LEIDSCHE COURANT. 1870. 192. ZATURDAG 16 AUGUSTUS. De Courant verschijnt dagelijksZen- en Feestdagen uitgeioiulerd. De prijs der Courant is per vieretideel jaars f 3.franco p. p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85, liet verslag afsonderlijk »s verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant sijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents, De prijs der Advertenlifin is van 1- 4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 61—62 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). STADS-BER ICIITEN. De BURGEMEESTER, Hoofd van liet Gemeentebestuur van Leidenbrengt bjj deze ter algemeene kennis dat door hem aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het op den 14**®11 Augustus jl. invorder baar verklaard kohier van het patentrecht, dienst 1879/80, van de Wijken VII, VIII, IX en restanten; zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bjj de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, DE FREMERY, Weill. 1'. B. PROCES-VERBAAL. van de opening der stembriefjes, die ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leiden den 14dtn Augustus 1879 zijn ingeleverd. Op heden den vijftienden Augustus achttien honderd negen en zeventig, in de gemeente Leidenis door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te negen li ren. Het bureau is samengesteld uit den heer Mir. Paul Claude Librecht Lezwijn Wethouder, den Burgemeester vervangende. Voorzitter, en do heeren .Johannes Ignatius Van Wensen en Louis Marie Do Laat de Kanter, leden van den Gemeente raad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den l4don Augustus 1879 overgebracht nit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden acht honderd acht en zeventig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezersdie briefjes hebben ingeleverd', vergeleken zijndeis gebleken te zijn één meer dan het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard tien .stembriefjeswaarvan acht oninge vuld waren en twee ingevuld met den naam van een lid, welks beurt van aftreding op het tijdstip, waarvoor de verkiezing geschiedt, nog niet is gekomen. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is milsdien geweest acht honderd acht en zestig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren J. H. Donner 446 stemmen, Mr. S. J. Fockema Andreao 410, II. W. F. Bak ker 3Mr. 1. A. F. CoeberghJhr. J. C. Van MeeuwenWilli. SehndelJ. H. Donder, M. W. Jaeger, M. H.Fsscr, II. S. Van PinksterenA. L. Rcimeringcr Jr. en G. F. Alsche, ieder eene stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregenzonder dat het verschil tusschen het getal gevonden briefjes en dat der kiezers die stomden, op de steinn ing van invloed heeft kunnen zijn, de heer J. II. Donner. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeenteraad de heer J. H. DONNER, wonende alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verhaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 15den Augustus 1879. P. C. LIBRECHT LEZWIJN, Voorzitter. J. I. VAN WENSEN, L. M. DE LAAT DE KANTER, f Stemopnemcrs. BINNEN LA N DSC lift BK 11IGTEN LEIDEN, 15 Augustus. Daar ingevolge de verordening Betreffende de inrigting en liet bestuur van liet gymnasium aan curatoren van hel thans bestaand gymnasium met «li'. Augustus ontslag uit hunne betrekking wordt verleend en de leden van hel met 1 Sept. optredende nieuwe collegic door den gemeenteraad worden benoemd, zjjn door burg. en welli. voor de benneming van zes curatoren en den secretaris van dat collegie de volgende dubbeltallen ingediend: 1». tnr. G. Cock en mr. S. Le Poolc; 2°. mr. P. A van der Lith en dr. M. J. de Goeje; 3". dr. J. E. van Ilerson JAz. cn mr. A. van lletlinga Tromp; 4'. dr. P. L. Rijke en dr. II. A Lorentz; 5'. dr. G. G. Cobct en dr. W. G. l'luygers6*. dr. A. kneuen en dr. 11. Oort. Voor den secretaris mr. F. Was en mr. N. L. J. van Bultinglia Wichers. De burgemeester heeft zijn verlan gen te kennen gegeven om voor eene benoeming lot CHralor niet nicer in aanmerking te komen. Rurg. en welli. stellen voor, overeenkomstig het adres van de commissie van fabricage, gunstig te beschikken op het verzoek van mej. C. M. Dozy, te Utrecht, tot het in eigendom bekomen van een perceel gemeentegrond aan het Sl. Jans-grachtje, ter grootte van 116 centiaren, en den koopprijs te bepalen op 5 de centiare, behalve de waarde der muren, die op ƒ60 wordt geschat. Zekere A. L. R.die zich heden nacht aan diefstal van vaatjes bier uit eene aan de Oude Vest liggende pakschuit heeft schuldig gemaakt, is door de policie aangehouden. Hij is reeds vroeger veroordeeld en was kort geleden ontslagen uit de gevangenis te Hoorn. Voorhout heeft heden de vaderlandsche vlag uitgestoken en het klein seminarie Hageveld aldaar is in feestdos. Ieder der seminaristen heeft zich beijverd hun hooggeschatten regent, den hoogwaarden lieer kanunnik G. F. Drabbedie liet 25-jarig jubel van zjjn priesterschap viert, feesteljjk te ontvangen. De jubilaris werd van den spoortrein door eene eerewaclit uit Voorhout alge- liaald. Onder groen en bloemenheilgroet en zang trad de regent het semi narie binnen, waar liern de gelukwenschen van ambtsbroeders, geestelijken en seminaristen wachtten. 's Lands middelen over de zeven eerste maanden dezes jaars hebben^ opgebragt 53,867,612.73% zjjude f 1,146,222.81 meer dan in hetzelfde tijdvak van 1878. 7/12 der raming was ƒ57,696,660.70. Door den minister van waterstaat enz. is bepaalddat van af 20 dezer (Ie trein, die 'smiddags om 3.28 van Utrecht naar Leiden vertrekt, te Zwammerdam zal stilhouden tol liet in- en uitlaten van reizigers. In het verkeer met de Nederlandsche koloniën en bezittingen in Oost en West-Indië kan mede gebruik worden gemaakt van briefkaarten met betaald antwoord. Ilet port van een vooraf betaald antwoord is hetzelfde als dat van de briefkaart zelve, nameljjk 7% cent. Het Staatsblad n°. 149 bevat het kon. beslnit van 9 Augustus jl., om trent het afnemen der examens in de levende talenwaarvoor de programma's bjj kon. besluit van 3 Augustus 1879 zjjn vastgesteld. De Staatscourant bevat liet verslag der commissie in 1879 belast met liet afnemen der examens van vroedvrouwen. De namen der candidaten aan wie eene acte van bevoegdheid als vroedvrouw werd uitgereikt, zjjn A. van Bemmel, F. A. W. A. J. David, J. Deelman, geb. Schroder, M. M. van Es, J. Palier, J. Fredcriks, L. van Gelder, A. de Graaf, M. G. Hatlner, R. H. Hculz, geb. lierman, N. van der Hoek. gel). Tazelaar, J. Jager, gcb. van Bergen. II. Kanne. G. Karsicn. E. Geiser, G. Polman, C. de Raadt, M. L. Rietbergen, M. M. Scliooudermark. E. A. G. Schor, geb. Ilensink, A. van Tjjn, geb. Schaap. H. Vierdag. P. C. Vink, W. Visser, S. Voerman, geb. Weslcrbaan, P. C. van der Weerd. Donderdag 14 Augustus werd te Amsterdam dc algemeene vergadering van liet Nedetl. Bijbelgenootschap gehouden. De voorzitterjhr. ntr. C. 11. Backer, wees in zijne toespraak op bel leden-verlies, dat hei genootschap wederom in liet afgcloopen jaar onderging, en wekte de afdeeliiigs-besluren op om door kennisgeving en overschrijving zooveel mogeljjk le zorgendat leden die zich metterwoon verplaatsen voor het genootschap behouden bljjven. Uit de ingediende verslagen bleek o. a. het volgende. Eene der Bijbel uitgaven met Psalmen werd wegens hare al le kleine letter ondoelmatig geacht en zal vervangen worden door een leesbaarder drukdie ter perse is bij J. van Boekhoven, te Utrecht, liet hoofdbestuur benoemde eene com missie uil zjjn midden tot de bewerking eener uitgaaf des Nieuwen Testa ments met aanduiding van gelijkluidende plaatsen; tot revisoren werden door de afdeelingen gekozen prof. J. I. Doedcs te Utrecht, prof. J. .1. Prins te Leiden cn d*. W. Francken te Rotterdam. Eene Balaksclie vertaling van het Evangelic van Marcus, bewerkt door den zendeling J. Dammerboer. wordt voor rekening des genootschaps gedrukt. Het Maleisclie Oude Tesla- ment, vertaald door den heer II. C. Klinkert, is in het licht verschenen. Daar hiermede zijne taak was geëindigdwerd hij eervol als afgevaardigde ontslagen en kort daarna tot leeraar aan de gemeente-instelling lol oplei ding van Indische ambtenaren te Leiden benoemd. De heer B. F. Matthes zal in den loop van dit jaar zijne betrekking als directeur der kweekschool te Macassar ncderlcggen en daarna waarschijnlijk tot liet genootschap te- rugkeeren. Uil bet magazijn werden afgeleverd 10122 Bijbels, 1133 Oude Testamenten, 17273 Nieuwe Testamenten, 117 afzonderlijke Bijbelboeken, 28645 exemplaren in hel geheel. Eene wetsverandering van ondergeschikt belang, door liet hoofdbestuur voorgesteld, werd goedgekeurd.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1