ZOMERZORG. eene enkele Soiree Hin§ieaie, Concert- en Operetten-Gezelschap MAD" S. A. ALLEN'S ADVERTENTIE N. Volmaaktheid." Wereld-beroemde Haar-Kersteller. vrede verlangt, maar dat bij vcclilen wil. Cetawayo had vergeefs getracht le Delagoa-haai ammunitie te krijgen. Saisaieje, koning der Amatonga's, had geweigerd zich bij Cetawayo aan te sluiten. In Basuto-land werd een troep Engelschen door de Basulo's verrast, waarbij een twintigtal soldaten jn hunne tenten gedood of zwaar gewond werden. Sir Th. Shepstone was op weg naar Engeland. In den nacht van 18/19 Junij kwam le Cardiff het schip Millie, te Charlestown te huis behoorende, aan, met twee Fransche zeelieden, broe ders, die, midden in den Noord-Atlantischen Oceaan in een open boot. op genomen werden: zij behoorden aan boord der dmelie Marievan St.-l'icrre. Toen hun schip op de kust van Newfoundland was gingen zij met de boot om te visschen en konden door een opkomende dikke mist hun schip niet meer terugvinden. Toen zij acht dagen daarna opgenomen werden door bovengenoemd schip waren zij uitgeput door honger en koude, beiden ver schrikkelijk mager en onbekwaam om te kunnen stann. FKAKKRIJK. Zaturdag had aan het Nederlandsche gezantschaps-hötel eene hoogst treurige plealigheid plaats, de lijkdienst ter nagedachtenis van den prins van Oranje, die door twee- a driehonderd genoodigden werd bijgewoond. [Ie geheel met zwarL behangeu rouwzalen waren alleen verlicht door de candelabres met waskaarsen, die om de katafalk stonden. Aan wederzijde van de lijkkist stonden de beide adjudanten Bentinck en de Koek, daarach ter het gevolg van prins Alexander en eenige heeren uit Nederland. Voor de lijkkist bevonden zicbbehalve de redenaar, d». Bersier, Z. K. 11. prins Alexander, baron van Zuylen, prinses Mathildé, prins Murat, mevr. en freule van Zuylen, prinses d'Hénin (geb. barones van Bricncn) en mevr. de Stuers. In de groote zaal, afgescheiden van de «chambre morluaire" door opgenomen zwarte draperien, bevonden zich de minister Waddingion. een hoofdofficier namens den president der republiek en een andere hoofdofficier namens den militairen bevelhebber van Parijs, bijna het geheele corps diplo matique, de hh. van Ileeckeren en Fransen van de Putte, maarschalk Mac Mahon en maarschalk Canroberthet geheele personeel van de Nederl. lega tie, zeer vele leden van de Jockey-club en vele le Parijs w onende Nederlan ders. Ten vier ure begon d4. Bersier de dienst met het voorlezen van het liturgische gebed voor de begrafenissen uit de liturgie van de «Eglise de éloile"een koor van acht stemmen met begeleiding van orgel antwoordde met gezangen uit dezelfde liturgie. Daarna volgde de lijkrede en tot besluit zong het koor het gezang: "Tout ce qui vit sur la lerre, Seigneur, doit bientöt flnir". De plegtigheid maakte diepen indruk. li». Bersier sprak aan het slot zijner rede Z. K. 11. prins Alexander vol gender wijze toe: Koninklijke Hoogheid, mijn laatste woord zal voor u zjjn. Gij neemt hier de eerste plaats in in onze eerbiedige sympathie, omdat gij het 'zwaarst getroffen, het diepst bedroefd zijt. Op de treurige reis, die gij weldra gaat aanvaarden, zult gij steun vinden in de liefde van uw volk, zen hier laat gij harten achter, die innig in uw rouw deelen. Breng aan den koning uwen vader, breng aan uwe geheele natie de wenschen over, eiwaarvan ik hier slechts de onwaardige tolk ben, en zeg hun dat het laat ste openbare w oorddat in Frankrijk over den prins uwen broeder is ge sproken, een woord geweest is van smart, van hoop en van geloof. Dat de Almagtige u geleide en behoede! Amen. Prins Alexander beeft 1000 fr. aan de armen van de kerk van d». Bersier geschonken. De Nederlandsche gezant is benoemd tol grootkruis der orde van den Gouden Leeuw van Nassau. i Ifet J num. des Déb. laat zich omtrent den dood van prins Bodewijk ^Napoleon aldus uit: Bij zulk een tragisch uiteinde bedenken wij slechts één ling, dak de|' prins Franschman was en gevallen is als soldaat. Ook bui en wij met' eerbied voor dezen dood, zooals wij doen zouden voor dien van eiken zoon van Frankrijk, strijdende voor eene bevriende mogendheid J [evallen. En wij kunnen de gedachte niet werendat dit Afrika nood lottig is voor de dragers van den naam Napoleon. De eerste kwijnde weg top St. Helena onder de oogen van een Engelschen bewaker; en deze sterll drieëntwintig jaar oud in Engelands dienst, doorsloken van eene Zoeloesche speer. De geest wordt verbijsterd door deze schrikkelijke zamenvocgingen des noodlots, op sommige tijden in zekere familien voorkomende; en on mogelijk is hetniet smartelijk te worden aangedaan hjj de gedachte aan lezen ongehoorden levensloop, begonnen in de Tuilcrien en geëindigd op Alrikaanschcn grond, in een gevecht zonder naam. UII1TSCH L A A D. Volgens de Kiiln. Zeil. wordt in goed onderigte kringen ten stelligste verzekerd, dat door de regering geen onderhandelingen zjju gevoerd met het centrum, om zijn goedkeuring le erlangen van de ingediende tarief- en lelasiingwetten op de voorwaarde, dat door de regering op kerkelijk ge- ied aan het centrum concessiën zouden worden gedaan. De regering is van gevoelen dal de ingediende voordragten zullen worden aangenomen en wel met een groote meerderheid. Eene rotsmassa, zoo ontzaggelijk, dat het een jaar duren kan eer zij is weggeruimd, is bij St. Gingolph op den Simplonweg nedergestort. Men is er een In VI rlpezig er een noodweg over te leggen. De weg tusschen Spriana en Torre, Graaiiwbunderland, is onbruikbaar. Ten gevolge van verzakkingen op verschillende plaatsen zijn daar tal van huizen ingestort en verkeeren andere zoo slechten staat, dat de inwoners die hebben moeten ontruimen. OOSTENRIJK. Te W'cenen heeft een gepensioneerd kapitein, die uit Serajewo terug- ekeerd was, een zijner vrienden een doodelijke wond toegebargt, terwjjl hij met hem spelenderwijs met de sabel vocht. Het slagtoffer bezocht met twee andere vrienden en hunne echlgenooten den teruggekeerden vriend, die er een vermaak in stelde allerlei merkwaardigheden en snuisterijen uit Bosnië te vertoonen. Daaronder bevonden zich ook twee scherp geslepen Turksche sabels en de kapitein roemde de bruikbaarheid van dit wapen. De vriend wilde het eens beproeven en beiden, meesters op de sabel, stelden zich in positie. Elke slag, die toegebragt zou worden, werd eerst gemar keerd, zoodat niemand gevaar duchtte, lip een gegeven oogenblik vroeg de kapitein zijn vriend of hij een slag. dien hij met zijn sabel beschreef, kon pareren, en op het bevestigend antwoord, liragt hjj dien toe, met het ongelukkig gevolg dat hij zijn vriend, die zich een weinig voorover had gebogendoodelijk in den hals wondde. Na een uur was de ongelukkige dood. De kapitein verkeert in een staal van krankzinnigheid. PKli TEL KG li AAK. 'sGRAVENHAGE, 23 Junij Door Z. M. is benoemd tot kantonregtcr- plaatsvervanger te Leiden de heer mr. N. L. J. van Buttingha Wichers, advocaat aldaar. AJACCIO, 22 Junij. Bjj de verkiezing van een senator had de Bonapar- tist Pielri 227 stemmen, de republikein Tommasi 144 en de hertog van Praslin 112. Er moet eene herstemming plaats hebben. LONDEN, 22 Junij. Het lijk van den keizerlijken prins zal waarschijnlijk worden overgebragt met llr. M'. schip Tenedosdat op 10 dezer van de Kaap vertrokken is. CAIRO, 22 Junij. Dé Khedive weigert af te treden en heeft de Fransche en Engelsche consuls naar den Sultan verwezen. Men neemt maatregelen om onmiddellijk de schuldeischers te betalendie vonnis tegen de regering gekregen hehben. De Duitsche en Oosteniijksche consuls zijn hier aange komen. om de eischen van Frankrijk en Engeland te ondersteunen. BRUSSEL 23 Junij. Een trein, bestaande uit ecu wagon, als "Chapelle ardente" gedrapeerd, en zeven andere rijtuigen, is aan de Gare du Midi aangekomen ten 12.22 en vertrokken ten 12.42. De lijkkist was met bloe men bedenkt. Drie rouwkransen werden op de kist uedergelegd, door mevr. Gericke, door de Hollandsche kolonie en door de pensionaires van den koning der Nederlanden. Het station was bezet met troepen. De heer van der Straeten Ponthoz, vertegenwoordiger des konings, en de heer Ge ricke hebben van de Fransche grenzen af het lijk begeleid tot Roozendaal. De gouverneur van Brabant, de burgemeester van Saint-Gill en verschillende andere autoriteiten waren aan het station aanwezig. Er was ook eene groote menschenmassa. Prins Alexander heeft den trein verlaten en ver schillende personen de hand gedrukt. Burgerlijke &taub. ONDERTROUWD: A. A. D. Kleymans, jm. 28 j. en A. W. M. Hoelen, jd.22 j. W. Broekhuizen, jm. 25 j. en J. van Buren, jd. 26 j.B. Ouwerkerk. jm. 27 j, en A. Loeber, jd. 29 j. W. Kelten is, jm. 35 j. en M. C. Bonnet, jd. 34 j. G. Cavé, jm. 19 j. en F. Vrjjmoed, jd. 24j. - J. van Djjck, jm. 40 j. en C. Weenink, jd. 36 j. N. Crama, jm. 21 j. en J. Kikkert, jd. 19 j. J. Blok, jm. 25 j. en S. C. van Eyk, jd. 33 j. C. Dros, jm. 25 j. en C. S. Hoos, jd. 25 j. Heden overleed, in het Geslicht Meerenbergmijn geliefde Echtgenoot ALPHONSE CÉSAR THEODORE DEGON, in den ouderdom van 60 jaren. Leiden, 22 Juni 1879. Wed. A. C. DEGON, Bataili.e. Bezoeken worden niet afgewacht. Volslrelcl eenige kennisgecing. WOENSBIG 25 Jan! 1859, DOOR PFLAGING S onder leiding van den Heer A. RE1FF. Der Gutsherrin von Gerolsteln, komische Operette in 1 Act von Lindercr. Medewerking van de HU. Gebr. RICHTER, SC11AN1 IIARTNER. A. REIFF en C. OTTO. Aanvang 7 uur. Entree 49 Cents Faalt nooit in het wedergeven van de jeugdige kleur aan grijze haaren waaraan het nieuw leven, gr. ei en glinsterende schoonheid mededeelt. Deszelfs werking is zeker en volkomen en verbant spoedig grijsheid. Het is geen verw. Het toont steeds de natuurlijke versterker van het haar te zijn. Deszelfs 6.. Hoofd-Depól 11-i en 116, Southampton Row, LONDEN, ENGELAND. tot'RKRIJCOAAR BIJ ALLE APOTHEKERS Eli PAHFUMEllRS. superioriteit treffelijkheid de geheele vesii >d. en voor zijn door wereld ge- HET EtHTE MIDDEL WORDT èLECHTS VERPAKT IN LICHT ROOD PAPIER Depót bij Hf. K. SW IvlllltDrnogist le I, lilcn.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3