LEIDSCHE COURANT. 1870. DONDERDAG 17 JULIJ. STADS-BERICHTEN. BINNEN LA N DSC HE BE B IC,TEN en het 161». De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, builen de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents lie prijs der Advertentiën is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cenls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter kennis van de kiesgerechtigdendat ingevolge art. 15 der wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad n«. 85) de herstemming ter verkiezing van vier leden van den Gemeenteraad, bij periodieke aftreding, en ran één lid van dien Raad, ter vervanging van Mr. M. u'AUMERIE, die in 1881 moest aftreden, zal geschieden niet op den 29sl'ü Juli e. k.zooals vroeger werd bepaald, maar op maandag den 28s1'11 Juli aanstaande. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 16 Juli 1879. E. KIST, Secretaris, PROCESVERBAAL tan de opening der stembriefjes, die ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leiden den 15lltn Juli 1879 zijn ingeleverd. Op heden den zestienden Juli achttien honderd negen en zeventig in de ge meente Leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. terde "et Dureau 's samengesteld uit den heer Petrus Isaacus DeFremery, Wethouder, den Burgemeester vervangende, Voorzitter, en de heeren Mr. Lucas Daniel Snringar en Mr. Samuel Le Poole, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee slembussscn, bij hem den 15dc° Juli ■1879 overgebracht uit de beide afdeclingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. 6 Qg De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden negenhonderd zes en 1 twintig stembriefjes le bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverdvergeleken lijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. 2401) Nadat de briefjes zijn doorcciigemengd, worden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard vijfendertig stembriefjes, waarvan drie ëntwintig oningevuld zijn en twaalf ingevuld zijn met den naam van leden van den gemeenteraadwier beurt van aftreding nog niet is gekomen. Het getal der geldig uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest achthonderd een 8 en negentig. 4 Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: Mr. A. E. J. Modderman 380 stemmenG. F. Alsche 25G, H. W. F. Bakker 0% 152, F. Stokhuyzen 54, A. Van Eek, Dr. H. B. P. Kortmann en Prof. P. Van 2 JkGcci' ieder 3, P. Van der Velden Erdbrink, Mr. .1. A. F. CoeberghM. H. Fontein, D. Van Wijk en J. II. Donner ieder 2, L. Den Houler, C. J. A. Hooiberg, W. L. Vaa Kaathoven, J. C. Klikee Jr., P J. Van der Hart, Dr. J. C. Drabbe, C. Franc- ken, P. Van Cranenhurgh, W. F. Van Wijk, L. E. NieuwcnhuizenC. C. Sleger- linek, H. P. Lamboo, B. De Groot, M. W. Jaeger, C. J. Leembruggen, G. H. Ber- 1 trand, S. Van der Slok, Dr. A Van Rhijn, A. L. Reimcringer Jr.P. D. Engels, J. Van der Drift, J. Gijsnian, mr. H. Obrcen, H. S. Van Pinksteren, Mr. J. Bre- dius, F. S. Van de Pavord Smits, Mr. F. Was, Mr. C. A. BoonaekerP. J. Crcyghtori en D. A. Schretlen, ieder ééne stem. Niemand de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, moet krachtens art. 11 der Gemeentewet eene herstemming plaats hebbenwaarvoor op de lijst worden gebracht de heeren Mr. A. E. J. Modderman mei 380 stemmen, G. F. Alsche met 25G stemmen. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers 854 l 5K 5% 554 - - - 4^ gecne bezwaren ingebracht. 7 9 8?4 En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den lG'tr" Juli 1879. DE FREMERYVoorzitter. SUR1NGAR1 LE POOLE' StcmnPnemers- 7% 8 dito 1.95; /-; 7.35; :oup, LEIDEN, 16 Juljj. De alhier gehouden verkiezingen van den gemeenteraad hebben den tolgendcn uitslag opgeleverd (Blaauw stcmbilletIngekomen 926 slembriefjes. Van onwaarde ver klaard 35. Uilgebragt 891 geldige stemmen. Volstrekte meerderheid 446. De heer mr. A. E. J. Modderman bekwam 380de heer G. F. Alsche 256 de heer II. W. F. Bakker 152 en de heer F. Stokhuyzen 54 stemmenzoodat et' eene herstemming moet plaats hebben over de beide eerstgenoemden. (Uil stembillet.) Ingekomen 930 stembriefjes. Van onwaarde verklaard 5. Uilgebragt 925 geldige slemmen. Volstrekte meerderheid 463. Gekozen zijn de hh. mr. C. Cock met 876, P. L. C. Driesscn met 789, J. ScheDema met 634, F. Stokhuyzen met 485 stemmen. Herstemming moet plaats hebben over de hh. L. M. de Laat de Kanter. met 453 stemmen; J. 1. van Wensen, met 452 stemmen; m'. P. A. van der Lith, met 442 stemmen; mr. J. Bredius, met 434 stemmen; II. A. Scbmier, met 431 stemmen; dr. M. J. de Goeje, met 422 stemmen; J. H. Donner, met 418 stemmen; en II. L. A. van Campen, met 415 stemmen. Verder verkregen de hh. mr. II. L. A. Obreen 407, A. van Eek 263, en P. van Cranenburgh 84 stemmen. Op verschillende personen werden nog 116 stemmen uitgebragt. Te Leiderdorp zjjn gisteren opgekomen 120 kiezers. De heer G. van Geer, burgemeesteris herkozen met 84 en gekozen de heer J. Buys, in plaats van den heer H. Koest, die verlangde niet meer in aanmerking te komen, met 64 slemmen. De heer L. Sillevis verkreeg 47 en de heer J. J. Koning 39 slemmen. Slechts één kiezer bleef zonder wettige verhindering tehuis. Bij de vermelding in ons vorig nommer van het ongeluk, dat gisteren namiddag aan de Oude Vest nabij de Bakkersleeg plaats had, hebben wij. gelijk ons later bleekeene vergissing begaan. Het was de lieer Graft- dijkmed. cand.aan wien het mogt gelukken de bij het kind schjjnbaar uitgedoofde levensgeesten weder op te wekken. De vreugde der ouders over het behoud van hun kind is echter van korten duur geweest, daar het heden aan de gevolgen is overleden. r- Naar wij vernemen zal het buitengewoon concert, onder leiding van den heer Ilutschenruyteirvan wege de vereeniging Musis Sacrum te geven, plaats hebben op 7 Augustus aanst. Een jongeling van de kweekschool voor zeevaart alhier, die 11. Zondag was weggeloopen, werd heden, nadat men per telegram van zijne verblijf plaats had kennis gekregen, geboeid en onder militair geleide, ouder een toevloed van nieuwsgierigennaar de kweekschool teruggebragt. Naar de R. R. C. verneemt zou Z. M. aan de hh. Fransen van de Putte en E. Cremers de zamenslelling van een ministerie opgedragen hebben. Daar de Duitsche pakketbooten van Hamburg naar de West-Indiën lldvre aandoen, zullen de brieven en verdere stukken voor Curasao, welke blijkens eene aanwijzing op het adres bestemd zjjn om met die pakket- booten le worden verzonden, in hel vervolg nietjmeer te Hamburg, maar te Havre worden ingescheept. De laatste verzending uit Nederland geschiedt op den 9J'D en 23,ltn van elke maand per trein van 9.10 's morgens van Botterdam naar Antwerpen. Blijkens de verslagen, omtrent de werkzaamheden der commissie van toezigt op den doortogt en het vervoer van landverhuizers, over 1878, zijn gedurende het jaar 1878 hij het bureau der commissie ingeschreven 2781 landverhuizers tegen 2373 in het daaraan voorafgaande jaar. eene vermeer dering dus van 408 personen (allen vreemdelingen); daarentegen wijst de Ncderlaudsche emigratie eene kleine vermindering aan. Onder de 2781 ver trokken personen waren 563 Nederlanders. De minister van waterstaat, eere-voorzitter van het bestuur der Arn- hemsche lenioonsiellingsvereenigingheeft benoemd tot lid en voorzitter van den internationalen wedstrijd van sommige fabrikaten en werktuigen, ver bonden aan dc tentoonstelling van nationale en koloniale nijverheid, dr. J. Bosscha, directeur der polytechnische school te Delft, en tót secretaris den heer II L. Woltersoin. technoloog te Arnhem. Met het stoomschip Gelderland vertrekt den 30,ten dezer van Rotter dam, met bestemming naar Java, een detachement suppletie-troepen, sterk 100 militairen en 6 onder-officieren. De 1' luit. der inf. G. J. Turk is met het bevel over dat detachement belast, terwjjl als medegcleiders zullen ver trekken de 1« luit. der cavallerie jh'. C. J. II. Meijer, de 2' luit. der inl. G. P. Wjjnmaleu (deze drie keeren van verlof naar Indië terug), benevens de 2C luitt. van voormeld wapen J. AitlonR. Ebbinge en J. Stroeve. Z. M. dekoning heeft den Javaanschen prins Ario Gondosiwoyo en diens zoon op liet Loo ten gehoore ontvangen. De prins was belast met het aanbieden van de eerbiedige hulde zijns vaders, den zelfstandigen vorst Mangko Negoro, aan Z. M.welk huldebetoon vergezeld ging van prachtige geschenken, beslaande uit een kris, een hartsvanger en een spies, allen rjjk versierd met diamanten en andere edelgesteenten, die Z. M. des avonds met de meeste welwillendheid aannam. Op hartelijke wjjze dioeg Z. M. den prins op, aan diens vader IID". dank le betuigen voor de hulde en de prachtige geschenken, waarbij Z. M. in krachtige taal de trouw en de ge-

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1