LEIDSCHE COURANT. MAANDAG 8 DECEMBER l)e Courant ver schijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant w per vierendeel jaars f 3.franco p.p. f 3.3! met het Verslag der Handelingen ran den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Hei verslag afzonderlijk «s verkrijgbaar voor 2.5'' 'i jaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents franco p. p, 6 Cents. He prijs der AdvertentiCn is ran 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BU deze Courant behoort een Bijvoegsel. ST AÜS-BEKICHTEiY De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 27sten November 1879 ie vastgesteld de volgende VERORDENING op de verdeeling der gemeente Leiden in Wijken en Gebuurten en op het bestuur van deze. EERSTE AFDEELING. Van het grondgebied der gemeente en zijne verdeeling. Art. L. Het grondgebied der gemeente, bepaald bij Koninklijk besluit van 27 Mei 1824, omvat de singels en de singelslooten en hetgeen daar binnen is gelegen, benevens: de gebouwontuinen en bleekerijen buiten de Warmonder- en Rijnsburger- bruggen, van den Maredijk tot omtrent de Pesthuis/aanzijnde de voormalige buiten- vrijdom dezer gemeente, aldaar bekend geweest onder Wijk IX, numero 14 tot 37 ingesloten, laatst begrepen geweest onder de gemeente Oegstgeest; het plein buiten de Zijlpoortvan de singelgracht tot aan het eerste bruggetje in den weg, benevens bet gedeelte water daarnevens gelegen, doorgaans gebruikt tot ligplaats der Friesche turfschepente voren begrepen geweest onder de gemeente Leiderdorpbij het kadaster bekend onder Sectie A, nos. 217, 220 en 221; t. het terrein buiten de Hangbrug tot het midden der sloot gelegen aan den oostolijken kant van een tuinvroeger van den heer Keun (thans van den heer A. P. Al. Van Gordt)begrepen geweest ouder de gemeente Zoeterwoudekadaster Seetie A n°. 232. Art. 2. De gemeente is verdeeld in negen Wijken die weder in negen en dertig a/deelingen, Gebuurten genaamd, gesplitst zijn. Art. 3. Wijk I heeft twee zulke afdeelingen of gebuurtenloopende de eerste gebuurte van de Noordeindsbrug langs de westzijde van het Kort Rapenburg, de zuidzijde van het Galgewater, de Weddesteeg (beide zijden)de Rembrandstraat, de zuidzijde van de Groenhazengrachtde Doelengracht oostzijde, de Doelensteeg, liet Rapenburg tot aan de Noordeindsbrug, en bevattende het Noordeinde, de Val- kestoeg, de beide sloppen, het Bolwerk, de Sliksteeg, de Zwijnhorensteeghet Zand of de Varkenmarkt en de Groenhazengracht (beide zijden); de tweede van do Doelenbrug aan het Rapenburg langs de noordzijde van de Doelensteeg (met de huizen van de getrouwde militairen); voorts langs het Rapenburg tot aan den Vliet, de Vliet westzijde tot aan de Boisotkade, de Bakkerssteeg (beide zijden), de ge- amoveerde Blauwesteeg, de Doelenachtergracht, de Nonnensteeg aan beide zijden tot aan het Rapenburg, en bevattende de huizen op de Doelengracht westzijde, de Meutjesstcegde Zegersteeg en de Kaiserstraat (beide zijden). Wijk II heeft twee zulke afdeelingen of gebuurten, loopende de eerste van het Rapen burg aan den Vliet langs de oostzijde van den Vliet tot aan de Boisotkade, langs de Boisotkade tot aan de Doezabrug en voorts tot aan de Stadspoort tegenover de Garen- markt, de Garenmarkt westzijde, de Raamsteeg noordzijde, de Doezastraat westzijde het Rapenburg zuidzijde tot aan den Vliet, en bevattende de Molen^teegde Kamper- steeg de Conscientiestraatde Oude Hoefstraat tot aan de Stadspoort op de Garen- marktde Sint Jakobsgrachtde Garenmarkt westzijde; de twee Raamstegen noord- lijde, de Doezastraat, oost- en westzijde; de tweede van de Stadspoort tegenover de Garenmarkt, langs de Hoefstraat of Kijfhoek tot aan de Zijdgracht, achter den korenmolen de Oranjeboom om. naar de Vierde Binnenvestgracht, deze langs tot. aan de achterste Kraaierstraat, de westzijde van deze straat, de noordzijde van het Levendaal tot aan de Garenmarkten deze aan de oostzijde tot aan de Oude Hoef- atraat, en bevattende de Korte Raamsteeg, de Zijdgrachtde Kal verstraat, de Geeregrachtde Geerestraat, de Klikstraat, de Gortestraat, de Haverstraat, de Zwanenburgsteeg en het Berkendaalsteegje. Wijk III heeft vier zulke afdeelingen of gebuurten loopende de eerste van het Levendaal, de oostzijde van de achterste Kraaierstraat, langs de Binnenvestgracht, den hoek om tot het Levendaallangs de noordzijde van het Levendaal tot aan de Kraaierstraat, en bevattende de Pakstraat, de achterste Rijnstraat, de middelste Gorte- en Haverstratende tweede van de brug voor de Kraaierstraatlangs de nooitfzijde van den Nieuwen rijn, langs de Binnenvestgracht, de zuidzijde van het Levendaal, de oostzijde van de Kraaierstraat tot aan den Nieuwen rijn. en bevat tende de Hoogewoerdde Rijnstraten en de Bolwerkstraatde derde van de brng voor de Kraaierstraatdeze langs de westzijde, voorts het Levendaal zuidzijde de St.-Jorissteeg oostzijde, de Watersteeg oostzijde, den Nieuwen rijn tot aan de Kraaierstraat, en bevattende de Hoogewoerd, de beide Waterstegen, de Krauwel- steeg, de Wielmakerssteeg, de Vrouwensteeg, en de Spilsteeg; en de vierde van de brug voor de Watersteegdeze langs de westzijdede westzijde van de St.-Jorissteeg, de zuidzijde van het Levendaal, de noordzijde van het Steenschuur, het Gangetje, de noordzijde van den Nieuwen rijn tot aan de Watersteeg, en bevattende de Kaardensteegde Barharasteeg en de Kerksteeg. Wijk IV heeft vijf zulke afdeelingen of gebuurten, loopende de eerste van de Hoogewoerdsbrug langs de zuidzijde van het Gangetje, de oostzijde van de Boter markt en Vischmarkt, de zuidzijde van de Maarsmanssteeg en Pieterskerk-koorsteeg de westzijde van de Langebrug, de zuidzijde van het Steenschuur tot aan de Breê- straat, en bevattende de Breêstraat, de Mosterdsteeg. de Koorlaminersteeg, de Torensteeg, do Korenbrugsteeg, de Kapelstraat, de Wolsteeg, de Ketelboetersteeg de Plaatssteeg en de Boomgaardsteeg; de tweede van het krnis op de Langebrug de zuidzijde van de Pieterskerk-koorstceg, langs den inhoek tot aan de Nieuwsteeg, auidzijde van de Kloksteeg, langs de zuidzijde van het Rapenburg, de westzijde ▼an de Langebrug tot aan de Pieterskerk-koorsteeg, en bevattende de Nieuwsteeg, i de Heerensteeg, de Saloraonsteegde Scheepmakerssteeg en de Zonneveldsteeg; de derde van de brug aan de Kloksteeg, deze langs de noordzijde, achter om de Pieterskerklangs de westzijde van de Pieterskerkstraat en Pieterskerk grachtde zuidzijde van de Langebrug, de oostzijde van het Rapenburg tot aan de Kloksteeg, en bevattende de Papengracht, de Houtstraat, het Gerecht, de Muskadelsteegde Lange Schoolsteeg, de Lokhorststraat en de huizen rondom de Pieterskerk; de vierde van het Rapenburg aan de Langebrug, deze langs de zuidzijde, de Pieters kerk-gracht en -straat oostzijde, de Bocht van Guinee, de noordzijde van de beide Pieterskerk-koorstegen de zuidzijde van de Breêstraat; de oostzijde van het Rapen burg tot aan de Langebrugen bevattende de Papenstraat en Korte Schoolsteegde Mooi Japik-steegde Diefstegen, het Kuiperssteegje en de Arend-Roelandsteeg en de vijjde van het kruis op de Breêstraat langs de noordzijde van de Maarsmans- steeg, den Rijn, de Aalmarkt en Boommarkt, de oostzijde van het Kort Rapenburg, de noordzijde van de Breêstraat tot aan de Maarsmanssteeg, en bevattende de Man- denmakerssteegde Vrouwensteeg, de Gouden-leeuwpoort en de Kabeljauwsteeg. Wijk V heeft vijf zulke afdeelingen of gebuurtenloopende de eerste van den hoek langs het Galgewater, langs de Morschpoort en de Rijnburgerbrug, de Eersto 1 Binnenvestgracht, de westzijde van de Nieuwe Beestenmarkt, de Beestenmarkt, de Steenstraat, het Korte Galgewater tot aan den hoek, en bevattende de Morschstraat 1 de Smidssteeg, de Kruisstraten, de Narmstratende Steenstraat, dc St.-Aagten- straat en de beide molens op den Vestwal; de tweede van den hoek aan de Nieuwe Beestenmarkt, langs den Ouden singel, de westzijde van de Mare, do noordzijde van de Tweede Binnenvestgracht, de oostzijde van de Nieuwe Beestenmarkt tot aan den Ouden singelen bevattende de Fokkestegende Scheistratende Prinsensteeg het Wijkstraatje en den molen de Valkde derde van den hoek aan de Mare, langs den Ouden singel, de westzijde van de Volmolengrachten, de Derde Binnenvestgracht, de oostzijde van de Mare tot aan den Ouden singel, en bevattende de Westvolmolensteeg, de Spek- of Varkenssteegde Rljneveststeeg en de huizen op den Vestwal; de vierde van den hoek aan de Volmolengracht, voorts den Ouden singel, de westzijde van de Oost-dwarsgrachtde Derde Binnen vestgracht, de oostzijde van de Volmolengrachten tot aan den Ouden singel, en bevattende de Zandstraten, de Baatstraat, de Tweelingstraat, het Prinsensteegje, het Werk- of Vogelstraatje en de Oost-volmolensteegde vijfde van de Oost- dwarsgracht den Ouden singelvoorts de westzijde van de Oude Heerengracht of de Houtmarktde Derde Binnenvestgrachtde oostzijde der Oost-dwarsgracht tot aan den Ouden singel, en bevattende de Koolstraten, het Brandewijnsgrachtje, het Koolgrachtjede Bolwerkstraat, het Huigstraatje, den korenmolen en de huizing op de Vest. I Wijk VI heeft zeven zulke afdeelingen of gebuurten, loopende de eerste van den hoek aan de Oude vest langs den Kouden hoek of de iïeerengrachtlangs de noordzijde van den Ouden rijn, de oostzijde van de Pelikaan- of Bakkerssteegdo Oude vest tot aan de Heerengracht, en bevattende de Vestestraat of Koesteeg. de Bokkesteeg of Maria-Gijzen-steegde Klimmende-leeuwsteeg en de Groene poort; de tweede van de Oude vest langs de westzijde van de Pelikaan- of Bakkersteeg, de noordzijde van de Van der-Werfctraatde oostzijde van de Volrnolengracht, de j Oude vest tot aan de Bakkerssteeg, en bevattende de lange Duizenddraadsteeg, de Bouwen-Louwen-steeg en de Paradijssteeg; de derde van den hoek der Oude vest, langs de westzijde van de gedempte Voldersgracht, de noordzijde van do j Van-der-Werfstraat, de oostzijde van de Mare, de zuidzijde van de Oude vest tot aan de gedempte Voldersgracht, en bevattende de Jan-Vossen-steeg, de Lange- Schagenstéegde Noord en Zuidrunderstegende CJarcnsteeg, de Mirakelsteeg en I de Koddesteeg; de vierde van den hoek der Bakkersteeg langs den Ouden rijn noordzijde, de oostzijde van de Kerksteeg en Korte Paradijssteeg, de zuidzijde van de Van-der-Werfstraatde westzijde van de Bakkersteeg tot aan den Ouden rijD, en bevattende de Leegewerfsteegde Dnizenddraadsteeg, de Lobbesteeg, de Korte Bouwen-Louwen-steeg en het Lombardsteegjede vijfde van den hoek aan de Donkersteeg langs de noordzijde van den Ouden rijnde westzijde van de Kerk' j steeg en Korte Paradijssteeg, de zuidzijde van de Van-der-Werfstraatde oostzijde van de Mare tot aan den Ouden rijn voor de Donkersteeg, en bevattende de Dulle- bakkerssteeg, de Kuiperssteegde Donkersteeg, de Korte Jan-Vossen-steeg en de Korte-Schagensteeg; de zesde van den hoek van de Turfmarkt langs de noord zijde van de Haarlemmerstraat, de Brandewijnsteeg, de westzijde van de Mare, de Oude vest en Turfmarkt tot aan de Haarlemmerstraat, en bevattende de St-Ursula- of Moriaansteegde Michielstraat, het Klooster, de Vrouwekamp, de Jozef- of Sionsteeg, de Lange- en Korte Agnietenstraatde Vrouwekerkstraat, de Dolhuis- steeg, het Vrouwekerkhof) de Hazewindsteeg, de Moêr-Aunasteeg en de Lijsbet- stegen; en de zevende van den hoek aan de Borstelbrng langs den Apothekersdijk den Stillen rijn, de westzijde van de Mare, de zuidzijde van de Brandewijnsteeg, de Haarlemmerstraat langs het Galgewater tot aan de Borstelbrugen bevattende de Paardensteegde Schapensteegde Janbannesteeg, de Vrouvestceg, de Goc- Gerrit-steegde Spijkerboorsteeg en de Haarlemmerstraat. Wijk VII beeft acht zulke afdeelingen of gebuurten, loopende de eerste van den hoek aan de Hoogstraat langs de zuidzijde van den Ouden rijn, dc westzijde van de Hooglandsche kerkgracht, de westzijde van de Beschuitsteeg, den Nieuwen rijn en de Hoogstraat tot aan den hoek van den Ouden lijn, en bevattende de Nieuw- straat en de Burgsteegde tweede van de Nienwstraat langs de westzijde van de Hooigracht, de zuidzijde van den Ouden rijn, do oostzijde van de Hooglandsche kerkgracht achter de Hooglandsche kerk om, de Nieuwstraat tot nan de Hooigracht en bevattende den Middelweg, deKoorsteeg, de Heerensteegde Koppenhinkstegen en de Kerksteeg; de derde van den hoek aan de Hooigracht langs den Ouden rijn, de westzijde van de Middelstegracht, de noordzijde van de Groenesteeg, de oostzijde van de Hooigracht tot aan den Ouden rijn en bevattende de Vleeresteeg •i— de vierde van de Groenesteeg, de westzijde van de Middelstegracht, den Nieuwen rijn de oostzijde van de Beschuitsteeg, de zuidzijde van de Nieinvstraat, de oost zijde van de Hooigracht tot aan de Groenesteeg, daarvan de zuidzyde tot aan de Zie verder het Rij roersel).

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1