Madme' S. A. ALLEN'S Wereld-beroemde Haar-Hersteller. Volmaaktheid." bezocht en, wat misschien opmerking verdient, het grootste gedeelte zgn beeren en dames uit den deftigen standen de modemagazijnen stallen ijstoiletjes uitdie den prijs van een salontoilet verre overtreffen. De maatschappij tot redding van drenkelingeu neemt steeds het toezigt waar over het ijs, daar een gemeentebestuur niet alles kan doen. Zij rappor teerde in de eerste dagen, dat de vijvers met een ijskorst overdekt waren, die niet sterk genoeg was en van 200—300 personen vielen dan ook per dag door het jjs. Zij heeit aan elke groote schaalsenbaan een uitstekend ingerigt station opgerigt. Daarin zjjn een geneeskundige en alle mogelijke hulpmiddelen bij de hand om den drenkelingen te hulp te komen of hunne bijna uitgedoofde levensgeesten op te wekken. Het ijs is nl. door de krioe lende menigte zoodanig overladen, dat, wanneer het hier of daar breekt, een 40-tal tegelijk een ongewenscht koud bad genieten. Er is overal voor Binziek en fakkellicht gezorgdmaar het gedrang is daardoor op enkele plaatsen zóó groot geworden, dat de maatschappij de handen vol heeft, niet om drenkelingen op het drooge te halen, want de ijskorst is gaande weg van ijzer geworden, maar om de gekwetsten, heeren of dames, die armen en bcenen gebroken hebben, de eerste hulp te verleenen. Een in- >pecteur van politie verklaarde mij dal de ligtzinnigheid van jongelingen de vreiizen van het ongelonfelrjke bereiken, maar meer nog heeft de politie ie lobben met onze jonge dames, die, misschien omdat zij zoo weinig daartoe de gelegenheid hebben, thans willen toonen dat zjj durven, ter wijl zij onderling, evenals alle jongelingen, wedijveren om wegens moed, gehardheid uit te munten, lljj was er zelf van getuige, hoe een jonge dame. na lot den hals een koud bad genoten te hebben, eischte om eerst aan den arm van haar cavelier nog eens een rondeije op hel Ijs te doen en onder de luide toejuichingen van het daarvoor altijd klaar staande pu bliek getuigenis af te leggen, dat zij toch niet afgeschrikt was geworden. Eerst toen zij op het ijs door de sensatie, geestdrift en hare krachtsin- panning hel bewustzijn verloor, slaagde men er in, haar aan de armen harer bewonderaars te ontfutselen en haar in het slation de noodige ver pleging toe te dienen. FH4IVHR 1.1 K. De uitslag der stemming in de kamer van afgevaardigden over de reeds vermelde motiëii heelt de positie van het kabinet weder eenigzins versterkt, maar de zegepraal werd slechts mogelijk met behulp der regterzijde. Voor ile zitting had Clemeiieeau zich tot baron Reille en andere Bonapartisten gewend, doch in weerwil daarvan stemden voor de eenvoudige orde van ilen dag, waarmede Waddingion vejklaard had geen genoegen te nemen, declils 28 Bonapartisten3 monarchalen en 85 republikeinenwaaronder üambelia's vrienden Brisson eu Spoiler. Voor de door Waddington aange nomen orde van den dag stemden 234 republikeinen en daartegen 57 leden tan de uiterste linkerzijde. Door den president der republiek is weder aan 150 gewezen leden der Commune vermindering of kwijtschelding van straf toegestaan. Maandelijks laten de afgevaardigden 5 frs. van hun schadeloosstelling afhouden voor de kosten van de koffijkamer en jaarlijks wordt het overschot daarvan aan de armen geschonken. Daar dit eerst met April zou plaats hebben, heeft het bureau van de kamer besloten, nu reeds een som van 3000 frs. in de armenkas te storten. Voor de tombola, verhonden aan de feesten ten gunste der behoefti- gen in Murcia. zijn zooveel prijzen ingekomen, dat de loterij met geen mo gelijkheid gereed kon gemaakt worden tegen den avond van het feest. Er nu besloten, de prijzen aanstaanden Zondag in het Hippodrome ten toon te stellen en de tombola den 25"" December, den eersten Kerstdag, te doen houden. Nabjj het station Meudon is op den spoorweg het in stukken gesneden lijk van een vrouw gevonden. In de zakken van deze vrouw, wier identi teit niet bewezen kon worden, werden een portemonnaie met 12 frs. en tier brieven van een Parijschen garde gevonden. UVITICHLAND. Het kruidmagazijn aan den straatweg lusschen Halberstadt en llarsle- lien is in de lucht gevlogen. Bij onderzoek is gebleken, dat in het gebouw rand was gesticht en dal dit alleen kon zjjn gedaan door een fuselier van et garnizoen te Halberstadt, wiens lijk men in de uabijheid in stukken eelt gevonden. Uit Mülhausen, in den Elzas, wordt gemeld, dat de omtrek van ver-ï ebeidene dorpen onveilig wordt gemaakt door wolven en de spoortreinen eeds meer dan één wild zwijn hebben verpletterd. Dergelijke beriglen «men uit de Ardennen, uit den omtrek van Saargemiind en ook uit ver- heidene plaatsen in Oostenrijk, Een algemeen geacht kassiersknecht te Koningsbergen bemerkte onlangs dat hjj 10 m. aan zjjn ontvangsten te kort kwam, en deed navraag aan alle kantoren waar hij dien dag geweest was of men hem daar ook een 10 markstuk te min had betaald. Den volgenden morgen kreeg hij het ont brekende geldstuk van negen verschillende kantoren, die alle medelijden hadden met den eerlijken ouden manen hem uit de verlegenheid wildeu helpen. OOSTENRIJK. In antwoord op de toespraken van de voorzitters der delegation heeft de keizer gezegd dal de betrekkingen met alle buitenlandsehe mogendheden voortdurend zeer vriendschappelijk zijn, zoodat hrj hoopt, dat de zegeningeu van den vrede voor zijne volken ongestoord behouden zullen bljjven. De overeenstemming met Duitschland heeft den waarborg versterkt, dat die al- gemeene bevrediging zal intredenwelke den vreedzamen arbeid volledige ontwikkeling verzekert. De uitvoering van het Berlijnsch traclaat zal, naar men verwachten mag, het schiereiland van den Balkan vrede en betere toe-, standen'brengen. De regering heeft getracht Bosnië en de Herzegowina orde, veiligheid en beschaving te scheuken, liet slagen van hel vredeswerk maakt een aanzienlijke vermindering van het aantal troepen mogelijk in deze landen. De uitgaven voor de bezetting kunnen daardoor aanmerkelijk verminderd worden. De hoop dat in hel bestuur over deze lauden uil hupne middelen voorzien kan worden, wordt reeds dit jaar verwezenlijkt. Uit de wets-onl- werpen. welke aan de delegation worden overgelegd, bljjkt dat daarbij de geldelijke toestand der monarchie naauwkeurig in acht genomen is; alle uil gaven zjjn vermeden, welke niet gevorderd worden door de belangen en het aanzien der monarchie. m:h tei.kghaaf. PARUS, 18 December. De kamer van afgevaardigden heeft met 257 stemmen tegen 226 gehandhaafd haar besluit omtrent de vermindering van de bezoldiging der bisschoppen, met welk besluit de senaat zich niet had vereenigd. WEENEN, 18 December. Hel heerenhuis blijft eenstemmig bij zijn be sluit betreffende de legerwet. Beide huizen benoemden eene commissie tot vergelijk. Morgen vergaderen de commission. PARIJS, 19 December. Het feest in het Hippodrome, ten voordeele van hen. die door den watersnood in Spanje schade hebben geleden, wordt zoo druk bezocht, dal men toegangkaarten te kort komt. Het feest is met den besten uitslag bekroond. MADRID, 19 December. De wetgevende kamers zijn uiteengegaan, nadat het wetsontwerp op de afschaffing der slavernij in de koloniën door den senaat was aanscnomen. BERLIJN. 18 December. Blijkens de laatste berigten uit Silezië heeft de hongersnood zich thans over zeven districten uitgestrekt. De keizerin beeft op nieuw 1000 mark voor de noodlijdenden gezonden. AKADKIIIIE-IVIKIIWU. PROMOTIEN AAN DE LEIDSUIIE UNIVERSITEIT. Den 19d™ December de heer II J. Ladenius. geb. te Harich (Friesland), in de reglswetenschap. na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Op merkingen over art. 1066 burgerlijk wetboek. Denzeifden dag de beer E E. van Riemsdijkgeb. te Almelo, in de regts- wetenschap. na verdediging van zijn akademisch proefschriftlets over schorsing der verjaring. 1 O /I JL \r -H'ïV V e F K TEW TI EN. Heden overleed onze lieve A.NTON, op den jeugdigen leeftjjd van ruim 4 jaren. C. VV. VAN OVEREEM. Leiden, 18 December 1879. A. C. W. VAN OVEREEM, Heeren.- Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het verlies mijner dierbare Echtgeuoote AG NES CECILIA ROTTEVEEL, betuig ik mijn haic- telijkrn dank. Leiden, 19 December 1879. M. VAN ROSSUM DU CHATTEL. In dank ontvangen van B. T. TV. voor de zending in de Minahas&i drie muntbillelten, te zamen 3©,— Leiden, 18 December 1879. J. J. PRINS. Hoofd-Depót 114 en 118. Southampton Bow, LONDEN, ENGELA.ND, VERKRIJGBAAR BIJ All£ APOTHEKERS EN PARFUMEURS. Faalt nooit in het wedergeven van de jeugdige kleur aan grijze haaren waaraan het nieuw leven, groei en glinsterende schoon heid mededeelt. Deszelfs werking is zeker en volkomen en verbant spoedig grijsheid. Het is geen verw. Het toont steeds de natuurlijke ver sterker van het haar te zijn. Deszelfs HBnnnnHi superioriteit en voortreffelijkheid zijn W0RDtEsIIchtsEveTp^t in door de geheele wereld gevestigd Dépot bij W. K. MWEMERDroogist te Lelden. LICHT ROOD PAPIER.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3