LEIDSCHE COURANT. MAANDAG 3 FEBRUARIJ. 3$, De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De [irijs der Courant is per merendeel jaars j franco p.p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p p. 6 Cents. He prijs der Advertentie» is van 1—4 regels 1. iedere regel meer 25 cents. Ijj deze Courant behoort een Bijvoegsel. STADS II KR 1G IIT EJN 7 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door hen. naar aanleiding van art 1 in verband met art. 66 der Verorde ning op het hrandwezen van den 15'"" Juiii/24,U" Augustus 1871 (Gemeen teblad n' 14). 0|i voordracht van den Weihouder, Voorzitter derCommissie van Fabricage, zjjn benoemd: lot brandmeester aan spuit tl». 8 J. BOOM. ter vervanging van J. C. VAN DER TAS, die benoemd is tot opperhrandmeester aan dezelfde spuit; tot adjunct-brandmeester aan spuit n°. 7 J. G. MATHOL, in plaats van den nieuw benoemden brandmeester 1. ROOM. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 1 Februari 1879. E. KIST, Secreiaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, le alinea, der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad N". 95), tot regeling van het toezicht bjj het oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen hij deze ter aleetneene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan M. Van Steen en zijne rechtverkrijgenden, tol de plaatsing van een mestbak in zjjnc paardenstalliiig aan de Haven N°. 4. En geschiedt hiervan openbare kennisgeviug door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 30 Januari 1879. E. KIST, Seeretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden, Gelet op art. 21 der wet van 4 December 1872 Staatsblad n'. 134); Brengt ter kennis van de ingezetenen dal iu de afgelnope» week zjjn aangegeven als door roodvonk aangetast 7 personen, en aan die ziekte overleden 1. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 1 Februari 1879. V. d. BRANDELER. BINNEN LA NDSCIIB BKBIGTËN. LEIDEN, 1 Februarij. Heden overleed de heer C. W. H. van Kaalhoven, med. doctor, die. na in 1821 te zijn gepromoveerd, gedurende meer dan eene halve eeuw de geneeskundige practijk alhier uitoefende en zich daarbij in een algemeen vertrouwen, onder alle standen der burgerij, mogt verheugen. Velen zagen hem dan ook eenige jaren geleden met leedwezen de practjjk nedcrleggen toen zjjn leeftijd en zijn gezondheidstoestand hem drongen rust te nemen, fljj mogt den ouderdom van 82 jaren bereiken en daarbjj het voorregt ge nieten tot aan zijn dood eene helderheid van geest le bezittenzooals zelden op dien leeftijd voorkomt. Door eene uitgebreide practijk daartoe geroepen, was hem het werken eene tweede natuur gewordenvandaar dat hij zich in zjjnen rusttijd steeds onverpoosd bezig hield met wctensctiappelijken en kunstlievenden arbeid, en belangstelling toonde in alle gebeurtenissen van zrjnen tijd. De overledene had vroeger gedurende vele jaren zitting in den gemeente raad, en mogt ook als gecommitteerde tot de administratie der vereenigde gast- en leprooshuizen en als regent van het H. G. of arme wees- en kin derhuis goede diensten aan de stad zjjner inwoning bewijzen. Vrijdag aanst., 7 Februarij. zal in de stads-zaal een concert plaats hebben van de afdeeling Leiden der Maatschappij tot bevordering der toon kunst. Op dat concert zal o. a. als soliste optreden mej. Anna Ktthlmann. uit Keulen. Zij werd reeds vroeger met het meeste genoegen gehoord en mogt als sopraan-zangeres hoogen lof inoogsten. Niet minder was dit het geval bij gelegenheid van de feesten, die iu het vorige jaar ter eere van den Duitscben keizer te Berlijn plaats hadden. Wij vestigen in het bijzouiler dc aandacht op haar optreden omdat het mogelijk zou kunnen zijn dal de gelegenheid om haar te hoorett vooreerst tot de pia vota zal behooren aangezien haar vertrek van het Conservatoire te Keulen aanstaande is en het onzeker is welke bestemming zij meenen zal te moeten opvolgen. Heden op den middag is een 11-jarig jongentje in de Mare door het Ijs gezakt, doch spoedig gered. Gisteren had aan den Ouden Singel eeu dergelijk geval plaats. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 78 tot 100 volwassen personen en 15 tol 23 kinderen. Volgens he! Fad. kan dc benoeming worden tegemoet gezien van een acht- of tiental ambtenaren van de verschillende departementen van alge meen bestuur, van de algemeene rekenkamer en van de belastingen tot ambtenaren bij de comptabiliteit in Nederl. Indië. Reeds sedert eenige jaren had de gouverneur-generaal op de uitzending van ambtenaren, met linancie- en belastingwezen bekend, aangedrongen. Er heeft zich eene commissie gevormd met het doel een gedenkteeken op te rigten voor wijlen den heer dr. T. J Stieltjes. Men wenscht het eedeiikteekeu op le riglen, hetzjj op zijn graf. hetzij te Feijenoord, in of bij de straat, die reeds naar hem genoemd is. Woensdag II. had op het meer op de gronden van het gesticht Meeren- berg eene hardrijderij op schaatsen plaatswaaraan door 18 mannelijke en vrouwelijke patiënten en 13 bedienden werd deelgenomen. Het leest werd opgeluisterd duor de muziek van de huzaren uit Haarlem; de winners be kwamen fraaije prijzen en aan de toeschouwers werden warm bier en sigaren verstrekt. Zekere V. had eergisteren te de Bildt het ongeluk, bij het beklimmen van den vrachtwagen, dien hij reed, mis te stappen en voorover tegen de jjzeren trede te vallen Hoewel hij onmiddellijk daarop den wagen weer beklom en oogenschijnlijk ongekwetst was, schijnt hij toch inwendig ernstige kneuzingen te hebben ontvangen, want eenige oogenblikken na zjjn aankomst te Driebergen was hij een lijk. De heer B. Brouwer, onderwijzer le Kalenberg in de gemeente Oldc- markt, wordt met 1 April a. s. op zijn verzoek eervol uit die betrekking ontslasen. Hij werd benoemd bij raadsbesluit van 10 Dec. 1822. Dc voor rieden. toen aan die betrekking verbonden, waren gering, zooals uit de volgende advertentie, voorkomende ill de Overijsselsche Courant Tan 15 'let. 1822. blijkt. Bedoelde advertentie luidt: «Alzoo de school te Kalem- berg in de gemeente Oldemarkt, zijnde van den laagstelt rang, vareer! zoo worden de genen, die tot de waarneming van dpzelvc genegen zijn, uitge- noodigd, om zich op llingsdag, den 29""» October 1822des voormiddags ten tien uren te Oldemarkt te sisteren, voorzien van geblijken van bekwaam heid en goed gedragzullende alsdan aldaar hel vergelijkend examen ge houden worden. De voordeelcn zijn ƒ25 traelemenl van den lande, f66 uit een bijzonder lontls, en circa 65 uit het schoolfonds; en is de onder wijzer gehouden otn twee derde deelcn des jaars, en wel met uitzondering van de vier zomermaandende schooldienst waar te nemen." Een marechausseedie in 1873 deserteerde, heeft zich te Hoozendaa! vrijwillig iu arrest begeven. Hij is naar 's Hertogenbosch gebragt, om ter beschikking gesteld le worden van den auditeur-militair. Nabjj (tijen is een twintigjarig jongeling op treurige wijze om hel leven gekomen. Zich op het ijs begeven hebbende, om uit de rivier een emmer water te halen, schijnt hij uitgegleden te zijn. Toen men, door zijn lang uitblijven ongerust, ging zien, vond men zijne klompen drijvende. Alle pogingen om zijn lijk te vinden zijn vruchteloos gebleven. Men vermoedt dat hij terstond onder het ijs geschoten en door den stroom weggevoerd is. 'sGRAVENHAGE, 1 Februarij. Door Z. M. is tot minister van oorlog benoemd de luitenant-kolonel den Beer Pcortugaelwaarnemend hoofd-inlendanl. Door Z. M. is vergunning verleend aan I1D1. adjudant, de luit.-kolonel A. J. M. C. baron de Posson, van den grooten staf, tot het dragen van het kruis voor Militaire Verdiensten 1' kl., hetn geschonken door den prins van Waldeck en Pyrmont, en aan den voor de dienst in Indië bestemden soldaat Serapbitt. van liet koloniaal werfdepot, tot het drageu van het IJzeren Kruis 2r kl., het Pruissisch heriiineringskruis voor het deelnemen aait den »eldiogl tegen Oostenrijk in 1866, en de üuitsche medaille, ter herinnering aait den veldtogt legen Frankrijk in 1870/71. De 1' luit. voor het materieel A. A. van den Bosch, van de VIII' af deeling vesting-artillerie, is, op zjjn verzoek, op non-activiteit gesteld. De luit. ter zee 1' kl. A. P. Hooghwinkel, uit 0. I. teruggekeerd, is mede op non-activiteit gesteld. Gisteren namiddag bevonden zich drie kinderen met eene slede op het ijs van het Scheveningsche kanaal. Eensklaps zakte de slede met de kleinen door het ijs. Het ongeluk werd gelukkig opgemerkt door de heeren H. P. en J. G.wonende in dc Sumatrastraal. Deze zagen hunne dadelijk aangewende pogingen tot redding met een gelukkigen uitslag bekroond en bragten de kleine drenkelingen op het drooge. Men leedwezen verneemt men echter dat een der kinderen is overleden. BUITENLANUSCllË BKBIGTËN. KVfiEL.IN». LONDEN, 31 Jaiuiarij. den 27"> Januarjj Wali Mohammed, Men verneemt dat den 27'" Januarjj Wali Mohammed, broeder van Sherc-Ali. iu de Kurem-vallei le Ali-Khel is aangekomen. Generaal Roberts had bevolen, hem met de aan zijnen rang verschuldigde eerbewijzen te ont-

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1