BUlTENLANDSCIIIi BKIilGTKxT Haai Inn. Uitgebragt 1225 geldige stemmen. Herkozen de heer W. de Meyier, met 723 stemmen. l»e heer dr. C. 0. von Recken verkreeg 395 en de heer mr. L. W. 0. Keuchenins 74 stemmen. Haarlemmermeer, liitgcbragl 1222 geldige stemmen. Herstemming tus- schen den heer mr. F. J. M. A. Reekers, die 581, en den heer H. F. Bult man die 446 stemmen verkreeg. Re heer S. baron van Heemstra verkreeg 185 stemmen. llouda. \litgehragt 2295 geldige stemmen. Herstemming tusschen den lieer mr. J. G. Pa lijn, altredend lid, die 1027, en den heer jh', mr. A. F. de Savomin Lohmau, die 806 stemmen verkreeg. De heer mr. C. A. H. Barge verkreeg 445 stemmen. Delft. Uitgebragt 2309 geldige stemmen. Herstemming tusschen den heer jlir. F. de Gasembroot, aftredend lid, die 1059, en den heer H. Seret, die 689 stemmen verkreeg. De heer mr. II. D. Levyssohn Norman verkreeg 535 stemmen. Ilotteidam. Uitgebragt 1935 geldige stemmen. Herstemming tusschen de hh. R. P. Mees ItAz., aftredend lid. die 933, J. van Stolk Jz.aftredend lid, die 814. mr. W. 11. Jansen, die 583, en dr. P. J. F. Vermeulen, die'" 573 stemmen verkreeg. De heer mr. L. W. C. Keuchenius verkreeg 307 en de heer jhr. m' A. F. de Savornin Lobman 281 stemmen. Ilrielle. Herkozen de heer dr. K A. Rombach, met 419 stemmen. De lieer J. NVoIbers verkreeg 92 stemmen. 's tiravenhage. Uitgebragt 1179 geldige stemmen. Herkozen de heer mr. W. Wintgens, met 734 stemmen. De heer A. Haakma van Royen ver kreeg 331 en de heer mr. van der Hoop van Slochteren 99 stemmen. Dordrecht. Uitgebragt 1547 geldige stemmen. Herstemming tusschen den heer m'. L. \V. C. Keuchenius, die 600, en den lieer mr. J. B. vau Osenbriiggrnaftredend lid, die 554 stemmen verkreeg. De heer mr. 11. D. Levyssohn Norman verkreeg 394 stemmen. tiorinchem. Uitgebragt 1957 geldige stemmen. Gekozen de heer m'. L. W. C. Keuchenius met 1105 stemmen. De heer jh'. G. J. G. Klerck ver kreeg 821 stemmen. Breda. Uitgebragt 2591 stemmen. Herkozen de heer m'. H. A. des Amorie van der Hoeven, met 1926 stemmen. De heer m'. J. 11. van Mierlo verkreeg 644 stemmen. Tilburg. Uitgebragt 1257 geldige stemmen. Herkozen de heer F. 11. H. Borrel, met 1194 stemmen. De heer m'. Suys verkreeg 16 stemmen. Eindhoven. Uitgebragt 1624 geldige stemmen. Herkozen de heer m'. C. A. tl. Barge, met 867 stemmen. De heer van Diepen verkreeg 605 en de heer ni'. II. van der Acker 150 stemmen. Maastricht. Uitgebragt 1177 stemmen. Herkozen de heer C. A. baron de Biebcrsteiu. met 1096 stemmen. Hoermond. Uitgebragt 1277 geldige stemmen. Herkozen de heer J. II. Ariioblts. met 120-i stemmen; 61 billenen waren in blanco. Boxmeer. Uitgebragt 958 geldige stemmen. Herkozen de heer II. J. Brouwers, met 903 stemmen; 61 billetten waren in blanco gelaten. 's Bosch. Uitgebragt 1452 geldige stemmen. Herkozen de heer P. G. J. van der Sehrieck, met 1344 stemmen. De heer Rose verkreeg 64 stemmen. Door de geneeskundige staats-commissie is het getuigschrift voor het eerste gedeelte van het arts-examen uitgereikt aan de heeren J. J. Gribling en M. F. Tichelaar, med. doctorandi. -- Voor hel admissie-examen aan de hoogeschool, dat gehouden zal wor den op 18 dezer, hebben zich 60 adspiranten aangemeld. liet zomerweder wil tot hiertoe de immer zoo druk bezochte concer- ten op Zomerzorg nog maar niet begunstigen. Had men de beide vorige keereii zich wegens het ongunstig weder in de zaal moeten behelpen, gis teren integendeel deed het weder het vooruilzigt koesteren, dat het derde concert inderdaad eens een zemerconcert zou zijnen men in den smaakvol aangelegden tuin, onder het genot der liefelijke toonen van het muziekcorps, der grenadiers en jagers, zich levens aan flora's kleuren en geuren zon kunnen te goed doen. Hoewel hier en daar een enkele weerkenner soms een beden- kelijken blik naar boven sloeg, dreigde aanvankelijk niets dat genot te zul len komen storen. Tegen acht uren echter begon eene inmiddels opgekomen bui hare eerste druppelen te ontlasten. Parasols en parapluics werden ter - beschutting opgezet. De regen nam inmiddels echter al grootcr propórtiën. aan, totdat eindelijk noch parapluie noch bladerdak beschutting meer aan bood en. met een algemeen sauve-qiii-peutzaal en verandah letterlijk be stormd werdenzoodat beiden in weinige oogenblikken zoo bezet waren dat sommige dames er zelfs geen plaats meer krijgen konden. Enkele fami- liën namen dan ook weldra den terugtogt naar huis aait. De muziek deed zich intusschen in de tent lustig hooren, en toen, na verloop van een uurtje, de regen geheel had opgehouden en bloemen en planten den aange- naamstcn geur verspreidden, zouden zich zeker velen weer naar den tuin begeven hebben, indien helaas! de grond niet zoo doorweekt was geworden, dat het, vooral voor de dames, onmogelijk was er op nieuw plaats te nemen. Het programma werd, trots al dezen tegenspoed, toch lot het einde door liet talrijk aanwezige publiek met groote aandacht gevolgd, hoewel er nu natuurlijk v«mr velen in de zaal nog al van verloren ging. Van de illumi- .natie aan hel einde van den vijver, die anders zeker een schoon effect zou lubben gemaakt, kon natuurlijk nu niets komen. Wij willen voor den volgenden keer op beter hopen, en dal de heer i Gouvée voor zijne onvermoeide zorgen eens met mooi weder moge begun stigd worden, zoodat het publiek onder het hooren der muziek tevens eens volop van den fraaijen tuin zal mogen genieten. Het yad. kan met zekerheid mededeelen, dat de ministers Kappeyne en Tak van Poortvliet onvoorwaardelijk hun ontslag aan L. M. den koning hebben gevraagd, de overige leden van het kabinet voorwaardelijk. De be slissing des konings wordt i og tegemoet gezien. De regtbank te Haarlem beeft de eischeres Oosterbaan in haar vordering legen directeuren van Teylcrs genootschap niet-ontvankelijk ver klaard, op grond dat zij niet heeft bewezen dat Catharine Olthofl in be trekking van erfgenime of legataris stond tol Pieler Teyler. Te Utrecht is voor het beroep van een predikant bij de Ned. herv. gemeente het volgende drietal opgemaakt: d». J. 11 L. Roozemeijer te Mid delburg, 4'. A. W. Bronsvelt te Haarlem, d\ II. A. J. Liitge te Amsterdam. Nabij Zwolle zijn Maandag morgen in een perceel weiland nabij de Vechtbrug buiten de Diezcrpoort een drietal koeijen door den bliksem getroffen, en op de plaats dood gebleven. Er waren tien koeijen in het land. De drie, welke gclroflcn werden, stonden digi bij een hek van ge galvaniseerd ijzerdraad. Het schijnt dat de bliksem bierdoor is aangetrok ken. Een paal waar het jjzerdraad doorliep werd mede vernield. Te Ambt Delden is Maandag morgen eene boerenhuizing een prooi der vlammen geworden. Behalve een paar kalveren, is het vee, alsook de in boedel, gered. De oorzaak van den brand is onbekend. 'sGRAVENHAGE, 11 Junij. De heer Th. van den Bergh, hoofdcommies bij den raad van state, is, naar aanleiding van zijn dezer dagen gevierd gouden ambtsfeest. door Z. M. den koning-groothertog benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon. Door Z. M. is aan m'. R. J. graaf Schimmelpenninck van Njjenhuis, grootmeester van Z'. M'. Huis, vergunning verleend tot het dragen der ver sierselen van ridder le kl. der orde van Verdienste van Waldeck en Pyrmont, grootkruis der orde van den Zahringer Leeuw van Baden, ridder 1' kl. der orde van den Rooden Adelaar van Pruissen. Bjj kon. besluit van 9 Junij is, onder dankbetuiging voor de goede en langdurige diensten den lande bewezen, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend aan den heer E. R. Schultz, als directeur van de grootboeken der nationale schuld te Amsterdamen is in zjjbe plaats benoemd de heer J. Backer J'.thans hoofdcommies bij de directie van die grootboeken. Tot burgemeester der gemeente Standdaartuiiten is benoemd de heer J. J. B. de Kljjn, ten einde die betrekking waar te nemen met die vaa burgemeester der gemeente Oudenboschen tol burgemeester der gemeente Oss is benoemd de heer m'. 11. J. Fenseling. Tot kanlonregter-plaatsvervanger te Amsterdam (eerste kanton) is be noemd de heer m'. A. J. J. Salm, advocaat aldaar. Tot directeur van een der rjjkstelegraafkantoren is benoemd de tele grafist 2' kl. bij den rijkstelegraaf P. F. II. Renkens. Door Z M. is de luit. ter zee le kl. J. A. Willink Ketjen, op zjjn verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen, en bevorderd tot luit. ter zee 1' kl., de luit. ter zee 2* kl. I. Lagaay. Voorts is de non-activiteit van den 1"> luit. der infanterie J. G. van der SchaalT, op zjjn verzoek, verlengd voor den tjjd van één jaar, buiten bezwaar der schatkisten de 1' luit. J. M. K. Bisdom, adjudant bij de VIe afdeeling vesting-artillerie, voor den tijd van vjjf jaren gedetacheerd bjj het wapen der artillerie van hel leger in Nederl. Indië. De luit. ter zee le kl 11. Bcrnelot Moens, dienende aan boord van het fregat Evertsen, wordt op non-activiteit gesteld, en op dien bodem ge plaatst de luit. ter zee 2' kl. W. A. Buytendijk. - Aan de na te noemen vreemdelingen is vergunning verleend tot het geven van lager onderwijs hier te lande, als aan de jufvrouwenCh. A. Donagan, A. F. Wilkins, J. L. Bourquin, L. C. Hasting en I. Rama. ENGELAND. LONDEN 10 JonQ. De dagbladen deelen eenen brief mede van Jakob-Khan aan den onder koning van Britsch-Indië, gedateerd 30 Mei, en het antwoord door dezen daarop gegeven. De Emir zegt den onderkoning dank voor zijne ontvangst, en verwacht, dat de welwillendheid, waarmede hij behandeld is. vruchten van vriendschap en zamenwerking zal dragen. Hij had naar Simla willen komen om den onderkoning een bezoek te brengen. Maar de felle hitte, die het reizen zeer bezwaarlijk maakt, de uitbarsting der cholera en vooral de in Afganislan heerschende anarchie, maakten deze reis niet wenschelp. Hü was voornemens eene reis door zjjn rijk te doen om vele zaken in orde te brengen, en zou dan, in het volgende koelere saizoenden onderkoning een bezoek brengenten einde de banden van genegenheid en vriendschap nog naauwer aan le halen. Volgens een aan de Times uit het fort Pearson aan de Beneden-Turgela van 20 Mei gezonden telegram zijn op 15 Mei op het fort Chelmsford drie afgezanten van Cclawayo aangekomenom over den vrede te onderhandelen. Hoewel liet niet openbaar gemaakt is wat in de bijeenkomst is besproken, meent de correspondent te kunnen verzekerendat er geene gevechten van beteekenis meer zullen plaats hebben. Cetawayo's gevolmagtigde zou zichnaar men zegtongeveer aldus heb ben uitgelaten; De koning is verwonderd over uw behandeling; hij heeft niet willen vechten; hjj wil integendeel in vrede leven met den zoon van den witten man. Maar 's morgens maken zjj mij koning, zegt Cetawayo, en 'savonds willen zij mij dooden. Wat heb ik gedaan?" In antwoord hier op werd te kennen gegeven, dat men daden verlangde, maar geen woor den, en dat de Zoeloe's, wanneer zij zich onderwierpen, zacht zouden be handeld worden. Hierop verwijderde zich de bode met de opmerking, dat de Engelschen zich als mieren-eters in holen verscholen. Laat hen. dus zei den de Kaflers, in het open veld verschijnen en met ons vechten. Wanneer zij ons dan verslaandan zullen wij ons dadelijk onderwerpen. De correspondent van den Times te Simla schat bet aantal kameelen, die bij den Afgaanschen veldtogt bezweken zijn, op 40000. Het staat te vreezen, dat de karavaanhandel tusschen Indië en Turkestan langen tijd als verlamd zal zijn door deze verwoesting onder de zoogenaamde schepen der woestijn. Onder beriglen uit de Vereenigde Staten komt het volgende voor: Gé neraal Dodge in San Francisco had aan m'. Brown aldaar verkocht 1000 actiën van de Mammoulhmijn a 3 dollars het stuk. Die actiën waren, wegens de volledige onwaarde van de mijn, op het laatst in het geheel niet meer verkoopbaar. Brown vertelde overal, dat bij door den generaal be- diogen na-. Daar krijgt hij echter op eens de boodschap, dat de generaal op sterven lag en vóór zijn verscheiden hem wenschte te spreken. Brown spoedde zich naar het sterfbed van den generaal, die hem, met eroole moeite \erklaarde, dal berouw hem verteerde wegens het bedrog, dal bjj

Leydse Courant | 1879 | | pagina 2