PER TELEGRAAF. ümrgerltjkc Staitb< Hanover zijn' vriend had gepleegd, maar dat hij vóór zijn dood dat weder [oed maken wildeweshalve hij zijn secretaris bevalden heer Brown zijn (00 dollars dadelijk terug te geven tegen overgifte van de 1000 actiën, [iemand gelukkiger dan mr. Brown, die diep geroerd den stervenden vriend (riiet. Reeds den volgenden dag echter was het aan de beurs bekend, dat gen in de Mammouthmijn een rijken goudader had gevonden en dat de tneraal Dodge plotseling weder geheel was hersteld. FRAKKRIJ K. In de kamer van afgevaardigden ging het Maandag, bij de behandeling in het voorstel om den heer de Cassagnac, wegens drukpers overtreding, vervolgen, weder allertreurigst toe. De Cassagnac begon in een vrij alnie redevoering zichzelf te verdedigen en het regeringsvoorstel te be trijden. De rapporteur der commissie van onderzoek drong op de aanne- ling aan, doch Talandier, van de uiterste linkerzijde, bestreed die, omdat lij over het algemeen tegen alle drukpersvervolgingen was. Daarop werd let voorstel gedaan om de discussiën te sluitendoch nu nam de Cassagnac iogmaals het woord om te eischen, dat ook de minister van justitie zijn livoclen over de zaak zeggen zou. De kamer besloot echter de discussiën «loten te verklaren. Na dit besluit ontstond er een vreeselijke beweging, Harhij de Cassagnac zich allerlei beleedigende uitdrukkingen tegen de (gering en de kamer veroorloofde. Gambelta stelde daarop voor op de Cassagnac de censuur toe Ie passen, waarop deze met nieuwe beleedigingen iilwoordde en beweerde dat hij nog meer te zijner verdediging te zeggen lad. In dal geval, zeide Gambetta, konden ook de discussiën nog niet als islotcn beschouwd worden en kreeg de Cassagnac weder het woord. Om enigzins tot kalmte te komen werd de zitting echter een kwartier ge- (horst. Na de pauze besloot de kamer, met 306 tegen 195 stemmen, de [tvraagde magtigiiig te verleenen. Volgens hetrapportdat de deer Spulier over het wetsontwerp van len minister Ferry heeft uitgebragt, dragen de petitiën, bij de kamer tegen |e voordragt ingekomen, niet meer dan 66000 handtcckeningen. De Francais (gtdat er .meer dan. een millioen burgers tegen het ontwerp gepetitio- eerd hebben, maar dat de verzoekschriften bijna alle tot den senaat gerigt jjn. Ook de Unicers gaf hel aantal petitionarissen ver boven het millioen i. - Uil Algiers wordt gemeld, dat een duizendtal opstandelingen een aan- isl hebben gedaan op een post bij Reda. Deze werd verdedigd door twee ompagniën jagers en een escadron spahi"s De aanvallers werden met een erlies van 50 man aan dooden teruggeslagen en door de spahi"s vervolgd. Zalurdag II. kwam aan het Noorderspoorwegstation te Parjjs een vreem- tling aan, die bijzonder elegant gekleed was, een buitenlandsche orde in el knoopsgat droeg en Engelsch sprak. Hij nam een rijtuig, liet zich naar in groot hotel in de Rue Rivoli brengen, ontbeet en werd twee uur later in het omnibus-bureau du Palais Royal gepaktop het oogenblik dat hjj ene dame de porlemonriaie ontfutselde. Hoewel op heeterdaad betrapten ïwjjl men de portemonnaie in zjjn zak vondontkende hij stoutweg, en it den commissaris van policie een portefeuille met 11000 fr. in bankbit- itten zieneen chèque op een bankier van 2000 eu een paspoort ten name in sir Kolher en waarop zijn signalement zeer naauwkcurig voorkwam, fcpolicie-agenten die hem in hechtenis hadden genomen, hadden zich vergist, [en hunner echter toonde den commissaris een telegram van den chef der vei- «heidspolicie Ie Londen aan zijn ambtgenoot Macé te Parjjs, houdende ken- isgeving, dat John Levis Pitter, een der behendigste zakkerollers van ouden, zich naar Parijs begaf, met het doel om aldaar Zondag bjj den [rooten wedren om den prix de Paris //werkzaam te zijn.'' De telegram af zjjn signalement op de naanwkeurigsle wijze, en bevatte levens de lededeeling, dat Pitter met een valsch paspoort, door hem zeiven vervaar- ligd, op reis gegaan was. - Te Marseille heeft jl. Vrjjdag aan boord van het Hollandsch koopvaar- ijjschip Paulas een treurige gebeurtenis plaats gehad. De kapitein, de eer Ed. Uverlack, had zjjn schepelingen voorschot van loon gegeven, dat au drank werd verbruikt. De stoker Knapp begon een kameraad met een rooten spijker te vervolgen. Deze, Cornells Ubel geheelen, greep zjjn aan- iller bij de borst en wierp Item met zooveel kracht op de kade neêr, dat Inapp weldra aan de gevolgen overleed. De Fransche commissaris van olicie wilde Ubel aanhouden, maar de Nederlandsche consul, de heer Alma, erzelte zich legen de arrestatie, op grond dal het feit op Nederlandsch rondgebied was gebeurd. De heer Alma zorgde echter tegelijkertijd dat kapitein, bij zijn komst te Amsterdam, Ubel aan de policie aldaar zal rergeven. RIIITSCHLAN». Het bjj den bondsraad ingediende wets-ontwerp betreffende de spoor- ngiarieven voor goederenvervoer vindt weinig bijval. Het grootste bezwaar ?l hierin, dal in bet ontwerp aan den bondsraad eene magt wordt ver end, waardoor dal ligchaam zulk eene beschikking over de tarieven ver- rijgldat het de spoorwegen en hunne inkomsten geheel en al in zijne agt zal hebben. - Te Rotlweil, in Wurtcmberg. zijn de gebroeders Schwarz veroordeeld, tn tol 3 maanden en een tot 6 weken gevangenisstraf en 1500 Mark tetc, omdat zij van 5772 liter wijn, door toevoeging van spiritus, suiker water, 8823 liter hadden gemaakt en daarvan aan 24 herbergiers 4908 Ier hadden verkocht, terwijl 2502 liter door anderen werden teruggezonden. - De zoölogische tuin te Keulen is weder het tooneel geweest van een eigen strijd. Thans hebben een pelikaan en een zwaan een strijd op ven en dood gevoerd, waarbij zij limine snavels en vleugels als wapens tkruikten. De beide verwoede dieren hakten vreeselijk op elkander in, t soms verdween de kop en een gedeelte van den hals van den zwaan in m langen snavel van zijn tegenstander, zoodat men ieder oogenblik vreesde tl het prachtige dier door den pelikaan zou worden gedood, toen op eens, nog voor men de woedende vogels kon scheidende pelikaan builen gevecht werd gesteld. Een zijner vlerken en een poot waren door de krachtige vlèugels van den zwaan verbrijzeld, en het dier zelf blies kort daarop den laatsten adem uit. RUSLAND, Betreffende het regtsgeding van Soloivieff worden de volgende bijzon derheden medegedeeld: Hij verklaarde dat zijne partijde sociaal-revolutio naire, niel tevreden is met den bestaande» toestand, die de voordeelen van beschaving en bezit uitsluitend schonk aan een gering deel der menschheid ten koste van de groote meerderheid. Van de magthebbenden waren geen vrjjwillige concession te verwachten, en daarom moest zij door geweld daartoe gedwongen worden. Vandaar de oorlogsverklariug der onderdrukte' meerderheid aan de Russische regering: wij zijn", zeide hij. //verklaarde vijanden van de regering, vijanden van den Czaar." Vroeger echter had hij nooit aan vorstenmoord gedachtal voelde hij zich ook reeds sedert jaren gedrongen de zaak des volks tot de zijne te maken, maar de wreede policie- maatregelen der policie, vooral na den mislukten aanslag op generaal Drentelnhadden het denkbeeld in hem gerjjpt de hand tegen den keizer op te heffen. Medepligtigen had hij niet; aan niemand had hij zijn voor nemen kenbaar gemaakt, maar wél wist hij dat zijne partij zijn daad zou goédkeuren. Al de vjjf schoten, welke hij uit den revolver loste, waren op den keizer gerigt geweest, en daarmede erkende hij zelf de volledige waarheid der tegen hem gerigte beschuldiging en achtte hij de verdediging door een regtsgeleerde volkomen overbodig. Na het uitsprekeu van het vonnis echter, drukte hij zijn verdediger, den advocaat Tourchenenoff, dankbaar de hand. Diens redevoering beoogde slechts het bepleiten van verzachtende omstandigheden. Na een kwartier beraads sprak het hol de schuldigverklaring van Solowieff en z(jne veroordeeling. tot de doodstraf door ophanging uit. Kalm hoorde hij het vonnis aan en van de 24 uren tijds, welke hem gelaten werden om een verzoek tot gratie in te dienen, maakte hij geen gebruik. --- In de nabijheid van Petersburg is dezer dagen wederom brand uitge broken in eene voor 2 millioen roebels verzekerde fabriek, die geheel ver- nièld is. MANTUA, 10 Junij. De Po-dyk is doorgebroken. De verwoesting is ont zettend. Twaalf gemeenten zijn door het water verrast. De bevolking nam de. wijk op de dijken. LONDEN, 10 Jun{j. I" bet lagerhuis werd door den heer Bourke mede gedeeld dat Wolseley als gouverneur van Cyprus zijn ontslag heeft, en dat in zijne plaats kolonel Biddulph benoemd is. PARIJS10 Jünij. Het gerucht, als zouden de troepen der divisie Mont- pejlier bevel hebben ontvangen naar,Algiers te vertrekken, wordt gelogen- straft, Eene' dépêche uit Algiers meldt, dat de onlusten zich niet hebben uitgebreid. BERLIJN, 11 Jung. De s,a(' is óveral feestelijk versierd. Ten 12 u.30ra. verkondigde het kanongebulder de voltrokken inzegening van het keizerlijk echtpaar bij gelegenheid van zijn gouden feest. Het vertrek naar het slot had plaats onder het oorverdoovend gejubel eener groolë menschenmassa. ST; PETERSBURG, 10 Junij. Blijkens het gisteren middag verschenen bulletin bevindt grootvorstin Maria Paulowna zich buiten gevaar. ST. PETERSBURG,. 11 Junij. Volgens eene afkoudiging van generaal Gurko zullen vrijwilligers niet anders onder de troepen van het l'etersburg- scbe gouvernement worden opgenomen dan op een aan het bureau van Gurko gegeven getuigschrift dat zjj wat hun karakter betreft een volko men vertronwen verdienen. Van ft tot en naet 11 Juni 1S?9. BEVALLEN: J. Paddist, geb. Blansjaar D. C. W. Noordeloos. geb. Minder- man, Z. S. C. La Bree, geb. Borgerdine, D. II. M. de GraalT, geb. Wijline, I). - J. P. H. Koolhaas, geb. Lefeber. D. A. Redel, geb. Keyser, Z. F. A. Blansjaar, geb. Groen, Z.-V H. M. Hollebeek, geb. Selier, D, Jj Slókkel, geb. Vroom, Z. H. Smit, gèb. Marlijn, Z. L. Roman, geb. Sweisfra, D. E. de Vries, geb van Aalbergen. D. tweel. C 11. Meijer, geb. Heppener, D. A. Stuivenberg, geb. Onvlee, Z. - S. Sintcur, geb. Dion'el, Z. E. Brokaar, geb. du Pon, D. M. Pieket, geb. Bodjjn. D. --- G. E van der Linden, seb. van der Pöt, D. J. van der Blij, geb. van Steenbergen, Z. - J. W. Evers, geb. Cornet, D. M. van der Lelie, geb. Flaman.'D. VV. llaiTcvtll, geb. de Vos, D. J. M. Zirkzee, geb. Aalbersberg, D. E. de Vriud, geb. Basten, D. GEHUWD: C. G. Klicks, jm. en J. H. W. van Reyn, wed'. P. Leemans, jm. ni M. van Oosten, jd. F. J. F. Schalker, jm. en J. Roos.jd. J.Solliei jhi. en J. Kriek, jd. J. Schóiiten, jm. en M. Laman. jd. J. van Buren. jm. en C. Renier, jd. - G E. Nagglas, jm. en M. F. Sommeling, jd. M. van den Berg, jm. en S. Speyer, jd. I». K. 11. van den llurk,jm. en W. F. Duchatèau, jd. G. A. II. Goes, jm. en M. L. T. Pallme, wede. OVERLEDENT. Bazel, Z., 3 m. M. Nieuwenhu.izen, D:, 2 m.*— 11. Martijn, Z„ 4 m. ,11, J. van Leeuwen, Z., 20 j. J. A. Baronesse van Heeckeren van Brandsenburg. huisvr. van Jlir. W. I C. Rammelman Elsevier, 71 j. 3. E. Ewers. D., 16 d. W. II. Versteegh. 23 j. - J. A. de Jong, 78 j. - D. Leget, Z 13 m. 1'. Fatels, V.. 34 j. W. M. Devilé, D., 1 m. L. N. Caltiu, Z.,2 m. W. Plate, 84 j. J. l'Ecluse, D., 7 j. - M. van Weeren, D.,4 j.J Poptie,D.,30j. AHADEJIIE-NIEUW 9. PROMOTIEN AAN DE LEIDSGllE UNIVERSITEIT. Den 11J"' Jnnij de heer H. C. Lammees van Toorenburg, geb. te Meester Cornells (Java), in de rechtswetenschap, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Iels orer de bedreigingenstrafbaar gesteld in de artt. 305308 en 436 C. P.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3