LEIDSCBE COURAIVT. I8T9. WOENSDAG 22 JAiNUAIUJ. M'. 18. BUNNEINLAiNDSCllE BEUIGTEiN. De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per merendeet uiars f'A.franco v. p. f 3.50, met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.3bfranco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.80 's jaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, lie prijs der Adveneiitión is van 1—4 regels ƒ1.-—, iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 3—4 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). LEIDEN, 21 Januari). Naar wij vernemen heeft de minister van koloniën de levering van 24 draaischijven, waarvoor de firma Oosterbroek, te Gorinchem, laagste en de machine-fabriek Deulschland opvolgend inschrjjver was, opgedragen aan de Kon. Ned. Grolsmederij te Leiden. De typographische Vereeniging Lourens Jz. Coster, alhier, hield gisteren avond in de slads-gehoorzaal haar gewone jaarfeest, dat reeds op den zoo- genaamden Koppermaandag, 13 dezer, zou zijn gevierd, maar dat men we gens de bekende treurige omstandigheden genoodzaakt werd uit le stellen. Het was thans het 25>le jaarfeest der Vereeniging en dus haar zilveren leest. Met volle regt mogt zij dit jaarfeest dan ook op eene meer luisterrijke wijze dan gewoonlijk vieren. Eenige tijd geleden was door de Vereeniging de zorg voor de regeling dezer feestviering aan eene commissie uit haar midden opgedragen, die zich, blijkens de uitkomst, goed van hare taak heeft gekweten. Ten 7 ure werden de heeren patroons en donateursde zaalalwaar de leden waren zamengekomenbinnengeleid, onder de uitvoering van eenen door den heer Grentzius gccomponeerrten feestmarsch. Van den bescherm heerden heer burgemeester, was berigt ingekomen dal hij door ambts bezigheden verhinderd werd tegenwoordig te zijn; zoo mogelijk zou hij later aan de feestvierenden nog een bezoek brengen. De zaal was voor deze gelegenheid op smaakvolle wijze gedecoreerd, waarvoor aan de hh. de Graad' en van Bemtnel en den heer A C. kriest een welverdiende lof werd toegekend. De waarnemende voorzitter (de voorzitter was wegens treurige huiselijke omstandigheden verhinderd tegenwoordig te zijn) opende de vergadering met eene ailezins keurige toespraak, waarbjj hjj allen, die tot de feestviering wa ren opgekomen, het welkom toeriep, een blik wierp op het ontslaan der vereeniging en hulde bragt aan de opriglersde hh. de Regt, van Niflerik, Holtz en Somerwil, en voorts aan allen,die medegewerkt hadden om den bloei der vereeniging te bevorderen. Onmiddellijk daarop trad een der hh. donateurs, de heer J. A. Loeber, boekbinders-patroon, op, om als blijk van sympathie met de vereeniging, die voor zieken en weduwen zooveel goeds had lot stand gebragteen sier lijken lauwerkrans met levende bloemen getooid aan het vaandel te hechten, hetgeen door zijn zoontje onder algemeene toejuiching werd verrigt. Vervolgens werd overgegaan tot de uitvoering eeuer feestcantate (woorden van den heer J. K. de Regt, muziek van den heer H. J. van Praag), met medewerking van het slrjjkorchest van de stafmuziek van het 4"" reg. infanterie, onder directie van den heer Grentzius. Deze uitvoering, door ledeu der Vereeniging, welwillend bijgestaan door een aantal dames, slaagde naar wcnsch en droeg niet weinig hij lol hel genoegen van dezen avond. Zoowel aan de directie als aan de uitvoerders komt hooge lof toe. daar zij hier met vele moeijelijkhedcn hadden te kampenmaar die dan cok glansrijk zijn te boven gekomen. De waarnemende voorzitter bragt vervolgens als secretaris verslag uit omtrent den toestand der vereeniging, die zeer gunstig is. Hij sloeg daarbij tevens een blik op hetgeen zij had verrigt om aan haar doel te beantwoorden, met dankbetuiging aan hen, van wie de vereeniging gedurende den tijd van haar bestaan op verschillende wjjze blijken van sympathie had ontvangen. Na het zingen van een welkomstlied aan hh. patroons, donateurs enecrc- leden had de opvoering plaats van het blijspel Eén moet er trouwen, door twee ledenbijgestaan door twee dames. Na die opvoering trad een der leden van de feestcommissie op. Hij rigtte een kort maar hartelijk woord tot de aanwezigen naar aanleiding van het thans gevierd wordende feest en deelde mede dat de commissie, namens de vereeniging, met het oog daarop besloten had tol leden van verdiensten te benoemen de leden Copier, Terluin, van Wijngaarden, Willenaar, de Leu, Goedeljee, Boekwijt en de Vogel, en tot eere-leden mejufvrouwen M. Buek- wijt en J. H. Boekwijt en de hh. A. Grentzins en 11. J. van Praag. De fraatje onderscheidingsteekenen werden aan de benoemden, voor zooverre zij tegenwoordig warenonder luide toejuiching en fanfares der muziek overhandigd. Toen de daarop invallende pauze verstreken was werden de leden aan genaam verrast door den beschermheer, den heer}burgemeester, in hun midden te zien plaats nemen. Deze betuigde in de meest vleijende bewoor dingen zijne ingenomenheid met de vereeniging. en drukte de hartelijkste wenschen uit voor haren voortdurenden bloei. Bij zijne komst met gejuich begroet, lokte zjjne hartelijke toespraak niet minder algemeene toejuiching uit. De opvoering van het blijspel Een uurtje voor de bruiloft, door vijf leden, bijgestaan door eene dame, besloot het tweede gedeelte van het programma. Deze geheele feestviering liep in alle opzigten naar wensch af en zal zeer zeker bij allen, die eraan deel namen, in aangename herinnering blijven. Met regt mogen de leden er met voldoening op terugzien. Onder de blijken van belangstellingdie de vereeniging bij deze feestviering ontving, mag vermeld worden de toezending door den heer Sijthofï van eene aanzienlijke bezending ververschingen en het aanbod vao den lieer van de Pa-vord Smits, om de feestrede en het dien avond uitgebragt verslag kos teloos te drukken en aan donateurs en leden uit te reiken. Wij ontlèenen hel volgende aan het programma, onder de hooge goed keuring des koniugs vastgesteld voor de plegtige begrafenis, in de Nieuwe kerk te Delftvan wijlen Z. K. H. prins Willem Frederik Hendrik der Ne derlandenveldmaarschalk van het leger, admiraal der vloot, stedehouder van Z M. den koning in het groot-hertogdom Luxemburg, grootkruis der orde van den Eikenkroon, ridder Is" klasse van den Gouden Leeuw van Nassau, enz., enz., enz., op Zalurdag den 25sl,° Januarij 1879, des voormid dags ten twaalf nre. Het vorstelijk lijk zal Zalurdag den 25»*'» Jannarij des morgens vroegtij dig met een specialen spoortrein uit Luxemburg te Delft aankomen en wor den geplaatst in het daartoe in gereedheid gebragl locaal vati het stations gebouw. Dé kamerheer ceremoniemeester bevindt zich aldaar om het vorste lijk lijk te ontvangen, de koninklijke kroon, de ordeteekeuen en den veld maarschalkstaf van wijlen Z. M. koning Willem 11 op de kist te bevestigen, en daarbij te verblijven tot het tijdstip voor de teraardebestelling vast gesteld. Des voormiddags ten 1114 ure zullen Z. M. de koning, HH. KK. HH. prins Alexander der Nederlanden, prins Frederik Karei van Pruissen, de groot hertog van Saxen Weimar Eisenach, prins Frederik der Nederlanden, met Z. D. H. den prins Zn Wied, en de verdere vorsteljjke personen, die de plegtige teraardebestelling mogten bjjwonen, zich per specialen spoortrein uit de koninklijke residentie naar Delft begeven. Een halfuur vóór het vertrék des konings uil 's Gravenhage. begevén zich eveneens van daar per specialen spoortrein naar Delft: de groot-oHicierenkamerheeren, officieren, hofbeambten en de overige personen, die deel zullen uitmaken van den stoet. Onmiddellijk na aankomst des konings formeert zich de stoet volgender- ij zeTwee hotïouriers. De kamerheer-ceremoniemeester des konings, gezeten in eene koets, bespannen met twee paarden. De hofbeambten en officianten van het huis van wijlen Z. K. H. prins Hendrik, benevens de ond-dienaren van Z. K. H. en van wijlen II. M. de koningin-weduwe, gaande vier aan vier. De renimeesier van wijlen Z. K. H. in Luxemburg en de rentmeesters van Z. K. H. te Soest, gezeten in eene koets, bespannen met twee paarden. De secretaris-thesaurier van wijlen Z. K. H. prins Hen drik, de 2' secretaris van Z. K. H. en de lijfarts des konings, gezeten in eene koets, bespannen met twee paarden. De opper-eeeemoniemeester des konings, gezeten in eene koets, hespannen met twee paarden. De rouwwagenbespannen met zes paardendoor evenveel sialbedienden ge leid, de vier slippen gedragen door kamerheeren. De kamerheeren, dragers van het vorstelijk lijk, acht aan elke zijde van den rouwwagen, bijgestaan door evenveel onderofficieren der zremagt, der dienstdoende schutterij van 's Gravenhage en van Delft en der landmagt. Z. M. de koning, HH. KK. HH. prins Alexander der Nederlanden, prins Frederik Karèl van Pruissen >- r. v'~" -- -' - ■-

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1