LEIS1SC8IE OI I li A N T. r. 2%?, ZATÜRDAG 21 SEPTEMBER. 3 ST ADS-BER ICHTEN. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIÉNST, van MiIicien-VeiIof«aiij>ers der lichting van 1876. OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST. BINNEN L A N DSC 11E 13 E RIO T E N lie tour ant verschijnt dagelijks. Zen- en Feestdagen uitgezonderd, be prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50, nul het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaarshuiten de eapeditiekoslen. Afzonderlijke nommtrs der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents De prijs der AdverlenliCn is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cenls. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Rollings in de pro vincie Zuid-Ilolland, van den 29c" Mei II.A. N°. 1522/3 (2* aid.), I'rovin- ciaalbtad N". 46; Brengt Ier kennis van de in drze gemeente gevestigde milicien-verlofgan gers der lichting van 1876, behoorende tot de regimenten Vesting-artillerie, en wel die van alle kompagniënniet uitzondering alleen van de Torpedo- kompagnie dat zij, krachtens art. 125 der Militiewei, onder de wapenen worden ge roepen en daartoe op Dinsdag den lc" October aanstaande, des na middags róór tier men, bij hun korps tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien van al de root werpen van kleeding en uit rusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op den 29 October daaraanvolgende in het genot van onbepaald verlof worden hersteld dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigd, zich op Zaterdag den 28*" September te voren, des voormiddags tusschen 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te hegeven en van het hun even tueel toekomende daggeld ol' passage-biljet; en dal, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinde ren aan deze 0|>roeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secre tarie belmoren kennis te geven, in het eerste geval, onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en doorplaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 20 September 1878. V. n. BRANDELER. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden. Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Ronings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 20*" Augustus 11., A. Nu. 2445/1 (2* afd), Provinciaalblad N". 69; Brengt ter kennis van belanghebbendendat de lotelingen, die in dit jaar zijn ingelijfd hij de hereden korpsen en, overeenkomstig de 1' zinsnede van art. 57 van hel Koninklijk besluit van den 8 Mei 1862 Staatsblad li". 46), na hunne inlijin?tol nadere oproeping mei verlof zijn gezonden, op Oiusdng den 1™ October aanstaande in werkelijken dienst zullen jvorden gesteld, ten einde te worden gekleed en geoefend; dat zij zich atlen rechtstreeks naar hunne garnizoensjdaatseu belmoren te begeven en dat milsd en bedoelde lotelingen bij deze onder de wapenen worden geroejien, mei last om lc zorgen, dat zij op gameiden dag, róór 4 uren des namiddags, bij limine korpsen zijn aangekomen Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zonde kunnen voorwanden geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing ill de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 20 September 1878. V. d. BRANDELER. LEIDEN. 20 September. Door de staatscommissie is lieden hel getuigschrift voor het eerste ge deelte van het arts-examen toegekend aan den heer P. Bos, med. doctorandus. Bij beschikking van den minister van waterstaat enz. van 16 Sept. jl. is aan J. van Ouwerkerk. 1c 's llertogenboscli. lol wederopzegging, ver gunning verleend voor eene stoombootdienst lol vervoer van goederen en vee tusschen 's Hertogenbosch en Leiden, alsmede voor eenestoumslccpdienst op dat traject. Woensdag 11. is, naar wij vernemen, de justitie uit 's llage alhier ge weest, om. in verband niet den Maandagavond alhier gewoed hebbenden brand, een onderzoek in te stellen. Urden morgen, omstreeks 9 ure, is aan de Iloogewoerd een paard op hol geraakt; het heeft in zijn vaart een man een eind mcdegesleeptdie er echter met den schrik afkwam. Aan de Breed cm raat werd het paard lot staan gebragtzonder verdere ongelukken te hebben veroorzaakt. Wederom is door ecneii alhier wonenden winkelier een valsch25-ccnt stuk ontvangen, welk muntstuk hij de polieic is gebragt. De brievenmaal voor Nederl. indië, aan boord van het thans tot het ondergaan van herstellingen Ie Giidix binnengeloopen stoomschip Gelderland zal met de Fransche pakketboot van Marseille den 22,tr" dezer naar Ba tavia worden doorgezonden. liet prov. kerkbestuur van Overijssel heeft tol de evangeliebediening in de Ned. Iierv. kerk toegelaten den cand. A. .1. 11. W. Brandt. De gemeenteraad van Botterdam heelt, in aanmerking nemende, dat hij beschikking van den-minister van hinnenlaudsche zaken een gedeelte der gemeente met een aantal naburige gemeenten, overeenkomstig de wet van 8 Aug. 11. en hel kon besluit van 17 Aug. II., houdende bepalingen tot be- teugeling der longziekte onder hel rundvee, zal worden afgesloten; dat ecdurende die afsluiting het vee uit den afgesloten kring niet kan worden toegelaten op de gewone markt, en derhalve eene lijdelijke splitsing van de beestenmarkt noodzakelijk is, besloten de eerste afdeeling voor rundvee, afkomstig van plaatsen buiten den afgesloten kring en voor andere bees ten, te houden op de gewone veemarkt aan den Boezemsingel, die buiten den kring gelegen is; en de tweede afdeeling voor rundvee uit dien kring gedurende den lijd der afsluiting op liet Hofplein, binnen den kring gelegen. Te Rotterdam heeft gisteren nacht in een onbewoonden schoenen- en laarzenwinkel van den heer J. J. Mersel. in de WiUe-de-Wi1hsfraateen liefstal met inbraak plaats gehad. De deur is met een scherp werktuig opeiigewrongen en de daders hebbenzooals aan de lamp te zien was, gebruik gemaakt van licht. Naar berekening zijn er gestolen: zes paar heeren-laarzentwaalf paar mans- en vier jiaar vrouwen-pantoffels en tien paar kinderschoenen. Verder wordt vermist een horloge, dat aan den wand iiing. Ook was dc eeldlade geopend; doch daar er slechts eetiige centen m lagen, hebben dc dieven liet niet de moeite waarde geacht zieli ook daar van meester te maken. - De arrond -regtbank te Amsterdam heeft twee personen veroordeeld ter zake van het dragen van verboden wapenen. De eerste, R. had op een avond een der bezoekers van een koffijhuis in de YVaimoesstraat, naar hij opgaf gekscherende, met een met scherp geladen zakrevolver bedreigd, liet was een persoonaan wien de beklaagde geld had geleend. Overeenkomstig den eiscli van het O. M. werd hij veroordeeld tot betaling eener geldboete van 30 of subsidiair tot eene gevangenisstraf van 6 dagen. De ander werd tot eene geldboete van 8 of eene gevangenisstraf van 1 dag veroordeeld, omdat hij des nachts in beschonken toestand op straat was gevonden met een touwwaaraan een stuk ijzer was bevestigd. De crediet-vereeniging te Amsterdam is voor eene som van ƒ17000 bestolen. Voor een da? ol veertien gal de directie een barer bedienden, die tijdelijk kassier was verlof tot liet maken van een reisje naar de Parijsche tentoonstelling. Toen de lijd van het verlof verstreken was, keerde de be diende niet terug. Men onderzocht en vond dal hij de som van ƒ17000 uit de kas had medegenomen. Vrouw en kinderen liet iiij achter. Van den Helder meldt men hel volgende: Vrijdag 11. landde hier aan de kust eene kleine ranke smak. met drie Engelschen bemand. Zij gaven voor met dien notendop van Engeland te zijn gekomen om eenige havens in ons vaderland te bezoeken. Na aan den wal eenige mondbehoeften te heb ben ingeslagen en verscheidene "kapelletjes" te hebben bezocht, kwamen zij in vrij opgewonden loestand bij hun vaartuig terug, dat inmiddels hij ebgetij op de Steenenkust was geraakt. Door adsistentic van eenige toe schouwers werd het vaartuig in vlot water gebragt en gingen de pleizier- reizigers onder zeil Den volgenden morgen werden zij laverende gezien ter hoogte van de Zuiderliaaks. Rort daarna verhief zich een lelie N. \V. wind en men vreesde dal zij met hun rank vaartuig daartegen niet bestand zul len zijn geweest, althans zij zijn door de vletterlieden, die in zee waren, niet meer gezien. Bij den hevigen storm en het liooge water is Maandag 11. een koppel lammeren, 150 stuks, loebehoorcnde aan de landbouwers C. de Vries en K Jensina te Schiermonnikoog op den Rwelder verdronken. Men schat hel verlies op 2 a 3000 gulden Vermoedelijk is achteloosheid van den hoe der hiervan de oorzaak. Ook onder Gaasterland is eene menigte schapen verdronken, doordat de uiterwaarden onderliepen. liet gereglshof te Leeuwarden heeft S. Poslma. oud 16 jaren, te Vcenwoudeuschuldig verklaard aan moedvvillicen doodslag. Zijne jonge jaren en de omstandigheden, waaronder het lëit is gepleeed, aannemende als verzachtende omstandigheden, heelt liet hof hem veroordeeld tol 1 jaar celstraf. Het koninklijk paleis te Leeuwarden is thans vrij wal gerestaureerd en heeft voor liet uiterlijke een geheel ander en heter aanzien verkregen. Er is een geheel nieuwe kap op geplaatster zijn nieuwe moderne ramen aangebragl en hel geheel is met Portland-cement bepleisterd. Voorts zijn er enkele versieringen bijgevoegd, terwijl ook van binnen eenige noodige herstellingen zijn uitgevoerd Gni liet paleis echter geschikt te doen zijn tot vorstelijk verblijf, zal inwendig nog vrij wat moeten worden gedaan. Te Sneek is Dingsdag avond brand uitgebarsten ten huize van een sui kerbakker, en wel in eene bedstede. Die brand werd echter spoedig ge stuit. De bewoner is, op vermoeden van brandstichting, aangehouden.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1