SOCIËTEIT AMICITIA", Madme S. A. ALLEN'S Wereld-beroemde Haar-Hersteller. pi:h telkgiïaaf. A l> V E R I KN T 1 E N. Volmaaktheid." >el„ van hum d mi *1 ZOOl ill rj coni liaitji n, ir ndvat audi; i ter| )or J iaisf ceft mill an J aliü i ivemj I', is ;loop| Tom :n a ér 4 eiiii eenjj :liep| a ill t vd| n I ar ligii s nil. ivotl iclmj edci. n. It lit (i icrlc sltii 1 HI lens :ril(i no; essti .43! iclij ir Gap n i! Si mil agl, maar er was hoegenaamd geen manifestatie. Zelfs hel comité lot bijstand der lerugkeercndenwaaraan de gemeenteraad 100,000 fr. heeft toegestaan, ffas alwezig, en toebereidselen om de aankomenden te ontvangen, ontbra ken gansch en al. De geamnestieerden hebben zich bij hel verlaten van het station zeer betamelijk gedragen. De meesten waren diep aangedaan, evenals hun vrienden en bloedverwanten, die hen ijlings medenamen naar huis, om hen van het noodige te voorzien. Door den minister van landbouw en koophandel is het volgende berigt ontvangen omtrent de gele koorts in West-Indië: Te Havana en Matanzas woedde de gele koorts hevig in het begin van Augustus. Tc Port-au-Prince, Hiragaone en Gonaives (Haïti) rigtte de gele koorts groote verwoestingen aan, voornamelijk onder de equipages der vreemde schepen, die in gemelde havens aan het laden waren. Te St. Mare Aqmn en Jacmel (St. Domingo) is het beslaan der gele koorts aan land niet officiéél bevestigd, doch aan boord der schepen op de reede maakte zij vele slagtoflers. Te Tampico lieerschle de gele koorts aan land en op de ter reede liggende schepen. Ook worden gevallen van gele koorts gemeld uit Ceara (Brazilië) en op het eiland Curacao. Volgens de Armee /rang. zullen de officieren, die de groote manoeu vres van het Duitsche leger bijwonen, wel de manoeuvres bij Koningsbergen bijwonen, doch daarop onmiddellijk naar Frankrijk tcrugkeeren. De te Bordeaux verschijnende bladen declen mede dat Zondag zeker meer dan 1200 Bonapartisten en clericalen-voor Blanqui gestemd hebben, die door deze manoeuvre wilden medewerken om de republiek in ongele genheid te brengen. Hun doel is echter mislukt. Men hoopt dat bij de herstemming de goede republikeinen allen zullen zamenwerken om den con- stiiutionelen tegcn-candidaat van Blanqui de zegepraal te verschatten. De gemeenteraad van Lyondie het voornemen had kenbaar gemaakt om den 21sltn Sept. de afkondiging der eerste republiek feestelijk te vie ren, is hiervan teruggekomen na de voorlezing van een brief van den mi nister van binnenlandsche zaken aan den prefect van het departement. Een vreesselijk ongeluk, gelijk reeds menigmaal door onvoorzigtigheid is voorgekomenheeft Maandag op de citadel van Kamerijk plaats gehad. Dij het uitwisschen van een afgeschoten stuk geschut ging men niet naauw- keurig genoeg te werk, zoodat een brandend stuk van de kardoes in de ziel overbleef. Toen de nieuwe lading werd aangezet, ging het kanon af en werden de twee artilleristen, die er voor stonden, zwaar gewond. In eenc kolenmijn te Bonchamp, depart. Ilaute-Saöneheeft eene ont ploffing van mijn-gas plaats gehad. "Vijftien personen werden gedood en een grooter aantal gekwetst. Berigten uit Algerië melden dat er in de omstreken van Bona reeds 8000 hectaren bosch door den boschbrand vernield zijn. Driehonderd tirail leurs waren van Philippeville te Bona aangekomen om den brand te helpen stuiten. Pit Caïro meldt men dat bet wassen van den Nijl vrij groote bezorgd heid inboezemt; indien niet spoedig de noodige maatregelen genomen wor den, zou men dit jaar wel eens een hernieuwing kunnen zien van de onge vallen van verleden jaar. Het geld, zegt men, ontbreekt zelfs om de werkzaamheden te bestrijden, die door de eenvöndigste voorzorgsmaatrege len voorgeschreven worden en met het verloop van den koslbaarsten tijd om dit te vinden wordt het gevaar grooter. Reeds werden twee dijkbreu ken aangekondigd, de eene te Kali Mali in de Meridirich van Carku, de andere in een deel der domeinen. ITALIË. Een vrcesselijke orkaan heeft boven de landschappen van Stroppania, Pertengo. Asigliano, Caresana en Ilosasco gewoed. Alles werd vernield en de bevolking trachtte zich door de vlugt te redden. De noodklok werd geluid en verscheiden personen werden door de hagelsteenen gewond. De anders zoo schoone en weelderige rijstvelden zijn in moerassen verkeerd. Groote boomen werden gespleten. De grond was bezaaid met pannen en stukken steen. De orkaan, die in horizontale rigting van het noord-oosten naar het zuid-westen liep, verbrijzelde vier wagons in een station; een ander, ofschoon men een stuk hout voor de wielen gelegd had, werd voort gedreven met een lading van 60 centenaars rijst. De telegraafpalen werden omgeworpen, en karren, door ossen getrokken, werden weggeslingerd. SPANJE. De koning heeft officieel aan de ministers mededeeling gedaan van zijn huwelijksplan. De dag van de heropening der cortes zal bepaald worden nu hel officiële antwoord van Oostenrijk op het huwelijks-voorstel. Het vertrek van een buitengewonen gezant naar Weencn is nog eene poos uit gesteld. Het huwelijk wordt in de staatkundige kringen te Madrid druk besproken; de liberalen van elke kleur zijn er weinig mede ingenomen. De heer Sagasta, de maarschalk Serrano en andere leiders der constitutionnele partij, die over het algemeen als de vermoedelijke opvolgers van het tegen woordig bewind beschouwd wordenontveinzen zich niet dat zij de voor keur zouden gegeven hebben aan een huwelijk met eene prinses uit eene andere dynastie, b. v. België of Italië, minder behebt met de ultramonlaan- sche denkbeelden dan het huis Ilabsburg. 0»k de Spaansche republikeinen en democraten verzetten zich legen het huwelijk, op grond, dat het de regering zal doen overhellen naar de onverzoenlijke en ultramontaansche denkbeelden der conservative partij, welke eene schikking met don Carlos op het oog heeft, iels waarlegen de meerderheid der natie zich zou verzetten. OOSTENltlJK. In Buda-Pesth wordt er over geklaagddat onderwijzeressen aan stadsscholen, zoodra zij huwen, niet meer naar behooren hare betrekking kunnen vervullen. Zij kunnen dikwijls vier maanden lang geen onderwijs geven. Velen nemen zelfs hare zuigelingen mede naar school en hebben zooveel huisselijke zorgen, dat de school daaronder zeer Ijjdt. De onder wijscommissie uit den raad heeft daarom aan eene commissie opgedragen, voorstellen te doen om daarin verbetering te brengen. PARIJS, 4 September. Naar men zegt zal Ranc te Bordeaux als candi- daat voor de kamer van afgevaardigden optreden. WEENËN. 4 September. Uit Serajewo wordt gemeld, dat aldaar giste ren op nieuw brand is on'staan, welke echter spoediger dan den vorigen keer werd bedwongen. De wijken, waar de vorige brand woedde, bieden nog een looneel van verwoesting aan; slechts weinig huizen zijn weder onder dak gebragten de nieuwe bouw is uitgesteld tot dat het door de regering voorgestelde plan, met de daaraan verbonden leening. door de be volking zal goedgekeurd zijn. De openbare inschrijving heeft tot dusver slechts ƒ32,000 opgeleverd. MADRID, 4 September. Het kabinet heelt zich thans vereenigd met het door den koning voorgestelde tijdstip, namelijk 28 November, voor het bijeenkomen der Cortes. Verder is bepaald, dal de aartshertogin te Bar celona aan land zal komen en het huwelijk te Madrid zal voltrokken worden. De overheden op Cuba hebben de militaire voorzorgsmaatregelen versqherpt. Verscheidene verdachte agenten van de revolutionaire partij zijn geval en eenige der schuldigen aan de jongste ongeregeldheden zijn naar Spanje gezonden. De ministeriële bladen verzekeren, dat de openbare meening in West-Indië de woelingen afkeurt, omdat de generaal Martinez Campos daardoor verhinderd zou worden in de toepassing der voorgenomen her vormingen, waaromtrent in November, na het huwelijk des konings, door hem in de Cortes voorstellen zullen worden aangeboden. CAIRO, 4 September. De hh. Baring en de Blignières zijn tot contro leurs der financiën benoemd. NEW-YORK, 4 September. Havana, 3 September. De Spaansche re gering heeft per telegraaf berigt dat zij onverwijld 20,000 manbenevens het noodige geld, zal zenden om de rust op Cuba te handhaven. -4 I* K OU ISA.Tl HI A VAN MUZIEKUITVOERINGEN. Musis Sacrum. Zondag 7 September, ten twee ure, door de Stafmuziek van het 4" Reg. Infanterie, Kapelmeester de heer A. Grentziüs. le Afd.: 1. //Le Réveil du Soldat", Pas redoublé, Dunkier; 2. "Une Fète Champêtre", Ouverture, Labory; 3. "Aus dem Reichc der Tone", Walzer, Fausl; 4. Fantaisie sur l'opéra: "Le petit Faust". Grentzius. 2e Aid.: 5. Ouverture "La Renaissance". Nihoul; 6. Lied: "Gnlc Nacht, du mcin herziges Kind", Abt; 7. Concert-Polka (pour deux Pistons), van Praag; 8! "Ronde Espagnole", Fantaisie originatellcyinan; 9. Galop, Ulrich. Ondertrouwd: C. HENGEVELD, bcr. Predikant ie Achore en Hake, en Leiden, 5 September 1879. J. E. VAN WIJK. Receptie Dinsdag 9 September. Zondag den ïIJ"' September e. k., des namiddags te hal/drie, M ITIVÉE in plaats van Soiree Muslcale. J. L. A. DESERTINE, Secretaris. f Hoofd-Dep o t 114 en 110, Southampton Bow, LONDEN, ENGELAND. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE APOTHEKERS EN PARFUMEURS. Faalt nooit in het wedergeven van de jeugdige kleur aan grijze haaren waaraan het nieuw leven, gri ei en glinsterende schoonheid mededeelt. Deszelfs werking is zeker en volkomen en verbant spoedig grijsheid. Het is geen verw. Het toont steeds de natuurlijke versterker van het haar te zijn. Deszelfs superioriteit en voor treffelijkheid zijn door de geheele wereld ge vestigd. HET ECHTE MIDDEL WORDT SLECHTS VERPAKT IN LICHT ROOD PAPIER Dépót bij W. K. S WEM ER, Droogist te Lelden.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3