BUITENLANDSCUE BEBIGTlv\ ontstond brand op dc bovenverdieping, die spoedig geblusclil werd, waarop de policie de bovenwoning ging onderzoeken. Daarmede bezig zijnde, ver toonde zicli eensklaps dc vlammen in dc benedenkamer. Waren niét spoedig twee personen, die zulks bemerkten, naar binnen gedrongen, men had de vlammen niet meer meester kunnen worden. Ecne massa op den grond lig gende klcedingslukken waren in brand geraakt, die sterk naar petroleum lieklen. Ook de hoofden van de brandweer hebben zich daarop in de wo ning begeven en constateerdendat bijna overal pelroleumstank aanwezig was. De woning werd dien nacht door twee personen bewaakt. Te Gouda werd Vrijdag avond de nieuwe ijzeren bascule-brug aan hel eind van de haven feestelijk ingewijd. Daar er primitief besloten was dc oude brug niet te vernieuwen maar te doen vervallen, op welk besluit dc raad echter later is teruggekomen, wilde een aantal bewoners aldaar hun vreugde over den aanleg van die nieuwe brug op feestelijke wijze toonen, door haar te hunnen koste prachtig te verlichten, en daarbij eenigemuziek stukken te doen uitvoeren door het muziek-corps der schutterij. Den wet houder G. Prince, die zich aansprakelijk had gesteld voor hetgeen de brug meer zou kosten dan dc daarvoor toegestane som en nu ongeveer 2000 heeft moeten bijpassenwerd door hetzelfde muziekcorps eene serenade ge- bragtterwijl een drietal der hcerendie het leest hebben tot stand gebragt, den heer Prince dankte voor diens krachtige medewerking om dc brug të behouden. Op den overweg van Schapenbosch, tusschen den overweg van Leiden en het station Vogelenzang, is eergisteren avond door trein 31, om 9.40 uur van Haarlem vertrekkende, een man overreden, die in die omstreken gewoon was liedjes te venten. Hij moet gepoogd hebben nog over den weg te komen, toen juist de sneltrein aankwam. Het Ijjk werd deerlijk ver- m'nkt op den weg gevonden. Volgens hel Ilbl. heette de man Christoffel Vlak. Hij liep met lucifers, postpapier, liedjes en planeten den omtrek af en maakte nog al eens mis bruik van sterken drank. Omstreeks 8 uren is hjj gezien op den lleerea- weg hij dc Manpadslaanomringd door eenige kinderendie hem nariepen, "ij was dus toen denkelijk niet meer nuchter. Van daar moet hij de Man padslaan gevolgd zijn naar eene kleine herberg bij de waterleiding, waar men hem reeds geen jenever meer wilde geven, maar wel kofflj. Omstreeks 9 uren verliet hij deze woning en hij is toen denkelijk, in de duisternis, links om den spoorweg opgegaan en bij den overweg van Schapenbosch overreden. Te Zwolle is gevankelijk binnengebragt zekere Jonkman, uil Vollen- hove. een neef van den wegens moord op de veldwachters Bastings en de Liefde veroordeelden Jonkman. Volgens gerucht zoude er verband beslaan tusschen dc lot nu toe vermiste horloges van de vermoorden en de gevan genneming van Jonkman, die terstond bij zijne aankomst door den regter- commis-aris werd verhoord. Te Enschot. in Noordhrabant, heeft eene boerendochter een bewijs van groote onverschrokkenheid gegeven. Woensdag middag was het gc- heele gezin van den landbouwer Nouens naar het veld, om in den roggc- oogst te werken. De dochter ging wat vroeger naar huis, en de deur ont sluitende, vond zij in het binnenvertrek een vreemden kerel, die het kabinet opengebroken had en reeds een jas en broek uit het raam in den tuin had geworpen met het doel die mede te nemen, terwijl hij nog bezig was laden na te snuffelen om te zien of er nog verder iets van zijn gading was. De deern vloog onverschrokken op hem toeen liet zich niet afschrik ken door zijn bedreiging, dat hij haar vermoorden zou. Integendeel. //Wacht", antwoordde zij op die bedreiging, //ik zal je eerst de keel toe knijpen". Er volgde eene worsteling, en beiden rolden zjj den tuin in tus schen dc mangelwortels. Op hel hulpgeroep van het meisje kwamen twee baren toeschieten, die zich van den dief meester maakten en hem aan de policie overleverden. Onder de gemeente Nispen is gevonden het lijk van den onbezol- iligden veldwachter M. Coremans, die waarschijnlijk door een schot van een stiooper is gevallen. Eene alleen reizende dame, die Donderdag morgen met het stoomschip Prinses Marie te Vlissingen aankwambegaf zich naar het havenstation en is daar. vermoedelijk ziekende naar zekere plaats, in een kelder geval len. 's Middags toen een der bedienden van den kastelein zich in den kelder beeaf om een vat bier open te steken, vond hij de dame in bcwus- teloozen toestand onder aan de trap liggen. Nadat men haar boven en eenigzius lot bewustzijn gebragt hadvernam men dat zij met dc mailboot van Londen gekomen was en via Keulen naar Hannover reizen wilde. Haar toestand moet niet zonder gevaar zijn. Dc echtgenoot der dame, die zich te Londen bevindt, is per telegraaf met het voorgevallene bekend gemaakt. 's GRAVEN11 AGE 18 Augustus. Door Z. M zijn benoemd: lot griffier bij het kantongeregt Ie llarlin- gen de heer mr. J. llaitsma Mttlicr, thans ambtenaar van het openb. min. voor de kantons Snoek, Bolsward en Dadingen; tot griffier bij het kanton geregt te Meppel de heer II. Smcenge, advocaat te Assen; tol ambtenaar van het openb. min. voor de kantons SncekBolsward en llarlingen standplaats Sneek, de lieer mr. C. Witholt, advocaat te Assen; tot ambte naar van het openb. min bij de kantongcregten in het arrond Botterdam, voor de kantons Rotterdam (eerste kanton) en Schoonhoven, standplaats Rotterdamde heer mr. J. Kalft', advocaat te 's Gravenhage; voorts is aan de hierna genoemde ambtenaren van het openb. min. bij de kantongeregicn in hel arrond. Rotterdam nader het volgende regtsgebied aangewezen, als: aan mp. W. C. A. Schollen de kantons Rotterdam (tweede kanton) en Gouda, standplaats Rotterdam; aan mr. II. M. C. Poortman de kantons Schiedam, Brielle en Sontmelsdijkstandplaats Schiedam. Tot onderwijzer aan de rijkskweekschool voor onderwijzers te Nijme gen is benoemd dc heer 11 Jacobs, hulponderwijzer aan de leerschool, ver bonden aan de rijkskweekschool voor onderwijzers te 's Hertogenbosch. Door Z. M. is de kapitein 1' kl. lij het corps mariniers K. II. Koenize op pensioen gesteld, en zijn bij dal corfis bevorderd: tol kapitein le kl., de kapitein 2' kl. D. A. van Vuurentot kapitein 2e kl.de le luit. A. R, de Wendt, en tot l,n luit., de 2" luit. D. G. Vreedenberg. De ministers van financiënvan oorlog en van waterstaat enz. zullen Donderdag aanst. geen gehoor verleenen. In de heden gehouden zitting van den hoogen raad hebben den eed als procureur afgelegdde advocaten m". D. S. van EmdenG. Wttewaall, J. G. Reynst, P. J. M. L. Scheepes, J. C. G. Boot, A. J. E. A. Bik en J, Addink. Als advocaat werd eed afgelegd door den procureur mr. C. J. Fran- <;ois; terwijl als advocaat en procureur werden beëedigd m". J. D. Veegens, G. van Rosscm en II. A. van Rees. De hooge raad heeft bij arrest van heden o. a. verworpen het cassatie- beroep van J. Gaientaan uit Amsterdamdie door het hof aldaar ter zakt van moord tot levenslange tuchthuisstraf is veroordeeld. H. Keiz. H. prinses Maria van Baden is heden ochtend, na een veer- tiendaagsch verblijf te Scheveningenuit de residentie naar Carlsruhe terug gekeerd. De brandklok deed zich in den afgeloopen nacht omstreeks 4 ure hoe ren; het geratel van de nachtwakers vervulde de straten; de autoriteiten en duizenden stroomden hunne woningen uit, maar zochten vruchteloos naar de plaats des onheils. Het bleek dat nergens brand was uitgebroken en een al te ijverig klokluider op een loos alarm, dat uil een misverstand bij de telephonische gdachtenwisseling tusschen een der politiebureaus en een brandposlhuis geboren schijnt, de klok in beweging was gaan brengen. Dat ongevallen op den tramweg niet altijd op rekening van den stoom tram moeten worden gesteldbleek gisteren middag ongeveer half drie ure, toen aan den Bezuidenhoutschen weg tegenover de Rijnstraat een groot ongeluk had kunnen gebeurenware de machinist niet flink bij de hand geweest. De tram had juist zijn gewone vaart om den overweg te passe ren, voortdurend klonk de schel, de seinwachter zwaaide met dc roode vlag en nietlegenstande deze teekenen van onveiligheid reed een koetsier van den stalhouder B.met een vigilante door. Had de machinist niet juist bij lijds de gelegenheid gehad den tram te doen stilstaan, de gevolgen wa ren zeer zeker van ernstigen aard geweest. EN GELAND. LONDEN, 17 Augustus. Volgens den correspondent van de Times te Kaapstad, was de minder gunstige wending van zaken in Zoeloe-land hieraan toe te schrijven, dat lord Chelmsford in het oppcr-kommando vervangen werd juist op hetoogen- blik dat hij zijn beraamd plan ten uitvoer ging leggen. Op 3 Julij ontving hij een telegram van Wolseley, meldende dat deze zijn plan niet goed keurde. Omstandigheden dwongen hem echter tol voortrukken en hij be vocht de overwinning te Ulnndi. Daarna echter diende hij onmiddellijk zijn ontslag in, zoodat er van partij trekken van de behaalde overwinning geen sprake was. Van wege de officieren zijner colonne en de Natalsche bevol king viel hem bij zijn terugkomst te Marilzburg een zeer harteljjk en waar derend onthaal ten deel. Omtrent den heer Grissell, den van privilegieschcnnis ten opzigte van het lagerhuis beschuldigden persoon, die zich thans even voor hel uiteen gaan van het parlement heeft laten gevangenemen heeft het huis besloten Item nu een paar dagen gevangen te zeilen in Newgate, omdat hij niet vroeger voor het huis verschenen was, zich voorbehoudende, hem op nieuw te doen vatten, zoodra het parlement weêr bijeengekomen zal zijn en hem dan voor zijn eigenlijk vergrijp met opsluiting in den klokkeloren van Westminister te slraflen. Treft men nil en dan in de dagbladen beriglen aan van fabelachti; hooge prijzen voor paarden besteedook voor jagthonden worden ongeloof lijk hooge sommen gegeven Als het hoogste bod. ooit voor een jaglhond gedaan, wordt thans het volgende gemeld. Twee Amerikanen zijn opzet telijk uit Chicago gekomen, om van den heer Purccll Lewollittin het graaf schap Wales, een zoogenaamden //setter" le koopen, door hem gekweekt en afgerigt, en die, onder de kenners en liefhebbers van honden en van de jagt, beroemd is. Voor dien //setter" en een jong van nog geen tien maan den oudwaarvan hij vader is hebben de bedoelde Amerikauen 625 M gebo den, maar de eigenaar heeft dit bod nog, als beneden de waarde, geweigerd. FRANKRIJK. Jules Amigues heft in le Petit Caporal de klagt aan, dat dit jaar op den I54'° Augustus ter gelegenheid van den II. Napoleon geen mis gevierd is. Het is nu sedert dertig jaren de eerste maal, dat deze jaardag verwaar loosd wordt en de eerste keer na den val van het keizerrijk dat de getrou wen van het keizerlijk gezag niet opgeroepen zijn tot dit feest van herin nering en verwachting. Paul de Cassagnac beantwoordt deze klagt. Hjj zegt: Op 15 Augustus moet men geen manifestaliën doen; nu de Tuileriëi in een puinhoop zijn verkeerdde keizer en de keizerlijke prins dood zijn en de keizerin in tranen baadt, zijn wij allen in eeuwigen rouw gedompeld. Neen, neen. geen manifestatie, geen missen, die van zich doen spreken. De rantp van Kastenholz in den Elzas geeft sommige bladen aanleiding lot een soort van manifestatie. De Temps heeft bijna 3000 en de Événement 1700 fr. ontvangen; laatstgemeld blad organiseert tevens een tombola en een concert ten voordeele der «broeders van gisteren", die door den brand alles verloren. De Mon. Vniv. houdt zich naar aanleiding van een aan de regering door den hooldingenieur Gueyrard uitgebragt verslag bezig met het denk beeld om te Jaffa een groot Fransch handelskantoor te vestigen, bestemd om een tegeawigt op te leveren tegen Engelands vestiging op Cyprus, flt

Leydse Courant | 1879 | | pagina 2