HET FAMILIEBLAD, POMADE SICCATIVE Wekelijksch Stuivers-Magazijn. I»KR TELEGRAAF. ADVERTENTIE N. Wagenstraat IOO, te 's Gravenhage. en uit <lc provinciën naar Père-la-Cliaise begeven, ten einde bloemkransen neder te leggen op liet graf van Raspail, een jaar geleden overleden. Er waren duizenden menschen op het kerkhof aanwezig, maar de orde is niet gestoord In het midden des lands heerscht een geduchte sneeuwstorm, ten ge volge waarvan de telegrafische gemeenschap met sommige provinciën moeijelijk is geworden. Volgens de Têlégraphe heelt de procureur-generaal van Rennes den voorzitter der regtbank van Quimperlé, Gollinet de la Salie, voor het hof gedaagd, beschuldigd van in een openbaren brief een lid der kamer van afgevaardigden beleedigd te hebben. Dit proces is, volgens dat blad, van groot belang, want, zegt zjj, behalve dat de quaestie een polilieken kant heeft, is het voor de eerste maal, dat in Frankrijk een magistraatspersoon wegens een drttkpersdelict vervolgd wordt. De heer J. Labrousse. piano-fabrikant te Parijs, beklaagt zich in het Paris Journ. over de gevolgen van degroole tentoonstellings-loterij, welke, naar hij betuigt, alle zaken doet stilstaan; niemand, zegt hij, koopt meer piano's, ieder hoopt er een te trekken. Ook komt hij er tegen op, dat de ten behoeve der loterij geleverde piano's niet alleen niet betaald zjjn, zooals de minister toch beloofd had, maar dat men zich zelfs niet verwaardigt een termijn te stellen voor de betaling. Te Parijs is in de vorige week de volgende zonderlinge zaak aan het licht gekomen. In den oorlog van 1870 werd zekere L., ambtenaar bij het gouvernement te Marseille, voor dood op het slagveld van Coulmiers achtergelaten. Zijne vrouw ontving van zijn overlijden berigt en verhuisde in JtiIij 1871 naar Parijs, waar zij door een winkelier in dienst werd ge nomen. Twee jaar later hertrouwde zjj met een zijner bedienden. Den 2,r™ dezer nu is zy in bedoelden winkel door den doodgewaande» L. her kend. Deze, als door een wonder van zijne wonden hersteld, had brief op brief naar Marseille gezondenmaar daar zijne vrouw geen adres had ach tergelaten, natuurlijk vruchteloos. Ten hoogste over haar tweede huwelijk verbolgen, heeft hij de zaak voor den regter gebragt, die eerlang daarover uitspraak zal moeten doen. HlIITSCHMItlD. Vorst Karei van Rumenië heeft de geneesheeren, die zich in dienst van het Roode Kruis met de verpleging zijner zieke en gekwetste strijders belast hebben, een herinnering daaraan gezonden in den vorm van een zeer smaak vol, deels mat gegraveerd, deels glad gepolijst, ijzeren kruis, dat aan eeu rood en zwart lint kan gedragen worden. De Duitsche artsen, die met dit zoogenaamde Donaukruis gedecoreerd zijn, hebben van den keizer wel ver gunning gekregen het aan te nemen, doch nog niet om het te dragen. Dit wordt verklaard uit het feit dat Duitschland de souvereiniteit van Rumenië niet eerder wil erkennen, voordat alle hervormingen aldaar, ook die. welke door het Berlijnsch congres geëischt werden voor de emancipatie der Joden, i werkelijk ingevoerd zijn. De gemalin van prins Hendrik van Hessen, Carolina Theresia Mathilda, geboren 5 November 1848, gehuwd 28 Febr. 1878, is te Trier overleden, i na van een zoon te zijn bevallen. Zeer vele socialisten, zoo voormalige leiders als leeken. die op grond der nieuwe wet uit Berlijn zijn verwijderdhebben zich naar Londen bege ven, waar zich thans een zeer groot aantal Duitsche partijgenooten bevindt. Aan de Wei. Zeil. wordt te dezen opzigte uit Londen gemeld, dat eene groole algemeene vergadering van Duitsche socialisten is beraamd, bij welke gelegenheid zal worden behandeld het volgende onderwerp: wliet kanseliers- despotisme." Wij onderstellen, zegt het blad, dat de Engelsche policie, indien het mogt worden gevorderd, met niet minder klem dan elders ge- I schiedt, alle uitspattingen der Duitsche socialisten zal weten te onderdrukken. Te Hamburg heeft de "Ostsiberische Handelsgesellschaft", welke reeds i sedert gerniinen tijd over eene surseance van betaling onderhandelde, zich genoodzaakt gezien hare wissels te doen protesteren. Het bedrag dezer wissels beloopt ongeveer een millioen mark. Deze zaakt heeft voor ver scheidene huizen zeer ernstige gevolgen. 's GRAVENHAGE9 Januarij. Atjeh-telegramvan 7 Januarij. Benting j met 8 stukken geschut genomen. Aanhoudende regen en nieuwe bandjers hebben verdere operatiën dusver doen uitstellen. Gezondheidstoestand gun stig. De politieke toestand westkust Atjeh verbetert. CALCUTTA, 8 Januarij. Eenige hoofden in Beluchistan hebben 1000 rui ters aangeboden om dienst te doen in Dera-Ismaël-Khan. De Engelscbe troepen hebben zich meester gemaakt van Sulimankhel. Dc vijand heeft 70 man aan dooden verloren. Het verlies der Engelschcn is gering. Wegens de inneming van genoemd punt, dat gewiglig is, is er reden om te denken, dat de rust op de grenzen hersteld zal worden. Cavagnari meldt, dat het gerucht gegrond is, volgens hetwelk Jacob Khan zich gereed maakte Scharili te volgen, daar Kabul niet bij magte is zich slaande te houden tegenover de Ghilsai-opperhoolden. PARIJS, 8 Januurij. Het blad La France nouvelle is, wegens het be- leedigen van den afgevaardigde Challemel-Lacour, heden veroordeeld tot eene boe e van 1000 fr. en de gérant en redacteur elk tot eene boete van 2000 fr. Voorts is het blad veroordeeld, om te zijnen koste het vonnis in twintig bladen bekend te maken. Gambetta heeft Challemel-Lacour in regten bij gestaan. ST. PETERSBURG, 8 Januarij. De Jgence Russe houdt het telegram aan de New-York Herald uit Taschkend, volgens hetwelk de Emir van Afganistan het bestuur van het land aan zijn zoon heeft overgedragen en hij zelf op Ruslands gebied is aangekomen, voor juist. Onjuist daarentegen is, naar het blad gelooft, het berigt, dat de Emir, op Ruslands grondge bied komendedoor troepen begeleid was. LONDEN, 9 Januarij. De Daily Telegr. meldt, dat generaal Roberts den G" Mattorn, de hoofdstad van Khost, en het fort bezet heeftzonder op ver zet te stuiten. PARIJS, 8 Januarij. Indien de bey van Tunis niet morgen (9 Januarij) de van hem gevorderde genoegdoening geeft, verlaat de Fransche consul Tunis en vertrekt het eskader van Toulon onmiddellijk naar Tunis. WEENEN, 7 Januarij, des avonds. Volgens eene mededeeling uit Scntari (Albanië) aan de Pol. Corr. wordt heden te Zogai bij Scutari, op uitnoo- diging der Porie, een conferentie gehouden lusschen Hussein-pacha en de Montenegrijnsche gevolmagligden, betreffende de overgave van Podgoritza, Spuz en Sabliak aan Montenegro. Aan de Presse wordt uit Rome gemeld dal de regering van Tunis, bij eene oorlogzuchtige wending van het geschil met Frankrijk, de tusschen- komst van Italië heeft verzocht. Het ons toegezonden stuk over het concert van gisteren gewerd ons te laat om nog heden te worden opgenomen. De Voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden, door de Directie der Nederlandsche Handel-Maatschappij hiertoe overeenkomstig het 21e harer artikelen van Overeenkomst uitgenoodigdheeft de eer de tot het Kiescollegie Leiden behoorende stemgeregtigde Deelhebbers in die Maat schappij oj> te roepen tot bijwoning der Vergadering, welke Donderdag 16 dezer, des namiddags ten 3 ure, in het lokaal der Kamer voornoemd, op het Raadhuis alhier, zal gehouden worden om te voorzien in de vacature in het Kollegie van HH. Commissarissen der Nederlandsche llandcl-Maat- schappijontstaan door het overlijden van den Heer Commissaris-Plaatsver vanger R. F. KRANTZ. Van de volmagten, om zich ter vergadering te doen vertegenwoordigen door personen, die zeiven ook stemgeregtigde Deelhebbers zijn. worden op aanvrage aan de Directie der Maatschappij te Amsterdam, formulieren aan belanghebbenden toegezonden, zullende bedoelde volmagten, ten minste 5 dagen voor den dag der vergadering bij de Directie voornoemd moeten zijn ingediend, wijl zij anders ongeldig zijn. De Voorzitter voornoemd, P. DU RIEU. i Degenen, welke iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan. of onder zich mogten hebben behoorende tot den boedel en nalatenschap van wijlen Zijne Exc. den Hoog-Edel-Geslrengen Heer J. K. II. DE ROO VAN ALDERWERELT, in leven Minister van Oorlog, Lid van de 2e Kamer der Staten-Generaalgewoond hebbende en den 30,teQ December 1878 overleden te 's Gravenhageworden verzocht daarvan opgave te doen voor den 25"™ Januarij eerstkomende, ten kantore van de Notarissen EIKENDAL en LIGTENBERG, in het Noordeinde N°. 38, aldaar. Mr. Jf. BKINGER verzoekt ieder, die iets van hem te vorderen heeft en zijn rekening nog niet heeft ingezonden, dit te doen bij den Boekhan delaar P. SOMERWIL, Breêstraat. van E. SOUDOU, Apotheker te Gensac (Gironde, Frankrijk) geneest dadelijk etterbuilen, Krop gezwellen, dauwworm en versche ol' oude wonden, veroorzaakt door snijden, brandenkneu zingen enz.Zij heeft uitmuntende uitkómsten gegeven in erkende hoogst moeielijk te genezen gevallen en in het algemeen genezen alle wonden er mede. Gl. 1,50 per pot. Depót in alle goede apotheken. Het eerste nummer van Jaargang 1879 van dit nieuwe Weekblad is by GEBR. RELIXFANTKte 's Gravenhage, verschenen en bij alle Boekhandelaren ter inzage verkrijgbaar. De Hoofdredactie is opgedragen aan den Heer GEORGE KEPPER, terwijl in jaargang 1879 o. a. bijdragen zullen voorkomen van AGATIIA, JOH. GRAM, RICH. HOL, GERARD KELLER, ML J. SCHOUTEN en andere Nederlandsche Letterkundigen. INHOUD van ÏU* I. Voorwoord. Een maatschappelijk vraagstuk, door Agatha. Sociaal democratie, door George Kepper. Pick nick door Jon. Graii. Aller lei. Raadsels Problema's enz. Feuilleton: «Oom Gilles" Prijs: per kwartaal O.f5. Hel Familieblad wordt door de Uilgevers franco per post verzonden naar alle plattelandsbewoners, die een postwissel van 0.75 doen toekomen aan bel Bureel van "Het Familieblad":

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3