gewone jaatlijksche uitvoering geven in de Stad-zaal en bij die gelegenheid het beroemde werk van Sehumann «das Paradies und die Peri" uitvoeren. He moeijelijke solo-partij, "die Peri", zal opgedragen worden aan onze be kende laudgenoote mej. Gips van Dordrecht. Naar w ij vernemen heeft de soirée musicale van 25 Febr. ongeveer ƒ1800 opgebragt en zijn de dames van het comité begonnen met de uildee- ling van kleeding, brandstoffen en verdere levensbehoeften aan de noodlij denden. Zij zullen gaarne onderteekendc aanvragen voor huisgezinnen ont vangen van de families, die hebben bijgedragen, maar verzoeken ons de heeren der gebuurten uit te noodigen geen zoogenaamde bewijzen van on vermogen af te geven. Daardoor komt een stroom van personen, die wat wenschen te ontvangen, maar die juist niet de noodlijdenden en huiszitteude armen zijn. Zulke briefjes zijn dus vergeefsch, terwijl daarentegen zeer ge- wenscht zijn de lijsten van die heeren der gebuurten, die zeiven de ljjst maken en dan de daarop voorkomende namen met een teeken voorzien, ter aanduiding waar behoefte of dringende behoefte en alzoo dadelijke hulp noodig is. De minister van financiën heeft aan de onderscheidene provinciale in specteurs der directe belastingen enz. verzocht de ontvangers der directe belastingen in hunne inspectie aan te bevelen om geen bevel tot uillegering ter invordering van 'srijks directe belastingen uit te vaardigen, dan na zich vooraf overtuigd te hebben, dat de belastingschuldige voldoende ge goed is om den garnisaire van hel noodige te voorzien. Namens den minister van binnenlandsche zaken heeft de commissaris des konings in de provincie Zuidholland ter kennis van de burgemeesters in deze provincie gebragtdat de verklaringen voor veevervoer naar Rotter dam, bedoeld bij prov. blad n". 77 van 1878, voor het vervolg ook kunnen worden afgegeven door den burgemeester der woonplaats van den eigenaar van het vee, hetwelk bestemd is of wordt voor de genoemde gemeente. De heer 's Jacob, directeur-generaal van de maatschappij tot exploitatie der staatsspoorwegen, is door den koning der Belgen benoemd tot officier der Leopolds-orde, als een bewijs van erkentelijkheid voor het vele dat hij deed. om het internationaal verkeer tusschen Nederland en België in het leven te roepen. Met het stoomschip Celebes vertrekt den l""1 Maart a. s. uit Nieuwe- Diep met bestemming naar Java een detachement suppletieiroepen sterk 106 manwaaronder 6 onderofficieren. Het bevel over dat detachement is opgedragen aan den kapitein van het O. I leger baron van Voorst tot Voorst. (let stoomschip Prins van Oranje, van Batavia naar Nieuwe Diep, stoomde voorbij Point de Galle den 25sltn Februarij 's avonds. De Prins Hendrik, van Nieuwe Diep naar Batavia, kwam te Port-Saïd den 26"'° Febr. 's morgens en vertrok van daar des namiddags. Uit een particulieren brief deelt de Tijd aangaande de plegtigheid die den 22"'° dezer op het Vatikaan heeft plaats gehad, mede, dat zeer vele der voornaamste bladen zich hadden laten vertegenwoordigen door personen, te Rome of in den omtrek woonachtig, zoodat onder de duizend heeren, ter audiëntie opgekomen, slechts een betrekkelijk klein gedeelte uit redacteurs of medewerkers van buitenlandsche organen bestond. Op den morgen van den 22"®° was onze landgenoot, baron van Lamsweerde, ge wezen officier b{j de pauselijke zouaven, die te Milaan woonachtig is, te Rome aangekomenom zich aan het hoofd te stellen der uit Nederland vertrokken deputatie. Twee personen, verblijf houdende in eene zandschuit aan den Hoek van Holland, hadden eergisteren avond, alvorens naar kooitegaan.de kagchel opgestookt, terwijl niet genoeg lucht kon toevloeijen. Een hunner werd des ochtends dood gevondende ander gaf nog teekenen van leven en er bestaat hoop. dat hij in het leven zal bljjven. Eene der dienstboden te Dordrecht, die des morgens bewusteloos wer den gevonden ten gevolge van het ontsnappen van gas in hare kamer, mist nog altijd het spraakvermogen. Zij verkeert overigens buiten levensgevaar. Een gelijk geval, als te Dordrecht, heeft te Tilburg plaats gehad: Twee dienstboden werden 's morgens in bewusteloozen toestand in hare slaapka mer gevonden, 's Avonds te voren hadden zij de hoofdkraan der gasleiding niet afgesloten, zoodat door een lek in de buis hunner slaapkamer het gas ontsnapte en het vertrek er door gevuld werd. Aan de spoedige hulp van een geneesheer mogt het gelukken haar weder tot bewustzijn te brengen, doch zij verkeeren in zorgwekkenden toestand. De arrond-reglbank te Amsterdam heeft gisteren een begin gemaakt met de behandeling der zaak van de makelaars Ledeboer en Dudok de Wit aldaar, betreflende het leveren van monsters suikers, waardoor zij bij hunne koupers de hoop en bet vertrouwen opwekten dat deze suikers kochten of gekocht hadden van beteren aard en die ook meer voordeelige uitkomsten by raffinage zouden opleverendan werkelijk het geval wasen door be- laline op genoemde grondslagen te ontvangen ol te doen ontvangen, zich bedriegelijk meester hebben gemaakt van een gedeelte van de bezittingen van limine afnemers. Voorgelezen werden ecnige op deze zaak betrekking hebbende bescheiden, waaronder een brief van E. Vos aan de curatoren in hel faillissement van de internationale suikerraffinaderij, waarin genoemde Vos, vroeger bij de lib. de Wit Zonnen in dienst zijnde, zijn voormalige patroons beschuldigt door "knoeijen" met monsters die raffinaderij voor een Ion gouds te hebben bestolen. Verder een brief van de heeren A. E- de Wit Zoonen aan de curatoren in dit faillissement, waarin zij erkennen, dat monsters Belgische beet wortelsuiker zijn vervalscht, dan eens in hun voordeel, dan eens in hun nadeel; dat dit buiten hun voorkennis door E. Vos is geschied, en dat zij zoowel curatoren als andere benadeelden vergoeding aanbieden voor het onwillekeurig door hen aan partijen berokkende verlies.. De officier van justitie nam het woord en verklaarde dat de getuige K. Vos zich in den afgcloopen nacht door een pistoolschot van het leven bad beroofd; de officier wenschte echter dat de verklaring van dezen ge tuigen zou worden voorgelezenen met de behandeling der zaak wt gegaan. Na de overlegging van de lijst der 60 getuigenverklg verdediger, dat hij met ontzetting het zooeven door den officier van medegedeelde had vernomen, daar hem daardoor de gelegenheid nomen dien getuige vragen te stellen. Nu moest hij zich met de der door getuige afgelegde verklaring tevreden stellen. Met het getuigeverhoor, dat verscheidene dagen zal duren, werd een aanvang gemaakt. Door wijlen mej. M. Swigters is een legaat van ƒ10000 bt« aan hel Oude-Vrouwen-Swigters-familiehofje te Amsterdam. Te Zwaagdijk, nabij Hoorn, is Dingsdag avond eene herbet; Dragonder" genaamdafgebrand. De hevige wind maakte de blij zeer moeijelijk. Te Nijmegen zijn een schipper en zijne vrouw, die de carnatali hadden bijgewoond, in de rivier gevallen. De man werd geredjr vrouw is verdronken. Door wijlen J. van den Tillaart Mzn. is aan de R. K. armen te een legaat gemaakt van 5000 in geld en de helft van een perceel Te Venlo werd bij den in deze week aldaar gehouden vasten optogt een persoon door een pistoolschot in het aangezigt getroffi gevolge waarvan hjj het regteroog moet missen. De heer S. van Houten heeft een voorstel van wet aangeboi? treffende de registratie-belasting. Hij kan zich niet vereenigen u voornemen der regering, om, even als ten vorigen jare, de belastin; successie in de regte lijn, in dit jaar de effectenbelasting en die op; deren in de doode hand aan hel zamenstel onzer belastingen toe te t; zonder gelijktijdige verbetering in het belastingstelsel aan te breng» treedt in zijne memorie van toelichting in verschillende beschouwing: betooge dat de herziening van de registratie-belasting noodig is ontwerp daartoe strekkende is gelijkluidend met dat door den van der Heim in de zitting 1877-78 ingediend, met uitzondering allee de slotbepaling, welke binnen een termijn, die verband houdt u nieuwe waardering der ongebouwde eigendommen, de verpligtingie ziening der overblijvende evenredige registratie-rcglen voorschrijft, opzigt sluit het ontwerp zich aan bij de van regeringswege keubj maakte voornemens. »B(j gunstig onthaal van dit voorstel, meentd: van Houten, dat er geen bezwaar zal overbleven van de schnldvordr te begrijpen onder dezelfde belasting, als de effecten. Het door van der Heim berekende verlies voor de schatkist ad /l.700,000, bedrag de voor de tegenwoordige regering gewenschte verhooging de: delen zou moeten worden verminderd, zou daardoor zeer aanmeb kleiner worden, zoodat het uitzigt zou open blijven, dat, bij zuiitl heer, de mogeljjke vermeerderingen van staatsinkomsten tot afschafte een der accijnsen op levensbehoeften zouden kunnen worden aange»; Men weet dat de voordragt van den minister van der Heim hoolit lijk beoogde: 1°. vervanging van bijna alle onderscheidene vaste regis» regten door een uniform-regt van één guldenen 2°. beperking evenredige registratie-regten tot die op aannemingen en op den ovti van roerend en onroerend goed. 's GRAVENHAGE, 27 Februarij. Tot burgemeester der gemeenten Overschie en Schiebroek is hei de heer Wynaendts, met toekenning van eervol ontslag als burgen-' van Hoogblokland, Hoornaar en Noordeloos; en tot burgemeester dt meenten Hoogblokland, Hoornaar en Noordeloos is benoemd de heer W,1 secretaris der gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. De heer S. H. A. Begemann. thans commies-verificateur der categorie voor de active dienst der directe belastingen te Simpelveld, noemd tot ontvanger derzelfdc middelen te Gramsbergen; de heer D. van Bassen Jongbloet, thans ontvanger der directe belastingen te Slochn is benoemd tot ontvanger dezelfde middelen te Schoonhoven; de heer 1 Sala, thans ontvanger der directe belastingen te Willemstad, is be« tot ontvanger derzelfde middelen te lJsselstein, en de heer W. LaaLs thans ontvanger der invoerregten en accjjnsen te Venlo-Station, is bei* tot ontvanger der directe belastingen enz. te Sittard. Tot tfldeljjk docent in de verloskunde aan 's rijks kweekschool vroedvrouwen te Amsterdam is benoemd de heer G. H. van der en tot leeraar aan de rijkslandbouwschool zijn benoemd de lib. I,. Broeb D. II' te Wechel en H. Bos, allen dusver tijdelijk leeraar aan die inri;S alsmede de heer St. Lako. Tot schoolopziener in het tweede schooldistrict der provincie lê land is benoemd de heer mr. A. Kerdjjk, te Delft. Door Z. M. is belast met de waarneming der betrekking van I* intendant, tevens chef der VIII"» afdeeling van het dep. van oorlot intendant 2® kl. C. Thomas, thans toegevoegd aan den kommandant de 1® divisie; voorts zijn benoemd: bij het corps militaire intendai tot intendant 2» kl., de onderintendant 1® kl. J. E du Celliée Muller, gevoegd aan den kommandant der 4® divisie; tot onderintendant 1' de kapitein kwartiermeester H. C. van Erp Taalman Kip, van het reg. nadiers en jagers; tot onderintendant 2® kl., de 1® luit.-kwartiermee F. W. Horstmann, van het 3® reg. huzaren; bij de kwartiermeeslt tot majoor-kwartiermeester, bjj den staf der infanterie, dekapiteinki tiermeester J. M. Janssen, van genoemden staf, werkzaam bij het oorlog, bij welk departement hij ook in zijnen nieuwen rang zal werka blijven; tot 1® luit.-kwartiermeester, bij het l'reg. veld-artillerie, de2' kwartiermeester J. A. Keukenmeester, van hel corps; nog is in den van onderintendant 2' kl. overgeplaatst bij het corps der militaire in? danten, de kapitein-kwartiermeester B. C. Vermyne, van den staf de'; fanterie, werkzaam bij het dep. van oorlog, bij welk departement bij' in zijne nieHwe positie zal werkzaam blijven. Blijkens een bij het depart, van marine ontvangen telegram is S' S h ni O' bi st di di dt V! sl g' m 41 bi te

Leydse Courant | 1879 | | pagina 2