LEIB8CIK €011 RAMT, 8Ji IS7». WOENSDAG 3 SEPTEMBER, 2SWe*&i££d£4-a ST ADS-BE R IC li TEN. Can chen. markt dato Leiin nen fe, ■Gomijj gemek nende geroeff er lJii ■seme# vordeo ivereil or. w. m. ~^f&Ë ht. 3&i>\ é&'i'fa ■dip# f Mw jSP "-v* Dt Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgesonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f' 3.35, franco p. p. 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijg haar voor ƒ2.50 's jaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. He prijs der Advertentiën is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. 0 van Nv erij. l)c BURGEMEESTER van LEIDEN brengt ter algemeene kennis, dat ter vervulling der vacature, ontslaan door de periodieke aftreding van den Wethouder L. M. DE LAAT DE KANTER als lid van den Raad. in de ver gadering van den Gemeenteraad van heden tol Wethouder is benoemd de lieer: LOUIS MARIE DE LAAT DE KANTER. De Burgemeester voornoemd, Leioen, 2 September 1879. V. d. RRANDELER. De BURGEMEESTER van LEIDEN brengt Ier algemeene kennis, dal, ten gevolge der jaarlijksche altreding van de leden der vasle Commission, door den Gemeenteraad voor dit jaar uit zijn midden zijn benoemd de volgende leden, als: u, voor de Commissie van Financiën de HH. 11. C. HARTEVELT, Voorzitter, ML A. VAN I1ETTINGA TROMP en ML P. A. VAN DER LITI1, b. voor de Commissiebelast met het ontwerpen van en herzien der Plaatselijke herordeningen, legen wier overtreding straf is bedreigd de 1111. ML P. A. VAN DER LIT1I en ML G. COCK van welke Commissie de Rnrgemecster Voorzitter is, c. voor de Commissiebelast met hel ontwerpen van en herzien der Plaatselijke Perordeningen betreffende de huishouding der gemeente: de HH. Ml J. E. GOUDSMIT. Voorzitter, ML G. COCK en ML L. L). SURINGAR. en d. voor de Commissie van Fabricage: de 1III. J. 1. VAN WENSEN en J. G. VAN DER ZWEEP, En wordt deze door plaatsing in de Ln'dsche Courant afgekondigd. De liurgemeesler voornoemd Leiden, 2 September 1879. V. d. RRANDELER. 1\ BhNNEiNLAtNDSClIE BERIGTEN. 931 104» 116* 108 161 451 127 875 1175 91 104} 25 101 ii 77 dill .775 11.11 47.1 Coup LEIDEN, 2 September. In de zilling van den gemeenteraad van lieden werden de heeren Driessen, Schcltema, Stokhnyzcnvan Wensen, de Laai de Kanter, van der Lith, de Goeje en Donnet' als leden van den raad geïnstalleerd. Nadut zij ile bij de wel voorgeschreven eeden of beloften hadden afgelegd, riep de voorzitter hun hel welkom in de vergadering toe. Voor hen die reeds vroeger zitting hadden, strekte hel verleden tol waarborg, en zij die voor hot eerst met het vertrouwen der burgerij werden vereerd, zouden zeker dat verlrouwen niet beschamen. Hunne gezamenlijke pogingen, hoopte hij, tnogten strekken lot bevordering van de belangen en de welvaart der gemeente. Ooor den voorzitter werd medegedeeld dat op 30 Augustus was overge legd de begrooting van ontvangst en uilgaaf der gemeente over 1880; en dat ingekomen was een verzoek van de commissarissen van den schouw burg, dat hij de begrooiing zou in behandeling komen, alsmede een drietal bezwaarschriften ten opzigte van de plaatselijke direcle belasting. Overgaande lot de behandeling van de verder aan de orde gestelde onder werpen werd op nieuw lot wethouder benoemd de heer de Laat de Kanlcr. De voorzitter gaf den heer de Kanier zijne ingenomenheid te kennen dat de raad hem een zoo schitterend bewijs van vertrouwen had geschonken. Of schoon, hij nog niet lang in die betrekking was werkzaam geweest, had bij getoond zijne beste krachten aan het heil der gemeente te willen wijden. In liet midden van het dagelijksch bestuur was hij zeker welkom. De heer <le Kanlcr zeidc die woorden en het in hem door den raad gestelde ver lrouwen zeer te waarderen. Dat hij in zijne pogingen geslaagd was had b'i voornamelijk Ie danken aan den steun van het dagelijksch bestuur. Hij gaf de verzekering dat hij trachten zon aan liet hem geschonken ver trouwen blijvend Ie voldoen. De heer de Laat de Kanter werd voorts op nieuw benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand. Verder had de benoeming plaats van leden in de vaste cominissiën, die thans zijn zatnen gesteld als boven onder de stads-bcrigten wordt vermeld. Tot commissaris van de gasfabriek werd op nieuw benoemd de lieer van Wensen en lol lid ïan de commissie voor de bewaring van voorwerpen van waarde of belang rijk voor de oudheidkunde, alsmede tol bestuurder van hel werkhuis werd op nieuw benoemd de lieer Driessen. Tot onderwijzer 2',c klasse aan de school n°. 2 voor onvermogenden werd benoemd J. Verwey de Winter, te Driebergen. Bij de behandeling van het verzoek van mej. C. M. Dozy, ter bekoming van gemeentegrondreleveerde de heer van Iterson eene zinsnede uit het rapport van de commissie van fabricage, waarin deze aan de commissie voor de bewaarscholen de vraag onderwerpt of er geen noodzakelijkheid bestaat, om de hekrompen en ongezonde localen van die bewaarschool te vergrooten of te verbeteren. De heer van Iterson meende dat het niet tot de competentie behoorde van de commissie om zich met de bijzondere be waarscholen in te laten en hij geloofde ook niet dat zij daartoe de bevoegd heid had. Er was geen ander middel om het doel le bereiken, dan om den grond, die thans tot speelplaats dient, niet af le staan dan onder voor waarde dal aan de school de noodzakelijke verbeteringen zullen aangebragt worden; wanneer daaraan voldaan werd, zou hij den grond zelfs tol min deren prijs willen afslaan dan thans wordt voorgesteld. In dien zin deed hij dan ook een voorstel, dal niet algemeene stemmen werd aangenomen. Aan mej. G. M. Beyl werd ontslag verleend als hulponderwijzeres aan de school n°. 2 voor onvermogenden, en aan II. J. B. Biekarl eervol ontslag als onderwijzer in de gymnastiek, liet verzoek van J. W. Pilippo .Iz.tot liet leggen van eene stoep, werd toegestaan, en de voordraglcn lot hel verleenen van afschrijving of restitutie van plaatselijke direcle bclasling en tot liet verleenen eener schadevergoeding aan de hoofdonderwijzeres der meisjesschool le ld. werden aangenomen. Voorts werden nog goedgekeurd eene suppleloirc begrooting dienst 1879, voor het II. G. of arme wees- en kinderhuis en eene suppletoire begrooting, dienst 1879, voor het gercf. minne- of arme oude mannen- en vrouwenhuis, alsmede eene voordragt lot overplaatsing van eene hnlponderwijzeres. Ten slotte werd overgegaan lol verdeeling van den raad in sectiën, voor liet onderzoek der begrooiing. Die sectiën werden zamengesleldals volgt: 1" sectie: de bh. de Fremery (wethouder), van llcttinga Tromp (lid der comm. van financiën), van der Zweep (lid der comm. van fabricage), Wilhelmy Damsié, Stokhuyzen, Schcltema, Donner en Goudsmit. 2e sectie: de bh. de Laat de Kanier (wethouder en lid der comm. van fabricage), van der Lith (lid der comm. van financiën), Juta, Driessen, Su- ringar, Le Poole. dn Ricu en Versier. •3e sectie: de lib. Librechl Lezwijn (wethouder), Ilarlevelt (lid der comm. van financiën), van Wensen (lid der comm. van fabricage), van Hcukclom, Eigeman, Cock, de Goeje en van Iterson. De voorzit'er deed nog mededccling van een schrijven van de commissie van loczigt op de scholen van middelbaar onderwijs, waarbij deze voor stelt. tijdens de vacature van den leeraar in het Engelsch aan de hoogere burgerschool, welke vacature nog maanden kan duren, het onderwijs in die taal voor de laagste klassen op te dragen aan leeraren die minder dan 24 uren les hebben en voor de hoogere klassen aan den heer T. A. Plttm- mer, leeraar aan het gymnasium. Aan dit voorstel schonk de raad zijne goedkeuring. Voor hel sluiten der vergadering vesligde de heer Ilarlevelt er de aandacht van de:i voorzitter op dat aan het Dagblad van 's Grav. reeds ccnc mede- deeling was gedaan omtrent tic strekking van hel laatstelijk ingekomen voorstel van commissarissen der gasfabriek (t. w. om den prijs van het gas op 7 cents le stellen), waarvan de leden van den raad nog geen kennis droegen. Hij moest daarover zijne bevreemding te kennen geven. De heer de Fremery had de zaak ook opgemerkt, maar zij was, zijns inziens, geen geheim. Indien een der leden er naar gevraagd hadzouden burg. en weth. hem de strekking wel medegedeeld hebben. De heer Ilarlevelt wees er echter op dal de inhoud van het stuk nog niet ter kennis van de leden was gebragt. Ook de heer du Ricu gaf zijne bevreemding over de zaak te kennen. Er was toch zeker iemand in de gelegengeid gesteld hel stuk in le zien. De voorzitter verklaarde de zaak te zullen onderzoeken. Men deelt ons mede dat het heden nacht voor den lijd van het jaar hard heeft gevroren. De damp over de weilanden had zich op liet gras tot ijs gezet. Er wordt andermaal ruw weer verwacht. Merkwaardig is dezen zomer de grootc veranderlijkheid der temperatuur. De brievenmalen naar Nederlandse!) Üost-Indië, welke met de Franschc pakkelboolcn worden vervoerd en die lol dusver le Marseille aan boord

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1