s 2DiD-H<)LLAHÖ UW BELANG. GLANS-STIJFSEL PER TELEGRAAF. D UIT9CHLAN». Ofschoon de geneesheeren er bezwaar tegen inbragten heeft de keizer de zitting van den rijksdag in persoon geopend. Even krachtig als vroeger was de houding des keizers, even duidelijk en helder zijne stem toen hij de troonrede voorlas. De keizer droeg den regler arm niet meer in een doek, gelijk nog weinige dagen geleden bij het groote bal in de opera het geval was, en bij het omslaan der bladen met de regterhand kon men niet bespeuren dat de keizer in zijne bewegingen eenigzins belemmerd was. De zitting van den bondsraad waarin beraadslaagd is over de voor- dragt lot verscherping der tucht in den rjjksdag. heeft niet minder dan 3 uren geduurd. De minderheid heeft zich verklaard tegen het gansche ont werp. Zij heeft echter geen 14 stemmen bereikt, welke, volgens het regle ment van orde, vereischt worden om een ter lafel gebragt ontwerp te doen vervallen Volgens de llamb. Börsen-Balie heeft de rijkskanselier deze zitting voor het grootste gedeelte gepresideerd en is ten slotte de voordragt ove eenkomstig het rapport van de regtsgeleerde commissie aangenomen. eké Men weet dat deze commissie uit het ontwerp heeft verwijderd alle scherpe bepalingen, o. a. betreffende de strafregtelijke vervolging van leden van den rijksdag, het verliezen der bevoegdheid om leden van den rijksdag te zijn en andere dergelijke artikelen. Aan de IVat. Zeil. wordt uit Maintz hel volgende gemeldDe grootste Zet. opgewondenheid heerscht te dezer stede. In den nacht van 9 Febr. is aan het stadhuis een billet aangeplakt, waarop deze woorden te lezen stonden: «Leve de republiek! Weg met den keizer!" Terstond heeft de policie pogingen in het werk gesteld om den dader op het spoor te komenmaar zjj is hierin niet kunnen slagen. Te Weenen heeft men dezer dagen weder een aanval gedaan op een brievenbesteller. Een man sprong op hem toe en bragt hem een slag op hel hoofd toe. De besteller echter liet de brieventasch niet los, die de aan valler hem wilde ontrukken, en op zijn germp om hulp kwamen eenige lieden toeschieten, zoodat de aanvaller het hazenpad koos. Hij werd echter door een agent van policie gevat en bleek een uit Bolieme afkomstig met selaar te zijndie reeds meermalen gevangenisstraf had ondergaan. IKCIEZÖM&r, X. V R A A G. Met bescheidenheid vraag ik wat een verslaggever behoeft in eene verga dering zooals II. Dingsdag den llJ'n dezer gehouden is in de Loge, wan neer ZEd. de meer schaduwzijde van bel gesprokene ter kennisse van het publiek brengt en de daartegenovergestelde lichtzijde achterwege laat. V. (ichouiien Vcrkooplng van onroerende goederen in het lleeren-Logement aan den Burg, Vrijdag 14 Febrttarij. Notaris Mr. J. L. Klaverwijden. Diverse percelen Wei- en Hooiland, in den Broekpolder, onder de ge meente Oegstgeest, Sectie D, n". 92, 93, 94, 95, 72 en e>m perceel onder de gemeente Warmond. Sectie C. n". 237 242 346 347 en 348, gecom bineerd. Kooper J. de Boer te Aalsmeer, ƒ18351. Een perceel Weiland, in het Buitenwater van den Boschhuizer Polder, nabij de Wouierhrug. op Grool-Amul, onder de gemeente Zoeterwoude, Sectie A, n«». 1479. 1480. 1481, 1482, 1485, 2643 en 3226, in bod gebragt op ƒ2825, niet gemjjnd, alzoo onverkocht gebleven. A I) V E R T E IN T l E IN. ATHENE, 13 Februarij. De Turksch-Grieksche grensregelings-commissie is, zonder eenige beslissing te nemen, uiteengegaan. Griekenland zal thans de bemiddeling der mogendheden inroepen. WEENEN, 13 Februarij. De Pol. Corr. meldt: Betredende het geschil over bet fort Arab-Tabia deed Busland dezer dagen het voorstel aan Rutr.e nië zijne troepen op twee kilometer afstand van Silistria terug te trekken, totdat de mogendheden, die het tractaat van Berlijn onderteekenden, in het geschil uitspraak hebben gedaan. BERLIJN, 13 Februarij. De rijksdag herkoos den heer Forckenbeck tot voorzitter, en koos na twee herstemmingen den heerStauffenberg, nationaal- tiberaal, met 88 stemmen lot eersten onder-voorzitter. LONDEN. 13 Februarij. Lord Beaconsfleld en Northcote legden, de een in hel hooger-, de ander in het lagerhuis, gelijkluidende verklaringen af. Zij betreuren het ongeval in den Zoeloe-oorlog, en zijn vast besloten de smet uit te wisschen. De uitvoering van hel tractaat van Berlijn vordert op bevredigende vvjjze. de Russen zijn begonnen Turkije te ontruimen en zullen vermoedelijk op den bepaalden tijd dat land verlaten hebben. De staatsdomeinen op Cyprus zijn door Engeland gekocht voor een jaarlijksche uitkeering van 5000 De expeditie in Afghanistan heeft haar doel be reikt, de noordwestelijke grenzen zijn beschermd en hel is thans mogelijk dat Afghanistans onafhankelijkheid gewaarborgd is. In het hoogerhttis gaf de regeringsverklaring aanleiding tot eene lang durige discussie. In het lagerhuis werden verscheidene vragen gedaan en Dit de antwoorden van den minister Norhtcote bleek o a. het volgende: Het voorste! Oost-Rnmelië door een gemengd legercorps te doen bezetten wordt door Oostenrijk en Engeland over het algemeen goedgekeurd; de andere mogendheden hebben zich er niet voor, maar ook niet legen ver klaard. Met betrekking tot de kosten van den oorlog in Afganistan stelt de Indische regering voor dat Engeland een renteloos voorschot van twee millioen aan Indië verleeue. De heer Nolan stelde een motie voor, houdende afkeuring 1°. van het zwijgen over de lersche aangelegenheden in de troon rede; 2°. van hetgeen de regering thans heeft medegedeeld. Met 72 tegen 25 stemmen werd deze motie verworpen. NEW-YORK, 14 Februarij. De New York Herald meldt in een telegram uit Tacbkeud het volgende: "Het Afgaansche gezantschap zal den 20'" te Tachkend aankomen, voorzien van een door den Emir verstrekte volmagt, om namens hem aan generaal Tosgonofl te verklaren dat h(j, Shere-Ali, den raad van den Czaar zal opvolgen en volstrekt zal weigeren met de Engelschen te onderhandelen." PARIJS13 Februarij. De commissie van onderzoek voor het wetsvoor stel op de amnestie bestaat uit acht leden, welke er voor zijn, tegen drie, welke de volledige amnestie wenschen. De Bonapartisten zijn met de radi calen voor de volledige amnestie. Men berekent, dat de regering in de amnestie-quaestie een meerderheid van 280 a 300 stemmen zal hebben vele afgevaardigden zullen er voor zjju, omdat in den senaat slechts dit ontwerp uitzigt op aanneming heeft. Iedereen weet hoeveel borstdraukenpales en siropen men gewoonlijk gebruiken moet ter geuezing van eene verkoudheid, catharre. of bronchitis. Be nieuwe behandeling dezer ziekte door de te'ercapsules van GUYOT kost sleehts zes a acht centen daags. Men behoeft slechts twee kapsules hij eiken maaltijd te nemen en dikwijls doet de weldadige uitwerking zich reeds ter stond gevoelen. Ten einde zich voor de talrijke namaaksels te vrijwaren, moet men de liatidieekening van den Heer GUYOT. in drie kleuren gedrukt op elke flacon cisclieu. lu de meeste apotheken zjju de leerkapsules van GUYOT te ver- ktijseu. Bevallen van eenen Zoon M. G. C. VAN VALKENBURG -VAN'T HOOFT. Alphen a/d Rijn, 13 Februari '79. Polslrekt eenige kennisgeving. Heden overleed te Amsterdam, tot mijne diepe droefheid, mijn geliefde oudste Broeder, de Heer ANT110NIUS FREDERICUS VAN LOTTOM. in den ouderdom van 28 jaren. Leiden. 14 Februarij 1879. Mejuflronw E. M. C. VAN LOTTOM. Polstrekt eenige kennisgeving. gevestigd te Fiancn goedgekeurd by K. B. COMMISSARISSEN DE IJEEREN: J. G. AIK.EMA, Directeur der Maatschappij van Onderlingen waarborg tegen brandschadete Amsterdam. J. F. FOlVTEIïM, Zeehandelaar te Harlingen. W. ROOSEBOOM, Dijkgraaf der Vijf Heerenlanden, te Pianen. Directeur: Mr. II. W. WA A IS D EK B UIIG. De Maatschappij sluit verzekeringen op en bij het leven. De Deelhebbers ontvangen 50 van de winst. Tarieven zijn te bekomen en inlichtingen worden gegeven door den Heer F. J. VAN BIJKOM, Alcuwstecg N1. 23. Mijn aanbod, om een artikel gratis ter beoordeeling aan te wenden, is niet alledaags, maar heeft enkel ten doel, om de misleidingen tegen te gaan, die in de bladen met de grootste logens worden geadverteerd, betref fende haargroei-kleur-middelen. Vertrouwt vooral geen groei-klettr-middel in de couranten geadverteerd met een langharig poppetje, als lokaas; bedenk, het is een Enuelsch mid del, beloolt tl Paasch en Pinkster, en is inderdaad niet anders als mislei ding a 3.60. Om die misleidingen tegen te gaan, acht ik mij verplicht, om in ons wel begrepen beider belang, zoo te handelen, en de Hollandsche guldens in Nederland Ie doen blijven. Wil tl toch de 3 60 wagen, welnu, ondervindt dan dat nw haar, na aanwending, zuur riekt, kleverig wordt, volstrekt niet van kleur verandert en die beloolde glinsterende schoonheid en groei nul is. Als u ooit bij een of ander een haargroei-kleur-middcl uilkoopen, vraagt dan eerst een proef en u zult ondervinden, dat ze u uitlagchen, omdat ze u liever met open oogen bij den neus nemen. De onnoozelen zullen wellicht deuken dat de druiven zuur voor nil) zijn, maar dit wordt door mijn gratis proef geven gelogenstraft. De fabriekanten kennen de zamenstelling van hun fabriekaat, maar die Dépóthouders (echte kwakzalvers) kennen den inhoud niet. Daar mijne middelen door mij zeiven uitgedacht en gefabriceerd zijn, zoo geef ik bij haarziektens kosteloos advies, en om het haar of den haard te kleuren gratis proef. TSSEOPMIliE, Ilaarktindige, Amsterdam. De zoo beroemde en algemeen gezochte (GLOSS SATUNA) is in bijna alle soliede winkels te bekomen a 3© dents per pak. Wormerveer. JAN DEKKER.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3