COURANT. LEIR8CHE r. 255. WOENSDAG 29 OCTOBER. ST A DS- B E R IC H T E IN. BINNEN LA N DSC 11E DER IGTEiN De Courant verschijnt dagelijksZén- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. f 3.50, net hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad /3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, He prijs der Advertentiön is van 1—4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 75--78 der Handelingen van den Gemeenteraad Zittingverslag BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van LEIOEN doen te weten dat het kohier van de plaatselijke directe belasting voor 1879 is goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten dezer provincie bij besluit van den 27sU" October 1879 en op heden aan den Gemeente-Ontvanger ter invordering ter hand gesteld en dat ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaal den voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 28 October 1879. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIOEN: Overwegende, dat het hem nit de verklaring van den Heer D'. Weebers, geneesheer te Leiden, gebleken is dat de navolgende goederen, als: een kapokbed, een peluw, drie hoofdkussens, twee molton dekens, een wollen deken, een hemd, een borstrok, een hors tl ij Ieen zwart katoenen doek, loeaehoorende aan Nicolaas Teske, wonende te Leiden, door roodvonk zijn besmeten uit dien hoofde Ier voorkoming van verdere besmetting be lmoren Ie worden in beslag genomen, onteigend en vernietigd; Gelet op art. 5 der Wet van 4 December 1872 Staatsblad n". 134); Besluit en beveelt tevens: de bovenomschreven goederen onmiddelijk in beslag te nemen, te ont eigenen en te doen vernietigen. Zullende dit besluit, ingevolge gemeld art. 5 der Wet, op de gebruikelijke wjjze ter openbare kennis worden gebracht. De Burgemeester voornoemd, Leiden 27 October 1879. V. d. BRANDELER. LEIDEN, 28 October. Bij de gisteren te 's Rage gehouden acle-examens voor het lager onder wijs werden voor de acte in de gymnastiek 3 candidalen geëxamineerd; 2 werden afgewezen en 1 toegelaten, de beer A. M. Abels, uit Rotterdam. Voor de acte in de vrouwelijke handwerken werden 15 candidalen geëx amineerd; 1 werd afgewezen en 15 toegelaten, als: mcj. M. den Boer, uit Poorlugaal, voor smaak; J. M. Boumanuit Maassluis, voor smaak; J. P. P. Blesting, uit Schiedam, voor nut, V. van Es, uil Schiedam, voor nut; S. B. M. Gips, uit Schiedam, voor smaak: M. E. de Groot, nit Schiedam, voor smaak; C. C. Idsinga, uit Vlaardingcn, voor nul; D. J. A. Lourens, uit Schiedam, voor nut en smaak; A. K. Otlo, uit Maassluis, voor smaak; G. van Rhjjnuit Schiedam, voor smaak; 11. J. Slavenburg, uil Schiedam, voor nut en smaak; J. W. van der Sluis, uit Schiedam, voor nut; U Vis ser, uit Rozenburg, voor nut en smaak, en F. M. Wagtendonk, uil IJsscI- monde, voor nut en smaak. Heden namiddag, omstreeks 2 ure, is een 8-jarig jongentje, genaamd P. D. R., dat tijdens er op het Kort Rapenburg een rijtuig aankwam, aldaar nog wilde overloopen, onder het paard geraakt, liet kind kwam gelukkig met den schrik vrij. Men schrijft ons: Gemiddeld half October is het meeste vee gestald. Er was geen gras meer op de weilandendie toch na zooveel nattigheid in liet geheel niet op hun verhaal gekomen waren. Zulk vroeg stallen met zoo weinig hooi valt den landman erg uit de hand. Om hierin cenigzins te voorzien komt de beetwortel als voedsel voor het melkvee dit jaar zeer in aanmerking. Het toedienen van den beetwortel vcrschalt echter meer opbrengst van melk, dan eene betere hoedanigheid. De ongekende welvaart in Zeeland ten opzigte van den handel in aard appelen heeft dit jaar niet stand gehouden. Zonder wijd vermaarde jammen tot wintervoorraad achtte men over het algemeen het niet te kunnen stellen. In gelijke mate als de Zeeuwsche boer het hoofd opstak bij dit verschijnsel, gevoelt bij zich nu terneergeslagen. Er zijn in Zeeland veel meer onrijpe, glazige, dan rotte aardappelen bevonden, want de plasregens hebben den knol bij den wasdom gesmoord. Nu wordt Saksen bezocht door Nederlan ders, Denen, Franschen en anderen, en Saksen levert een gezondensmake- lijkcn aardappel, al wordt hij niet zoo voedend geacht als de Briclsche jam, tegen matigen prijs. Met dien aardappel als wintervoorraad zal het waarschijnlijk toch wel te doen zijn. Ware de oogst in Zeeland nog maar gelukt, de boer zou de markt wel gedwongen hebben. De onontbeerlijke jam zou bijna tegen goud geld hebben opgewogen. In Sempervirens leest men: Van alle kanten zien wij bevestigd, dat er op het pessimistisch geschreeuw van groote duurte veel zal zijn af te dingen. Natuurlijk wilde de speculaliegeestdie «nolens volens" in den laatsten lijd wat onderdrukt was, toch ook weer eens duchtig daarvan profiteren. Maar dit schijnt niet te gelukkenop alle plaatsen is het vleesch dalende, aardappelen en graan worden in menigte aangevoerd; groenten zijn nog overvloedig en heerlijke gedroogde vruchten zullen we zeker meer dan genoeg uit Noord-Amerika ontvangen. Door den president der Fransche republiek is de luit.-kolonel Joost, te Kampen, benoemd tot officier van het Legioen van Eer. Uit Aden wordt het volgende gemeld: Door de stoomboot Meera, ge charterd om geborgen goederen van de stoomboot Overijssel in te nemen, is te Aden aangebragt: 84 blokken tin, 239 collis notenmuscaat, foelie en peper, 648 pakken tabak (overgepakt). Bovengemelde goederen van de Somalis meer of minder beschadigd ontvangen. Door Fransche duikers zijn geborgen en mede aan boord van de Ncera geladen: 701 blokken tin, 3 collis foelie en 17 collis indigo. Over beide partijen eischen de Somalis en Fransche duikers bergloon. Door de duikers der Salvage Association wer den 16 collis indigo geborgen. Hel overige is door de Somalis begraven en verborgen in de naburige dorpen of steden:. Dahkatah, Alulch, Maraijal cn Makallah. Het wordt niet veilig beschouwd deze plaatsen te bezoeken ten einde de goederen terug te vorderen, zonder de tegenwoordigheid van een oorlogschip of gewapend geleide. Te Ilellevoetsluis is Zaturdagavond een marinier, die op post stond voor het gebouw der marine-directie, door een onbekende oorzaak in de Marine-haven gevallen enondanks alle aangewende pogingen tot redding verdronken. De overledene stond bekend als een zeer oppassend militair. De eantine van de marinierskazerne te Amsterdam was eergisteren avond het tooneel van een daar ongewone daad van drift. Twee mariniers kregen onder het biljartspelen twist, met dit gevolg dat de een den ander een gevaarlijke snede met een mes toebragt. Zoo goedkoop als tegenwoordig het schapen vleesch op Texel wordt verkocht, is bet zeker in de laatste twintig jaren nooit geweest, liet beste vleesch kost slechts 25 cents per half kg., terwijl men voor iets ma gerder maar 20 cents behoeft te betalen. Vele veefokkers komen daardoor beter van hunne schapen af, dan dat zjj ze naar de markt brengen. De tweede serie van den tooneelwedstrijduitgeschreven door de rede rijkerskamer «de Génestet" te Utrecht, zal den 23!len Nov. plaats hebben. Wederom zullen er dien avond drie vereenigingen optreden. Uit Zwolle cn Deventer wordt gemeld dat het water weder is gewas sen, zoodat de lage uiterwaarden zijn ondergeloopcn. Te Zwolle wist gisteren morgen ten 5 ure de vrachtrijder v. R., vroe ger koetsier bij den heer v. D.zich met behulp van een valschen sleutel den toegang lot d:ens koetshuis en stal te verschaffen. Daar dezer dagen ontdekt was dat er hooi en haver gestolen was, hadden twee policieagentcn zich in den stal verscholen. Toen v. R. licht ontstoken had zag hij hen cn zette het op een loopen. Op den wal werd hjj echter ingehaald en toen naar het policiebnreau gebragt. Vrijdag 11. reden een paar jongelieden uit Willemsoord met paard cn wagen, vergezeld door wcderzijdsche ouders, naar Steenwijk, om aldaar door den ambtenaar van den burgerlijken stand door den cclu verbonden te worden. Onderweg werd er aangelegd bij een tapper, die de vlag had uit gestoken. Het paard werd zonder behoorlijk opzigt gelaten cn de familie ging zich in de gelagkamer verpoozen. Door de golvende beweging van de vlag verschrikt geworden, ging het paard met den ledigen wagen achter zich op hol, den straatweg over in de rigting van Steenwijk. Ter hoogte van de buurtschap Tuk gekomenwaar juist dr. Middendorp in tegenover gestelde rigting met zijn tilbury doorreedhavende bet voortijlende paard dat rijtuig zoodanig, dat de doctor, schoon zelf ongedeerd gebleven, ziclt van een ander rijtuig moest voorzien. Steeds voortijlende, kwam liet razende paard voor den gesloten tolboom nabij Steenwijksprong er over been waarbij de wagen werd verbrijzeld, on vloog nu alleen Steenwijk binnen. Gelukkig echter bragt men daar liet paard spoedig tot staan.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1