LEIBNCHE C0UR1NT. ZATURDAG 23 AUGUSTUS. STADS-BERICHT EN. BINNENLANDSCI1E BEBIGTEN. m> cjr- «A W. 198, 6« 3i i)e Courant verschijnt dagelijks, Zen- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 3.50 'i jaars, buiten de expediliekoslen. Afzonderlijke summers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De prijs der Adverteutiên is van 1- 4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cenls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien hel adres van P. Van her Meer Hz., sigarenfabrikant alhier, houdende verzoek lot oprichting van eene sigarendrogerijin liet pand aan de Haarlenimerslraal N°. 2; Gelet op de artt. 6 en 7 der wel van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan hel publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ler visie gelegd is: alsmede dat op Vrijdag den 5d"1 September aanst.. 's voormiddags I e elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven ont bezwaren legen dal verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDEI,EB, Burgemeester. Leiden, 22 Augustus 1879. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Zaturdag 23 Augus tus 1879, des namiddags te twee uren. 1». Onderzoek van de geloofsbrieven van nieuw inkomende leden van den Gemeenteraad. 2«. Benoeming van Curatoren van liet Gymnasium en van den Secretaris van dat College. (1G4) 3°. Verzoek van Ver voort en Van Crancnburgh om een aflaat pijp te leg gen (161) 4". Verzoek van J. II. Donner om eene nitloozing te maken. (161) 5°. Idem van A. Van de Nadorl, om ontslag als hulponderwijzer aan de school n". 1 voor minvermogenden. (163). 6°. Idem van J. C. Rijk om een zerkje te leggen. (171) 7°. Staat van af- en overschrijving op de gemcente-begrooting, dienst 1879. (165) 8'. Rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over 1878. (170) 9°. Idem als voren van liet H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (166) 10®. Idem van Vrouwen krauuimoeders. (167). 11". Idem van het R.-K. Wees- en Oudeliedenhuis. (168) 12°. Idem van hel R.-K. Armbestuur. (169) LEIDEN, 22 Augustus. Under bevel van den kapitein der infanterie van het O -Indisch leger W. II. Aussems vertrekt den 30l" dezer van Amsterdam per stoomschip Prinses Amalia een detachement suppletielroepensterk 60 militairen, waaronder 10 onderofficierenterw ijl den 13,le" Sept. d. a. v. een detache ment vertrekt van gelijke sterkte, per stoomschip Vrins ran Oranje, onder bevel van den majoor der infanterie van het O.-I. leger 11. C. A. Rttcmpol. - Door liquidatcuren der Aftikaansche Ilandelsvereeniging te Rotterdam is aan de schuldeischers hel volgende medegedeeld: //Wij gedragen ons aan onze circulaire van 3 Julij II. en hebben hel genoegen u thans mede te deelen, dat wij van den lieer II. Btücher, via St. Vincent, in dato 20 (lezer, eene depêche ontvingenwaarin hij meldt: «Aan de Kust overal rus- lig; hel vertrouwen teruggekeerd". De maatregelen, waarvan wij iu onze circulaire van 3 Julij melding maakten, blijken dus tijdig genoeg genomen ie zijn, om het groolc doel te bereiken, dat wij ons in het belang der crediteuren hadden voorgesteld, leder belanghebbende zal ook wel door drongen zijn van de noodzakelijkheid, dat wij op den door ons gekozen weg rustig voortgaan, om daardoor de haten aan de Kust geleidelijk naar bier over ie kunnen brengen. Er zal nog heel wat lijd verloopen, eer wij van de Kust de opgaven hebben, die nooilig zijn om u nadere voorstellen te doen. Rij den ernsligen wil, dien wij hebben, om het belang der schuld- fisclicrs waar te nemen, hebben wy hunnen steun noodig, gelijk wy dien lot nog too mogten ondervinden". Door den heer J. C. Jitger, concessionaris van hel Noordzcekanaalis thans bij de regering concessie gevraagd tot hel maken van een kanaal Ier verbinding van Amsterdam met Duilschlaitd door den Bovenrijn en de Gehlcrschc Vallei en daarmede iu verstand slaande werken, henevens droog making van gronden in de plassen beoosten de Vecht. De slaat zou jaarlijks "14 ton aan de op te riglcn vennootschap waarborgen voor dividend cn aflossing, gedurende hoogstens 60 jaar en pa den afloop der concessie in den eigendom treden. De verzoeker heeft zich de overtuiging verschaft datwordt de concessie hem verleend, de geldmiddelen voor de uitvoering beschikbaar zjjn, mits de gunstige beslissing niet worde vertraagd en althans in het aanstaand zittingsjaar door de wetgevende magt een eindoordeel zal zjjn uitgesproken, waartoe bij ern sligen wil om de zaak kinnen vijf jaren tol stand te brengen, naar zyne bescheiden meening, alle voorafgaande noodige gegevens thans aanwezig zijn. Er is rapport uitgebragl over de sedert 1 February II. hij het 5® reg. infanterie te 's Bosch beslaande slagterjj. Daaruit blijkt, dat bedoelde slag- tcrij sedert den korten lijd van haar bestaan uitmuntend heeft gewerkt cn verrassende uitkomsten heeft opgeleverd. De onuer-intendant, die het onder zoek heeft ingesteld, adviseert echter niet onvoorwaardelijk tot aanneming van het stelsel in alle garnizoensplaatsen. Daar, waar men thans met grond kan vermoedendat op den duur voor een matigen prijs vrij goed vlcesch te verkrijgen zal zijn, bestaat geen reden om van de thans ge volgde wijze van voorziening af te wijkenzij is van allen de gemakke lijkste; bovendien zal in kleine garnizoensplaatsen, die te ver van de groolc verwijderd zijn, die manier toch dienen gevolgd Ie blijven. De synode der Ncd. kerk heeft in hare vergadering van 20 Aug. II. het reglement op de regten der minderheden, dal ten vorjgen jare voorloopig was aangenomen, met 10 tegen 9 stemmen verworpen. Als wij wel zijn Ingelichtmoeten ten slotte de bezwaren, aan de toepassing van dal regle ment verbonden, bij de verwerping den doorslag hebben gegeven. De be raadslagingen over art. 38 cn 39 reglement godsdienstonderwijs duren voort. Eeu voorstel, dat de synode het ten vorigen jare in dit opzigt door hare voorgangster gedane voor onwettig zou verklaren, is afgewezen. H.C De vierde aigemeene vergadering der vereeniging voor lijkverbranding zal worden gehouden te Utrecht, op Zaturdag 6 September, in het gebouw voor kunsten en wetenschappen. De heer dr. J. E. de Vrijdoor het hoofd bestuur tot voorzitter der vergadering benoemd, zal de werkzaamheden leiden. Het stoomschip Celebes, van Amsterdam naar Batavia, is op 21 Aug.. van Port-Saïd vertrokken. De Torrington is op 20 Aug. van Batavia naar Rotterdam vertrokken. Volgens telegram uit Aden is de Overijssel ongeveer 50 Engelsche mijlen bezuiden Kaap Guardafui gestrand cn nog niet doorgebroken. De inboorlingen (Somalis) haalden uiL het wrak ongeveer 4000 blokken tin, eene partij notenmuscaal360 kisten indigo, 1000 halen tabak, 4000 zak ken kolfij400 zakken l ijst en eene groote hoeveelheid andere goederen. De Sullan bood bewaring en teruggave der goederen aan voor 2400 Eenige bergers te Aden willen verder beproeven van de lading lebergen tegen 50 pCt. der waarde van hetgeen geborgen zal worden, wanneer voor de helft hunner kosten wordt ingestaan. De gezagvoerder seint uit Aden dal er geen hoop meer is. iels van schip of lading te bergen, daar de inboorlingen het schip pluuderen. Door den gemeenteraad van Zevenhuizen is*/125 toegestaan ten be hoeve der te houden tentoonstelling van jonge paarden. D\ van Rijn, pred. te Lensdenheeft eene toezegging van beroep naar Zevenhuizen niet aangenomen. Te Delft is gisteren door den kolonel, directeur der artillerie-stapel en constructie-magazijnen aanbesteed de levering van 550 groote biaauwe dekens; minste inschrijver was de heer J. Scheltema Jzu. te Leiden a ƒ13 90 per stuk. Aan de poiicie te Rotterdam is het gelukt in de gemeente Kralingcn de vrouw aan te houden, die op 13 Aug. haar kind b(j een bewoner van den Goudschcn Singel aan lntis heeft doen bezorgen. De rcgler-commissarisofficier van justitie en griffier by de regtbank te Dordrecht hebben zicli naar Siiedreclit begeven, ten einde onderzoek in te stellen naar een vóór eenige dagen aldaar plaats gehad hebbenden brand. Het onderzoek moet daartoe geleid hebben, dat eeu arbeider, aldaar woon achtig, gevankelijk naar Dordrecht is overgebragt. Te Haarlem werd eergisteren eene 70-jarige vrouw op straal door een meisje van ongeveer 18 jaar gewaarschuwd, dal haar mantel van achteren was bemorst. De vrouw maakte gaarne gebruik van liet aanbod van het meisje om den mantel te reinigen en gaf haar daartoe een zakdoek. Maar hoe verschrikte de vrouw, toen zij, te huis komende, uit den zak van den mantel eene portcmoiinaie met ongeveer tien gulden vermiste. Het schijn baar zoo dienstvaardige meisje had haar die ontfutseld. Er zijn in de laatste dagen meer dergelijke gevallen aldaar voorgekomen.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1