aanranding verzette, en zelfs zoo dat al heel spoedig èu de agenten èn de artillerist tegen den grond lagen. Niettegenstaande meerdere agenten ter adsistentie kwamen opdagen, bleven beide artilleristen zich zoo gewelddadig verzetten, dat de agenten hen slechts met de grootste krachtsinspanning naar de politiewacht konden brengen, waarbij zij door die artilleristen geslagen en geschopt werden, en hunne kleeding vrij wal schade leed. Heden morgen omstreeks 10% uur heeft er in een binnenvertrek van de wed. S. aan de Haven een kleine brand plaats gehad door het afsmelten van een petroleum toestel, waarbij een tuiTmandje en het behangsel in brand waren geraakt; de brand is spoedig door de buren mei een paar emmers water gebluschl. Het op 3 dezer uit Amsierdam naar Batavia vertrokken stoomschip der Maatschappij "Nederland" zal, wegens langer oponthoud te Southampton dan verwacht werd, niet voor 20 dezer te Napels kunnen aankomen. De verzending van brievenmalen voor Nederl. Indië met dat stoomschip, langs den weg van Napels, is dien ten gevolge nader uitgesteld tot Zaterdag 17 dezer, met den trein, welke ten 7.15 'se uit Amsterdam naar Emmerik vertrekt. De Staatscourant brvat een overzigt van de Verslagen der in 1879 gehouden eind-examens van de hoogere burgerscholen. Het getal der can- didaten die geëxamineerd werden bedroeg 189. Daarvan werden 165 toege laten en 24 afgewezen. Bij de te Amsterdam gehouden verkiezing van een lid van de tweede kamer der staten-generaal zijn uitgebragt 1518 geldige stemmen. Gekozen is de heer mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, met 952 stemmem. De heer A. M. J. Hendrichs bekwam 420 en de heer van Marle 125 stemmen. Het stoomschip Celebes, vau Amsterdam naar Batavia, is op 12 Januarij en de Madura, van Batavia naar Amsierdam, op 13 Januarij van Suez ver-

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1