LEIDSCHE COURANT. V. 188, DINGSDAG 12 AUGUSTUS. STADS-BERICHTEN. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van milicien-verlofgangers der lichting van 1876. BINNEN LAN DSCIIE BER1GTEN. 187». -v 1 'SS1 l)e Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaar s f 3.franco p.p. 3.50 met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'tjaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cetits, franco p. p. 6 Cents, De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cenls. De BURGEMEESTER der Gemeenle Leiden, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de pro- vincie Zuid-Holland, van den 20,ten Mei II., A. N». 1321/1 (2rafd.), Provin- ciaalblad n°. 32; Brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgan gers der lichting van 1876, behoorende tot liet regiment Grenadiers en Jagers, dc acht regimenten Infanteriede kompagniën Hospitaalsoldaten, de regimenten Huzaren, de regimenten Veldartillerie (uitgezonderd de kompagniën Artillerie Transporttrein en Transporttrein van liet 2C regiment en de 5' en 6e batterij van hel le regiment) en liet regiment lijdende Artillerie. dat zij, krachtens.art. 125 der Mililiewet, onder de wapenen worden ge roepen en daartoe op Maandag den 18Jen Augustus aanstaandedes na middags tóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien ran al de voorwerpen van kleeding en uit rusting door hen bij lutn vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op den 201'" September daaraanvolgende in liet genot van onbepaald verlof wor den hersteld; dal bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigdzich op Zaterdag dm 16ll,° Augustus aanstaande, des voormiddags tusschen 9 en 12 nren aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het Itnn eventu eel toekomeude daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinde ren aan deze oproeping le voldoenzij daarvan tijdig ter plaatselijke Secre tarie behooren kennis te geven, in hel eerste geval, onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leides, 4 Augustus 1879. V. d. BRANDELER. LEIDEN, 11 Augustus. Bij kon. besluit van 6 Aug 11. is aan den 1,B luit.-adjudant hij de dienstd. schutterij alhier J. van Leeuwen Az., op zijn verzoek, eervol ont slag verleend, met vergunning om de uniform 4er schutterij met de aan zijnen rang verbonden ondersehcidingsteekencn le blijven dragen; voorts zijn hij die schutterij benoemd: lol kapitein 11 van de Velde, thans I« lui tenant tot leD luit.-adjudant met den pcrsonelcn rang van kapitein I'h. F. Rollandet, thans kapitein; tot lcn luitenant VV. J. Snringar en W. F. van Wijk, beiden 2e luitenant; tot 2«" luitenant dr. A. Nijkamp, thans sergeant, nir. J. J. L. baron van Fridagh, 11. J. Laden ins. P. J. D. Meijer en Th. J. W. Exler, allen sergeanl-litnlair. In de maand Julij zijn binnen de gemeente Leiden geboren114 kinderen, als: 72 zoons en 42 dochters, waaronder is begrepen één twee linggeboorte. Overleden 112 personen, als: 19 mannen, 13 vrouwen, 50 zoons en 30 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 4. Gehuwd 21 paren. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, hij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ42, 21.50, 1440 en ƒ2.20; de laagste ƒ42, ƒ21, /4.20 en /2.15. -- Bij gelegenheid van het na afloop der rozententoonstelling door de afdcelingen Leiden en Boskoop der Maatschappij voor tuinbouw en plant kunde te geven rozenfeest, zal, naar wij vernemen, de stoombootmaat schappij Volharding Woensdag avond 13 dezer, 's avonds le half twaalf, «en extra-boot laten varen ten gerieve van de tusschen hier en Boskoop wonenden, die de tentoonstelling en het rozenfeest wenschen hij te wonen. Voor lien, die dus anders zelden daartoe in de gelegenheid zijn, bestaat er nu eene welkomene aanleiding jom het groot militair concert, door de kapel van het 4e reg. infanterie alsdan op Zomerzorg te geven, bij te kunnen wonen. De kapelmeester, de heer Grentzius, componeert cxpressclijk en belangeloos daarvoor een galop, die dien avond voor de eerste maal uitge voerd zal worden. Het examen, tot toelating tot den hoofdcursusafgenomen bij het 4e reg. infanterie, is met gunstig gevolg afgelegd geworden door de onder officieren Blanken, van der Drift, dc Graafï, Kimijzer en Smits. In hel kantoor van den heer Vreeburg, houtkoopcr aan de Oude lleerengrachl, is in den afgeloopcn nacht ingebroken. Na verbreking der lessenaars hebben de daders niet meer dan 1 mede kunnen nemen, daar in het kantoor nimmer gelden worden achtergelaten. De policie doet onderzoek. Gisteren avond omstreeks 11% uur had eene vrouw liet ongeluk aan de Morschpoort in het water te vallenzij werd onmiddellijk gered door zekeren Klein, wonende in de Morsclistraat. Heden middag om 12% uur is een 14 jarige jongen aan den Ouden Singel van een schuit in liet water gevallen. Ook hij werd onmiddellijk door den schipper van Beuzekom, bij wien hij in dienst was, gered. Zaturdag avond omstreeks 11 ure is op de Zijl een persoon, 20 jaren oud, van een koolschuit, die aan een sleepboot was bevestigd, ill het water gevallen. Toen men het ongeval merkte, werd terstond hulp verleend, maar men mogt er niet in slagen hem nog levend te redden. Men schrijft ons: Van alle veldgewas is de bloemkool dit jaar hel best en daarbij overvloedig. Zeer scliaarsch is daarentegen het gewin van snijboonen en erwten, mislukt de teelt der augurken. Meloenen uil de bakken kwamen weinig aan, van den vollen grond in het geheel niet. De meeste vruchten van den moerbezien-boom zijn zoo groot als eene erwt ge worden en even groen gebleven. Nog maar weinige dagen geleden werderi de half rijpe morellen geplukt. Geen wijnstok langs de muren, die lot dus ver rijpe trossen belooft. De aardbeziën verloren haar geur en de frambo zen smaken waterachtig. Onder al het onverkwikkelijke van dezen zomeé en het weinig genotdat het gebloemte aanboodbehield de roos haren luister. De hooibouw valt zeer wisselvallig uit, maar nergens in het voor deel van den landman. Het gras komt niet aan. De ziekte hecrschle in de late aardappelen, doch niet zoo onrustbarenil als voorgegeven wordt. Het winstbejag stelt vaak deti toestand erger voor, inzonderheid nu hel bederf den vroegen aardappel onbruikbaar maakt. Men deelt ons de opmerking mede dat, als van de koperen pasmunt het 2%-centsluk in de schaal wordt gelegif tegenover 2 nieuwe centen, de balans nog iels overslaat in het voordeel der laalsten, wanneer bij het 2%-centstuk een nieuwe halve cent gevoegd wordt. Hieruit zou volgen dat 2 centen zooveel wegen als 3 centen, maar onder eene andere grootte. Misschien is liet brons der 2%-centstiikkeu van ecu heter gehalte. Uil Gent wordt ons berigt, dat, hjj de ovcrgaiVgs-eXamens van dc slaals-luinbouwschool aldaar, de volgende Nederlandsclie jongelieden bevor derd zijn: Van het 2' naar hel 3e studiejaar, de lieer Mart'. Rijk, uit. Leidenvan het 1« naar hel 2' studiejaar de lieeren A. G. Wildcrvanck de Blécourl, uit Appingadam. D. Bas Backer, uil Apeldoorn en J. Steen hart uit Llzendijke. Sieb.j Dc Staatscourant bevat een voorloopig overzigt van liet natuurhisto risch onderzoek, door den heer A. A. \V'. Htthreclil ingesteld aan de Neder landsclie werktafel in het zoölogisch station te Napels, en van hetgeen aldaar voor het rijksmuseum van natuurlijke historie te Leiden door hem is hijeen- gebragt, November 1878Junij 1879. Door den koloneldirecteur der artillerie stapel- en constructie-maga zijnen te Delft, zal op den 21sl|,° Augustus aaiist.op hel bureau zijner directie, in liet openhaar aanbesteed worden de levering van 550 groote blaauwe dekens, ten behoeve van voorschreven magazijnen. Naar het hbl. verneemt, heelt de minister van oorlog, hij liet zamen- slellen van de hegrooiing voor zijn departement, voor het volgend dienstjaar, tot grondslag voor de berekening van de tractemeiiten der officieren een nieuwe regeling aengeuomen. Volgens dat ontwerp zou dc bezoldiging, na zekeren diensttijd, voor de kapiteins en luitenants periodiek worden ver hoogd. en zou dus voorlaan het beginsel worden gehuldigd, om het bedrag van de tractemcnten niet uitsluitend te doen ai hangen van. dikwijls toeval lige, kansen op bevordering, maar evenzeer van het aantal volbragledienst jaren. De bezoldiging van de luitenants der infanterie zou b. v. van ƒ1000 tot 1400 opklimmen; liet laatstgenoemd bedrag zou na 15 dienstjaren

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1