LËIBSCIIE O U B11T. 187». I*. 2SS. WOENSDAG 3 DECEMBER. ST ADS-KER ICÜTEIV 15INN E A L A i\l hS<l i K BK RIG T E Ut Courant vei schijnt dagelijks. Zen- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant u per vierendeel jaar» .'4.franco p. p. f 5« met hel \'erslag der Handelingen ia» den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f'AM. liet versla*/ aftouderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 i /aars, huilen de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant s ij» verkrijgbaar vuur 5 Cent*, franco p. p. f> Cents. lie pr(js der Adverteniidn is van 1- 4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 ceuts. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 89 90 der Handelingen van Jee Gemeenteraad Ingekomen stukken). PROCESVERBAAL c/iu de inlevering en opening van stembriefjesdie ten behoeve der keuze van twee leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden heeft plaats gevonden den 2"''" December 1879. Het bureau van stemopneming neeint in de ter inlevering der stembriefjes he- riemde zaal op bet Raadhuis plaats des middags Ie twaall uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Dr. Willem Cornelis Van den Brandeler, Burgemeester, Voorzitter en de heeren Fredeiik Stokhuyien en Johannes Hendrieus Doener, leden van den gemeenteraad, stemopnemers. De lijst der kiezers, die bij de verkiezing in aanmerking komt, mitsgaders een eieuiplaar van het koninklijk besluit van den 9den November 1851, houdende vast- stelling van een Reglement, bevattende algemeene bepalingen, betreffende de Ka mers van Koophandel en Fabrieken, worden op de tafel voor het bureau staande, nedergelegd. De stembussen, naonderzocht en volkomen ledig bevonden te zijn, worden ieder met tseesleutels gesloten, waarvan twee verschillende door den Voorzitter en de overige door den heer Stokhuyzenals oudsten stemopnemer, in bewaring worden genomen. In de stembussen zijn briefjes geworpen door de op de netensgevocgde lijsten vernielde kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Te twee uren wordt door den Voorzitter verklaard, dat de ter inlevering der stembriefjes bestemde tijd terstreken is en zijn daarop de stembussen gesloten op de voor geschreven wijze. Onmiddellijk worden de bussen geopend en bevonden iedere bus vierendertig stembriefjes te bevatten. Uit getal met de lijsten der kiezersdie briefjes hebben ingeleverdvergeleken lijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes vau iedere bus zijn dooreengemengdworden zij door den Voor- litler een vooreen geopend en overluid voorgelezen. liet bureau beeft van onwaarde verklaard één stembriefje van de eerste en drie van de tweede bus. liet getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest drie en dertig en een en dertig. Van dit getal zijn, om af te treden in 1880, nilgcbracht op de heeren: t J. Leembruggen 18 stemmen, L. G. I.e Poole 7, J Zaalberg JCz. 5, Mr S. Le Poule 3 en om af te treden in 1882 op de heeren J. Zaalberg JCtu. 16 stemmen, L. G. Le Poole en C. J. Leembruggen ieder 5, S. B. Vos, G. Wilhclmy Damsté, P. Van Bleiswijk Ris, Mr. S. Le Poule en H. A. Schmier, ieder eene stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen, de heeren C. J. Leembruggen en J. Zaalberg JCz. Zijn derhalve verkozen tot leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken, de liceren C. J. LEEMBRUGGEN, Fabriekant alhier, oin af te treden in 188(1. J. ZAALBERG JCz., Fubriekanl alhier, om af te treden in 1882. Kn zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers ([eene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoor- liighcid van allen die zicli in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 2de0 December 1879. V. O. BRANDELER, Voorzitter. F. STOKHUYZEN, e, J. H. DONNER, I Stemopnemers. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Donderdag 4 December 1879. des namiddags te drie uren. 1'. Benoeming van een leeraar in de Engelsche taal- en letterkunde (256) 'l'. Idem van een onderwijzer 2d'klasse aan de Jongensschool der 2,le klasse. (260) 3'. Idem van een onderwijzer 2' klasse en een hulponderwijzer aau de Tus- schenschool. (261) 4". Verzoek van A. Verhoog Jz., ont vrijstelling van de bepaling van art. 204 der Algemeene Politieverordening. (221) 5'. Idem van A. Sehelkes. om eene sloep te leggen. (259) 8*. Suppletoire slaat van de begrooting der gemeente, dienst 1879. (262) 7". Eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasimg, dienst J879. LEIDEN2 December. Tm leden der kamer van koophandel en fabrieken zijn heden verko zen de heeren C. J. Leembruggen en J. Zaalberg JGz. Door burg. en weth. worden voorgedragen: «er vervulling der vaca ture van onderwijzer 2« kl. aan de jongensschool 2e kt. K. Benjert, onder wijzer in het militaire detentiehuis; Ph. Rank en W. W. Schippers, alhier werkzaam; Ier vervulling der vacature van onderwijzer 2« kl. aan de school voor, voorbereidend lager onderwijs: K. G. van Waalwijn alhier. K. Benjert voornoemd en H. B. Bone, te Utrecht; ter vervulling der vacature van hulponderwijzer aan laatstgenoemde school: M. 11. Lem en B. G. Bollinger alhier, en 1'. J. Blöie, te Zwammerdam. De afdeeling Leiden en omstreken der Holl. Maatschappij van Land bouw hield Vrijdag avond eene vergadering, die door meer dan 90 leden werd bijgewoond. Onder de mededeelingen behoorde dat de gemeente Leiden ten behoeve van de in 1880 alhier le houden algemeene tentoonstelling een subsidie van ƒ2000 heeft verleend en dat de minister van binnenlandsche zaken het plein der Ruïne voor het houden dier tentoonstelling heeft afge staan. Daar de kas der afdeeling weinig kan bijdragen lot opluistering daarvan, doet de voorzitter een beroep op de welwillendheid der leden, om door ruime bijdragen deze voor den landbouw en de ingezetenen dezer ge meente zoo belangrijke zaak le ondersteunen. Hiertoe kan ook dienen dat ieder lid tracht andere personen aan te sporen, om zich ook ais lid te doen in schrijven. tegen de geringe contributie van ƒ2.50. Verder werd medegedeeld dal de hh. G. van Geer, P. Vromestijn en N. J. Staliinga benoemd zijn om als sub-commissie het hoofdbestuur bij de rege ling van een en ander ter zijde te staan. Tot leden van het hoofdbestuur, uij de verkiezing in January 1880, worden voorgedragen de hh. D. Rreebaarl voor Noordholland, en mr. J. D. Viruly, voor Zuidholland. De afgevaardig den naar de algemeene vergadering te Haarlem, de hh. A. Monlagne Iz. en J. D. Speetbrengen by monde van den eerstgernelde een naauwkeurig ver slag uit. De heer van Eek deelt mede, wat in de memorie vau beantwoording van het hoofdstuk financiën, ten aanzien van de mutatie-regtenis gezegd en hoopt dat men hier zal moeten denken aan een misverstand en aan geene omkeering van denkbeelden van den heer Vissering, welke hoop, door de discussie in de tweede kamer van denzelfden dag. tijdens de iandbouw- vergadering hem nog niet bekend, dan ook geenszins is beschaamd geworden. De heer J. Ilinkes Borger hesprak den invloed van Amcrikaansche land- bouw-prodiiclen op den Nederlandschen landbouw, als graan, vee, boter en kaas en lichtte ieder dezer onderwerpen op eene duidelijke wijze toe. waarna hy deze zaak ter bespreking onder de leden inleidde. Verschillende leden voerden naar aanleiding daarvan nog het woord en uit een en ander was de conclusie te trekken dat. hoe ook Amerika alles tracht te over vleugelen. (lil land (och nog niet in staat is het beste, maar wel tweede soort te leveren, en dat men met dit aan hulpbronnen en energie zoo rjjk bedeelde land alleen gunstig kan concurreren, als wjj onzen ouden roem irachten te handhaven en van alles het beste aan de markt brengen. De vergadering werd he.-lolen met eene verloting onder de leden om niet. Heden morgen, len 8% ure. heeft de conducteur der traamay-Qiaat- schappy W. A. N'. hei ongeluk gehad tusschen den tramwagen en de remise aan de Utreehlsclie brug beklemd te geraken. Na door den heer dr. Njjkamp geneeskundig behandeld le zijn, is de gewonde per vigilante naar zijne woning vervoerd, lie kneuzing, door hel ongeval bekomen, moet van geen ernstigeii aard zijn. De thermometer van Fahrenheit teekende heden morgen ten 8 ure 13, dat is 19 graden vorst, eene zeldzaam strenge koude voor den 2dtn Decem ber. Zulk eene koude overvalt menigeen, ook de nog drukke scheepvaart, die gesloten is. De jury. benoemd door Z. M. den koning lol uitreiking der konink lijke medailles op de tentoonstelling der Maatschappij "Arti et Amicitiae" te Amsterdammet hel daarbij behoorend diploma toegekend aan den heer C. Springer, le Amsterdam (Raadhuis en hotel Kaisersworlh le Goslar en Voor de grooie kerk te Edam); de gouden medaille aan den heer P. A. Sehipperus, le Rotterdam (Ondergaande zon op de Oosiersclielde); de zilve ren medaille aau den heer Theo. Hanralh, le Amsterdam (Aardappelen- rooyen); de bronzen medaille aan den heer M. de Haan, le Amsterdam (Theologische discussie). De heer Dircks, hoofd-ingenicur bij de Amsierdamsche Kanaalmaat schappij, is naar Parijs vertrokken, om over St.-Nazaire naar Panama te gaan. waar hy de opmeting voor de doorgraving der landengte zal leiden.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1