PER TELEGRAAF, 1 dal de raad verkeerd deed, zijne bevoegdheid te buiten te gaan. De minister heeft een besluit in gereedheid, waarbij de wenschen, door den gemeenteraad geuit, vernietigd worden. Met 141 legen 129 stemmen verwierp voorts de senaat een amendement van den heer Baltie, om de bezoldiging van de aarts bisschoppen en bisschoppen op het oorspronkelijk bedrag te herstellen. De begrooting werd in baar geheel aangenomen in den vorm, door de kamer bepaald. - Dezer dagen zag iemand, omstreeks middernacht, niet ver van het spoorwegstation van Meudonop den openbaren weg een vormloozen klomp liggen, die hem bij aandachtig onderzoek bleek het lijk te zijn van een oiensch. Hij spoedde zich naar den chef van het station, die onmiddellijk den commissaris van policie en de gendarmerie waarschuwde. De commis saris en een brigadier der gendarmerie, vergezeld van een geneesheer, kwa uien op de plek en vonden daar het gansch en al verminkte lijk eener vrouw. Al de overblijfselen werden zorgvuldig bijeengegaard en naar het station gebragt. In een zak van het slagtofler vond men eene porle- oionnaie met 12 50 fr.een kaartje van zekeren T.hotelhouder te Ver sailles, en een van hare zuster Eugenie T., wonende te Chaville. voorts verscheidene brieven, haar door een brigadier van de Parijsche garde, Jules I). genaamd, in de maanden Junij en Julij geschreven. Daardoor was het mogelijk de identiteit der vrouw te welen te komen. Zij heette Elise Gal miche en was 26 jaren oud. Toen zrj de bedoelde brieven ontving, was zjj keukenmeid bij een P.trijzenaar op den Boulevard Saint-Germain, maar deze bad haar weggezonden wegens slecht gedrag. Een ander persoon, bij wien zij daarna in dienst was getredenhad haar insgelijks weggejaagd. Elise Galmiche was namelijk dikwijls drouken en kwam 's nachts veelal niet naar huis. Bij wien zij sedert zij uit dezen dienst was weggejaagd, verbljjf had gehouden, is nog onbekend. Men verdiept zich in gissingen ol men hier aan moord of aan een ongeluk moet deuken. III ITÜCH l,A\ D. Door den minister van financiën zijn in het hnis van afgevaardigden de treurige berigten uit Silezie bevestigd. De nood lieert in de laatste vier weken eene groote uitbreiding verkregen, liet ergste hebben de districten Batibor. Rybuik. Cosel en l'less te lijden. Niet veel minder is echter de nood in de districten Gleiwitz en Luhlinitz. De treurige toestand heersclit over eén terrein van 97 vierkante mijlen, met 400,000 zielen, waaronder 188.000 noodlijdenden. Aan brandstol ontbreekt hel er niet, doch de toe stand wordt zeer verergerd door typhus en woeker. De grond is er schraal, de bevolking arm. en de districts- en plaatselijke besturen zijn, na al het mogelijke te hebben gedaan, niet in staat den nood te keer te gaan. Mis gewas, een natte winter, een slechte aardappel- en een niet minder schrale hooioogst hebben in den loop van het jaar tol den ongelukkigen toestand bjjgedragen. Uit Horazdovic, in Bohemen, wordt gemeld, dat bij de sterke vorst, die aldaar jl. Dingsdag hecrschle, twaalf kinderen, die uit de school te Katovic naar huis in een naburig dorp terugkeerden, allen op weg zijn bevroren. BITSLAIVD, Naar men verneemt zou besloten zijn in de maand Januarjj a. s. ge meenteraden in de hoofdsteden van Polen te vestigen en het gebruik maken van de Poolsehe taal in de raadszittingen te vergunnen. Volgens officieel berigt uit Cannes is de toestand der keizerin overhel algemeen zorgwekkend. OOS T-INDIE. BATAVIA. 15 November. Van den gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden zijn bij telegram, van 9 dezer, de volgende berigten ontvangen: Toakoe Moeda Benbajan, l'anglima Prang, benevens eenige aanzienlijken van Gighen hebben lieden te Kotla Radja onderwerping aangeboden; hij is voorloopig erkend en beves tigd als Radja Moeda van Gighen. Politieke toestand gunstig. Volgens de Java-Bode is het stoomschip Timor naar Djambi vertrok ken wegens aldaar uitgebroken politieke verwikkelingen. De Salak heeft op Borneo's Oostkust een aantal slaven verlost, die in de kolenmijnen van den Sultan werkten en op ons schip, dat kolen kwam innemen, de wijk namen. Ook elders heeft het schip praauwen met geroofd volk bemand, medegenomen en het volk verlost, doch de praauwen met de gezagvoerders heeft men later weer laten vertrekken. Door den gouverneur-generaal van Ned.-lndiê zjjn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Verleend: zes maanden verlof naar Europa aan den ingenieur 1' kl. bij den waterstaat bij de Batav. havenwerken M. J. van Bosse; een tweej. vcrlol naar Europa aan de onderwijzers 2' kl. B. IJspeert en J. W. 11. Muller. Benoemd: lol hoofdingenieur, sous-chef van de dienst der staatsspoorwegen op Java, de hoofd-ingen. 11. G. Derx; tol ingen.-werk- tiiigkuudige 1' kl. 1'. A. Rutgers van der Loef; tot hooldouderw. aan de te Bandong te openen school voor zonen van int. hoofden enz. de onderw. 1' kl. W. Tinge; tol derden suhst.-griffier bij den raad van justitie le Batavia de ambtenaar voor de regterl. niagt mr. J. W. H. Bleckmaun; bij liet bin- Heul. bestuur op Java en Madura: tol controleur 1' kl. de coiitr. 1' kl. M. C. II. G. Coenen; tot coiilr. 2' kl. de adsp.-conlr. A. J. R. Koopmans; tot adsp.-conlr. de ambtenaar voor de burgerl. dienst M. J. A. Rruseman; tot vendumeester levens kassier en boekhouder te Amboina de ambtenaar op wachtgeld Th. Hernieus; bij het binneul. bestuur op Java en Madura tot controleur 1* kl. de contr. 2* kl. S. 1'. de Bruin; tot conlr. 2' kl. de adsp.- contr. P. la Fontaine; tol adsp.-conlr. de ambtenaar op non-activiteit W. R. Adema; tot onderw. 3e kl. bij liet openb. lager onderwijs H. Schaap, on- derw. voor de Indische dienst. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa ;f aan den kapt. der inf. M. A. J. L. Ketilcmans; aan den 1«° luit. der inf. D. F. 1. G. Brunei de Rochebrune; aan den ritmeester der cavalerie jhr. R. B. R. J. van Grotenhuis tot Onstein en aan den kapt. der genie E. Marcella. Het Pad. Hbl. bevat onder het opschrift: »De expeditie in Tapanoelie" het volgende telegram: Siboga, 2 Nov. De vijandelijke kampoeng Aikna Doea is verbrand. Weinig of geen tegenstand werd ondervonden. Er werd I tot den terugtogt besloten. Gezondheidstoestand der troepen goed, LEEDS, 21 December. Op een conservative meeling alhier heeft sir Stafford Northcote de liberale ministeriën, die gesproken hebben ten gunste van Denemarken en Polen, zonder iets te doen, vergeleken met de conser vative. die de wereld overtuigd hebben, dat, als Engeland spreekt, het zjjn woorden waar maakt. Het gouvernement, verklaarde hij verder, doet al het mogelijke om succes in Afganistan te waarborgen, verbergt niets van hetgeen er gebeurt en zal geen wijziging brengen in de beginselen van het tractaat van Gandamak. PARIJS, 21 December. Al de ministers waren heden bjj Waddington ver gaderd: zij onderteekenden het verzoek om ontslag en zonden het aan pre sident Grévy. Deze heeft de Freycinet met het vormen van een nieuw kabinet belast. Men gelooft dat het ontslag der ministers eerst in het Journ. Off. zal berigt worden, wanneer het nieuwe kabinet zal zijn geconstitueerd. PARIJS, 22 December. Te Versailles is de heer Maze, gematigd republi kein tot lid der kamer van afgevaardigde gekozen. Te Orange is de ver kiezing van den heer Gent verzekerd. KAAPSTAD, 21 December. De stad of kraal van Secocoeni werd den 28»"» November bij bel aanbreken van den dag aangevallen en ten 10 ure genomen, liet verlies van den vijand is aanzienljjk. CALCUTTA, 21 December. Een dépêche van generaal Roberts uit Ahuab meldt dat generaal Gough bevel heeft gekregen voorwaarts te rukken. Tus- schen Jagdallak en Kabul is geen vijand le zien. Gough heeft heden met 1400 man en 4 kanonnen den logt voortgezet. Sttrgcrlijfcc Stanb ONDERTROUWD: J. H. E. Kortebcin,jm. 21 j. en M. Renier. jd. 19j. J. de Lange. jm. 36 j. en M. C. Mulié, jd. 37 j. J. Dozy, wed'. 47 j. en L. Leget, jd. 49 j. J. G. Nagtegeller, jm. 22 j. en J. J. Stikvoort, jd. 22 j. J. Spitholt, jm. 27 j. en A. Uges, jd. 30 j. P. C. Bartelsman. wed'. 54 j. en P. Gerritsen, wed'. 49 j. POLITIE. Aan het Politie-Bureau zijn alhier twee onbeheerde honden gebragt, te welen: Een geelachtig langharig leeuwhondje, laag op de poolen, klein van stuken een zwart langharig hondje met lange ooren. Belanghebben den kunnen zich dienaangaande aan het Bureau vervoegen. 4«eliouden Verkooping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 20 December. Notaris P. Mulleb. Een Heerenhuis met Erve en drie Tuinen, aan de zuidzijde van het Ra penburg of Steenschnur, tusschen de Vliet en Doezastraat, n". 127. Sectie E, N", 725. Kooper W. A. van Lith qq. ƒ10500. -- Een Hecrenhuis en Erve met Tuin. naast het voorgaand perceel, n". 129, Sectie E, n°. 5. Kooper F. II. Boers, ƒ6800. Notaris M'. J. L. Klavebwijden. Een Woonhuis met Tuin, aan de Oude Vest, n'. 133, met Binnenplaatsen, Werkplaats met grootcn Zolder, Schuur of Loods en een Poort, uilgang hebbende in de Paradijssteeg, genaamd llazenpourl, Sectie 11, li". 1815. in bod gebragt op f5000. Niet gemijnd, alzoo onverkocht gebleven. Een Huis en Erf, aan de zuidzijde van de Meutjessteeg, n'. 20, Sectie F, n". 423. Kooper P. Brouwer, ƒ1180. Een Huis en Erf. aan de westzijde van de Hooglandsche Kerk- of Paradijssteeg, n'. 29, Sectie II, n°. 1351. Kooper J. Slewe. 675. Notaris M'. J. A. F. Coebebgh. Een hecht, sterk, onlangs geheel nieuw gebouwd Pakhuis, ingerigt tot Wijnkooperij met afzonderlijke Bovenwoning, aan de zuidzijde van de llooge- woerd, aan den hoek van en met uitgangen in de Sintjorissteeg, n'. 37, Sectie D, li". 1052. Kooper G. Rietbergen qq. ƒ10075. Het Heerenhuis, aan de Doezastraat, aan den hoek van de Molensteeg, n°. 37, alsmede het Heerenhnis met fraaijen Tuin, in de Molensteeg, n». 2a, Sectie E, n'. 126. Kooper J. W. P. Licht qq. ƒ7800. Het Heerenhuis aan de oostzijde van de Heerengracht, n°. 83, Sectie C, n\ 1476. Kooper F. J. Los. ƒ4100. Het Huis en Erf. aan den Delflschen Vliet, n». 27, Sectie F. n'. 599, in bod gebragt op ƒ2550. Niet gemijnd, alzoo onverkocht gebleven. Notaris W. F. Kaiseb. Een Huis, Loods en Erf, aan de oostzijde van de Middelstegracht, n". 93, Sectie I, tl". 799. Kooper R. van Oosten, ƒ2350. Een dito, aan de zuidzijde van de Waardkerkstraal, n". 3, Sectie C, n". 857. Koopster wed. R. van Oosten, ƒ1830. Een dito, aan de oostzijde van de Waardgrachl, aan den hoek van de Waardkerksteeg, n". 121. Seciie C. n". 988. Kooper J.J. Plaujer qq. f1800. Een dito, aan de oosizijde van de Waardgrachl. n°. 67, Sectie G, n". 362. Kooper A. Hoorn. /1025. Een dito, aan de oostzijde van de Waardgrachl, n" 69, Sectic C,n°. 363. Kooper G. Knotter. 1050 Twee dito, aan de westzijde van de Singelstraat. n°». 48 en 50. Sectie C, n°!. 930 en 989gecombineerd. Kooper N. BrummelUauip qq. 922. Een dito, aan de zuidzijde van de tweede llaverslraatn". 49, Sectie D, n°. 629. Kooper W. van Vliet, 541. Een dito, aan de zuidzijde van de tweede llaverslraat, n°. 51, Sectie I), n°. 630. Kooper J Laman. f746. Een dito, in de tweede Haverstraat, n°. 53, Sectie I), n". 633. Kooper C. van der lleyden. ƒ675. Een dito, aan de oostzijde van de Uiterstegracht, n*. 95, Sectie I, n°. 970. Kooper W. H. Neuteboom qq. 775.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3