I'LR TELEGRAAF. ADVERTENTIE i>. gen mei liem niet te doen wilde hebben. Daar hij nu de middelen niet jezat om den ballon te betalen, liet hij verder niets van zich hooren. Toen je heer Giflard de loedragt der zaak vernamzond bij den kooper de 1000 IT- terug. ITALIË. Van de Ie Florence door eene bom gekwetste personen is één overle- jtn, zoodal het getal slagloffers drie bedraagt. Verscheidene personen zijn (T in hechtenis genomen. Te Napels in hel aan de policie gelukt een persoon op te sporen, die soclitends van den moordaanslag in het openbaar zeide: "Heden avond of morgen hebben wij een regentschap!" De man heel Gicarese. OOSTENRIJK. De dagbladen melden, dat aan de delegatiën twee voorstellen zullen «orden toegezonden betreffende de additionele credieten voor de bezetting ran Bosnië en de llerzegowina. Voor 1878 wordt nog 4,170,200 fl. gevraagd. Voor 1879 worden de buitengewone uitgaven voor het bezettingsleger op 33,560,000 fl. geraamd. In de desbetreffende voordragten wordt medege deeld, dat in het begin van 1880 tot verdere vermindering der troepen en der bezettingskosten zal kunnen overgegaan worden. De opbrengsten in de bezette landen zullen dan ook kunnen gebruikt worden voor hetgeen tot dekking van hoogere uitgaven noodig is, en dit regtvaardigt de onderstel ling, dat voor de buitengewone behoeften in 1880 niets, of althans zeer weinig, zal gevorderd worden. Door Mohammedaansche notabelen van Bosnië en de Herzegowina is den keizer van Oostenrijk een adres gezondenwaarin de vereeniging dier vorstendommen mei Oostenrijk-Hongarije verzocht wordt. Zij ver binden zich om, zoowel in burgerlijk als militair opzigt, alle vijanden van het keizerrijk te bestrijden, zelfs Turkije, indien een oorlog lusschen Oos- lenrijk en die mogendheid mogt ontstaan. Verder wordt de afscheiding lorgezegd der Mohammedanen, van Bosnië en de Herzegowina, van het gees telijk bestuur van den Sheik-nl-Islam. Uil Lemberg meldt men dat er verder geene ongeregeldheden hebben plaats gehad. Van de ontwerpers van den fakkeltogt werden niet minder dan 14 gevangen genomen en ter beschikking van het openbaar ministerie gesteld. Van de policie-ambtenaren zijn tot dusver gestorven één, vermist dén, zwaar gewond vijf, terwijl buitendien twee manschappen zóó mishan deld werden, dat zij voor hun verder leven waarschijnlijk blind zullen zijn. Van de burgers werden een dertigtal en onder deze ook vrouwen zwaar gewond. De gemeenteraad van Lemberg zal eene deputatie naar den keizer en de ministers zenden, om voldoening voor het der bevolking door dc ruw heid en het gemis van tact bij de policie aangedane onregt en strenge bestraffing der schuldigen te vragen. De deputatie, met den burgemeester aan het hoofd, zal naar Pesth vertrekken om in eene audentie hare grie ven tegen de handelwjjze der policie bij den keizer bloot te leggen. KOPENHAGEN, 21 November. In het Folkething werd door den voor zitter meegedeeld, dal de koning hem opgedragen heeft aan het buis kennis Ie geven van de verloving van prinses Thyra met den berlog van Cum berland. CALCUTTA, 21 November. Al de Engelscbe kolonnes hebben heden bevel ontvangen over de grens te trekken. De overheid belet het geven van publiciteit aan dépêches, die betrekking hebben op de troepenbewe gingen. LONDEN, 21 November. De ministerraad is tegen morgen bijeengeko men. De koningin heeft Balmoral verlaten en wordt morgen te Windsor verwacht. VERSAILLES, 21 November. De begrootingen van justitie en buiten- landschc zaken zijn aangenomen. In den senaat kondigde de heer Larey een interpellatie aan over de gebeurtenissen te Marseille. PESTIl. 21 November. In beide de delegatiën zijn de credielwetten voor liet bezetten van Bosnië enz. ingediend. De Oostenrijksche delegatie keurde ile hegrootiug van marine goed volgens bel voorstel der commissie. Iu de llongaarsche delegatie interpelleerde bet lid Falk de regering over de ver traging in het terugtrekken der Bussen uit de Dobrndscha en over Ruslands cischdat Rumenië een verdrag sluite, waarbij Rusland een weg door de Dobrudscha wordt toegestaan. LONDEN, 21 November. De Standard verneemt dat de gezant der Ver- eenigde Staten heden aan de Engelscbe regering per chèque heeft betaald vijf en een half millioen dollars, het bedrag der schadevergoeding voor de visscherijen. ROME, 21 November. In den nacht van den IS'" naderden eenige per sonen de buitenpoort van de kazerne in het militaire district Pasaro, met het voornemen haar open te breken. De schildwacht maakte alarm waarop die personen de vlugt namen. Verscheidene leden der internationale zijn te Florence gevangen genomen. Men verzekert dat de policie den persoon op het spoor is, die den bom wierp. Het publiek is hevig verbitterd op de regeringloosheid begeerende partijen. In de kamer zeide de minister van binnenlandsche zaken, dat de rege ring het beginsel der vrijheid zal handhaven, maar op geenerlci wijze moordenaars kan ontzien. Bij hel gevaar, dal de maatschappij bedreigt, zal zij onverbiddelijk zijn en rekent daarbij op den steun van alle welden kende meiischen. MADRID, 21 November. De Corr. meldt, dat eenige kabinetten aan de I Zwitsersche regering hebben doen welen dat zij hunne vertegenwoordigers te Bern zullen terugroepen, indien zij bij voortduring de bevorderaars van regeringloosheid uit alle landen opneemt. LONDEN, 22 November. De Daily Telegraph deelt het volgende berigl mede uit het kamp voor Alimusjid: Dc Engelschen zijn den 21 Nov. alhier aang-komen, hebben batterijen opgeworpen en het vuur des morgens ge opend. De vijandelijke, volgens de Europesche wetenschap goed opgestelde batterijen hebben het vuur krachtdadig beantwoord zonder ons kw tad Ie doen. De Daily News bevat hel volgende bcrigt uit Pamroodvan 22 Nov. De Afganen verlieten Alimusjid iii den afgeloopen nacht. D" brigade Tyller. die de défilé's achter de troepen bezet hield, heeft heden morgen Alimusjid zonder strijd bezet. Van alle ziekten, die dagelijks de sterflijst vermeerderen, is de longtering zeker de meest algemeene, de meest wanhopende voor de huisgezinnen. Tot heden heeft de wetenschap nog geen zeker middel tot herstel kun nen vinden, en moest zij haar taak beperken om het lijden der teringzieken te verlichten en bet leven met de grootste zorg eenigen tijd te verlengen. Het is een ieder bekend, dat men den borstlijders aanraadt een warnier klimaat op te zoeken, om er den winicr door te brengen, zoo mogelijk in de nabijheid van dennenbosschen. waarvan de uitwaseming een weldadigen invloed op de longen uitoefent. Ongelukkig kunnen vele zieken zich niet verplaatsen en 't is voorname lijk lot dezulken dat wij onze woorden richten. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teer, die een hartsachtig product is van de dennen, een zeer merkwaar- digen en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan tering of bronchitis lijden. Dit is reeds genoeg om de aandacht der zieken op dit geneesmiddel te vestigen. Men moet er dus vooral op letten, dat men in liet begin der ziekte dit geneesmiddel aanwendt. De geringste verkoudheid kan in eene bronchitis ontaarden, 't Is derhalve natuurlijk dat men, om het meeste voordeel van dit geneesmiddel te hebben zich er van bedienezoodra men aanvangt te hoesten. Deze aanbeveling is daarom zoo nuttig, omdat vele borstlijders geheel on bewust zijn van hunne krankheid en slechts meenen dat ze een zware ver koudheid of lichte bronchitis hebbenals de beginselen der tering reeds werkelijk aanwezig zijn. De teer wordt gebruikt in den vorm van teerwater. Vroeger deed men wat leer in eene karaf en vulde die met water, die men tweemaal per dag schudde, gedurende een week. voordat men hel gebruikte. Men verkreeg dan een weinig werkende oplossing, waarvan de uitwerk sels zeer verschillend waren en van een zeer scherpen en onaangenamen smaak. Tegenwoordig vindt men bij de beste apothekers, onder den naam van Goudron de Guyot, een zeer geconcentreerde teerlikeur. die u in staatstelt om onmiddelijk op een gegeven ooscnhlik een zeer helder en aromatiek teerwater te bereiden van niet onaangenamen smaak. Men doet een of twee theelepeltjes van genoemde teerlikeur in een glas water, en men verkrijgt terstond een teerwater, meer of minder met de aromatieke bestanddeelen der teer bezwangerden van zoo geringen prijs dat een flacon van twee francs voldoende is om tien a twaalf liters teerwa-' ter te bereiden. Om deze bereiding juist te bewerkstelligen, heeft men slechts de wijze van bereiding in te zien die bij elke flacon gevoegd is. Het is met de genoemde teerlikeur Goudron de Guyot) dat men met den besten uitslag proeven genomen heeft in zeven hospitalen en gasthuizen te Parijs, alsook te Brussel, Weenen en Lissabon. De lieer Guyot heeft tevens kleine kapsules. ter grootte van een gewone pil vervaardigd, die onder een enveloppe van gelatine zuivere Noorweegsche teer bevatten. Deze vorm is bijzonder aan te hevelen voor lien, die een afkeer van teer water hebben of veel op reis moeten zijn. Twee of drie tcerkapsules, genomen op 't oogenblik dat men gaat eten, vervangen gemakkelijk de teerlikeur. Ieder flacon van twee francs vijftig centimes bevat zestig kapsules. Dit is voldoende om te bewijzen hoe goed koop het gebruik is der kapsules de Goudron de Guyot. Vijf tot zeven eu een halve cents daags. Wanneer eene verkoudheid verouderd is, of wanneer men het eflèct wil bespoedigen, kan men de teerkapsules gelijktijdig ge bruiken met de teerlikeur, die men dan bij 'I eten en naar bed gaan in neemt. Deze dubbele aanwending ontslaat van het gebruik van afkooksels, pales en siropen en dikwijls reeds gevoelt men na 't eerste gebruik de ge zegende werking. De teerkapsules van Guyot zijn verkrijgbaar in de meeste apotheken. Gehouden Verhooping van onroerende goederen, in het Heeren-Logement aan den Burg, Vrijdag 22 November. Notaris Mr. J. A. F. Coebeügh. Een perceel Wei- en Hooiland met Water en voorgelegen Kade en Riet land in den Halslager polder, onder de gemeente Uithoorn, Sectie D, n°«. 1466, 1467 en 1468. Kooper N. Kljjnte Soeterwoude. ƒ3506. Een dito perceel, gelegen als voren, Sectie D, n". 1458 tot en met 1465. Kooper J. A. Egberts, te Uithoorn, ƒ6400. Een dito percepl, gelegen ais voren. Sectie D, ir». 1426, 1427 en gedeeltelijk n°5. 1419, 1420 en 1425. Kooper D. van Veen, te Aarlanderveen. ƒ1700. Een dito perceel, gelegen als voren, Sectie D, nos. 1421, 1424, 1428 en gedeeltelijk ii"s. 1419, 1420, 1423 en 1425. Kooper N. Klijn, te Soeterwoude. ƒ3253. Een dito per ceel, gelegen als voren, Sectie D, n 1422, 1429 en gedeeltelijk n°. 1419, 1420 eu 1423. Kooper J. de Boer, tc Aalsmeer. 14805. Een dito perceel, gelegen als voren. Sectie D, n»«. 1414, 1415, 1416 en 1417. Kooper VV. de Boer, te Aalsmeer, ƒ1740. Een dito perceel, gelegen als voren, Sectie D, n°. 1383, 1384, 1385 en 1386. Kooper A. Vlasman, te Uithoorn, 3835. Ondertrouwd: C. H. WESTDIJK en Leiden, 22 November 1878. A. A. VAN WINGEN. Receptie Zondag 1 December, Aalmarkt N°. 12. Eenige kennisgeving. Heden overleed, na eene kortstondige ziekte, onze geliefde oudste Zoon, JULIUS THEODOOR LEOPOLD, in den jeugdigen leeftijd van ruim 14 jaren. K. F. A. HOEFFTGKE Leiden, 21 November 1878. en Echtgenoot. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3