KUNSTBOTER MACHINES. TAMAR INDIEN Specialiteit PER TELEGRAAF. A D V E R T E N T 1 E JN. tegen VERSTOPPINGEN de bewering der Engelschen, dal Rusland mcdepligtig is aan bel gebeurde in Afganistan, is bet volgende: Tijdens den oorlog in bel Oosten waren hdfhaaldelijk berigten ontvangen omtrent poging van Engeland's zijde, om in Centraal Azië Rusland in moeijelijUbeden te wikkelen. Onder Forsyth werd eene missie naar Kaschgar gezonden; zclls in Bokhara wilde men van En- gelsche agenten weten. Daartegenover werden van Rusland's kant verschil lende voorbereidende maatregelen gelroflen. Doch zoodra had niet het Ber- iijnsch congres eene vreedzame oplossing verzekerd, of al die maatregelen werden geslaakt. In geen geval kan ""er sprake zijn van medepligtigheid der Russische regering aan het besluit van Shere-Ali, om de Britsch-Indische missie af Ie wijzen. De bladen maken gewag van eene rooverbende van 200 man, die het district Paulovsk. in Zuid-Rusland, onveilig maakt. Die bende wordt aan gevoerd door eene boerenvrouw. De regi ring beeft een prijs van 15000 roebels op haar hoold gezet. - Bij St. Petersburg is eene patronenfabriek in de lucht gesprongen waarbij 17 personen, meest vronwen en kinderen, om het leven kwamen en 20 zwaar gekwetst zijn. T II U K IJ E. Een schrijvendoor Savlet-pacha aan de Turksche vertegenwoordigers in het buitenland gezonden, vangt aan met de verklaring, dat de Porte alles gedaan heeft, wat haar mogelijk was om den tegenstand der bevolking van Bosnië en de Herzegowina, bij het binnenrukken van de Oostcnrijksche troepen, te doen bedaren, en den opstand in die provinciën te voorkomen. Be Porte heeft evenzeer haar best gedaan om in Albanië de hinderpalen uil den weg te ruimen, welke tegen de uilvoering van het Berlijnsche ver drag bestonden, en zij streelt er ook nu nog naar, om haar volle gezag in Albanië te doen gelden. Inmiddels verzoekt de Porie den gezanten aan de verschillende kabinetten te kennen te geven7 dat zij trouw blijft aan hare internationale verpliglingen, maar zich niet verantwoordelijk steltvoor de jongste bloedige voorvallen. Aan de Porte werd de tijd niet gelaten om gevaren uit den weg tc ruimen, of botsingen te voorkomen; hel zou daar om onbillijk zijn haar verantwoordelijk te stellen voor hetgeen gebeurd is. St. PETERSBURG. 28 September. De mededeelingen in buitenlandsche dagbladen, dat prins Gortschakofï ontslag zou hebben gevraagd als rijks kanselier zijn ongegrond. Gortschakofï is niet voornemens ontslag te vragen. ROME, 29 September. Kardinaal Nina heeft aan den nuntius te Brussel naauwkcurige instructiën gezonden, opdat hij, zoo hij daarover geïnterpel leerd mogt worden, de nadeden kunne uiteenzetten van eene eventuele op- hefliing der Belgische legatie bij het Vatieaan. Wordt hij echter niet geïn terpelleerd, dan moet hij zich van alle tusschenkomst in deze quaestie onthouden. LONDEN, 30 September. De Times meldt uit Kaïro van gisteren: »Ter bestrijding van de onmiddellijke uitgaven heeft de regering nog een half millioen d geleend van de Otlomanische bank." Een telegram uit Calcutta van gisteren, in de Times, luidt als volgt //De toebereidselen tot een veldtogt tegen de Afganen worden met kracht voortgezet Over de krrjgsmagt van den emir is met juistheid niets bekend. De moeijelijksle quaestie evenwel is de mogelijk vijandige houding van een op de grenzen wonenden stam, die ligt 100,000 strijders zou kunnen leveren. De Indische regering keert niet naar Calcutta terug; maar haar zetel wordt overgebragt naar Lahore, alwaar een kamp wordt opgerigtdat er uitziet als heeft de onderkoning geen hoop op het behoud des vredes." KONSTANTINOI'EL28 September. Hel Engelsclie eskader is heden och tend naar Artahi vertrokken. Midhat-paclia is gisteren tc Canea aangekomen. De Arabieren, te Monleflx nabij Curnah, zijn in opstand gekomen. Twee Turksehe kanonneerbooten zijn daarheen gezonden. De telegraafdraad is afgesneden. WEENEN, 30 September. Be Oostenrijksclie troepen zijn op 27 en 28 Sept. Zwornik binnengetrokken. De Kaimakan bood onderwerping aan. 44 kanonnen en een groote voorraad ammunitie werden gevonden. I «i K E 1*. Het zoo in vele oorden der wereld alom geroemde Cirque Corty, dat 1111 sedert acht dagen hier ter slede eiken avond groote Voorstellingen in hel Grand Cirque, slaande op het Vreeburg, geeft, mag eiken avond nieuwen bijval inooïslen en zich in toenemende belangstelling van het publiek ver heugen. Wij kunnen daarom niet nalaten den directeur, den heer Pierre Corty, en zijn gansche personeel onze bijzondere tevredenheid en welver- dienden lol toe te brengen. Eiken avond iets nieuws, iets voorlrelïelijks in het programma. Zoo ook wat de slotstukken betreft; de Parforce-jacht en hel Carnaval op het ijs waren luisterrijk schoon en gingen onze ver wachting te boven, liet Engelsch volbloed-paard Bayard, in vrijheid ge dresseerd en voorgesteld door den directeur, den heer Pierre Corty, munt bovenal uit en strekt hem lot eere. Be heer D. AllholT, régisseur, die met zijne 4 Arabische volbloed hengsten Zampa Pascha, Emir en Ereischiitz de meest buitengewone toeren in vrijheid doel, zoodat zij hem gedwee als kinderen volgen, gehoorzaam zelfs aan de vingerwijzing, munt bovenal uit; want het spreken mankeert er maar aan. De twee. volbloed-paarden Elinor en Pistolin wijheid gedresseerd en tegelijkertijd voorgesteld door den heer Schumann Sr.verdienen eenen uiibundigeii lof. De saltomnrtales op hel dravende paard van Mr. jErher, in zijne buitengewone exercitiën en pirou etten. zijn meer dan buitengewoon" en bewonderenswaardig Ie noemen. Gok mile Ilélèue Ghrach. die met de meeste grace haar volbloed-paard Senegal berijdt, mag op bijzonderen lof en tevredenheid aanspraak maken; beide laatstgenoemden werden dan ook onder een daverend applaudissement her haalde malen teruggeroepen; welke eer den heeren Altholï en Schumann ook verscheidene malen te beurt viel. Be hoeren Gebr Gregory, die de stoutste gymnastische toeren aan den driedubbelen rekstok verrigtcn, ver dienen den hoogsten lof. De jongejufvrouw Martha Schumann en de kleine Alexandrina Altholï mogen mede de goedkeuring van het talrijke publiek verwerven De Japansche oefeningen, door den beroemden artist Iïoussa- Bonro-Sam verrigt, gaan alle beschrijving te boven, wat behendigheid enz. aangaat. Overigens moet het geheele personeel, en wel voornamelijk de clowns m™. Diante, Rose, Pautz, bijzonder geprezen worden. Mp. John Wells munt met mile lïélène Gierach. in hel Grand pas dc deux met twee paarden uitgevoerd, bijzonder uit. Verder mag de dubbele hoogeschool, gereden met de twee volbloed-paarden Ermosso en Youngsilvan. door mile Schumann en mr. Ernestniet onvermeld blijven. Ook het orchesl van den heer Joseph Reiflert is eene eervolle vermelding waardig. De heer Corty verdient eiken avond nieuwen lof. Men verneemt met genoegen dat een regeringstelegram, uit Soestdijk af komstig en door den hofmaarschalk baron Taets van Amerongen afgezonden is, waarin wordt vermeld, dat 11H. KK. H11. prins en prinses Hendrik der Nederlanden Dingsdag avond e. k., alzoo 1 Oktober, de voorstelling met hunne tegenwoordigheid hopen te verceren. Eene zeer luisterrijke voorstel- stclling en een talrijk publiek worden algemeen verwacht. De heer Pierre Corty verdient met zijn uitmuntend personeel overal aan beveling en eervolle vermelding. Utrecht, 29 Sept. 1878. N. G. M. G Gehouden Vcrkooping van onroerende goederen in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 28 September. Notaris Mr. A. J. Wijnstroom. Een perceel, bevattende twee Beneden- en twee Bovenwoningen, aan de zuidzijde van den Ouden Rijn, nM. 91 en 9\A, en aan de westzijde van de lleerengracht, u°. 134, Sectie I, n°'. 1232 en 1235 gedeeltelijk. Koopers G. Splinter en wed. A. Spijker, ƒ4500. Een Huis, waarin Tapperij, aan de westzijde der lleerengracht, n°. 136, Sectie I, noS. 1890 en 1235 ge- deeltelijk. Kooper G. Rietbergen qq. ƒ1095. Een Huis, aan de westzijde van de Vestestraat, nabij den Ouden Rijn, n°. 55A, Sectie I, n°. 2000. Kooper P. van Bis. ƒ630. Een Huis, aan de westzijde van de Vestestraat, nab(j den Ouden Rijn, n°. 55, Sectie 1, n°. 1909. Kooper J. Noest. ƒ625. ONDERTROUWD: C E. Wanslebeu, wed'. 31 j. en M. M. Feun, jd. 19 j. P. E. Schotel, jm. 30 j. en C. P. E. Broese van Grocnou, jd. 21 j. J. II. Verbeek, jm. 23 j. en J. M. van ümiren. jd. 21 j. J. C. Wijtenburg, jm. 30 j. en H. van Leeuwen, jd. 28 j. G. Roozendaal, jm.23j. en II. Bonte, jd. 23 j. I. van der Tuyn, wed1". 75 j. en J. Kapyn wed». 67j. J. J. Chrispijn. jm. 23 j. en E. M. Matters, jd. 26 j. - P. Regeer jm. 23 j. en C. Berlemon, jd. 23 j. G. Bcnning, jm. 23 j. en II. Reitsma, jd. 32 j, 11. Gordijn, jm. 24 j. en J. van der Pot, jd. 21 j. D. J. Muller, jm. 30 j. en G. van Gooi, w ed». 26 j. J. A. Beijerman, jm. 30 j. en J. S. S. Enderlé, jd. 33 j. - S. H. Wijnnobel. jm. 25 j. en A A No- renberg, jd. 20 j. Voorspoedig bevallen van een Zoon J. C. ABSPOEL DELFORNO. Antwerpen, 28 September 1878. Heden overleed, in den ouderdom van 84 jaren, mijne geliefde Echtge- noote JANSJE WEBBERS. Leiden, 29 September 1878. J. LABORDUS. Onze dank aan allen, die blijken hebben gegeven van hunne belangstel ling in het verlies door ons op den li11"1 September geleden. Wed. C. A. OUDSHOORN, Leiden, 30 September 1878. Püder. M"° REGENTEN VAN 1)E R. C. ARMEN EN HET WEES- EN OUDELIE- DENIiUlS alhier nemen de vrijheid de COL/ldECTE ten behoeve van gemeld Wees- en Oudeliedenhuiste houden op Dinsdag den lsten October e. k-, des voormiddags te 10 nren, beleefdelijk in de liefdadig heid van Leidens ingezetenen aan te bevelen. Regenten voornoemd, J. J. VAN HEES WIJK, Voorzitter. Leiden, 28 September 1878. A. G. HESSELS, Secretaris. van Door A. F. SMIILiDERSUtrechlsche Ijzergieterij te Utrecht, wor den voortdurend de Machines voor Kunslboterfabiieken geleverd, waar van reeds een groot aantal in werking ïijn. Laxeerende en verfrisschende vrucht Aambeien, Schele hoofdpijn, f. 1,25 per doos. GRILLON, Apoth. 27, rue de Rambuteau, PARIJS. Dépot bij .V Si. S WK.HER te Leiden.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3