LEIDSCHE €011 Hl NT. MAANDAG 7 OCTOBER. V. 230. ST A DS-BER1CHT EN. P A TE NTBLADEN. BINNEN LA NDSGI1E BERIGTEN. De (ou\-attl verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met hal Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 's jaars, buiten de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. I>e prijs der AdverlcnliCn is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. By deze Courant behoort een Bijvoegsel. De WETHOUDER, Voorzitter van liet College van Zetters, doet te weten dat de ingevulde palenlbladen over het dienstjaar 1878/9voor de wijken VII, VIII en IX, alsmede de restanten van de verschillende wijken, voor komende onder de artikelen 3109 tot en met 3130, bij het College van Zet ters, in een der vertrekken van het raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks, uitgezonderd den Zon dag, des namiddags van één tot drie uj-en, en wel van 3 tot en met 9 October e. k.; terwijl na het verstrijken van dien termijn de onafgehaalde palenlbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Wethouder voornoemd, Leiden, 2 October 1878. Mr. P. C. LIBRECHT LEZWIJN. LEIDEN, 5 October. In de zitting van den gemeenteraad van lieden zijn o. a. ingekomen een voorstel van den heer Scheltema betreffende de bij den raad ingediende wijziging van de verordening op liet brandwezen; adressen van de kamer van koophandel en van de directie der stoombootdienst de Volharding betref fende de ontvverp-verordening tot heffing der bruggelden, en een adres van J. C. Zaalberg c. s.om continuatie van buur van bet Raamland buiten de voor malige lloogewoerdspoort. Een ingekomen adres van J. Boom c. s.tot het plaatsen van een lantaarn in de Duizenddraadsleeg, werd ter afdoening in handen van burg. en weth. gesteld. Voor dat overgegaan werd tot de behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen, werd aan den heer de Laat de Kanter het woord verleend, die in eene nadere wederlegging trad van eenige beweringen door den heer Le Poole in de vorige vergadering uitgesproken, welke wederlegging weder door den Le Foole werd beantwoord. Aan de orde was de voordragt betreffende den termijn voor het verleenen der concessie tot het aanlegsen en exploiteren van paardenspoorwegen in deze gemeente. Burg. en welli. wilden dien termijn in plaats van op 25 jaren, zooals vroeger was vastgesteld, op 50 jaren bepalen. De heer du Ricti verklaarde zich daartegen; hij zou niet gaarne zien dat de gemeente zich voor eenen zoo langen lijd verbond, want dat zou bezwaar kunnen opleveren; 25 jaren was lang genoeg. De heer van der Zweep meende dat, nu de concessie bij openbare inschrijving zon gegund worden, er in de vroeger vastgestelde voorwaarden nog wel eenige veranderingen noodig waren. By art. 1 zou, volgens hem, de termijn van aanleg en exploitatie, in plaats van op 2 jaren, op een jaar moeten gesteld worden Bij art. 12 zou moeten gevoegd worden dat hij, aan wien de concessie wordt verleend, als waarborg voor de rigtige nakoming daarvanbinnen 14 dagen de door hem geboden som moet storten; en bij art. 16 zou nog moeten bepaald worden dat de concessionaris bij bet niet-nakomen zijner verpligtingen alle aanspraak verliest op de door hem gestorte gelden, llit de daarover ge voerde discussiën bleek dat het doel van de door burg. en weth. en den heer van der Zweep voorgestelde wijzigingen alleen was serieuse aanbiedin gen uit te lokken en te bewerken dat minder solide aanbieders zich terug hielden. In stemming gebragt, werden de door den heer van der Zweep voorgestelde wijzigingen in de voorwaarden der concessie achtereenvolgens met algemecne stemmen aangenomen, en daarna het voorstel van burg. en weth., om den termijn van gunning van 25 op 50 jaren te brengen, met 15 tegen 7 stemmen goedgekeurd. De voordragt aangaande eene wijziging der verordening houdende aanwij zing der plaatsen, enz. van de verschillende markten binnen de gemeente werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De heer de Laat de Kanter bragt daarbij zijnen dank aan den heer d'Aumcrie. die hem opmerkzaam had gemaakt dat de plaats, over de Waag, waarop ingevolge vergunning van den raad een vischhttisjc was geplaatst, vroeger als plaats voor liet houden der kersenmarkt was aangewezen, iets waarop de raad niet bedacht was geweest. Eene voordragt tot het verleenen van afschrijving van plaatselijke directe belasting, dienst 1878, werd goedgekeurd. Op het adres van ouders en voogden van leerlingen van het gymnasium en de hoogere burgerschool, betreffende het godsdienstonderwijs, werd met 19 tegen 3 stemmen gunstig beschikt, zoodat de bestaande regeling nog voor een jaar is verlengd. Inge volge haar verzoek werd aan mej. A. J. W. Iloman eervol ontslag verleend als hulponderwijzeres aan de openbare meisjesschool le kl. Eene voordragt tot overplaatsing van eene hulponderwijzeres naar de school n". 3 voor minvermogenden werd goedgekeurd. Op de adressen van T. L. Muscrs en de wed. J. Filippo, ter bekoming van gemeentegrond aan de Marendorps- achtergracht, werd, overeenkomstig het voorstel van burg. en weth., be sloten den bedoelden grond aan laatstgenoemde af te staan en op het ver zoek van den eerstgenoemde afwijzend te beschikken. Op het adres van J. P. D. Lancet', lot onderhandsche continuatie van de levering van schrijf boeken enz. voor de openbare lagere scholen, werd met 21 stemmen tegen 1 afwijzend beschikt. De voorzitter deelde ten slotte nog mede dat hem gisteren avond officieus of half-offjcieel was medegedeeld dat de spoorweglijn LeidenWoerden door de ingenieurs opgenomen en in orde bevonden was. Op den 9Jen en 10d,n dezer zou de weg door eene commissie van wege den staat opgenomen worden, ten einde te zien in hoeverre de minister verlof kon geven den weg te berijden. Hoogstwaarschijnlijk zou dus de opening van den spoor weg op 15 October plaats hebben. Burg. en weth. wenschten nu, daar de som, voor openbare vermakelijkheden op de begrooling uitgetrokken, uitge put was, aan den raad voor te stellen hun eene som van 500 toe te staan, om bjj die gelegenheid eene kleine feestviering te doen plaats hebben, ten einde belangstelling te doen blijken in de aansluiting der gemeente aan liet grootc spoorwegnet. Zij deden dit voorstel nog in deze zitting, omdat de tijd der bedoelde opening zoo kort op handen was. De heer Obreen vroeg, of daarmede gepaard zou gaan eene opwekking aan de burgerij om aan die feestviering deel te nomen. De voorzitter zeide dat eene dergelijke uitnoodiging bij zulke gelegenheden altijd gedaan wordt. Met 16 tegen 6 stemmen werd hel voorstel van burg. en weth. goedgekeurd. Ter waarschuwing van het publiek, vooral van winkeliers, dient dat in de laatste dagen alhier voor 25 centstukken zijn uitgegeven nieuwe, doch verzilverde centen. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 47 tot 66 volwassen personen en 8 tot 13 kinderen. Door de prov. commissie voor het lager onderwijs te 's Hage werden gisteren geëxamineerd 7 candidaicn. Er werden 5 afgewezen en 2 toegela ten, namelijk de hh. F. Grim, uit Warmond, en Ch. L. F. de Meulder, uit Lisse. Hel examen voor de hulponderwijzersacte ving aan met 14 candidaten. (Zie verder het Bijvoegsel) Door deze verwittigen wij de Ilollandsche klanten van de DACrAZIJ- NfESf BU PONïT-JVEUF, te Parijs, dat heden de Catalogus is uitge komen geïllustreerd met verschillende schoone gravures van de nieuwste modes, volgens den laatslen smaak voor het seizoen 1878/9, met aanwijzing om zeil de maat te nemen en dat deze op aanvrage per keerende post franco zal worden toegezonden. UITTREKSEL UIT DEN CATALOGUS. De Pont-Sleuf, Overjas gevoerd met tartan, geboord fluweelen kraag9.50. De IJlster, zwaar soort van duffel, kraag pelerine met bui- ten-borstzak u 14.50. De Elbeuf, kompleet lakensch pak met zware wintervoering 14.50. De Slberiër, Kinder-Overjas, geheel warm gevoerd3—8 jaar 4. Bestellingen van 12.50 al worden franco vracht en rechten verzon den, hetzij tegen rembours, hetzij na ontvangst van een postwissel. Van elk kleedingstukdat niet mocht bevallen, wordt het geld onmidde- lijlt teruggestuurd. Alle bestellingen le richten aan: De Directeur de la BIAISOSf DU POVT-AE1F, tc Parijs.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1