LEliSCIlE COURANT. 1870. ZATURDAG 13 SEPTEMBER. r. 210. PATENTBLADEN. pe Courant verschijnt dagelijksZen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.franco p. p. 3.50 mei het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad /3.35franco p. p. f 3.85. liet verslag a fzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents, He prijs der AdvertentkSn is van 1—4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cenls. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 69- des Gemeenteraad Ingekomen stukken). -70 der Handelingen van De WETHOUHER, Voorzillcr van het College van Zetters le Leiden, doet te weten dal de ingevulde patenlbladen over het dienstjaar 1879/80, voor de wijken VI, VII, VIII en IX, alsmede de restanten van de verschillende wijken, bij hel College van Zetters, in een der vertrekken van het raad huis dezer gemeente onder overlegging vun het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn dagelijks, des namiddags van een tot drie uren. en wel van Dinsdag 9 tol en met Zaterdag 13 September e. k.terwijl na het verstrijken van dien termijn, de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischeu tien cenlszonder meer. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Wethouder voornoemd. Leider, 8 September 1879. P. C. LIBREC11T LEZWIJN. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Maandag 15September 1879, des namiddags te twee uren. 1'. Benoeming van een hulponderwijzer aan de school n°. 2 voor onver- mogemieii. (196) 2'. Idem van twee hulponderwijzers aan de school n". 1 voor minver mogenden. (195) 3«. Idem van een leeraar in de Eugelsche taal aan de Hoogcrc Burger- school. (187) 4*. Idem als voren van een leeraar in de Aardrijkskunde, (198) 5». Verzoek van M. P. Oudshoorntot aanplcmping van een gedeelte van den Nieuwen Rijn. (184) 6'. Voordracht tot aankoop van eenige voorwerpen voor liet Stedelijk Museum. (182 en 185) 7». Staat van af- en overschrijving op de begrooting voor 1879. (186) 8'. Verzoek van C. Goedeljcc, om ontslag als hulponderwijzer aan de Jon gensschool der 2dc klasse. (189) 9'. Voordracht betrekkelijk de riolccring van liet Ziekenhuis. (190) 10'. Verzoek van W. L. Legct, tot aanplemping van een gedeelte van het Galgewater. (146 en 191) 11». Idem van de firma Crans C". ter bekoming van grond voor de paar- den-spoorwegen. (192 en 200) 12». Voordracht tot overplaatsing van een hulponderwijzer. (193) 13». Idem lot hel doen rooien van eenige boomen aan den Stationsweg. (197) 14». Idem tot wijziging van de Verordening betrekkelijk de jaarwedden der leeraren aan de Hoogere Burgerschool (194) 15'. Idem betrekkelijk de tijdelijke voorziening in de vaceerende betrekking van leeraar in de Aardrijkskunde aan de Hoogcrc Burgerschool. (199) 16». Vaststelling van het kohier der Plaatselijke Directe Belasting voor 1879 en behandeling van de ingediende bezwaarschriften. BINNENLAiNDSCHE BERIGTEN. LEIDEN, 12 September. Den 16^" September a. s., des namiddags ten 2 ure, zal de pro-reeïor- magnificus der universiteit alhier, de hoogleeraar dr. J. 11. Schollen, in het groot auditorium verslag geven van de lotgevallen der universiteit in het afgeloopen jaar en het rectoraat overdragen aan den hooglceraar dr. 11. Kern. Door burg. en weth. wordt bij den gemeenteraad, ter benoeming van een leeraar in de aardrijkskunde aan de hoogere burgerschool alhier, aan bevolen de heer dr. G. J. Dozy, leeraar aan het gymnasium te Arnhem. Heden morgen omstreeks 9li uur is zekere W.invalide, oud 70 jaren, die met nog een ander invalide, onder geleide van een sergeant, brood zou halen aan de broodfabriek, ter hoogte van die fabriek door eene beroerte overvallen en op de plaats dood gebleven. De spoedig daarbij gekomen geneesheer kon slechts den dood constateren. Het ljjk is naar bet Invalidenhuis overgebragt. De IIoll. ijzeren spoorwegmaatschappij zal op Woensdag den 17den de zer een pleizertrein voor reizigers lc, 2» en 3» kl. laten loopen van Rot- lerdam, Schiedam, Delft, den Ilaag en Leiden naar Apeldoorn en Zutphen waardoor men in de gelegenheid wordt gesteld de schoone omstreken 'an het Loo te bezigiigen. Men zie verder de hierachter voorkomende aankondiging. - De uitslag van de gisteren namiddag in de gemeente Zoelerwoude ge houden harddraverij, waaraan, zooals wij reeds gisteren hebben gemeld, 14 paarden deelnamen, was dat de prijs, een zilveren inktkoker henevens twee bloemvazen op zilveren voet. werd behaald door de Jdopje, zwarte merrie, eigenaar A. C. van den Akker te Hazcrswoude, bereden door hem zclven, en de premie, twee beschuittrommels en suikerschaal met zilver gemon teerd, door de Lietse, bruine merrie, eigenaar J. Oosthoek te Spijkenisse, bereden door P. van Santen. In een bij het dep. van koloniën ontvangen telegram van den gouver neur-generaal van Nederl. Indië van 10 dezer, wordt berigt, dat de tijdin gen uit Atjeh voortdurend gunstig luiden; dat de troepen van Lamtoha teruggekeerd en de expeditionaire kolonnes ontbonden zijn; dat de patrouil les geen spoor meer van den vijand vondendat verscheidene hooiden uit de XXV en XXII Moekim zich onlangs onderwierpen en dat de bevolking langzamerhand in de XXVI en XXII terugkeert. Blijkens berigt van Zr. M3. minister-resident te Yokohama, heeft de Japansche regering, niet ingang van 1 Julij jl.de uitvoerregten algeschaft op geweven stollen van katoen, zijde en zijde katoen, gemaakte kleeding- stukken Japansch aardewerk, porselein, gecloisoiineerd email, lakwerk bewerkte bamboe, bronzen voorwerpen, geniclleerile artikelen, papier, diglslaanile en platte waaijers en parapltiies. Wanneer er van de genoemde artikelen wederom regtcn mogten .worden geheven, zal zulks twee maan den te voren door de Japansche regering worden hekend gemaakt. Naar men aan de Arnh. C. meldt wenscht II. M. de koningin de plegtige opening der stalen-generaal hij Ie wonen in de zoogenaamde loge van den president der tweede kamer. Sinds een reeks van jaren is geene koningin bij de zitting der staten-generaal geweest. Ten gevolge van een met gunstigen uitslag afgelegd examen zijn, bij beschikking van den minister van oorlog, de navolgende officieren legen 1°. October toegelaten tol het bijwonen der lessen van den algemeencn krijgskundigen cursus der krijgsschool te 'sllage: de le luitt. II. P. Staal, G. P. van der Garden, K. G. van der Mandele en B. W. Mensing, allen van het 4' reg. infanterie, zoomede de le luit. der veldartillerie W. van lloogen- huyze en de lc luit. der genie M. Onnen. Den 22slc.° Sept. zal de commissie, onder voorzitterschap van den in specteur van het militair onderwijs le 'sllage, een aanvang maken met het afnemen der examens aan ruim 100 onderofficieren. Ier verkrijging van den rang van 2,n luit. bij de infanterie, cavalerie, artillerie en administratie voor het leger hier te lande en in Oost-Indië. Te Amsterdam heeft van 12 tot 15 Sept., van wege dc Ned. maat schappij voor tuinbouw en plantkunde, eene tentoonstelling plaats van plan ten, gekweekt door kweekersknechts en leerlingen. Door een 50-tal per sonen zijn 140 inzendingen gedaan. Te Amsterdam werd gisteren op het terrein aan hoek Tesselschadestraatde eerste steen gelegd van elfde kerk der Ned. Ilcrv. gemeente aldaar. Na eene Graaf!waarin hij dc geschiedenis van den bouw mededeelde, geschiedde dc eerste steenlegging door den president J. P. Ilasebroek, voorzitter der door den kerkcraad benoemde houw-commissie, terwijl dr. Laurillard als presi dent des kerkeraads een woord van dank aan de commissie en aan de ge meente bragt voor dc ondersteuning dezer zaak. Te Utrecht is op dc Nctide een proef genomen met een nieuw model gaslantaarn. De lantaarn, tweemaal zoo groot als een gewone, heeft een grooten ronden brander met een glas en is van boven gedekt met porse leinen kap. Het licht, dat er door verspreid werd, was zoo sterk, dat een groot gedeelte van het plein er door verlicht werd en de overige lan taarns er als gloeijende spijkers bij afstaken. Nabij Wageningen is een matroos van de goederenstoomboot Dordrecht II bij het uitwerpen der lijn in de rivier geraakt. Juist toen men met een bootje aankwam om hem te reddenzonk hij in de diepte weg. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Te Deventer kwam eergisteren middag een gezadeld httzarenpaard de stad binnen. Het had hij de militaire oefeningen op dc Gorselsche heide zijnen ruiter verloren en begaf zich terug naar den stal, van waar het 's morgens gekomen was en waar het na een loop van twee uren zonder hindernis aankwam. Te Maashees waren Dingsdag-morgen twee personen (vader en zoon) de Stadhouderskade, de nieuw le houwen toespraak van ds. de

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1