leidsu COUR AMI. 187* J. V. 120. VRIJDAG 30 MEI. fd- it. 4 I)e Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De ]>rijs der Courant is per viereuileel jaars f3.— franco p.p. f 3.50 mei het I er slag der Handelingen i an den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosien. Afzonder-lijke nommers der Courant zijn vei krijg baar voor 5 Cents, franco p. p, 0 Cents. He prijs der Advertenliën is van 1- 4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 c'enis. ST ADS-BERICI1T EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, ter vol- lening aan art. 228 der Wet van 29 Juni 1851 Staatsblad n°. 85), dat Ie pretensiën over het jaar 1878, ten laste der gemeente, vóór ol op den atsten Juni dezes jaars moeten worden ingeleverd en dat de vorderingen elke niet binnen den genoemden tijd zijn ingediend, voor verjaard en trnietigd zullen worden gehouden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 13 Mei 1879. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 8 der Verordening van den 4den Mei 1872 Gemeenteblad Brengen ter algemeene kennis dat tot het doen Inschrijven van leuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor- ereldend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen- id zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend onderwijs voor jongens en meisjes, in het ioolgebouw aan de Oude Vest voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der le klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt der 1* klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de lioommarkt Ier 2' klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk- aat der 2' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Dreêstraat en wel van den 3d1,0 tot en met den 14d,n Juni e. k., dageljjks e Zondag uitgezonderd), van des voormiddags halfnegen tot negen uren, op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van halftwee tot we uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche mant. Burgemeester en Wethouders voornoemd V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden 29 Mei 1879. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van J. Devilé houdende verzoek om in het pand aan Middelsiegracht n°. 65 een stoomketel te mogen plaatsen; Gelet pp de art!. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de lagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dal Donderdag den 12dl» Juni aanst., 's voormiddags le cl) uren, op het atlliuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren togen dat verzoek le brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER. Burgemeester. Leiden, 29 Mei 1879. E. KIST, Secretaris. BLNNËiNLANDSCIIK HKKIGTKiN. LEIDEN, 29 Mei. Door de geneeskundige staatscommissie zijn tot arts bevorderd de hh. A. Simon Thomas en R. F. J. Wijckerheld Bisdom, beiden med. docto- tdi. Het getuigschrift voor het eerste gedeelte van het arts-examen is gereikt aan den heer J. C. Th. Bast, candidaat-arts. - De lijst der dienstregeling ten postkaniorc alhier voor de zomerdienst, t met 15 Mei 11. een aanvang nam, is thans weder verkrijgbaar gesteld, e lijst bevat, behalve enkele mededeelingen bettellende de dienst op het miour, de aanwijzing van het tijdstip waarop de brieven op het kantoor Men bezorgd worden om met de eerste gelegenheid te worden verzon- n, zoowel voor het binnenland als voor het buitenland, en opgave van verschillende gelegenheden voor de correspondentie naar Nederl. Indiö. 'K lijst bewijst in vele gevallen goede diensten. - Bjj de acte examens voor het lager onderwijs Ie 's Ilage deden gisteren «r de acte in de Fransche taal 7 candidaten examen. 1 werd afgewezen 6 toegelaten, mej. J. Ch. Corporaal uit Oudshoorn, A. Koolemans Beynen Voorburg. J. Ch. Overdttyn uil Delft, D. B. Rochedicu uit Rijswijk, L. 'orda uit Rijswijk en A. S. Verschoor uit Delft. Voor het eerste natuurkundig examen en het examen voor hulp-apothe ker hebben zich aangegeven 165 jongelieden. Er hebben zich voor de zeventig plaatsen als cadet van de kon. mili taire akademie meer dan driemaal zooveel aspiranten aangemeld. Hel stoomschip Prinses Amalia is op 27 Mei te Batavia aangekomen. De /V. li. C. meldt nader hel volgende: Bij de mededceling over de zaken der Rotlerdamsche Bank in verband met de jongste gebeurtenissen, hebben wij verzuimd te vermeldendat de bank onder haar activa heeft 5 ton (nominaal) aandeelen Rotlerd Handelsvereniging, Deze aandeelen hebben sedert het opmaken der jongste balans een waarde-vermindering oudergaan van ongeveer 2 ton, welke schadepost alzoo bij de geleden ver liezen behoort te worden opgeteld. Het bedrag van het blanco-crediet der Afrikaanschcabusivelijk op ƒ250.000 gesteld, beloopt, naar ons nader wordt medegedeeld, ongeveer ƒ300.000. Omtrent de reis van Pincofl's, die te New York is aangekomen, ver neemt de C. de volgende bijzonderheden: Den 15dr0 dezer heeft Pincofls op zijnen eigen naam voor zich zeiven, zijne vrouw en drie zoons vijf plaatsen genomen aan boord der Germania, eene der snelvarende stoom- booten van de White Star Line, welke boot Zondag 25 dezer, des namid dags om 2 uur, te New-York is aangekomen. Gelijk men weet, is P. met zijne familie den 14eD des namiddags uit Rotterdam vertrokken in de rig- ling naar België, den volgenden dag om 3 uur kwam hij te Liverpool aan en een uur luier stak de Germania in zee. Hij had dus zijne reisroute zeer" juist berekend. Het berigtmeldt het Vad., dat de familie Pincofls reeds te Ncvv-York zou zijn aangekomen is bevestigd. De door onze regering aangewende po gingen om den hoofdschuldige terstond bij aankomst le arresteren zijn mis lukt. Veel hoop dat hij thans nog zal overkomen bestaat niet, want met Noord-Amerika heeft ons land nog geen uitleverings-tractaat. Voor de correctionele regtbank le Antwerpen diende gisteren de zaak van 11. P. Koedijk, beklaagd van in het openbaar den valschen naam van Kareis te hebben aangenomen. Naar hetgeen aan de N. II. C. daaromtrent wordt medegedeeld, verklaarde Kerdijk een en andermaal, naar Antwerpen te zijn gekomen uitsluitend met het doel zelfmoord te plegen. Ilij was te Brussel, kocht aldaar een revolver, keerde terug naar Antwerpen en nam zijn intrek in lid hotel Saint-Anloine. vast bcslolin zich van kant te ma ken. Hij had den naam "Kareis" aangenomen, opdat het berigt van zijn zel.'moord niet te snel zijne familiebetrekkingen zou bereiken. De voorzitter maakte de opmerking dat hij, om een zelfmoord le kunnen begaan, zijne vrijheid noodig had, die juist in gevaar kwam door aanneming van den valschen naam. De beklaagde persisteerde bij zijne verklaring. Op de vraag, waarom hij na het mislukken der poging tot zelfmoord den valschen naam had volgehouden, antwoordde hij, dal bij toen te zenuwachtig was geweest om te weten wat hij zeide ol deed. De regtbank heeft beslist dal voldaan moet worden aan den eisch van den verdediger, tot liet dagvaarden van den geneesheer, die Kerdijk heeft behandeld, om le welen ol Kerdijk na de poging lot zelfmoord zich in zoodanigen toestand bevond dat hel feil van het opgeven van een valschen naam toerekenbaar kon worden geacht. Voor liet geregisbol te Amsterdam stond gisteren leregt C. II. van Santen Kold. agent van buitenlandsche huizenoud 22 jaren, geboren te Rotterdam, ter zake van moedwiliigen doodslag, gepleegd in een publick buis in de Beulingstraat te Amsterdam, op de houdster daarvan, Josephine Juliette Viry. Het openb. min. werd waargenomen door mr. Optennoorl, de verdediging door m'. Ph. A. Haas. Een zeer talrijk publick woonde de leregtzilting bij. De beschuldigde bedekte zijn gezigt met de handentoen hij de zaal werd binnengeleid. Gedagvaard waren 13 getuigen a charge en 4 a décharge. De beschuldigde bleef bij zijne, in de instructie afgelegde bekentenis. Hij bad zijn geheele vermogen, circa ƒ12000, opgeofferd aan zijn hartstogt voor die vrouw. Tol belooning daarvoor hield zij het later met een ander en liet hem niet alleen in den steek, toen hij, in grooteu nood, een valscheiijk met den naam zijns vaders geteekenden wissel groot ƒ600 in omloop had gebragt, maar hield zelfs niet hare belofte om hem aan dal geld le helpen. De advocaat-generaal achtte de te laste gelegde misdaad zoo afdoende bewezen, dal geen nadere toelichting daaromtrent noodig was. Ilij stond alleen stil bij het ernstige karakter daarvan ter lx p iling van de op te leggen straf; zijns inziens was er vóór het lossen van bet schot niets gebeurd om de drift van beschuldigde direct gaande te

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1