LEID8CBË COURANT. MAANDAG 13 OCTOBER «ens!! ^khu SU ie», ebrs nei! ;a« Ir# iJ.| bi 'Sl W. 241* De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.30 net het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonder lijk is verkrijgbaar voor ƒ2,50 'l jaars, buiten de expediliekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, lie prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. iy deze Courant behoort een Bijvoegsel. STADS-BERICHT EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden brengen ter algemecne kennis dat, ten gevolge van den aanleg van den Paardenspoorweg, de Pmrdcnsteeg voor de passage van rif- en voertntgen. gedu rende vier dagen zal zijn AKfcKSLOTKXaan te vangen Baandag 13 October a. s.en dat gedurende dien tijd de Schapcnsteeg alleen zal mogen worden bereden in de richting van de Haartcmmerslraat naar den Apotliekersd(jk en wel stapvoets. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BUANDELER, Burgemeester. Leiden', 11 October 1879. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden-, In aanmerking nemende dat bet Roodvonk in deze Gemeente epidemisch voorkomt Acht het noodig de ingezetenen in herinnering tc brengen het voorschrift van art. 19 der wet tot voorziening tegen besmettelijke ziekten van 4 December 1872 Staatsblad n". 134). luidende als volgt: «Het hoofd van een gezinde houder of houdcres van eenc slaapstede of «een logement, de schipper van een in eene gemeente vertoevend vaartuig, «de bestuurders van gestichten van weldadigheid in de aril. 1 en 2: der wet «van 28 Juni 1854 Staatsblad n#. 100) vermeld, van gevangenissen, «van bedelaars- en krankzinnigengestichten, geven, wanneer daarin eene «besmettelijke ziekte voorkomt, hiervan binnen 24 uren nadat hun het feit jvter kennis is gekomen mededceiiug aan den Burgemeester. «Gcl(jk voorschrift geldt voor de kommandanten van legercorpsen of oor- «logsscliepen in havens, voor de onder hun toezicht staande kazernen, «schipen of andere lokalen". Zijnde tegen de overtreding strat bedreigd bestaande in eene boete van HO tol 109 en gevangenis van drie dagen tot eene maand le zaaien ol afzonderlijk. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 8 October 1879. V. d. BRANDELER. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden; Gelet op art. 21 der wel van 4 December 1872 Staatsblad n\ 134); Brengt ter kennis van de ingezetenen dat in de afgeloopen week zijn aangegeven ais door Roodvonk aangetast 55 personen, en aan die ziekte overleden 17. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 11 October 1879. V. d. BRANDELER. BlNNKNLANIkSCIIK BKBIGTEN. LEIDEN, 11 October. Men verneemt met leedwezen dat de verdienstelijke en algemeen ge achte hoofdonderwijzeres der Nutsbewaarschool alhier, mej. M. M. Duyver- tnait, die sedert de oprigting, in September 1850, aan het hoofd dier school stond, tegen 1° Januarij ek. haar ontslag uit die betrekking heeft verzocht. Wij vestigen nogmaals de aandacht op het tegen Vrijdag aanst. aan gekondigde concert van de kon. militaire kapel uil 'silage, op Zomerzorg te geven. Gelijk men weel komt de opbrengst van dit concert ten goede van liet zieken- en onderstcunings-fonds der kapel. Men mag vertrouwen dat ook hier, waar de kapel aan velen zoo dikwerf genotvolle uren ver schaft, menigeen zich gedrongen zal gevoelen door zijne intcekening het weldadig doel, dat zij beoogt, le bevorderen. Het programma van de nit te voeren stukken, hierachter opgenomen, zal zeker daartoe opwekken, en voor de goede uilvoering, zoowel van de ensemble-stukken als van de solo's, strekt de goede reputatie van het corps ten waarborg. Het getal der in hel Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 55 tot 72 volwassen personen en 4 tot 8 kinderen. -- Bij de gisteren te 's Hage gehouden acle-cxamens voor het lager onder wijs werden voor de acte in de Fransche laai 6 candidaten geëxamineerd; 3 werden afgewezen en toegelaten de hh. J. J. Hissink uit Leerdam, A. G. F. Jaquerod uit Vianen en T. G. Scheer uit Oud-Beijerland. De taal- en letterkundige afdeeling der kon. akademie van weten schappen zal Maandag aldaar eene gewone vergadering houden. De minister van oorlog, in overweging nemende dat de toestand van l 's rjjks financiën het noodzakelijk maakt de uitgaven voor liet leger tot het strikt noodzakelijke te beperken, heeft bepaald, dat dezen winter bij de verschillende regimenten infanterie slechts zooveel manschappen onder de I wapenen zullen gehouden worden, als voor de inwendige en garnizoens- dienst noodzakelijk is. Bij de grenadiers zullen ongeveer 700, bij de overige regimenten infanterie ongeveer 600 man onder de wapenen blijven. De overige miciliens worden van 1 November tot 1 Maart met verlol gezonden. Op verzoek van den minister van waterstaat, enz. heeft de commis saris des koninss in deze provincie de aandacht van de gemeentebesturen gevestigd op cenige door Z. Exe. noodig geoordeelde voorschriften betreffende de opheffing, verplaatsing of andere belangrijke veranderingen van en aan bewaarplaatsen van buskrnid en andere ontplofbare stoffen, alsmede betref fende het bewaren van munitiën. De verkiezing van een iid der staten van de provincie Zuidholland, in het hoofdkiesdistricl Schiedam, ontstaan door het vertrek uit deze provincie van den lieer G. R. van DuyL, zal plaats hebben op Dingsdag den 28""> Oetober e. k. Hel stoomschip Prinses A mali a is op 9 October te Batavia aangeko men. De Prinses Marie, van Amsterdam naar Bataviavertrok op dien dag van Napels. In de gisteren te Gouda gehouden zitting van den gemeenteraad deelde de voorzitter mede, tlat zeer waarschijnlijk in het begin van het volgende jaar voortgang zal kunnen gemaakt worden met de restauratie van den gevel van het raadhuis, daar door den minister van binncnlandsche zaken toezegging is gedaan voor voldoend subsidie. Te Amsterdam ging gisteren avond iemand uit met eene portefeuille, waarin ongeveer ƒ230 was. De portefeuille werd hem onderweg ontrold, waarschijnlijk door iemand die hem tegen het ljjf was geloopen. De ontvang- en betaalkas aldaar is door middel van een valsch onder- tcekend orderbriefje voor 500 opgeligt. Te Hilversum heeft gisteren nacht een hetige brand gewoed in het huis genaamd «de Luis aan de Ketting", waarin een affaire in meubelen werd uitgeoefend; het is geheel een prooi der vlammen geworden, ook bet huis daarnaast heelt mede groote schade geleden. -- Te Uilhuyzen is een jongeling door eene molenroede getroffen. Het hoofd werd verbrijzeld. Te Zwolle ontstond Donderdag avond omstreeks 7 ure voor een oogen- blik eene groote verwarring, doordien de gaslichten in de winkels cn wo ningen en meest alle sladslantaarns plotseling uitgingen. De oorzaak daar van was, dat terwijl men aan de gasfabriek bezig was met het leggen van nieuwe pijpen, eene blaas, waarmede men eene pijp had gestopt, was gesprongen, zoodat liet gas ontsnapte. Om 10% ure scheen er weder aan de fabriek iets tc haperen, althans toen dreigden de lichten wederom uit tc gaan; ten 11 nre werden dan ook de lantaarns uitgedraaid, waardoor de stad in duisternis gehuld was. Tusschen Meppel en Zwartsluis vond de voerman Lommers eergisteren eene portefeuille, inhoudende ƒ230 gulden aan bankpapier, en had tevens het geluk die weldra aan den eigenaar, een boer uit Mastenbroek, te kun nen ter hand stellen. Daar de vinderdes gevraagdgeen belooning vor derde, werd hjj door den boer voor de genomen moeite vriendelijk bedankt, Zie verder het Bijvoegsel). ADVER i EN T I EN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na langdurig lijden, de oudste onzer lievelingen JANNETJE SUSANNA VV1LIIE' MINA, ruim 12 jaren oud. 11. VAN HEST. Leiden. 11 Oetober 1879. S. C. VAN HEST, Bink. Algemecne kennisgeving. (Haarlemmerstraat 153.) Heden overleed, na eene ziekte van slechts 4 dagen, mijn getrouwe Meesterknecht P1ETER OOSTVEEN, in den ouderdom van ruim 38 jaar, waarvan hij gedurende 23 jaar voor mij een voorbeeldelooze knecht is geweest, J. il. OLIVIER.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1