Burgerlijke &taub. Horst-, Maag- en Inge wanden verster- keilde Pillen. uitwendig middel tegen kinkhoest nei ie.? Calalayud, door een rooverbende tegengehouden. De roovers waren 40 in getal en gewapend met karabijnen, revolvers en lange messen. Zy schenen te gehoorzamen aan een opperhoofddie zich achteraf hield en zijn orders gaf als een generaal in een veldslag. Geen van de reizigers heeft eenig letsel ontvangen, maar zij zijn van alles beroofd, hoewel op een beleefde manier. By de dames vooral ging alles op een zeer galante en kiesche ivpze. Er waren veel kostbaarheden in den trein, verscheidene kistjes goud en zilver voor rekening van den staat, en een som van 50.000 fr. uit de kas van de compagnie, maar de roovers hebben zich slechts meester kunnen maken van een gedeelte van de laatste som, circa 30 a 40,000 fr.de rest is gered, hetz|j omdat de heeren den schat niet konden vinden, of door het beleid van de beambten. ITALIË. Door de kamer zan afgevaardigden is een half millioen lire toegestaan vcor de slagtoffers van de overstrooming van de Po en van de uitbarstingen der Etna. Het geregtshof te Florence heeft uitspraak gedaan in de zaak der per sonen beschuldigd van het werpen van een bom onder de volksmenigte by gelegenheid eener manifestatie ten gunste van den koning, na den misluk ten moordaanslag van Passananle. Zekere Batacchi is veroordeeld tot levens langen dwangarbeid; twee andere personen zijn,tot 20 en drie tot 19 jaren dwangarbeid veroordeeld. -- Zoover men weet, zijn by de overstrooming van de Po geen menschen omgekomen, maar hebben eenige duizenden personen hunne woningen moe ien verlaten. Uit Messina wordt gemeld, dat de uitbarsting van de Etna in hevigheid vermindert. De lavastroom gaat echter nog althans naar de Alcantara, van waar h|j slechts 100 meter verwijderd is. DU1TICHLAID. Volgens het programma voor de viering van het gouden huwelijksfeest des keizers begint de plegtigheid Woensdag ten 11 ure met eene receptie der tamilie en overige vorstelijke genoodigden in de Ridderzaal. Tegelijker tijd komen de deputatiën uit alle Pruissische provinciën en uit de Duitsche bondsstaten in de slotkapel b|jeen, alwaar de hofprediker d'. Kogel het keizerlijk echtpaar zal inzegenen, welke handeling door 101 kanonschoten zal worden aangekondigd. Daarop volgt het grootc cour, waaraan eene lange reeks deputatiën van alle hoogc autoriteiten en van een aantal instel lingen en vereenigingen zal deelnemen. Ten 5 ure familiediner. Ten 8 ure feest voorstelling in de opera. Donderdag feestmaal, concert en andere festiviteiten. De Volkszeit. maakt eene overeenkomst openbaar, door 15 fabrikan ten van locomotiven, naar het scliynt alle Duitsche fabrieken van dien aard vertegenwoordigende, gesloten, om den prijs der locomotiven op de door ben gewenschle hoogte te houden. By aanbestedingen zal slechts ééné fabriek voor den gezamenlijk overeengekomen prjjs inschrijven en de overié gen schrijven alleen voor den sch|jn in legen prijzen, die minstens 1000 Mark hooger zijn. Overtredingen van deze overeenkomst worden met lOOOOfi Mark boete gestraft en maatregelen z|jn genomen om zulke boeten zondeij reglerljjk vonnis te kunnen innen. 'j™ ||l In den laalslen tijd zijn valsche Duitsche Reichskassen-Scheiné van 5, I en 50 Mark in omloop gebragt. De regering heeft eene premie vati' 5000 Mark uitgeloofd, voor het aanwjjzen van den véfvalscher of van dert persoon, die des bewust zulke valsche stukken in omloop brengt. 'ih -- De Nd. Allg. Zeil. zegt, met betrekking tot de berigten, döör de Augsburgsche Allg. Zlg. uit Natal van 25 April medegedeeld, betreffende gewelddadige vemie ing van het Berlijnsche zendelingsstation te Saaron, door manschappen van den Engelschen kolonel Warren en mishandeling van den Duilschen zendeling Brune, dat het departement van builenlandsche zaken, 2óodra het van die gebeurtenissen berigt ontving, zich langs diplomatischen weg lol de Briische regering wendde om opheldering. De onderhandelingen daarover worden nog voortgezet. Volgens berigten uit Sundswall in Zweden, van 2 .Tunyheeft een groot gedeelte der werkstakenden den arbeid hervat en zyn anderen huiswaarts gekeerd. De overigen die gekampeerd waren op de «riflekamp". w erden dien dag door de militairen omsingeld. RUSLAND. Vrijdag G Junjj heeft het hooggeregtshof Solowief ter dood veroordeeld. Het openbaar ministerie werd waargenomen door den minister van justitie Nabokow. In de acte van beschuldiging werd gewag gemaakt van de door den moordenaar afgelegde bekentenis, dat hy tot de sociaal-revolutionaire partij behoorde, by den aanslag echter geen medepligtigen had gehad en uit eigen vrijen wil daartoe besloten was zonder eenigen invloed zijner geestverwantenin de overtuiging intusschen daarmede naar den geest der party gehandeld te hebben. Het vonnis luidt aldus: «Alexander Solowief is schuldig, als behoorende tot de misdadige vereeniging, die het er op toelegt tie in Rusland beslaande staatsinrigting door geweld omver te werpen, aan een poging tot moord met voorbedachten rade op Z. M. den keizer en aan liet afschieten van verscheiden revolverschoten op Z. M. liet geregtshof heeft derhalve besloten den beschuldigde, den vroegeren college-secretaris Alexander Solowief, op grond der artt. 241, 249, 17 en 18 van het wet boek van strafregt. vervallen te verklaren van alle regten van zijn stand en hem den dood te doen ondergaan door den strop." I'.KK '„TKLEG'KAAK. s GRAVENHAGE9 Junij. De Staatscourant meldt: Volgens ontvangen berigten heeft de prins van Oranje een nieuwen aanval van bronchitis gehad, die de reeds aangevangen herstelling tegenhoudt en nieuwe zorgen vereischt. Atjeh-berigt van 7 Junij. Na de laatste operatiën zware regen Bij hel invallen van droogte is eene colonne van ludrapoeri naar Glieng uitgerukt, die feu aantal versterkingen nam, den vjjand verjaagde, kampongs tuch tigde en groole voorraden vivres vernielde. Toekoe Baid is wegens verraad gevangen genomen. De hoofden en de bevolking der VII Moekim zijn rustig. PARIJS, 9 Junij. De Temps meldt in een telegram uit Constantine, dat de stam der Ouled-Abda nabij Batna in vollen opstand verkeert. De zoon van den Caïd en eenige opperhoofden zijn gedood. Troepen zijn te Batna aangekomen, na op hunnen togt veel geleden te hebben. St. PETERSBURG, 7 Junij. Bijna ware een aanslag tegen den grootvorst troonopvolger gepleegd geworden. Den 29'" Mei in den laten avond begaf by zich in een open rjjtuig naar Petershof; een adjudant, die vooruit reed, ontdekte een barrikade midden op den weg, en personen van verdacht voor komen slopen in den omtrek rond. Iu vellen draf rende de officier naar de naastbygelegen policiepost; de policiebeambten verschenen, verwijderden hét beletsel en namen twee mannen in hechtenis. De aangehoudenen zyn bedienden van een vorstelijk persoon. St. PETERSBURG, 8 Junij. De Regeringsbode meldt, dat heden ochtend ten 10 ure het doodvonnis aan den staatsmisdadigerSolowieff voltrokken werd. ST. PETERSBURG, 9 Juiiij. Van wege de rijksbank is berigt. dat de in schrijvingen voor de derde Russische Ooslersche leening bedragen 744.305.700 roebels, waarvan alleen te St. Petersburg 577,624,200 roebels. De repartitie zal weldra worden bekend gemaakt. OMNIBUS. Geïllustreerde bladen aan schmne letteren en kunst ge wijd, 1879. Inhoud van de 6dt aflev.Tekst: üud en jong. Eenige opmerkingen over den oorsprong van onze tamme dieren. Door Dr. T. C. Winkler. De Job van Unterach. Eene schets door Karl Emil Franzos. Blikken in lang vervlogen tijden. Door H. J. K. Een kleine wraak. Door Elise Polko. Ons voedsel. Door Dr. v. T. Een hoofdstuk uit een nieuwen roman van Wilhelmine von Hillern. Bijziendheid. Door Dr. Gloseii. De slaap der bloemen. Vuurtorens en trekvogels. Bladvulling. Gravure: Oud en jong. INGEZONDEN. Lang geleden, toen Vestwal nog niet tot Boisotkade verheven was, lag er aan het einde van dien Wal eene oude, verdronken schuit, die onder de Koepoortsbrug is gesleept gewordentoen zy den naam van Uoezabrug ver worven had. Aan vuil in het water ontbreekt het er in dien hoek, by Doezastraai, Boisotkade, Doezabrug, Witten- en Zoeterwoudschen Singel, anders zelden. Staat dat nu om een zoo rottig wrak van eene schuit dag in dag uit onder de Doezabrug te laten liggen? X. ONDERTROUWD: M'. C. W. VollgrafT, jm. 25j. en H. A. Vyzelaar,jd. 23j. t. Faes, jm. 25 j. en M. A. J. de Groot, jd. 19 j. P. H. Smit, jm. 27 j. en W. C. M. L. Kuilman, jd. 25 j. - J. van Duyn, jm. 32 j. en G. Niemejjer, jd. 28 j.— W. Warneckë, jm. 24 j. en A. M. II. Smeets, jd. 25 j.H. Lovius, wed'. 37 j. en J, M. S. Coronel, wede. 37 j. !B. Gehouden Verkooplng van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 7 Junjj, Notaris A. van Leeuwen. 0 Een dubbel Heerenhuis met Tuin en Bergplaatsaan de westzjjde van het JtUjjenburg, n*. 27. alsmede een Koetshuis met ruime Stalling, aan de zuid zijde van de Groenhazengracht, n'. 4, Sectie F. n°. 702 en een klein ge deelte van n". 703. gecombineerd. Kooper J. de Koning qq. ƒ17000. Een 'Huis "én Erf, aan de zuidzjjde van de Groenhazengracht, n°. 2, Sectie F, n". 703 gedeelteljjk. Kooper A. Stokhuyzen. ƒ1900. Een Heerenhuis en Erf, met Tuin, aan dft westzijde van hel Rapenburg, n». 47, Sectie F, jf. 294, met een uitgang naar de Doelensteeg door de poort. Sectie F, if. 302, in bod gebragt op ƒ8000, niet gemijnd, alzoo onverkocht gebleven. ADVERTENTIES. lieden overleed alhier, op 53-jarigen leeftijd, de Heer Si'. AUGUSTE PIERRE ANTOINE SCHMIDT, uit Leiden, geliefde broeder van E. S. M. SCHMIDT, Wed. II. van Rugkevorsel. Rotterdam 7 Junij 1879. D'. F. J. I. SCHMIDT. Eenige kennisgeving. - Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden myner geliefde Dochter, betuig ik, ook namens mijne kinderen en behnwd- kinderen, opregten dank. Leiden, 9 Junij 1879. J. W. VAN LEEUWEN. Deze Pillen hebben in alle ziektegevallen waarvoor men dezelve aanwendde altijd zeer gunstig gewerkt, het is het onschadelijkste en voortreflelykste ziektestof oplossende middel, dat de oorzaak van elke ziekte en verouderde kwalen spoedig wegneemt; en by een duurzaam gebruik, waarborgt het den lijder een volkomen herstel. De verschillende preparaten dezer gelukkige zameustclling ondergaan ieder op zich zelve een naauwkeurig scheikundig onderzoek, omdat er met deze zeer fijne ingrediënten veel bedrog gepleegd wordt, waarom men wordt gewaarschuwd voor namaaksels. Lijders aan astlima, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rliumatlek gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig, die in verzegeldedoozen, a ƒ1.20 met gebruiksaanwijzing, verkrijgbaar zyn te Leiden, bij VERHOUW EN STOKHUYZEN, Gouda, M. PALMEN: 'sllage, SINGELS, Kleine Groenmarkt; Alwaar tevens verkrijgbaar is gesteld het alom beroemde en mede zeer voortreffelijk aanbevolen tegen verouderde kramp, maag rn slijmhoest, korte ademhaling en vastzittende verkoudheid.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3