lieden wegens een spoorwegovcrl reding ieder tot een gevangenisstraf van drie dagen veroordeeld. In liet vonnis is die straf bij vergissing tot op 1 dag verminderd. Men verwacht niet dat zij tegen dit vonnis in hooger be roep zullen komen. 'sGRAVENHAGE, 7 October. Door Z. M. is vergunning verleend aan de hh. W. E. Boyé, L. C. Boyé en m'. E. I. van Lier, tot het aannemen der medaille van het borstbeeld van den bevrijder Simon Bolivar, hun door den president a. i. der Veree- nigde Siaten van Venezuela geschonken. Aan den eervol ontslagen kapitein-luit. ter zee jh'. E. P. E. deSluers, thans directeur van het marine-etablissement te Socrabaya, is verleend de titulaire rang van kapitein ter zee. De luit. ter zee 1' kl. P. E. Winkelman, le officier aan boord van het schroefstoomschip Zilveren Kruis, wordt op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee le kl. II. J. R. Sutherland. De officier van gezondheid 2' kl. dr. G. A. llaremaker, dienende aan boord van het arlil- lerie-insiructiescliip Het Loowordt geplaatst bij het hospitaal der marine te Willemsoord. De kapitein ter zee J. B. A. de Josselin de Jong wordt eervol ontheven van het hevel over het schroefstoomschip Zilveren Kruis, op non-activiteit gesteld en vervangen door den kapitein ter zee W. F. H. Cramer. Door den minister van waterstaat enz. is bepaald dat de surnumerairs der posterijen P. L. van Putten en jhr. L. J. A. van Spengler hunne funclien zullen uitoefenen als volgt: eerstgenoemde ten poslkantore te Texel, en laatstgenoemde ten poslkantore te Alphen. Door den minister van financiën is benoemd de examen-commissie voor de betrekking van surnumerair der directe belastingen, invoerregten en accijnscn. De commissie bestaat uit de hh.: G. Oorthuis, hoofdinspecteur aan liet depart, van financiën, voorzitter; II. J. Moll, controleur der directe belastingen te Amsterdam; J. B. Story van Blokland, controleur der directe belastingen te Utrecht; W. II. Houwing, controleur der directe belastingen te Ilarlingen, en W. van Gorkom, schoolopziener in het 3e district van Zuidholland te Leiden. Het examen vangt aan op 24 November e. k. De minister van financiën zal Donderdag aanst. geen gehoor verleenen. De tweede kamer heeft in hare zitting van heden, na langdurige dis cussie, met 44 tegen 29 stemmen besloten den heer du Tour van Bellinchave niet als lid toe te laten. BUlTElNLANDSClIE BERIGTEN. ENGELANa LONDEN6 October. De ongunstige uitkomst van de rijks inkomsten over het tweede kwar taal van liet loopende financiële jaar, verwekt vrij wat bezorgdheid. De Times zegt: De eigenlijke bronnen van inkomst, de in- en uitvoerregten, de accijnsen de zegelbelastingde belasting op de gebouwde en ongebouwde eigendommen, ja zelfs de opbrengst van de posterijen en van de kroon domeinen hebben alleen in de drie maanden Julij, Augustus en September minder opgebragt dan in hetzelfde kwartaal van 1878. Daarentegen bragt eenig en alleen de inkomsten-belasting 98000 meer op, naar aanleiding van de verhooging van die belasting in het vorige jaar. Eene vermindering over de geheele linie is geen bemoedigend feit, te minder met het oog op de nog te vereffenen achterstallige tekorten van vorige diensten. Zelfs wan neer de inkomsten de volle raming bereiken, wal nu niet zeer waarschijn lijk meer is, zal dit jaar met een tekort sluiten van 1,200,000 Sir Siaflord Northcote is een man van moed en bekwaamheden; maar hij zal al zijne vastberadenheid en kloekheid van geest wel noodig hebben om in de steeds toenemende behoeften van de schatkist te voorzien. De Daily Telegraph heeft het volgende berigt uit Pietermaritzburg ontvangen: Volgens berigten uit het hoofdkwartier te Wesselstroom in Transvaal van 14 Sept. was Sir Garnet Wolseley daar den vorigen middag aangekomen en door kolonel Lanyon en kapitein Clarke ontvangen. De landdrost en de inwoners, die een adres aanboden, wenschlen hem geluk met den afloop van den Zulu-oorlog en drukten de hoop uit, dat de poli tieke geschillendie verhinderendat de Transvaal een volledige vrijheid ge niet, spoedig zouden worden bijgelegd. Men hoopte, dat Wolseley zulk een verandering zou invoeren en den vrede en den voorspoed van het volk zou kunnen verzekeren. Wolseley antwoordde, dat het adres hem genoe gen deed en dat hij het schriftelijk zou beantwoorden. Voorspoed, zeide bij. hing af van gehoorzaamheid aan de wet en hij had vernomen, dat de wel werd getrotseerd. Zij konden er op aan, dat geen twintig uur zou den verloopen, eer er maatregelen genomen werden om de wet uit te voe ren. Drie malen werd door ongeveer vijftig personen een gejuich geuit voor de koninginen op verzoek van Wolseley nogmaals voor kolonel Lanyon. Volgens gerucht zou de Emir Jakob Khan voornemens zijn afstand van den troon te doen ten behoeve van zijnen zoon; anderen meenen te weten dat hij verlangde in Kabul terug te zijn vóór de komst der Engelschen aldaar, ten einde door zjjne tegenwoordigheid het behoud van zijn palcis llala llissar te verzekeren, dat gevaar zou kunnen loopen in brand gesto ken te worden. Zeker is het echtrr dat men hem niet uit het Engelsche kamp zal laten vertrekken. Te Liverpool heeft de policie de hand gelegd op een paar //baby-for- mers", die hun beroep dreven op grooie schaal. Een zekere Barns en zijne vrouw hebhen gedurende twaalf jaren zich belast met het verzorgen van onwettig geboren kinderen, die zij voor 30 bij zich namen, om ze, zoo spoedig mogelijk te vondeling te leggen of langzaam le laten verhongeren. Jaarljks ontvingen zij van 9 lot 12 zulke kinderen, omtrent wier verdwij nen zij thans rekenschaap zullen hebben af te leggen. In Britsch-Indië heeft zich, op het voorbeeld van de Alpen-clubs in Europa, eene Himalaja-club gevormd, welker leden zich het beklimmen, de hoogste toppen van dat gebergte tot taak stellen, en inzonderheidt van den hoogsten berg der aarde, den Mount Everest. In berigten uit New-York wordt medegedeeld, dat den 9J«» Sept. ber een communisten-opstand is uitgebroken te Bucaramanga, de ho van den Columbiaanschen staat Santander. De opstandelingen hielden stad vier dagen lang bezet, plunderden de kooplieden en bragten een dt tal om het leven, waaronder twee Duitschers, en wondden den Dt consul. Ten slotte werden zij, onder verlies van verscheidene dooden gevangenenverslagen. De minister van financiën in Peru, welke staat, geljjk men weet, oorlog is met Chili, heeft een brief aan de kamers aldaar gerigt, wj;, hij mededeelt dat de schatkist leeg is en dat, aangezien de kamers met geen enkel voorstel tot het verkrjjgen van geld hadden willen veree gen, hij genoodzaakt was alle betalingen, ook aan het leger, te stak» Grooie verontwaardiging heerschte in Lima dat de minister dat zoo om uitsprak, omdat Chili er zonder twijfel moed uit zou putten, en zelfs; een algevaardigde zoover, dat hij een motie voorstelde om den minis wegens landverraad voor den senaat te dagen. De motie werd echter it trokken. De minister nam zijn ontslag. De South Pacific Times 1 thans zijn vroeger ook reeds gegeven raad om partij te trekken vani kolossale bezittingen der kerk, die een waarde van 800 millioen soles e tegenwoordigen. FRANKRIJK. thans fr. op Vol ziltins haode reeds teekei heden aan zullen halle kelijk bezig volgo leden het van terug belar amb! het lier, lorei van de l vero den de geil Har 187 Fra tha slee De minister Ferry is weder in de hoofdstad teruggekeerd. De wijt waarop hij zich op zijne reize heeft uitgelaten ten opzigte van art. 7 onderwijswet vindt weinig goedkeuring. Door hem toch zijn om de ns ring le steunen en den senaat te dwingen haren zin te doen de roers elementen in beweging gebragtmorgen zullen deze om de kamer te gen en het verzet der regering te breken van zelf zich in beweging zeilt Te Parijs hebben twee verkiezingen plaats gehad voor den gemeet raad, ée'n in het 15e en één in het 16* arrondissement; de laatste tra weinig de aandacht, maar voor de eerste kwamen vooral twee candidiit in aanmerking, een republikein, Depasse, redacteur van de Siècle, en der pas uit Calcdonië teruggekeerde geamnestieerden, Humbert, onderI Commune redacteur der Père Duchéne. Gelukkig zag Humbert de ontijli heid van zijn optreden in en trok hij zich terug, zoodat zjjn tegen-ca daat alleen het veld behield. De Signal deelt het volgende mede: De abt Thiot, tot den l»l« dea pastoor te Montiers (dep. der Oise), is openlijk tot de prolestantsche god dienst overgegaan. Reeds heeft hij eene verhandeling gehouden voorn kla gehoor van dertig mannen en vrouwen, die eenstemmig besloten den hu [|tt Thiot te volgen. Uit verschillende plaatsen in den omtrek zijn aanzoekt de tot hem gekomen om te spreken en daar hjj reeds eenige jaren in In Tel kanton zijn ambt had waargenomen en algemeen geacht en bemind wn verwacht men, dat de beweging zich ook verder zal uitbreiden. In zelfde departement zal nog een pastoor in den loop dezer maand de ro» sche kerk verlaten met het voornemen om aan eene prolestantsche facullé in de godgeleerdheid te studeren en later als predikant op te treden. De gewezen policieagent Prévost, die onlangs zekeren Lenoble moord en daarna diens lijk in stukken gesneden en deze verspreid hal heeft een dergelijke misdaad bekend, voor eenige jaren op zijne minnare bedreven. Op zjjne aanwijzingen heeft het parket zich naar een der ve- tingwerken om Parijs begeven, waar het hoofd der ongelukkige gevondei werd. Bij het verlaten van de woning, waar de eerste misdaad gepleegl was en de moordenaar in tegenwoordigheid der overheid een streng geho# onderging, waarna hij bekende, heelt de policie met moeite de volksmenigte uiteengedrevendie de lynchwet op den schuldige wilde loepassen. De "Almanach de France" verhaalt de volgende anecdote van de koningit van Engeland: Koningin Victoria doet van tijd tot tijd kleine wandelinget te voet, in den omtrek van het kasteel van Balmoral. Eenige dagen di hare komst aldaar, keerde de koninginvergezeld door eene hofdame, naai het kasteel terug, toen zij langs haren weg eene vrouw vond, die op eea aardappelveld verbeidde. De koningin bleef een oogenblik staan en zeide tot de vrouw, terwijl zij op een omgehakten boomstam plaats nam: "Zijt gjj zoo alleen aan 't werkgoede vrouw «Ja, ik moet wel", was het antwoord; «alle anderen zijn weg. Mei zeide, dat de koningin gekomen was, en zij wilden ze zien". //En waarom zijt gij ook niet gaan zien" hernam de koningin. De vrouw trok even haar schouders op en antwoordde: //Ik? Wat zou ik gaan zien? Denkt gij, dat ik mijn werk zal laten' staan om de koningin te zien? Daar zou ik wat aan hebben! De sukke laars, die naar het kasteel geloopen zijn, verletten een daghuur, dat it alles. Ik ben daarvoor te armik heb vijf kinderen en een zieken man, voor wie ik den kost moet verdienen". De koningin nam haar geldbeurs en schudde den inhoud er van in de handen der verwonderde vrouw uit, haar tot afscheid toevoegende: «Gjj moogt aan uw vrienden, die naar de koningin zjjn gaan zien, zeggen, dat de koningin zelve naar u is gekomen." ZWITSERLAND. Uit Bern wordt gemeld, dat de wijzigingen, vóór eenigen tijd in het tarief gebragt, door verhooging onder anderen van het inkomend regt op tabak, nu ongeveer drie maanden geleden, een grooten invioed op de schat kist hebben teweeg gebragt. Gedurende het jongst verloopen kwartaal heb ben de inkomende regten ongeveer 900,000 fr. meer opgeleverd dan in gelijk kwartaal van het vorige jaar. Naar men verzekert zal deze voor- deelige uithomst ten gevolge hebben, dal de bondsraad gebruik zal maken van de bevoegdheid, hem bij de wet geschonken, om de regten op brande wijn, voorloop, cognac, rum en andere sterke dranken geheven, welke

Leydse Courant | 1879 | | pagina 2