PER TELEGRAAF. Nadat de jury haren arbeid volhragl had is 't Kindt veroordeeld tol 15 jaren opsluiting en Forlamps tot één jaar gevangenisstraf en 6000 Ir. boete. Toen hel vonnis bekend was geworden, ging de menigte uileen. Men verneemt dat de 80-jarige moeder van 't Kindt nog onkundig is van het lot van haren zoon. Zij weet niet beter of hij iswegens zware ver liezen op de beurs, naar het buitenland vertrokken en heeft er een veilig verblijf gevonden. Van het Journal de Brux. wordt eiken dag voor reke ning barer zonen ten haren behoeve een exemplaar van hel blad afzonder lijk gedrukt, waarin al wat op den misdadiger betrekking heeft er wordt nitgeligt en vervangen door gemengde beriglen. Te Antwerpen is de diamantslijperij van de hh. Bovie-van Camp, be vattende 00 molens, door brand vernield. Van de 50 werklieden hebben de meesten ook hun gereedschap verloren. Een werkman verloor 27 karaat diamant, een ander 35 karaat. EN GEIiAND. LONDEN, 3 December. De beriglen omtrent den oorlog in Afganistan waren in den laatsten tijd verre van gunstig, en spraken herhaaldelijk van de aanvallen der berg bewoners, op wier onzijdigheid men gemeend had te mogen rekenen. Van officiële zijde worden echter die beriglen als overdreven voorgesteld. Zeker schijnt het echter te wezen dat den generaal Roberts, die den Peiwar-pas was ingetrokken, eene onwelkome ontvangst is te beurt gevallen. Toen zijne manschappen bezig waren alles gereed te maken voor het bivak, werden zij plotseling beschoten. Het bleek dat de vijand tusschen de hoo rnen op den bergrug eene batterij had opgesteld en precies den afstand had weten te ramen. De eene kogel na den anderen vloog door het kamp en de manschappen kregen bevel zich achter de rotsen te dekken. Het waren blijkbaar de olifanten, waarop de schoten waren gemunt en deze werden dHs ook verwijderd. De vijand begon nu met bommen te vuren en mikte zoo juist, dat menigeen als het ware slechts door een wonder ontkwam. Op het plateau, dat door de infanterie verlaten was, werd nu eene batterij artillerie gesteld en een der kogels maakte een der vijandelijke stukken onbruikbaar. Maar van de zijde der Afganen werd het geschut niet min der goed bediend en toen een dozjjn schoten waren gelost, werd de En- gelsche batterij verpligt, af te deinzen. Daarop werd een algemeene terug- togt bevolen, onder sterke bedekking van de achterhoede. FRANKRIJK. Te Champigny is op plegtige wijze een gedenkteeken onthuld voor de talrijke gesneuvelden in het gevecht, dat in die streek op 30 November en 1 December 1870 tegen de Duitschers plaats had. De maarschalk-president liet zich bij deze plegtigheid door een zijner adjudanten vertegenwoordigen. Er waren ook vele deputatiën tegenwoordig van oud-strjjders, o. a. ook van het 40e linie-regiment, dat zich in den slag zeer had onderscheiden. Het gedenkteeken is geplaatst op een heuvel buiten Champigny. Bjj de onthul ling hield de heer Duval. prefect der Seine, eene korte toespraak tot de talrijke menigte, die uit den geheelen omtrek was toegevloeid. Na den prefect spraken de generaal Philippi, de maire van Champigny, een majoor van het 42c linie-regiment, een oud-onderofficier van het regiment, die met eenige andere wapenbroeders een krans was komen leggen op het graf, en een algevaardigde uit de Vendée. Betreffende de gevangenneming van den directeur der munt te Bordeanx, j meldt de Temps het volgende: De hh. Rothschild hadden staven zilver naar Re munt gezonden, om er munt van te laten slaan. De directeur Delebecqne had toen. volgens gebruik, daarvoor muntbriefjes afgegeven, vervallende op 1 December. Voor eenige dagen nu verwittigde Delebecque de hh. Roth schild, dat hij wegens gebrek aan personeel de muntstukken niet tegen 1 December kon afleveren. Tevens vernam men aan de schatkist, dat er met staven zilver, bg de munt te Bordeaux gedeponeerd, iets was voorge vallen, dat niet zuiver was. Vanwege de schatkist werd toen dadelijk een inspecteur naar Bordeaux gezonden, en deze ontdekte, dat er staven koper voor de zilveren in de plaats gelegd waren. Op hel rapport van den inspecteur gelastte de minister van financiën toen Delebecque in verzekerde bewaring te nemen. Te Marseille hebben een 200-tal personen een bezoek gebragt aan het graf van Gaston Crémieux, die in 1871, wegens deelneming aan den Com mune-opstand, werd onthoofd. Er werden lauwerkransen op het graf ge legd, maar geen toespraken gehouden. ITALIË. Tc Florence zijn naar aanleiding van de daar geworpen bom reeds 70 personen in hechtenis genomen, meest lieden, die tot de internationale in betrekking staan en onder hen de man. die de bom maakte, en degene, die haar moet geworpen hebben. Te Trani heeft de overheid eene ver zamelplaats van internationalisten ontdekt en een aantal stukken in beslag genomen, waarbij ook een, den sleutel van zeker cijferschrift behelzende. De heer Adinolfl. een rijk grondeigenaar bij Capua, is door 3 struik- roovers opgeligt. die 70000 lira's voor losprijs eischen. RDITKCMLAND. Fritzsche en de andere socialisten, die uit Berlijn zijn gezet krachtens I het regeringsbesluit, betreffende de toepassing der wet tegen de sociaal- democratie, hebben lot hunne vrienden een manifest gerigt, welks inhoud neerkomt op het volgende: Geen daden van geweld. Eerbiedigt de wet. Laat u niet meêslepen door uitdagingen. Denkt aan de vrouwen en kinderen der uitgezette socialisten, die slechts voor eenige dagen middelen van bestaan hebben. De afgevaardigde, lid van den rijksdag. Most, die 10 December a. s. uit de gevangenis te Plötzensce ontslagen wordt, heelt ook aanzegging gekregen dat hij zich niet in Berlijn en de omstreken mag ophouden. ït lï SLAK Het officiële blad meldt dat de keizer in het Kremlin in eene rede de hoop heeft te kennen gegeven.dat het definitief vredesverdrag met Turkjje zeer spoedig zal worden onderteekend. Door sommige dagbladen wordt -medegedeeld dat men de moordenaars van den vroegeren chef der rijks-policie op het spoor is. Gelijk men weet hadden zij zich na het plegen van den moord ijlings met een gereed staand rijtuig verwijderd. De een. Tjurikoff genaamd, had eenigen tijd te St. Pe tersburg bij zijn medepligtige Paplawsky gewoond en na den moord waren i zjj naar Nisch-Novogorod op reis gegaan. OOST-I ND I E. BATAVIA. 1 November. Volgens de Straits Times heeft de "Australasian Colonisation Cotnp. een adres gezonden aan den gouverneur-generaal, waarin gevraagd wordt gedurende negen en negentig jaren in exploitatie te mogen ontvangen 150.000 acres grond, Engelsche maat, op de noord-westkust van het eiland Nieuw-Guinea, gelegen tusschen Humboldt-Baai en de haven van Dory, en wel zulke, die later het meest geschikt bevonden worden voor haar doel tot kolonisering. Volgens de Sam. Ct. zou de inspecteur-generaal der'staatsspoorwegen, kolonel Maarschalk, niet voornemens zijn lang in die functie werkzaam te blijvenmaar worden opgevolgd door den kolonel Ermeling, thans chef van hel genie-departement. Omstreeks 7 ure in den morgen van 19 Oct. werd ter hoofdplaats van Krawang, Poerwakarta, een vrij hevige schok van aardbeving, in de rigting van Oost naar West, waargenomen, die meer dan 10 seconden aanhield. -- Volgens het Bad. Hbl. zijn de vooruitzigten van de wetenschappelijke expeditie naar Djambi niet gunstig. Vredelievende brieven aan de wan trouwende hoofden in het binnenland werden verre van vredelievend beant woord: men doorstak ze met een dolk, eene handeling waarvan de betee- kenis wel bekend is. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan de controleurs le kl. en 2' kl. bij het binnenl. bestuur buiten Java en Madura G. van Genderen Stort en G. A. L. W. Sol; aan den officier van justitie bijl' den raad van justitie te Makassar m'. A. E. Pool. Ontslagen: eervol, de com miezen le en 3' kl. bij de post- en telegr.-dienst M. G. van Klinkenberg en F. Ch. Bogaardt; de klerk op het bureau van den adsist.-resident van Grobogan J. W. A. van der Kerk; de gewezen klerk bij den landraad te Poerwodadi G. J. K. Thies; de ambtenaren op wachtgeld F. G. C. Mooijaarl en J. W. G. van Hek; bij den raad van justitie te Makassar, als lid, D. J. Derks en J. W. M. Diemont. Benoemd: tot inspecteur, chef der afd. gevangeniswezen bij het depart, van justitie, de ambtenaar op non-activiteit mr. IJ. Semler; tot advocaat en procureur bij den raad van justitie te Padaug, mr. H. W. Andrée Willens; tot controleur le kl. bij het binnenl. bestuur op de bezit tingen buiten Java en Madura, de controleur 2' kl. II. R. Rookmaker; tot kassier bij het vendukantoor te Soerabaija, H. W. C. A. Postma; lot grif fier bij den landraad te Blitar (Kediri), de griffier bij den landraad te Krak- saan (Probolingo) G. Kervel; tot griffier bij den landraad te Kraksabn, de griffier bij den landraad te Blitar J. S. Roech; bij den raad van justitie te Makassar, tot lid, 11. M. Kakebeen, kapt. der inf., en M. L. van den Broek, agent der Java-bank aldaar; Ier algem. secretarie, tot 1' commies, de 2e commies J. C. Jonker; tot 2'D commies, de ambtenaar op wachtgeld J. P. C. Harteveld; tot 3<° commies, de klerk A. Th. D. van Emmerik; bij de staatsspoorwegen op Java, tot hoofd-ingenieur, de waarn. hoofd-ingenieur 11. G. Üerxlot adjunct-ingenieur 1' kl.de adjunct-ingenieurs S. Karsten, I. M. Sweep en A. J. Krieger; lot adjunct-ingenieur-werktuigk. le kl., de adjunct-ingenieur P. A. Rutgers van der Loeff; tot lijdelijk adjunct-ingenieur le kl., de adjunct-ingenieur A. E. Lindo; tot tijdelijk adjunct-ingenieur 2«kl., de opziglcr 1' kl. E. Wijss en de civiel-ingenieur J. A. Kerkhoventot inge- nieur-werktuigk. 2' kl.de adjunct-ingenieur J. W. Th, van Schaik; tot bouwkundig ambtenaar 2e kl.de hoofdopzigters 11. L. C. H. Sarolea, J. J. Boumcns, J. P. J. H. Alsdorf, W. L. Dijkman, L. Sanders, D. J. Stam, J. B. Hubenet, Th. G. Colenbrander en A. llesselink; bij de in- en uitvoer- regten en accijnsentot verificateur 4' kl., de ontvanger te Rembang C. T. Jansen; tot ontvanger te Rembang, de ontvanger te Singkel F. G. A. Ak ker; tot ontvanger te Singkel, de ontvanger te Baros H. A. F. Wulff; tot ontvanger te Baros, de boekh. 3' kl. P. N. Schermer; tot ontvanger te Telok-Belong, de hoofdopzigter II. Balneavis. Aangesteld: als burg. ambte naar, H. C. A. Muller. K. W. G. Watson en J. C. de Neve. Departement van oorlop. Benoemd: tot milit. kommandant van Benkoe- len, de kapt. van het subsistenten-kader te Batavia H. F. Weychardt Be vorderd: bij de mil. administratie, tot 1" luit.-kwartierm., de 2e luit.- kwarlierm. J. H. van Baar van Slangenbnrgh bij de mil. geneesk. dienst, tot officier van gezondh. 1« kl.de officier van gezondh. 2e kl. dr. J. C. W. Fischer. Tijdelijk belast met de waarneming der betrekking van chef van den gener. staf, de luit.-kolonel van dien staf H. F. Meijer. Overgeplaatst: bij den gener. staf, de kapt. der art. G. de Wjjs, adjudant van den kom mandant van het leger. Departement van marine. Benoemd: tot 2en leekenaar bij de fabriek voer de marine te Soerabaija J. J. Siau. LAHORE, 3 December. (Officieel.) Uit den Khyber pas wordt geen rust verstoring gemeld. Volgens echte beriglen, is Djellalabad ontruimd en zijn er geen Afgaansche troepen naderbij dan te Kabul. Generaal Roberts trok eergisteren twee mijlen van de Peiwar-kloof rugwaarts, ten einde verster king af le wachten, lie vijand betrekt eene sterke positie op de hoogten

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2