Madme S. A. ALLEN'S PEK TELEGKAAF. ADVEKTENT1EN. JICHT E N RI1EUMATIER, Volmaaktheid." Wereld-beroemde Haar-Hersteller. in liet paleis van den groothertog van llessen-Darmstadi hooft dezer dagen brand plaats gehad. Het dak is geheel vernield. Pe vervalsching van levensmiddelen schijnt in Hanover welig te bloei- jen. Uit hel //Jahres-Bericht des Unlersuciiungsamtes" aldaar blijkt, dat van 311 monsters wijn 63, van 184 monsters melk 73 min of meer ver- valschl waren; verder waren 14 monsters chocolade van de 50 onzuiver en I schadelijk, en was ongeveer dezellde verhouding bij specerijen. Van de 62 I nionslers bier werden slechts 2 afgekeurd. Dezelfde gunstige verhouding gold van meel en suiker. - De lijken der personen, die in hel Illyrische dorp Bleiburg door een lawine gedood zijn. waren 1 Maart allen teruggevonden. Bij den eersten sneeuwval, die 25 Februarij des middags ten 4 ure plaats had, werden honderden personen bedolvendoch de nieesten konden er zich weder uit werken. Des avonds ten 10 ure volgde er een tweede storting, waarbij minder menschen bedolven werden, doch die veel meer slaglofl'ers maakte, daar de sneeuwklompen veel grooter en zwaarder waren. In het geheel zijn er 33 personen bij omgekomen. De ellende in hel armoedige dorp moet verschrikkelijk zijn. K II 8 L i V Op 1 Maart is het lijk van den overleden grootvorst YVjatscheslaw Koustantinowitsch naar de kathedraal der Petro-I'awlowski-vesling, waar zich het familie-graf bevindt, overgebrag't Onder het gelui der klokken bewoog zich de stoet over de locgcvroren rivier naar deze laatste rustplaats der keizerlijke familie. Üc keizer en alle mannelijke leden zijner familie volgden het lijk te paard, de grootvorstinnen in gala-rijtuigen gezeten. Vol gens een oud gebruik stegen de keizer en de grootvorsten van de paarden «n droegen zeiven het lijk naar zijne laatste rustplaats. De geheele pleglig- held was indrukwekkend. Generaal Loris Melikoft meldt uit Astrakhan dat geen nieuwe gevallen van pest zijn voorgekoaien. Inmiddels wordt voortgegaan met de schatting der gebouwen en roerende eigendommen welke verbrand moeten worden. In liet dorp Wralschewo, gouvernement Novogorod, leefde eene oude boerin Agrafena Ignatjew, die den naam had eene toovenaarster te zijn. Zij bewoonde geheel alleen eene eenzame hul. Op 16 Februarij werd deze hut door meer dan 100 boeren omsingeld, de deur en de ramen toegespij- kerd en de hut in brand gestokenterwijl liet rampzalige schepsel zich daarin bevond. Niemand die zelfs poogde haar hulp te verleenen. T (I II H IJ K. Rusland heeft bij de Porte geprotesteerd tegen de financiële overeen komst met den heer de Tocqueville. Naar gemeld wordt zegt Rusland in dat protest, dat het gezwegen zou hebben, indien de Porte geene inkom sten verbonden had, die tijdens het Berlijnsclie congres onbezwaard waren. Het verklaart zich tegen de voorgestelde leening, omdat de nieuwe inkom sten. gelijk de Bulgaarsclie schatting, nu verbonden zijn en er dus inbreuk is gemaakt op de prioriteit van de oorlogsvergoeding, die Turkjje aan Rus land verschuldigd is. Rusland verklaart verder niet met onverschilligheid te kunnen zien, dat er eene commissie tot beheer der Turksche financiën wordt ingesteld, waarin alleen Engeland en Frankrijk vertegenwoordigd zijn. De Porte heelt geantwoord, dat Turkjje nooit eenige prioriteit boven andere schuldeischers aan Rusland heeft verleend en dal zij nooit afstand gedaan heeft van haar regt om over hare inkomsten te beschikken gelijk de belan gen des rijks haar toeschenen te cischen. De Bulgaarsclie schatting is geene nieuwe bron van inkomsten, maar vertegenwoordigt het aandeel van Bul garije in de nationale schuld. De Porte acht het onredelijk, dat Rusland bezwaar zou hebben tegen eene overeenkomst, die het totale bedrag der schuld vermindert en derhalve naar verhouding ook den toestand van den Russisclien schuldeischer verbetert. De commissie van beheer heeft geen staalkundig karakter. St. PETERSBURG, 6 Maart. De Russische Petersb. Cour. schrijft, dat gisteren prol. Levin uit Berlijn de kliniek heelt bezocht en Prokowiew beeft onderzocht, en dat hij geen symptoom van syphilis bij hem heeft gevonden. PESTH, 6 Maart. De commissie der Oostenrijksche delegatie voor de begrooting behandelde het voorstel van Sturm om de regering te verzoeken dat zij de voor de bezetting van Bosnië en llcrzegowina toegestane gelden niet gebruike ten behoeve van de administratie of investituur dier landen, en dat zij de staatsmiddelen tot zulke doeleinden niet gebruike. voordat overeenkomstig de grondwet tot zulke uitgaven de toestemming is gegeven. Nadat hierover beraadslaagd was en de zitting was geschorst voor nader overleg, hield Sturm het eerste gedeelte van zijn voorstel staande en nam hij het tweede gedeelte terug, omdat voorgesteld werd in het rapport op te nemen een zinsnede, waarin gezegd wordt, dat de commissie, na de verklaringen der regering, gelooft te moeten afzien van een besluit over de competentie tol het toestaan van geld ten behoeve van de administratie en investituur in Bosnië en Herzegowina, en meent in haar rapport zich er toe te kunnen bepalen de meeniug te constateren, dat de beslissing over het vraagstuk der competentie behoort aan beide wetgevende ligchamen. Bij de stemming werden het «ersie gedeelte van Sturms voorstel en boven gemelde zinsnede met algemeene stemmenop een na aangenomenhet tweede gedeelte van Sturms voorstel verviel. St. PETERSBURG. 6 Maart. De Agence maakt een schrijven der rege ring bekend, waarin gezegd wordt dat Rusland volstrekt niet verlangt Bulgarije langer bezet te houden en evenmin wenscht dat de gezanten te Konstantinopel gezamenlijk de vragen beslissen, welke bij het verdrag van Berlijn onbeslist bleven. Daar reeds eenige moeijelijkheden uit den weg geruimd zijn, is, volgens dit schrijven, slechts noodig een goede onmiddel lijke verstandhouding lusschen de mogendheden. MADRID, 6 Maart. Canovas del Castillo heeft den koning den raad gege ven een conservatief kabinet te nemen, wegens den toestand, waarin Europa, dus ook Spanje verkeert. KONSTANTINOPEL, 6 Maart. In de circulaire der Ottomanischeregering aan de mogendheden wordt geconstateerd dat de vertraging der onderhan delingen veroorzaakt wordt door Griekenlands eisch, zich uitsluitend te houden aan de grenslijnwelke door liet congres van Berlijn is aanbevolen. LONDEN, 6 Maart. Men verzekert dat lord Chelmsford als opperbevel hebber aan de Kaap zal worden vervangen door een officier van hoogeren rang, misschien door den luit.-geueraal Lysons. Niemand heeft er nog berouw over gevoeld, dat hij Mr. AIRÏ's Na tuurgeneeswijze heeft aangeschaft. De waarde van dit geneeskundige, begrijpelijk geschreven boek, wordt door duizende brieven van dankbetui ging erkend. Als de meest getrouwe raadgeving moest dit werk niet alleen bij opkomende ongesteldheden, maar ook over hel algemeen in elk huisge zin, als nuttige lectuur, bij de band zijn. want talrijke brieven van dank betuiging spreken ten gunste van de waarde der Geneeswijze. Het meer dan 500 bladzijden dikke geïllustreerde hoek wordt tegen franco toezending van slechts één gulden (het gemakkelijkst in postzegels) rechtstreeks door RICHTER's Boekhandel te Rotterdai/t verzonden. Dok is het iu de meeste Boekwinkels voorhanden. Mijnheer! Jaren lang neem ik telkens als ik verkouden ben, dagelijks 4 of 5 uwer heilzame teercapsnles van Guyot in; steeds ben ik in 3 of 4 dagen van mijn verkoudheid bevrijd. Vergun mij nu daaromtrent eene bijzonderheid te ver melden. De laatste keer dat ik uw middel gebruikte, leed ik sedert 2 maanden reeds aan een moeielijk te genezen beenwond. Na uwe capsules 3 dagen gebruikt te hebbenwas ik zeer verbaasd zich een korst om de wond te zien zetten. Dit resultaat aan uw middel toeschrijvende, ben ik voortgegaan met het gebruik van teer. Na verloop van 10 dagen was ik radicaal genezen. Ik heb uwe capsules aan verscheiden personen aanbevolen, die tot hunne verwondering precies dezelfde uitwerking hebben ondervonden als ik. Na verloop van 4 of 5 dagen vormt zich een korst om de wond en in den regel volgt de genezing na 10 of 14 dagen. J. CLAER 5, rue Fonsoy, Brussel. De Teercapsules van Guyot zjjn verkrijgbaar in de meeste apotheken. Bevallen van een Meisje C. L. MASTENBROEK DE GRAAF. Leiden, 7 Maart 1879. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een smarteljjk lijden, mijn veel geliefde Echtgenoote WILHELMINA MARIA DE NIE, in den ouderdom van 44 jaren, mjj nalatende 6 kinderen. Allen die haar gekend hebben en wisten wat zij voor mij en mijne kinderen was, zullen ons verlies beseflen. Leiden, 6 Maart 1879. H. DU PON, Vollersgracht 40. ■KBEE2SS1 De verschenen nieuwe druk van het werk bevat beproefde aanwijzingen om jicht en rheumatiek met hel beste gevolg zelf te behandelen en te genezen. Allen, die aan deze kwalen lijden, kan dit boek ten zeerste worden aanbevolen. Prijs 30 Cents. Te verkrijgen by alle Boekhandelaren, ol rechtstreeks te ontbieden van llichter's Boekhandel te Rotterdam, tegen toezending van het bedrag. Hoof'd-Depót 114 en 110, Southampton Row, LONDEN, ENGEL AND. VERKRIJGBAAR BIJ ALU APOTHEKERS EN PARFUMEURS. Dépót bij W. K. 8WEMER, Droogist te Lelden. Faalt nooit in het wedergeven van de jeugdige kleur aan grijze haaren waaraan het nieuw leven, gnjei en glinsterende schoonheid mededeelt. Deszelfs werking is zeker en volkomen en verbant spoedig grijsheid. Het js geen verw. Het toont steeds de natuurlijke versterker van het haar te zijn. Deszelfs superioriteit en voor treffelijkheid zijn door de geheele wereld ge vestigd. I Htr EtHTE Ml DOEL WORDT SLECHTS 1 BIBIllliffHT HlflHmTi

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3