LEIDSCHE COURANT. v» 187 S. MAANDAG 28 OCTOBER. ST A OS-BEK ICH T EN. BINNENLANDSCIIE BKRIGTËN. ADVERT ENTJE N. ÏF. N\ 254. De lour an t verschijnt dagelijksZen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Hel verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prjjs der Advertenliën is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. BU deze Courant behoort een Bijvoegsel. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden. Gelet op art. 21 der wet van 4 December 1872 Staatsblad n". 134); Brengt ter kennis van de ingezetenen dat in de algeloopen week zijn aangegeven als door roodvonk aangetast 6 personen, en aan die ziekte overleden geene. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 26 October 1878. V. d. BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenMaandag 28 October e. k.des namiddags te één uur. 1». Verzoek van J. E. Werner, geb. Drechsler, om ontslag als onderwijzeres Is" klasse, aan de meisjesschool der 2* klasse. (208) 2'. Begrootiug der gemeente voor 1879. LEIDEN, 26 October. De minister van waterstaat enz. heeft ter kennis van belanghebbenden gebragtdat in de maand Maart 1879 te 's Gravenhage een vergelijkend onderzoek zal plaats hebben van personen, die wenschen te dingen naar de betrekking van klerk bij den rijkstelegraaf. Zij, die zich aan hel bedoelde ODderzoek verlangen te onderwerpenmoeten zich daartoe vóór of op den Isuo febr. 1879 aanmelden bij het dep. van waierstaat, door een op zegel geschreven verzoek. Zjj moeien geboren zijn in een der jaren 1854 tot 1863 ingesloten. Bij de op gisteren plaats gehad hebbende aanbesteding van levensmid delen voor bet werkhuis alhier zijn aangenomen: door A. Slok het rund- vleesch voor 75 ets en het rundvet voor 58 ets per kilogr.de aardappelen door J. W. Florjjn Jr. voor ƒ5 de 100 kilo; de siroop door T. J. Bots voor 1296 per kilo; de groenten door D. Laman voor 425 ets per kilo; door J. van Kampen, de zoetemelk voor 840 ets en de karnemelk voor l80 ets per liter; door W. A. Aflourtit de gort voor 1289 ets, de peper voor 44 ets, de cichorei voor 1575 cis, de groene erwten voor 1340 en de kofïij voor ƒ1.17 ets per kilogr.; door A. Somerwil de rijst voor 1524 cis per kilogr. liet getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 49 lot 70 volwassen personen en 8 tot 11 kinderen De voor eenige dagen geleden outvlugte P. v. T. is in deu afgeloopeu nacht in deze gemeente aangehouden. De heer Ullmann zal weder eene kunstreis door Nederland doen met een door hem geëngageerd gezelschap kunstbeoefenaars, en ook Leiden be zoeken. Het alhier door hem te geven concert zal plaats hebben op Vrijdag 29 November aanst. in de stads-gehoorzaal. Hèl gezelschap bestaal ditmaal niet uit oude kennissen, maar groolendeels uit celebritcitendie hier nog niet zijn opgetreden en waarmede de heer Ullmann hel publick kennis wil doen maken. Men mag met regt vertrouwen dat de beer Ullmann ook nu weder eene goede keuze zal gedaan hebben. Als zangeres zal optreden mej. Zoré Thalberg, de dochter van den beroemden pianist, die in Engeland, vooral te Londen, een buitengewoon succès mogt behalen. Zij moet eene zangeres zjjn met ongemeene bekwaamheden toegerust. Met haar zullen optreden mej. Thekla Friedlhnder als liederenzangeres, en mej. Marie Dumas, voor dramatische voordragten, t. w. hel opvoeren van salon-stukjes, waar mede in het buitenland vele concerten, ter afwisseling, worden opgeluisterd. Als violist zal medewerken de heer Paul Viardot, wiens techniek zeer ge roemd wordt, en als pianist de heer Ketten, die, evenals de heer Ilollmann, onze landgenoot, die als violoncellist zal optreden, hoogst gunstig bekend staat. Men mag verwachten dat ook deze concerten, evenals die, welke vroeger door den heer Ullmann werden gegeven, zoowel hier als elders, veel bijval zullen ondervinden. -- Blijkens het voorloopig verslag van de commissie, van 1 Augustus 1878 tot 1 Augustus 1879 belast met het afnemen van liet tweede natuur kundig examen, hadden zich voor het examen aangemeld 29 candidaten; van deze trokken zich gedurende de zitting 5 terug; cén verzocht, daar hij ongesteld was op den dag voor zijn mondeling examen bepaaldalsnog later tot het examen te worden toegelaten; er werden dus geëxamineerd 23 candidaten. Van deze werden toegelaten 19, afgewezen 4. De namen 1 der loegelalenen zijn: J. J. van Uriel, L. A. F. Schakers, P. Beijers, B. 1 Bakker, J. Bijker, C. J. Kleyn, E. II. L. Lemmens, R. van Beuningen van llelsdingen, N. IJpes, C. F. A. Koch, G. J. Resler, J. van Pienbroek, A. J. Heiwig »an der Vegt, H. K. J. Dominions van den Bussche, J. H. F. Bozon. j J. A. de GraafT, H. J. Scheidelaar, J. Keyzer, Joh. C. Stoltz. Van deze zijn 15 militaire, 4 civile studenten; de 4 afgewezenen zjjn militaire studenten. Bij de acte-examens voor middelbaar onderwijs (afdeeling letterkunde) is gisteren toegelaten de heer R. A. Kollewijn, van Amersfoort, voor Neder- landsche taal- en letterkunde. Afgewezen was 1 voor Nederlandsch en 1 voor geschiedenis. Niet opgekomen was 1 voor Duitsch Bij de acte-examens voor middelbaar onderwijs (afdeeling wis- en natuur kundige wetenschappen, gymnastiek, landbouwkunde en boekhouden) zjjn op 24 en 25 October geëxamineerd 3 candidaten voor dé ache R Xlï (Boek houden) Toegelaten de hh. G. P. van Zutphen, van Utrecht J. D. Reiman, van Amsterdam, en P. H. Sijben, van Roermond. Voor de prov. commissie voor het lager onderwijs deden gisteren voor de acte in de Engelsche taal 6 candidaten examen. Er werd 1 afgewezen en toegelaten, de dames: A. J. Sickens en A. van Leeuwen, uit Delft; M. C. Th. Slot, J. W. Slot en M, M. J. van de Watering, uit 's IIage. Door bemiddeling van den heer jhr. mr. J. K. W. Quarles van Ufford voorzitter-commissaris der maatschappij van weldadigheid, is ten behoeve van die instelling wederom van denzelfden onbekenden gever, die reeds zoo herhaaldelijk de maatschappij rijkelijk bedacht, ƒ8000 ten geschenke ont vangen, bestemd voor de aldoening der annuiteit Roti. hypotheekbank. Met inbegrip dezer som is nu reeds van dien onbekenden weldoener een bedrag van ƒ85000 ontvangen. Volgens een telegrafisch berigt, is van hel stoomschip Torrington, van Batavia naar Rotterdam, via Marseille, op 200 mijlen afstand van laatst genoemde plaats de krukas gebroken; tijdelijke reparatiën worden op zee verrigt en is dit stoomschip 24 October te Marseille aangekomen. Het stoomschip Gelderland vertrok 24 October van Cadix, na tijdelijke repara tiën ondergaan te hebben, naar Middlesbro'ter verdere reparatie. De Celebes, op weg naar Batavia, is op 25 Oct. van Port-Saïd vertrokken. (Zie renter het Bijvoegsel) Heden ontvingen wij, tot diepe droefheid van hare Ouders en Grootouders, het treurig berigt van het overlijden van ons geliefd Kleindochtertje ROBERTA MARTHA IJSSEL DE SCHEPPER, aan boord van het Stoom schip Celebes. Leiden, 25 October 1878. R. VAN BAAK. Eenige kennisgeving. M. VAN BAAK, van den Berg. Bezoeken kunnen om bijzondere redenen niet worden afgewacht. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Zuster ANNA CAROLINA SCHULTZ, betuigen wij onzen har- lelijkcn dank. Uit aller naam, Leiden, 26 October 1878. J. SCHULTZ. Voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden onzer geliefde Moeder ondervonden, betuigen wjj onzen oprechten dank. Uit aller naam, Leiden, 26 October 1878. H. DE NIE. Degenen, welke iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel en de nalatenschap van wjjlen den Heer HENDRIK. VAN DEN HOORN, in leven Koopman in Brandstoffen, gewoond hebbende en overleden te Leiden, aan de lloogcwoerd worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris A. J. RIJSHOUWER, nabij de lloogewoerdspoortsbrug, onder Soeterwoude, vóór den 8s"n No vember 1878.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1