LEIDSCHE €011 RANT. VRIJDAG 27 SEPTEMBER. 2.28, STADS-BERICHT EN. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van Milicien-Verlofgangers der lichting van 1876. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST. I)ItNNENLANDSCIIE R&RIGTËN. De I iiuvatil verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50 met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke summers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertenliön is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den lieer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 29tn Mei 11., A. N°. 1522/3 (2e afd.), Provin- eiaalblad N°. 46; Brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgan gers der lichting van 1876, belioorende lot de regimenten Vesting-artillerie, en wel die van alle kompagniën, met uitzondering alleen van de Torpedo- kompagnie dat zij, krachtens art. 125 der Militiewet, onder de wapenen worden ge roepen en daartoe op Dinsdag den len October aanstaandedes na middags vóór rier men, hij hun korps tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien ran at de voorwerpen van kleeding en uit rusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op den 29 October daaraanvolgende in het genot van onbepaald verlof worden hersteld dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigd, zich op Zaterdag den 28» September te voren, des voormiddags lusschen 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot hei ontvangen van aanwijzing van <le plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun even tueel toekomeude daggeld ol passage biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinde ren aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secre tarie behooren kennis te geven, in het eerste geval, onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsvhe Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 20 September 1878. v. d. BRANüELEU. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden, Gezien de Circulaire van den lieer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 20,n Augustus 11., A. N°. 2445/1 ^2e aid.), Pro vinei anlblad N 69 Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de lotelingen, die in dit jaar zijn ingelijfd bij de bereden korpsen en, overeenkomstig de 2' zinsnede van art. 57 van het Koninklijk besluit van den 8en Mei 1862 Staatsblad n". 46), na hunne inlijving, tot nadere oproeping met verlof zijn gezonden, op Dinsdag den le° October aanstaande in werkelijken dienst zullen worden gesteld, ten einde te worden gekleed en geoefend; dat zij zich allen rechtstreeks naar hunne garnizoensplaatsen behooren te begeven en dat mitsdien bedoelde lotelingen bij deze onder de wapenen worden geroepen, met last om te zorgen, dat zij op gemeblen dag, vóór 4 uren des namiddags, bij hunne korpsen zijn aangekomen Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing ill de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd Leiden, 20 September 1878. V. d. BRaNDELER. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN: Overwegende, dal het hem uil de verklaring van den Heer Dr. W P. Weebers, geneesheer te Leiden, gebleken is dat de navolgende goederen, als: een veerenbed. een veerenknssen met sloop, twee zeedonzen kussens met sloopen, een nollen deken, een laken, een hoofdpeluw, een boezeroen, een hemd, en twee doeken, toebehoorende aan Suzanna Kloek, wed. Pieter Lancel, wonende te Leiden, door typhus zijn besmet, en uitdien iioofde ter voor koming van verdere besmetting behooren te worden in beslag genomen, onteigend en vernietigd; Gelet op art. 5 der Wet van 4 December 1872 Staatsblad nn. 134); Besluit en beveelt tevens: de bovenomschreven goederen onmiddelijk in beslag te nemen, te ont eigenen en te doen vernietigen. Zullende dit besluit, ingevolge gemeld art. 5 der Wet, op de gebruikelijke j wijze ter openbare kennis worden gebracht. De Burgemeester voornoemd Leiden, 26 September 1378 V. d BRANDELER. LEIDEN, 26 September. De commissie van het staatsexamen heeft heden voor het eerste gedeelte van het arts-examen toegelaten den beer J. G. Viseer, mcd. doctorandus. De leden van de sludenten-roeivereeniging Njord, die, zooals gisteren werd vermeld, bij den wedstrijd le Brussel eene zoo roemrijke overwinning mogten behalenwerden gisteren avond bij hunne terugkomst aan het spoorwegstation plegtig ontvangen. In een rijtuig met vier paarden bespan nen. waariu ook een den overwinnaars aangeboden monsterbouqact prijkte, begaf de stoet zich, voorafgegaan door muziek en omgeven door fakkel licht, langs ecnen omweg door de stad naar de sludenten-societeit, alwaar de behaalde zege juichende werd gevierd. Wij vernemen dat eerstdaags ook hier ter stede Ier bezigtiging zal worden gesteld een natuurwezen, dat in menig opzigt de aandacht verdient, t. w. het zoogenaamde »aapmcnsch" of microcephale. In verscheidene plaat sen onzes lands mogt bet een druk bezoek uitlokken. Het is een meisje, volgens opgave, in Hongarije geboren en ruim 14 jaren oud, met abnorma- Icn hersenbouw. Dat meisje heeft, naar gemeld wordt, volstrekt niets terugstoolends voor den bezoeker. Opmerkenswaard is het kleine hoofd met de groote bewegelijke ooren, de schuinsche s'and der tanden en de lange armen. De spraak en alle kenteekenen var. enig geestontwikkeling ont breken haar geheel, hoewel zij telkens blijken geeft van sterke ontwikke ling der zintuigen, althans van het gezigt en van het gehoor. Het eenige, waardoor zij zich in hare gedragingen onderscheidt, is, dat zjj hartelijk, lacht en soms ook kan schrejjen, hoewel zij, als zij geplaagd wordt, een tamelijk woest geschreeuw doet hooren. Het is eene afwijking der natuur, waaraan zeer zeker velen hunne aandacht zullen wijden. De minister van marine heeft ter kennis gebragt van artsen, niet ouder dan 36 jaren, gehuwd of ongehuwd, dat er gelegenheid beslaat om als officier van gezondheid der 2e kl. bij de zeemagt in dienst te treden, onder verpligting den lande acht achlereenvolgende jaren in die betrekking tc dienen, en onder genot eener premie van ƒ8000, uit te betalen bij de in diensttreding. Zij, die geneigd mogten zijn op die voorwaarden te worden aangenomen, moeten zich, onder overlegging der vereischte stukkenlot bet dep. van mariné wenden. De wis- en natuurkundige aldeeling der kon. akademic van weten schappen te Amsterdam zal Zaïurdag aanst. aldaar eene gewone vergade ring houden. De achtste gewone algemeene vergadering van het Nederlandsch Pro testantenbond zal gehouden worden op Dingsdag 29 October aanst. in het logement /'de zevert Provinciën", le Zwolle. Behalve door de algevaardigden en de correspondenten, kan aan die vergadering ook deelgenomen worden door alle leden der vereeiiiging, met adviserende slem. In verband hier mede zal alsdan ook gehouden worden de zesde Nederlaudsche protestan tendag. Het programma bevat liet volgende: Maandag 28 October, des avonds ten 7ure: Feesteljjke godsdienstoefening in de Groote Kerk, waarin prol. L. W. E. Bauvvenhoff als spreker zal op treden en de zangvereeniging "Sempre Crescendo" zich zal doen hooren onder leiding van den beer K. F. Bokelman, onderwijzer aan de stedelijke muziek school. Tot deze bijeenkomst hebben alle leden van bet protestantenbond vrijen toegang. Voor niet-leden zijn tegen 25 cis programma's te bekomen, die levens voor toegangbewijs gelden. Na afloop dezer bijeenkomst: Ont vangst der afgevaardigden, correspondenten en vertegenwoordigers van bui- tenlandsche vereenigingenvan wege de afdeeling, in de concertzaal van "Odéon." Dingsdag 29 Oclober, des morgens ten 10 ure, algemeene vergadering der afgevaardigdencorrespondenten en leden in het hotel «de zeven Provinciën." Ten 4% ure, gemeenschappelijk middagmaal in het hótel «de zeven Provin ciën. Des avonds ten 7% ure, in dc schouwburgzaal van «Odéon", bespre king van godsdienstige en kerkelijke vraagpunten. Opening der bijeenkomst met eene toespraak van den eere-voorzitter, prof. C. P. Tiele. De Nederlaudsche maatschappij tot bevordering der geneeskunst heeft een adres gerigt aan de tweede kamer over de voorgestelde wijziging der geneeskundige wellen. Zij sluit zich aan bij het voorstel van dc gezamen lijke lioogleeraren in de philosophische en geneeskundige faculieiten, om de klassieke opleiding van de gymnasia voor aanslaande siudcnlen in de ge-

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1