LEIDSCHE Ut K t us 187». V. 95. WOENSDAG 23 APRIL. ST ADS-BE NICHTEN. BINNENLANDSCIIE BEUIGTEN. f» Ier, gat De Courant verschijnt dagelijksZen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.—franco p. p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Hei verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. I>e prijs der Ad verten lieu is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant icordt verzonden btadz. 25—26 der Handelingen van jen Gemeenteraad Ingekomen stukken). Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 24 April ik., des namiddags te twee uren. 1». Benoeming van een hulponderwijzer aan de school n°. 2 voor onver- mogenden. (69) 'l>. Verzoek van het Bestuur der Kweekschool voor Zeevaart betrekkelijk de aanpiemping van eeu gedeelte der Singelgracht. (46 en 56) 3«. Voordracht betrekkelijk de benaming van straten enz. (52 en 63) 4". Suppletoire begroeting, dienst 1878, van het Nederlandsch Israëlietisch Armbestuur. (67) 5*. Voordracht betrekkelijk de tijdelijke vervulling van de betrekking van 1 leeraar in de Fransche iaal. (68) 6' Verzoek van A. Van Wamel, om ontslag als onderwijzer 2Je klasse aan de jongensschool der 1"« klasse. (70} Voordracht tot uitbreiding van het hulppersoneel aan de school n\ 3 voor minvermogenden. (71) Verzoek van G. Passant om eene stoep en een riool te leggen. (72) 9". Idem van Gebroeders Van Wijk en C". betrekkelijk de huur van hel raamland buiten de voormalige Hoogcwoerdspoort. (73) 101. Voordracht tot verkoop van eenige looden pijpen enz. (74) 11". Suppleloire staat van brgrooling. dienst 1878, van het Werkhuis. (75) 13'. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1878, van het if Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (76) 13'. Idem van het Evangelisch Lutherse!) Wees- en Oudeliedeuhnis. (77) 14'. Idem van de dienstdoende Schuiterjj. (80) [5'. Voordracht betrekkelijk het verveu enz. van het Schoollokaal in de Brandewijnsteeg. (78) !fc Verzoek van Dr. D. De Loos, om ontslag als leeraar aan de Kweek school voor onderwijzers. (79) IJ'. Voordracht tot het doen rooien van hoornen aan den Stationsweg. (811 Idem tot uitbreiding van het hulppersoneel aan de Tusschenschool. (84) Ï.191. Voordracht betrekkelijk de erfpacht van domeingrond ten behoeve van de duinwaterleiding. (85) 20». Rekening over 1878 van de Bank van Leening. (65) ]ji II'. Idem van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. (66) 12! LEIDEN, 22 April. Ten einde krachlens art. 3 der voorwaarden, vastgesteld bij besluit tan den gemeenteraad van 23 December 1876aan de Lcidsche Duinwatcr- saatschappij te kunnen overdragen de regten der gemeente op het terrein de duinen nabij Katwijkis het noodig dat de gemeente Leiden in erf- «tcht verkrijgt een gedeelte van 's rijks domeingronden onder de gemeente Katwijk gelegen, Ier grootte van 10 hectaren, 28 aren en 10 centiaren, ffi egen eene jaarlijksche erfpacht van ƒ457.25. Door burg. en wetli is bij den gemeenteraad eene voordragt ingediend om diens goedkeuring te erlan- !tn op eene daartoe te sluiten overeenkomst met den staat. Gisteren middag is een jongen op de fabriek van de bh. Gebr. van Wijk en O.aan het Levendaal, de machine schoonmakende, met de hand Itsschen de machine geraakt, waardoor die openscheurde. Hij is terstond utr hel akademisch ziekenhuis vervoerd, alwaar, naar men verneemt, de in» is afgezet moeten worden. -lieden morgen ten 9% ure is een met één paard bespannen rijtuig bit de Beestenmarkt door een onvoorzien toeval omvergevallen; de daarin Iwien twee personen hebben echter geen letsel bekomen. - Heden middag heeft zekere N.wonende in de Lange Paradijssteeg, di «racht zich door ophanging van het leven te berooven. Daar het nog in h 0ds ontdekt werd, heeft men dat plan nog kunnen verijdelen, lluisselijke wist moet de aanleiding lot deze daad zijn geweest. - Op Woensdag 7 Mei zal de levering van donker- en lichtblaauw ordi- dr laken voor het leger, in het centraal magazijn van kleeding. uilrus- D?enz., te Amsterdam, bij inschrijving in het openbaar worden herbesteed. 'e stoffen bestaan nit: 56000 meter donkerblaauw ordinair laken, in 14 percelen, ieder van 4000 meter; en 18000 meter lichtblaauw ordinair laken, in 9 percelen, ieder van 2000 meter. Bij kon. besluit van 28 Maart jl. zijn goedgekeurd de statuten der Vereeniging van gepensioneerde onderofficieren en minderen van het Neder- landsch leger. Bij de acte-examens voor het lager onderwjjs te 's llage zijn gisteren voor de acte in de Iloogd. taal geëxamineerd 7 candidaten; 2 werden afge wezen en 5 toegelaten, de hh.: G. J. F. Biegman, E. Brouwer, W. H. Ilas- selbach, N. van der Walle en A. van Wamel, allen uit Leiden. De commissaris des konings in deze provincie heeft bepaald, dat de eind-cxameus der hoogere burgerscholen voor de provincie Znidholland in 1879 zullen worden gehouden te 's Gravenhage, en tot het afnemen dier examens benoemd: tot lid en voorzitter df. WJ F. Koppeschaar, directeur der h. burgerschool te 's Gravenhagetot leden de hh. dr. P. H. Schoule en N. van Eek, leeraren aan genoemde h. burgerschool, dr. J. G. de Vos, C. J. Theunisse en E. F. L. Haastert, leeraren aan de h. burgerschool te Rotterdam, dr. P. P. C. lloek, leeraar aan de h. burgerschool te Leiden, 11. L. de Vries en J. N. Hessling, leeraren aan de b. burgerschool te Dord recht, dr. W. Bisschop, directeur, en A. van den Briel, leeraar aan de h. burgerschool tc DelflI. Steynis Gz.directeur, en dr. N. M. Kamleeraar aan de h. burgerschool te Schiedam, dr. J. Nicuwenhuisen Kruseman, direc teur der h. burgerschool te Gorinchem. Naar de Arnh. Cour. verneemt heeft de luit.-kolonel Herbig, van het 1' reg. infanterie, verzocht, wegens redenen van gezondheid, op non-activi teit gesteld te worden. Onder bevel van den majoor der infanterie van bet O. I. leger L. G. Oiepenheim zal den 10J,D Mei van Harderwijk naar Amsterdam vertrekken een detachement suppletie-troepen, sterk 150 man, benevens 10 onderoffi cieren, ten einde aldaar over te gaan op het naar Batavia bestemd stoom schip Prinses Marie. - Aan den scheepskok J. Orre en den matroos 1« kl. D. J. Velderman, dienende aan boord van het opleidingsschip Anna Paulowna, is vergunning verleend zich ter beschikking te stellen van het comité voor de IJszee- vaart, om den tweeden Noordpooltogt mei de Willem Dat ends te kunnen medemaken. Tijdens HH. MM. de koning en de koningin hij hunne aankomst inde hoofdstad eenige oogenblikken vertoefden in den voor hunne ontvangst prachtig ingerigten salon van het Uijnspoorweg-station werden zjj begroet door den commissaris des konings in Noordholland, den burgemeester van Amsterdam, den voorzitter der feestcommissie, den heer mr. 11. J. van Lennep, en den kommandant der eerewacht, den heer mr. 11. M. Luden. Z. M. de koning betuigde op gevoelvollen loon hoe treffend dit oogenblik voor hem was. Altijd in mijn leven, zoo drukte Z. M. zich ongeveer uit, heb ik in Amster dam de bewjjzen van de warmste toegenegenheid en de opregtste trouw ondervonden. Hartelijk wcnsch ik en ik hond er mjj van overtuigd, dat dezelfde gevoelens, waarop ik zoo hoogen prijs stel, die ik zoo innig waar deer, ook de trouwe harten van Amstels burgerjj voor H. 11. de koningin zullen bezielen. Nadat Z. M. eenige heeren aan H. M. had voorgesteld, begaven HH. MM. zich in het gereed staande rijtuig, met 6 paarden bespannen, en zette de sloet zich in beweging. Stapvoets ging bet door de Sarphatistraat, over liet Frederiksplein, door de Utrechtscliest raatlangs de Heerengracht, dooi de Gasthuismolensteeg en de Paleisstraat, te midden van eene juichende, jubelende menigte, naar het paleis. Voor het gebouw der Handel maatschappij bood mej. Trakranen H. M. een ruiker aan voor liet weeshuis »de Oranje appel", waar de weezen voor hel gebouw waren vereenigd, en met bege leiding van orchest liederen zongen, werd op last des konings hall gemaakt en minzaam nam H. 11. hier den ruiker aan, baar door Corn. Jac. Lantman aangeboden. Aan hel blindeninstituutdat eenvoudig cu smaakvol was getooid, slond eene deputalie, beslaande uil de hh. prof. J. van Geuns, voorzitter, prof C. J. Matthes en J. 11. Meyer, directeur, benevens de twee oudste der mannelijke kweekelingen II. G. Koster van Hellevoelsluis en W. van Dalen van Brakel en de vrouwelijke, Trijnije Stapel van Berkhout en Willemina van Dec van Sprang, henevens den kleinen Adolf Jonas van Rotterdam HH. MM. op te wachien. Welwillend deed Z. II. het vorstelijk rijtuig een oogenblik stilstaan en gaf vergunning aan de kweekelingen II. M. een bouquet aan te bieden, hetwelk II. M. welwillend aannam, zoowel als

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1