LEIDSCHE CO II RA IT. VRIJDAG 22 NOVEMBER. V. 270, STADS-BERICHTEN. DINNENLAlNDSCIIE BKKIGTKN De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Dc prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.80, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 Is jaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten dat, in gevolge art. 11 van het Koninklijk besluit van 9 November 1851 Staats- Had n". 142), in verband met Zjjner Majesteits besluit van 11 Augustus 1859 Staatsblad n°. 80), op den 26»"° November aanstaande, 's middags te twaalf urenop het Raadhuis eene vergadering van Kiesgerechtigden zal worden gehouden om de plaatsen aan te vullen van de Heeren: J. C. ZAALBERG. H. C. HARTEVELT, J. VAN HEUKELOM J'. en D. A. SCIIRETLEN, die met het einde dezes jaars als leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken moeten aftredendoch ingevolge art. 7 van eerstgemeld besluit op nieuw benoembaar zijn, dat de lijst van Kiesgerechtigden, waartegen bezwaren kunnen worden ingebracht, ter inzage ligt op de Secretarie dezer gemeente en dat de inlevering der stembneljes op bovengenoemden dag ge schiedt van 12 tot 2 uren, waarna de bus geledigd wordt en de stemop neming plaats heeft. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, 24 October 1878. V d. ÜRANDELER, Burgemeester. E. KIST. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat de Gemeenteraad ingevolge art, 2G5 der wet van 29 Juni 1851 Staatsblad li», 85). jn zijne vergadering van heden, het 1" suppletoir kohier van de plaatselijke directe belasting voor het jaar 1878 heeft vastgesteld, en dat het kohier alsnog ter Secretarie dezer gemeente (financieële afdeeling), gedurende acht dagen, voor een ieder ter lezing is nedergelegd, terwijl binnen dien tijd elke op het kohier aangeslagene, krachteps de 5e zinsnede van boven genoemd wetsartikel, zijne bezwaren tegen dep aanslag, bij verzoekschrift op ongezegeld papierhij Gedeputeerde Staten dezgr provincie kan inbrengen. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 21 November 1878. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 21 November. In de zitting van den gemeenteraad van heden werd voorlezing ge daan van een schrijven van 'skonings adjudant en eersten stalmeester uit Arolseninhoudende Zr. M». welgemeende dankbetuiging voor de door deu raad in zijn adres uitgedrukte gevoelens bij het aanst. huwelijk van Z. M. De voorzitter gaf voorts kennis dat van deu waarnemenden minister van oorlog het berigt was ontvangendat eerstdaags een gedeelte van de stads- kweekerij zal worden beplant. Ook deelde de voorzitter mede, dat van gedep. staten de.er provincie terug was ontvangen de gemeente-begrooting voor 1879, met bedenkingen tegen de volgn. 170 en 179. Ingekomen is een verzoek van dp. G. Zaalberg, om ontslag als stads geneesheer legen 1 Januarij aanst.een verzoek van H Garrer c. s.om eene verordening in het leven te roepen legen het des nachts los en onbe heerd laten loopen van honden, en een verzoek van de schippers Gijsman en Sypestcinom het zoogenaamde fooijershtiisje niet te verkoopendaar liet een onderkomen aanbiedt voor de kn,echts en bestellers der beurtsche pen, die soms tot laat aldaar op de aankomst dier schepen moeten wach- teuzij doen daarbij het aanbod het onderhoud van dat huisje voor hunne rekening te nemen. De voorzitter deelde nog mede dat in eene woning alhier, waarin twee hulponderwijzers waren opgenomen, de mazelen zich hadden voorgedaan, zo.odat zij de school niet mogten bezoeken. Om geen stagnatie in het on derwijs te veroorzaken had men besloten die twee hulponderwijzers tijde lijk in een logement te vestigen. Ook nog op een derden hulponderwijzer was die maatregel toegepast. Hij verzocht daarop de goedkeuring van den raad, die terstond werd verleend. Tot onderwijzeres le kl. aan de meisjesschool 2e kl. werd benoemd mej. A. M. Will, thans onderwijzeres 2e kl. aan die school. Het verzoek van J H. Zitman, om continuatie van de levering van schoolboeken enz. werd, overeenkomstig de voordragt van burg. en weth.met 14 tegen 6 stemmen, toegestaan. Een suppletoire staat van begrooling en een staat van af- en overschrijving, dienst 1878, werden goedgekeurd. De Toordragl betrekkelijk den verkoop van het zoogenaamde fooijershuisje, in verband met het daaromtrent ingekomen adres, lokte eenige beraadslaging uit. De heer Eigeman geloofde dat de schipperij zeer onthand zou zijn door het wegvallen van dat hHisje. Van Nood, die hel huisje wilde koopen, voerde aan dat het slechts eens in de week werd gebruikt, maar dat was, naar zijne informatiënniet het geval. Nu belangstellenden zeiven aanboden hel onderhoud voor hunne rekening te nemen, stelde hij voor de zaak uit te stellen en een nader onderzoek te doen. De heer van Heukelom was mede voor het behoud van hel huisje, dat menhoewel stads-eigendom. had laten ver vallen. De heer van der Zweep was van gevoelen dat het niet op den weg lag van een gemeentebestuur om ten gerieve van beurtschippers, particuliere ondernemers, er eene inrigting op na te houden. De heer de Laat de Kauter zeide dat den schippers een ander lokaal, even goed en in sommige opzigten beter, was aangewezen. Zoo men tot herstelling van het huisje overging, zouden de kosten aanzienlijk zijn. De) heer Hartevclt was bij onderzoek tot de overtuiging gekomen dat het aan te wijzen lokaal veel beter was dan het zoogenaamde fooijershuisje. Hij begreep niet dat men legen den verkoop opkwam. De heer Eigeman beweerde dat de schipperij niet genoegzaam bekend was met de nieuwe localiteit, daarom had hij voorgesteld de zaak nader te onderzoeken. De heer de Laat de Kanier wees er op dat zij, uit de voordragt, daarvan kennis hadden kunnen dra gen. In stemming gebragt, werd het voorstel van den heer Eigeman met 13 tegen 8 stemmen verworpen, en daarna een voorstel van den heer Har- tevelt, ingevolge het advies der commissie van financiën, om eene oproeping in de dagbladen te plaatsen, ten einde gegadigden in de gelegenheid testel len op te geven, welke koopsom zjj voor het huisje willen geven, aangeno men met 20 stemmen legen 1. Op het verzoek van I. Imans, ter bekoming van een gedeelte der singel- sloot, builen de voormalige Rijnsburgschepoorten op dat van C. Verkerk, geb. Meerenbeek, ter bekoming van een gedeelte der gedempte sloot aan het Haagsche trekpad, werd gunstig beschikt. De voordragt tot het vcrlee- nen eenrr tegemoetkoming van 125 aan den brandmeester J. Dee, wegens] de door hem bij den brand in de Galgslraat bekomen ernstige verwonding, werd goedgekeurd. De voordragt lot het aangaan eener geldleening van I 125,000 ten behoeve der gemeente werd mede goedgekeurd; een voorstel van den heer Obreen, om de redactie van art. 6 der voorwaarden eenigzins te wijzigen, vond geene ondersteuning. De voordragt betrekkelijk het aan plempen van een gedeelte van het paardenwed bij de Hoogewoerdspoort ft werd goedgekeurd, alsmede, met 19 tegen 2 stemmen, de voordragt tot het verleenen van concessie voor den aanleg en de exploitatie van paarden spoorwegen. De voordragt tot het verleenen van afschrijving van plaatse lijke directe belasting aan verschillende personen werd goedgekeurd en het verzoek van F. 0. de Vries, tol het leggen van een stoep, toegestaan. Op het verzoek van W. J. Wisse, om concessie voor den aanleg en de exploi tatie van eene eleclrische verlichting, werd, overeenkomstig de rapporten van burg. en weth. en van commissarissen der gaslabriek. afwijzend be schikt. De heer Eigeman gaf daarbij een wenk om, met het oog op deze misschien morelijke wijze van verlichting, de werken aan de gasfabriek, die niet dringend noodzakelijk zijn, uit te stellen. Ten slotte werd het eerste kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1878, goedgekeurd. Wij vestigen de aandacht van belanghebbenden op de hierboven voor komende aankondiging betreffende de verkiezing van leden van de kamer van koophandel en fabrieken, die op den 26en dezer zal plaats hebben. Blijkens eene hierachter voorkomende aankondiging willen eenige ingeze tenen eene poging in het werk stellen om alhier weder een leesmuseum op le riglen. Zij noodigen belangstellenden uit tot eene zamenkomst op Zatur- dag aanst. Ofschoon het. toen het vorige leesmuseum op het punt stond te bezwijken, meer dan eens in het licht is gesteld dat het eene hoogst moeijelijke zaak zou zijn later weder eene dergelijke inrigting in het leven te roepen, is het voor dc algemeene ontwikkeling in ons midden geene on verschillige zaak of die poging al of niet zal slagen. Wanneer velen de handen ineen slaan mag men nog niet aan eene goede uitkomst wanhopen. In den schouwburg werd gisteren avond eene liefdadigheids-voorstelling gegeven door de onderofficiers-vereeniging van het 4"' reg. infanteriemet medewerking der slafmuziek van het regiment. Zooals men weet is de opbrengst bestemd voor de weduwe van een onlangs overleden onderofficier van dat regiment.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1