Voorloopige Aankondiging. PUBLIEKE VERKOOPHAL Consultatie voor mond- en tandlijders, ADVERTENTIES. 00 Breêstraat hoek M aarsman steeg. 00 gevoerd. De woede van den orkaan heefi de geheide palen over eenc leng le van 200 meters vernieligd en losgerukt. Drie galen, elk van 50 meters groot, zijn in den spoorvvegdam geslagen en de aandrang van liet water was zoo groot dat de aldaar bevindende werkliedenmet achterlating van hnnne kleederen, huisraad en geld niets dan het leven hebben kunnen red den. In het overstroomde gedeelte der stad en omliggende landerijen slaat het water nog ruim 24 voeten hoog. RUSLAND. Naar men zegt begint Siberie aan overbevolking te lijden. Aan de Sibir wordt uit het gouvernement Tomsk gemelddat de deportatie uit Rusland naar Siberië in den laatsten tjjd zeer groote afmetingen heeft aan- geuomen. De kolonie Semiluschinsk b. v.wier zielental 2494 bedraagt, is in den loop van de maanden Januarij en Februarij van dit jaar met niet minder dan 3160 nieuwe verbannenen vermeerderd, liet gevolg daarvan is dat de vroegere verbannenen, wier bestaan daardoor bemoeijeljjkt wordt, hun tegenwoordige woonplaats verlaten en naar betere streken zoeken. In het gouvernement Tobolsk moet zich deze overbevolking in dezelfde mate doen bespeuren. Het schijnt dal men ook te Petersburg ter voorkoming van dat euvel een anderen weg wil inslaan. De tot verbanning veroordeelde nihilisten zullen, naar beweerd wordt, naar het eiland Sachalin worden gevoerd. OOST-INDI E. BATAVIA. 28 Maart. Den 28»1"1 werd te Batavia gevoeld een schok van aardbeving zoo heiig als in langen lijd niet was voorgekomen. De beweging was een sterk gol vende van Zuid naar Noord en duurde onrustbarend lang. In de Preanger heeft de aardbeving erge gevolgen gehad. Te Tjandoer zijn een aantal huizenook landsgebouwen en vele postloodseningestort en een missigit, waarin zich een aantal personen bevond, van welke velen gekwetst en een zevental gedood z(jn. De stecnen brug van Tjisokan en andere steenen bruggen zijn zwaar beschadigd. De passage langs den grooten weg is voor rijtuigen gestremd, Ook uit Soekaboemi is berigt, dat aldaar schade werd aangerigt. Daar waren, behalve den schok van 8li ure en 7 ure, die te Batavia duidelijk gevoeld zijn, ook ten 9% ure en 2 ure 'snachts schokken. Uit Tjandjoer echter werd geseind, alsof de aardbeving van 7 ure 's avonds tot den volgenden morgen met herhaalde hevige schok ken heelt aangehouden. Van den stations-kommandant van Noordelijk Sumatra is het volgende telegram ontvangen: Zondag troepen uitgerukt. Vier minderen gesneuveld, zeventien gekwetst. Maandag missigit Indradoeri genomen: Vijftien min deren gewond Weêrsgesteldheid en terrein niet guustig. Te Soerabaja is bij den terugkeer in het fort Prins Hendrik des avonds van de brug gevallen en verdronken een Europeesch soldaat, die,zeidemen, pas 40000 geerfd had en over een maand met groot verlof zou gaan. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den resident van Pekalongan Y. Gaade; aan den adsist.-resident a la suite, tjjdeljjk belast met geven van lessen in de Javaansche en Maleische taal hij het gymnasium Willem III te Batavia, H. L. C. Te Mechelen; aan den pre sident van de wees- en boedelkamer te Samarang M. P. Raketaan den 1" hulponderw. aan de openb. lagere school te Cheribon C. H. L. Croes. Ont slagen: eervol, uil 's lands dienst, de adsist.-resident van Galoeh (Cheribon) F. 11. Boers; de griffier bij den landraad te Brebes (Tegal) J. 11. Slootman. Benoemd: tot resident van Pekalongan, de ambtenaar op wachtgeld L. Mu- lock Houwer, laatstelijk benoemd resident van Bagelen; tot resident van Palembang, de resident van Ternate P. F. Laging Tobias; tot adsist-resident van Tjitjalengka (Preanger-Reeentsch.), de adjunct-inspecteur der statist, opname van Java P. 11. J. Varkevisser; tot controleur 1* kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura W. J. G. Vosmaer; lot notaris te Rembang, P. G. Helman; tot grillier bij den landraad te Bredes, de le klerk ter griffie van dien landraad 11. E. Ronkes; tot zoutverkooppakhuisai. te Bandjermasin, de ambtenaar op wachtgeld O. K. van der Meer Mohr, laatstelijk 1' com mies op hel resid.-bureau te Batavia; tot adsist.-resident van Galoeh (Cheri bon), de ambtenaar op non-activiteit J. Ch. H. M. Denie; tot algem. ontvan ger van 's lands kas te Bandong. de ambtenaar op non-activiteit A. G. van Maanen; tot 1"> commies bij 's lands kas te Samarang, de 2e commies bjj de algem. rekenkamer W. O Brouwer. Departement van oorlog. Vergund: aan den van het leger in Nederland bjj dat in Ned.-Indië gedet. 1'° luit. der inf. J. de Blom, op zjjn verzoek, I wegens ziekte, om naar Nederland terug te keeren. Departement van marine. Ontslagen: eervol, uit 's lands dienst, de machinist op een der sloombaggermolens bij het marine-etablissement te Soerabaija R. F. L. Ronkes. Benoemd: bij het marine-etablissement te Soe- rabaija, tot 1,B stuurman bij de gouv.-mariuede 2'stuurman P. Posthumus. PEK TFLEGRAAF. KONSTANTINOPEL3 Mei. Noch de Portenoch de ambassadeurs heb ben mededeelingen ontvangen omtrent eene conferentie te Konstantinopel. Be Porie en Rusland onderhandelen over eene schikking tot ontruiming van Host-Rumelië en zijn reeds overeengekomen de uilvoering daarvan op te dragen aan de internationale commissie. WEENEN, 5 Mei. De lUontagsrevue zegt, dat de voorstellen van graaf Schuwaloff, betreffende het voorbereiden van een nieuw overgangstijdperk voor Oost-Rumelië, wel niet regtstreeks door graaf Andrassy zjjn verworpen, maar toch hem aanleiding hebben gegeven tot het doen van tegenvoorstellen, waarover Schuwaloff zijne regering moet raadplegen. St. PETERSBURG, 4 Mei. Officiëel berigt uil Orenburg van gisteren. De brand is gebluscht, op enkele plaatsen na, waar het hout onder de puin- lioopen nog smeult. Tot de voikomene blussching zijn krachtige maat regelen genomen. De van dak beroofde inwoners zijn reeds gehuisvest. Bij de opening van de brandkast in de succursale der rjjksbauk bleek, dat daar ongeveer diiehonderddtiizend crcdietroebels verkoold, maar daaren-- legen het zilver, het goud en de papieren van waarde onbeschadigd ge bleven waren. KONSTANTINOPEL, 3 Mei. De Porie heeft evenmin als de ambassadeurs eenig berigt ontvangen aangaande eene conferentie le Konstantinopel. De Porte en Rusland zijn in onderhandeling over eene regeling voor de ontruiming vau Rumelië. Men is het eens geworden om de uitvoering aan de internationale commissie van Rumelië op te dragen. SIMLA, 4 April. Jakob-Khan is den 2" naar Gandamak vertrokken. Het beheer over Afgaansch-Turkestan heeft hij aan zijnen schoonvader op gedragen. De Zukkur-Khels hebben zich aan Britsch-Indisch gezag onderworpen. ALEXANDRIE, 4 April. Frankrijk en Engeland eischen het herstel van den Franschen en den Engelschen minister in hun ambt. De Khedive zegt dat dit voorstel aan den ministerraad onderworpen moet worden. Men ge looft dat het daar op verzet zal stuiten. Burgerlijke Stat'b. ONDERTROUWD: B. Korfker, jm. 26 j. en J E. Breebaart,jd. 31 j. J. E. Reinke. jm. 31 j. en A. M. Veeren, jd. 23 j. M E. Reyst, jm. 28 j. en A. Paters, jd. 22 j. W. van lngen.jm. 21 j. en E. M. van den Berg. jd. 22 j. -- J. Wage- maker, jm. 22 j. en II. Jasperse, jd. 20 j. A. Versteeg, jm. 28 j. en T. F. J. Redeker, jd. 20 j. J. D. Schuller, jm. 29 j. en I. M. van der Mey, jd. 22 j. - J. V. Wakerlin, wedr. en C. van Wijngaarden, jd. - J de Groot, jm. 28 j. en M. E. Silvester, jd. 28 j. J. Prevo, jm. 24 j. en L. van Heusden, jd. 23 j. J. Hendrikman, jm. 26 j. en N. Groenewoud, jd. 20 j. J. Warners, jm. 45 j. en M. Keereweer, jd. 25 j. J. Rjjsbergen. jm. 20 j. en M. Bekooy.jd. 17 j. P. L. Alofs, jm. 20 j. en E. C. M. van Ulden, jd. 20 j. A. J. Djjkman. jm. 27 j. en J. van der Linden, jd. 26 j. J. van der Boon, jm. 30 j. en M. H. Kimmel, jd. 27 j L. van Berkel, jm. 27 j. en M. C. van Velzen, jd. 20 j. J. P. Trap, jm. 29 j. en W. Kluvers, jd. 31 j. Getrouwd: Batavia, 19 Maart 1879. R. WIJMANS en F. H. KLEIN. Bevallen van een Zoon W. H. DE GOEJE LEEMBRUGGEN. Leiden, 4 Mei. Bevallen van eene Dochter J. A. KIEVITS RADEMAKER. Leiden, 5 Mei '79. Heden overleed, na eene kortstondige ziekte, mijne hartelijk geliefde Echtgenoote J. A. C. DOM1S. Leiden, 3 Mei 1879. Th. M. ROEST. Eenige en algemeene kennisgeving. Overleden den 3drn Mei te Arnhem, in den ouderdom van ruim 72 jaren, de Wei-Edele Heer H. P. EBERSON. Uit aller naam, Leiden, 5 Mei 1879. A. F. HOPMAN. Eenige en algemeene kennisgeving. C. E. HOPMAN, Eberson. Voor de vele blijken van deelneming, bij ons smartelijk verlies onder vonden, betuigen wjj, ook namens onze kinderen, onzen opregten dank. Jh'. W. I. C. RAMMELMAN ELSEVIER. Leiden, 6 Mei 1879. J. A. RAMMELMAN ELSEVIER. geb. Baronnesse van Heeckeren van Brandsenburg. 9 van eene aanzienlijke partij TAPIJTCfOEDEREN, KARPETTEN, LOOPER8enz., te houden te Leiden in den loop dezer maand. dagelijks van 2 tot 4 ure, door J. SCHOONDERRARK Jzn., Leiden, Nleuwsteeg 4. TANDARTS. Kostelooze consultatie voor minvermogenden dagelijks 's morgens van 8— 9 ure. Nette en solide HEEREN-BOTTIA'ES fi.7ö per paar; elegante Chevreaulederen DAMES-LAARSJES met Elastiek en Hakjes, 4 per paar.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3