fSnvgcrlijiic ADVERTENTIE TWEEDE VERIFICATIE. PK It TELEGRAAF. In Cochabamha (Bolivia) bcerscht groolc droogic cu hongersnood. Ook in de Brazlliaausche provincie Ceara heelt uien, volgens berigt uit Rio- Janeiro, behalve van kinderpokken, veel van hongersnood ie lijden; uien wil weten, dat de bevolking doodc dieren en menschenlijkcn verslindt. Volgens berigt uit Hongkong heeft aldaar een vreeselijke brand ge woed, die twee dagen duurde en groote verwoesting aanrigtle. FRANKRIJK. De Agence Havas bevat de volgende nota: De France meldt dal de Bey van Tunis, ondanks het protest van den Franschen consul, getracht i heeft inbreuk te maken op het eigendomsregt van graaf Sancy, een Fransch burger. Ten gevolge daarvan heeft de minister Waddingtonnaar men stellig verneemt, ernstige maatregelen genomen om genoemden Franschen j burger voldoening te verschaffen. De France-meent, dat de Bey een twist zoekt, om Frankrijk te dwingen zijne plannen ten aanzien ven de annexatie j van of het protectoraat over Tunis bloot te leggen. De Gaz. des Tr. bevestigt, dat de heer Frcmy, voormalig gouverneur van het //Crédit foncier, zoomede de vroegere onder gouverneurs dezer inrig- ting. de hh. Soubeyran en Leviez, wegens verdeeling van een fictief dividend, en op grond der op 25 December in beslag genomen papieren, geregtelijk vervolgd zullen worden. Volgens de Figaro wordt het plan overwogen om het paleis op het Trocadcro voor het verblijf der kamer van afgevaardigden in te riglen. 1 Donderdag II. heeft weder een tweegevecht plaats gehad te Chatillon, tusschen den graal de Bouville en den heer Maigne, afgetspardigilen ter ka mer, den eerste Bonapartist, den tweede republikein. De reden was eene logenstraffing, in de kamer voor eenigen tijd door den heer Maigne aan zijnen tegenstander gegeven. Geen van beiden bekwam eenig letsel. De dagbladen deelen het volgende vreeselijke voorval mede, dat te Parijs in de rue Vintimille heeft plaats gegrepen. Daar woonde op de vierde verdieping zekere heer Filliette met zijne vrouw. Hij was geëmployeerde op een wisselkantoor, zij gaf pianoles. Zij leefden gelukkig zaaien en zagen weinig menschen, behalve een jong mensch, vriend van den heer des hui zes, die er zeer veel kwam. Sedert Zondagmiddag waren beiden niet uit gegaan Maandag en Dingsdag bemerkte men niets van henWoensdag ochtend deed men de deur openbreken en toen vond men drie Ijjken. Bij het bed lag mevrouw Filliette half gekleednaast haar de echtgenoot in een bloedplasin hei aangrenzend vertrek voor de piano de vrieud des huizes, door iwee kogels getroffen. Men vond een revolver met zesloopen, waarmee Filliette, blijkbaar uit gegronde jaloerschheidzijne vrouw en zijn vriend en daarna zichzelf gedood heeft. Te Lyon is in de werkplaatsen van den spoorweg la Moche een brand ontstaan, waardoor eene schade van 2 millioen Ir. is veroorzaakt. U U I T 9 C II L A N M. Omtrent het ongevalden kroonprins overkomenwordt nader het vol gende gemeldWoensdag namiddag keerde de kroonprins per rijtuig van de «Thiergarlen", naar zijn palcis terug. Nevens hem zat zijn adjudant, majoor von Nyverheim. Reeds toen het rijtuig in de verte aankwambe merkte men dat de paarden onstuimig voortholden en bij den oprid van het paleis zag men dat de koetsier te vergeefs alle krachten inspande om ze in bedwang te houden. Als razend stormden zij voorbij en gingen in de rigting van het kommandantshuis door. Twee voorbijgangers, de koopman Rödelius en de ingenieur Dohlert, sprongen vooruit om de paarden bij de teugels le grijpen, doch eer zij het rijiuig genaderd warén, snorde het hun reeds in volle vaart voorbij. Een eind verder, langs eene andere straat komende, maakten de paarden een korten draai, met het gevolg dat de wielen tegen het trottoir aanwrongen, waardoor het rijiuig digt bij den gevel van het kommandantshuis omviel. De adjudant sloeg er uit en stootte wel met het hoofd tegen den muur aan, doch kwam met eene kleine schram vrij. De kroonprins, die onderwijl zijn mantel had afgeworpen, sloeg insgelijks er uit en kwam ongehinderd op de straat neder. Beiden wandelden naar het paleis terug, gevolgd door den palfrenier, die vrij onzacht op de straatsteenen was nedergekomen en aanvankelijk slechts al hinkende kon voortstappen. Ook de koetsier, die van den bok was gesla gen, had zich een weinig bezeerd. Op het eiland Norderney is de keelziekte op schrikkelijke wijs uit gebroken. De ziekte heerscht onder de geharde visschersbevolking zoo hevig, dat geneesheeren van het vasteland zijn ontboden. KONSTANTINOPEL28 December. Generaal Totlebeu, opperbevelhebber der Russische troepen, die zich nog op Turksch grondgebied bevinden houdt thans een inspectie over de militie in Bulgarije NEW-YORK, 28 December. Een oproer, te Tepic (Mexico) ontstaan, is onderdrukt. Tachtig opstandelingen werden opgehangen. Mijnheer! Jaren lang neem ik telkens als ik verkouden ben, dagelijks 4 of 5 uwer heilzame teercapsules van Guyot in: steeds ben ik in 3 of 4 dagen van mijn verkoudheid bevrijd. Vergun mij nu daaromtrent eene bijzonderheid te ver melden. De laatste keer dat ik uw middel gebruikte, leed ik sedert 2 maanden reeds aan een moeielijk te genezen beenwond. Na uwe capsules 3 dagen gebruikt te hebbenwas ik zeer verbaasd zich een korst om de wond te zien zetten. Dit resultaat aan uw middel toeschrijvende, ben ik voortgegaan met het gebruik van teer. Na verloop van 10 dagen was ik radicaal genezen. Ik heb uwe capsules aan verscheiden personen aanbevolendie lot hunne verwondering precies dezelfde uitwerking hebben ondervonden als ik. Na verloop van 4 of 5 dagen vormt zich een korst om de wond en in den regel volgt de genezing na 10 of 14 dagen. J. CLAER 5, rue Fonsoy, Brussel. De Teercapsules van Guyot zijn verkrijgbaar in de meeste apotheken. INGEZONDEN. Onze stad heeft wederom een verlies geleden; haar ontviel een trouw, ja, groot burger. M'. A. J. Wijnstroom verwisselde Zaturdag morgen het lijdelijke met het eeuwige; eene slepende ziekte maakte een einde aan zijn zoo nuttig besteed leven. Hij had pas den leeftijd van 42 jaren bereikt. Wanneer wij bedenken hoeveel goeds hij nog tot stand had kunnen bren gen hoevele menschen hjj nog had kunnen voorlichtendan bloedt ons hart dubbel over zijn heengaan. Zijn ijver en plichtsbetrachting waren voorbeel dig, tot kort voor zijnen dood nam hij zijne groote notariële praktijk nog waar, werken was hem als het ware eene tweede natuur geworden. Reken den notarissen het zich tot eer dat hij tot de hunnen behoorde, de juris dictie verloor daardoor een barer kundigste beoefenaars. Zij, die het geluk hadden, van zijn vriendschappelijk aangeboden onderwijs gebruik te kunnen maken, bewonderden om strijd zijne grooie kennis, zijne helderheid en praktisch doorzicht. Zijne gave van mededeeling deed terugdenken aan de colleges van eenen daarom te recht gevierden hoogleeraar. Maar niet alleen als man van talent, maar ook en vooral als mensch, zal zijn verscheiden diep betreurd worden. Steeds was de bescheiden man bereid, de in het duister tastenden met raad en daad bij te staan, nooit werd zijne hulp door wien ookvergeefs ingeroepen. Der treurende weduwe strekke de overtui ging tot troost dat hjj niet voor niet heeft geleefd en dat zjjne nagedachte nis in de harten van velen zal blijven voortleven. Den helaas te vroeg ont slapene roepen wij bewogen toe //rust zacht trouwe vriend". ONDERTROUWD; J. Theyssen, jm. en D. C. van Amerom, wed®. A. B. Ba tenburg, jm. 28 j. en M. D. J. Coruelissen, jd. 19 j. -- 0. Paardekooper, wedr. 37 j. en W. van der Hulst, jd. 26 j. Heden overleed, in den leeftijd van 42 jaren, mijn geliefde Echtgenoot M'. AI.BERTUS JACOBUS WIJNSTROOM, Advocaat en Notaris alhier. Leiden, 28 December 1878. J. M. R. BENTFORT, Eenigste kennisgeving. Wed. A. J. Wijnstroom. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. KONSTANTINOPEL29 December. De Sultan ontving heden de geluk- wcnschen van Khereddin-pacha en de overige hooge ambtenaren bij gele genheid van den Turkschen nieuwjaarsdag. Hij zeide in zijn antwoorddat hij op de medewerking van allen rekent voor de getrouwe uitvoering der hervormingen. Rusland zal niet eischen dat terstond de vergoeding van de oorlogskosten worde geregeldmaar zal zich tevreden stellen met de belofte van latere schikking. Griekenland betuigde aan de mogendheden dat het voldaan is over Tur- kjje's besluit om commissarissen te benoemen tot regeling der grensschei ding, ondanks het vorig besluit der Porte om het district Janina te be houden. Griekenland wil voor het toekomende de vriendschap met Turkije versterken en daarom zich regtstreeks met Turkije verstaan. Ten gevolge van de waardevermindering der //caimés" ^papiergeld) heeft de Porte de prijzen van het brood Verlaagdzij betaalt aau de bakkers het verschil. De minister van financiën draagt hel beheer der in- en uitgaande regteu over aan eene commissiewelke vertrouwen inboezemt. WEENEN, 28 December. Het Oostenrijksch-Italiaansch handelsverdrag is geteekeud. Italië heeft eene groote vermindering der invoerregten op zjjde verkregen. MADRID, 28 December. De Imparcial geeft aan de regering den raad, om zich lot het Engelsche kabinet te wenden met het verzoek een kantoor van in- en uitgaande regten te Gibraltar te vestigen, lot het beletten van het sluiken van tabak, waardoor aan de Spaansche schatkist een verlies van 1.000.C00 4' jaarlijks berokkend wordt. Hel blad verklaart, dat Gibraltar een gevaarlijk nest van smokkelaars is geworden en haalt tol bewijs de ver klaringen zelfs in Engelsche officiële stukken aan. De tweede verificatie in het faillissement van PETRUS JACOBUS KERK VLIET, WinkelierKleermaker en inlandsch Kramer, te Leiden, zal plaats hebben op Woenedag den achtsten Januari 1879, des middags le twaalf uren, in het Gebouw der Ariondissements Rechtbank te 's Graven- hoge, op den Korten Vijverberg, N°. 7, aldaar. De schuldeischers worden uitgenoodigd daarbij in persoon of bij gemach tigde tegenwoordig te zijn en opgave hunner vorderingen, voor zoover zulks nog niet is geschied, vóór of op den vijfden Januari 1879 toe te zen den aan den Curator Mr. L. D. SURINGAR, Procureur te Leiden. NATIONALE BELOONING Van fr. 16,600 GOUDEN MEDAILLE f DE ECHTE Spijseer terend, versterkend en koortsverdrijvend een zout met yzer vereenzelvigd en met de Kina ver mengd vormt het zekerst en krachtigst geneesmiddel tegen BloedsgebrekBloedarmoedegebrek aan krachten, aandoeningen der maag, langzame her stellingen gevolgen 1 van het kraambed, enz. (t) FABRRIEKSMERK - gedeponeerd ta TC PARIJS, 22, RUE DROUOT EN IN ALLE GOEDE APOTHEKEN Dépot te Leiden bij N. H. S WE5.KE potln-k.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3