Uü i T KtN LAiN D^Cii E liKii IG T E Aan hel If old la Siation le Üireclil kwamen eergisteren Iwee Engel srheu, de herren Page en Darrck, studenten uit Cambridge, aan. die de reis van Hazel naar Utrecht per vélocipède in 8 dagen hadden afgelegd. Pen eersten dag reden zij van Bazel naar Straatsburgden tweeden van daar naar Carlsruhe, den derden tot Worms, den vierden lol Mainz, den vijfden lot Coblenz. den zesden tot Keulen, den zevenden tot Wezel en eindelijk den achtsten dag van Wezel lot Utrecht, een alstand van ruim 140 kilometer. De ruiters schenen volstrekt niet vermoeid en ook hunne paarden hadden zich, volgens hun beweren, op den ruim 700 kilom. langen togt. uitstekend gehouden. Zij zijn per spoor naar Rotterdam vertrokken om van daar naar Londen terug te keeren. Aan hel station te Rrnmmen is gisteren avond te ruim zeven ure een vreeselijk ongeluk gebeurd. Mevrouw de barones van Rhemen van Rhe- mensluiizenechtgenoot van het lid der eerste kamer, die zich buitenslands bevindt is, terwijl zij iemand van den trein wilde halen en zich onvoor- zigtig op de rails waagde, door den sneltrein, die van Arnhem kwam, overreden en gedood. Nabij Olst had Woensdag ochtend bij de steenfabriek van den heer Bakhuis op Dortmond een groot ongeluk plaats. Drie arbeiders van boven genoemde fabriek zouden een schuit, geladen met stukken stcenen, naar den overkant van den IJssel brengen. Naauwelijks van wal gestoken, zonk de schuit en 2 der werklieden verdronken, terwijl de derde zich slechts met veel moeite heeft gered. De beide omgekomenen waren vaders vau huisgezinnen. Men meldt uit Tilburg aan de IV. R. O.: In den nacht van Zondag op Maandag jl. hebben twee personen diefstal gepleegd in een fabriek alhier op den Heuvel en zich meester gemaakt van vier stuks wollen goederen, die zij verbergen wilden, om die later op eene veiliger plaats te brengen. Onder weg echter werden zrj in hun plan verhinderd, doordien zij gerucht en het geluid van mensehelijke stemmen vernamen; hierdoor verschrikt, wierpen zij hun buit over de haag van een nabijgelegen tuin, waarin juist cenige appeldieven bezig waren, om van dit ooft hun proviand op te doen. Laatstgenoemde namen een kijkje in de zakken, waarin de stukken wollen stof geborgen waren. De eerste schelmen kwamen op dit gerucht toeloopen beducht dat de anderen hen van hunne buit zouden berooven. Na onder ling accoord, dat echter niet schijnt nagekomen, vertrok elke bende met zijne eigen gestolen goederen naar veiliger oorden. De policie was spoedig van een en ander onderrigt en heeft de nachtwandelaars eene plaats be zorgd waar zij vooreerst onschadelijk zullen zijn De Midrl. C. meldt het volgende: Een viertal jaren geleden bragl het paardrijdersgezelschap van Dassie eenige wintermaanden le Middelburg door. Bij het vertrek van daar werd door een der vrouwelijke leden van den troep een voor enkele weken geboren meisje achtergelaten bij het gezin van een timmermansknecht, onder belofte, jaarlijks eene zekere som voor het onderhoud van het kind over te maken. Ofschoon die belofte spoedig in het vergeetboek raakte, werd de kleine, die zich spoedig dq gehechtheid van hare pleegouders wist te verwervenmet niet minder zorg en liefde in het gezin verpleegd. In het begin van dit jaar kwam de moe der haar kind opeischen. Zij scheen toen in goede omstandigheden te ver- keeren en niettegenstaande de pleegouders eenige onschuldige listen in het werk stelden, om het meisje buiten haar bereik te houden, was het niet mogelijk den wettigen eisch der moeder af le wijzen. Het kind werd door haar erkend onder den naam van Catharina Stein geb. 9 Maart 1874 te Middelburg; zij vertrok met haar schat, eene smartelijke leegte in het gezin achterlatende. Men verloor echter het pleegkind niet uil het oog. Er werden, met behulp van een gedienstigen buurman, Fransche brieven naar België verzonden en men vernam dat de kleine Ka het goed maakte en door hare moeder goed verzorgd werd. Maar later kwamen er weer kwade lijdingen. De moeder was niet langer bij den troep van Dassie, zij was door haar lijde'ijken echtvriend verlaten, bevond zich nu bij een ander gezelschap en verwaarloosde haar kind. Dat kon de trouwe pleegmoeder niet hooren. Zij toog naar Rotterdam waar de moeder zich op de kermis bevond, wist hel hart v.in deze te vermurwen en met de bereidwillige hulp der Rotterdamsche policie Werd het meisje aan haar teruggegeven. Dingsdag avond kwam zij met den weder gevonden schal per stoomboot te Middel burg aan. De vreugde over het teruggebragte schaap was zoo groot, afsof er niet verscheidene andere hongerige monden aan den ouderlijken disch te voelen waren. Berigten uit Zuid-Afrika van 24 Julij deelen het volgende mede; In Grikwaland heeft eene bende Kaffers, onder de leiding van Gasibone's zonen, de plaats van den heer F. Thompson overvallen, dezen gruwzaam vermoord m zijn zoon deerlijk verwond. De muitelingen worden in ge meld gewest krachtig vervolgd; hel is kapitein Sissison met een 120 man den 12den Julij gelukt een honderdtal gewapende muitelingen in handen te krijgen en ruim 3000 stuks groot en klein vee, benevens 12 wagens, te bemagtigen. De Kaderoorlog aldaar is veel wreedaardiger dan die op de oostelijke grens geweest is. De tijdingen uit de Transvaal tot 16 Julij luiden nog niet geruststellend. Er waren nog een paar personen op dezelfde gronden als kapt. Guun in hechtenis genomen, wien men vervalsching van handteekeningen op de ver zoekschriften van Shepstone ten laste legt. O. a. was de uitgever van de f'olkstem gedagvaard, maar hij had legen de /'inquisitoriale wijze van ver volging," geprotesteerd. Men haS in de laatste weken in de wateren van de Kaap allerhevigste stormen gehad, met vrij wal schade aan schepenenz. Men was tot de overtuiging gekomen, dat de vermaarde havenwerken van Kaapstad nog onvoldoende waren voor zulk noodweder. en daarom bedacht op verbete ring en uitbreiding daarvan In de Tafelbaai zijn twee schepen verongelukt en is de reddingboot omgeslagenverscheiden personen zijn omgekomen. 's GRAVENI1AGE, 23 Augustus. Door Z. M. is de lieer mr. J. W. L. M. van Oordl benoemd lol adjunct- commies bij het dep. van koloniën, en aan den luit. ter zee 2e kl. J. D. baron van Wasscnaer lol Calwijck tijdelijk opgedragen de functie van ad judant bij Z. K. 11. prins Hendrik der Nederlanden. Door Z. M. is aan den heer mr. a. J. Hoekwater, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als kantonregter-plaatsvervanger te Delft, en be noemd tot kantonregter-plaatsvervanger te Geldermalsen de heer a. J. a. Verwey, cand.-notaris aldaar. Aan den heer mr. J. W. J. baron de Vos van Steenwijk is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopziener in hel 7e schooldistrict heersi van Overijsselen als zoodanig is benoemd de heer mr. S. M. S. de Ranitz, -- De luitt. ter zee 2' kl. P. D. A. Frankamp, G. C. Otteu en VV.Romer, dienende aan boord van het schroefstoomschip /.eeuwarden, eerstgenoemde als tijdelijk 1' officier, en de officier van administratie 1' kl. J. G. Bebe- laar, dienende aan boord van het schroefstoomschip Zilreren Krniswor den op non-activiteit gesteld. Voorts worden geplaatstaan boord van liet schroefstoomschip Marnix, de luit. ter zee lc kl. W. baron van Hogendorp, als 1® officier, die der 2e kl. J. J. de Brnyne. II. Velthuyzen en J. P. van Rossum, de benoemde adelborsten 1' kl. J. J. W. H. van der Toorn, H. W. TydemanW. Naudin ten Gale en J. W. Termijtelen, de officier van ge zondheid 2' kl. J. F. La Cave, de officier van administratie 1® kl. J C. de Vriese en de scheepsklerk P. G. J. van Wijhe: aan boord Van het schroei- stoomschip Zilveren Kruis, de officier van administratie 1® kl. M. D. L. Hertzveld, en aan boord van het wachtschip le Willemsoord, de scheeps klerk J. van Heumen; beide laatstgenoemden thans dienende aan boord van hel schroefstoomschip Leeuwarden. De officier van administratie 1® kl. J. C. Coops, geplaatst bij het kon. instituut voor de marine te Willemsoord, wordt op non-activiteit gestelden vervangen door den officier van administratie 2® kl. J. C. Coelaud. Met 1 September aanst. zullen alsnog aan de kon. militaire akademie als kadet worden geplaatst: voor hel wapen der artillerie in Oost-Indie: C. II. Carbin, A. 1'. M. H. de Pelser Berensberg, E. L. J. van der Ramhorst de Brouwer; voor het wapen der infanterie in Oost-Indië: jli®. J. F. Ge vers, A H. Overman. Onder beschuldiging van moedwillige brandstichting, waardoor het te voorzien was, dat ecnig menschenleven in gevaar kon worden gebragt, stond heden voor hel geregtshof alhier leregt A. v. d. T. voerman te Klaas waal. Om zich te redden uit financiële moeijelijkhedenhad hij in den avond van 5 Mei jl. het plan tol brandstichting opgevat, en na er met zijne vrouw over te hebben gesproken en hare goedkeuring te hebben verkregen, wierp hij een brandende lucifer in het stroo zijner schuur. Niet lang duurde het of de schuur en de geheele woning stonden in vlam, die zich weldra mededeelde aan de woning zijner buren, waarin eene 75-jarige we duwe, een gebrekkig man en eenige kinderen ter ruste lagen en die met levensgevaar het brandende huis wisten te ontkomen. Reeds spoedig was men van meening dat de brand was aangestoken en viel de verden king op den man en zijne vrouw, die, door den burgemeester gehoord, verklaarden niets te hebben kunnen redden van hun inboedel. Dit was in strijd met de waarheid, want de vrouw had eenige gouden voorwer pen welen magtig te worden en die haren man gegeven, die deze bij zich had toen hij bij den burgemeester eene .ontkennende houding aannam. Al spoedig kwam de man lot bekentenis dat hij de schuldige was, welke bekentenis hij ook heden voor het hof volhield. Zich meester te maken van de assurantiepenningen was het doel van zijn daad geweest. Overeen komstig het requisitoir van het openb. min. veroordeelde het hof v. d. T. tot 10 jaren tuchthuisstraf. Mr. J. van Gigcli was als zijn verdediger opgetreden. Hel hol deed ook o. a. uitspraak in de zaak van I). v. d. S. uil Ammers- lol, beschuldigd van moedwilligen manslag, het legen den grond werpen van haar kind en veroordeelde haar tot 6 jaren tuchthuisstraf. In de correctionele zitting bevestigde het hof het vonnis der Haagsche reglbank, waarbij de huishoudster van den heer v. R. tot 2 dagen celstraf is veroordeeld, wegens het aan den commissaris van policie van Sclievenin- gen toevoegen van het woord «lasteraar", en zulks met verbetering der qualificatie aan het bewezen verklaarde feit gegeven. Morgen zullen verschillende gala- en hofrijtuigen met paarden van Z. M. den koning naar het Loo worden overgevoerd, ten einde in gebruik te worden genomen bij de feesten, welke bij gelegenheid van de ontvangst en het verblijf van prins en prinses Hendrik en andere leden der vorstelijke familie op 1' M» buitenpaleis zullen gegeven worden. Gisteren heeft zich een jongman, de zoon van een welgesteld inge zetene buiten deze stad. in de duinen te Scheveningenin de nabijheid van het Oranje-hótel, met een pistoolschot het leven benomen. BELGIE De feesten wegens het 25-jarig huwelijk van den koning en de ko ningin w orden met groote geestdrift gevierd. Brussel is geheel met vlaggen en bloemen gelooid. Bij de receptie ten pahfze werd een reeks van bui tengewone gezanten der buitenlandsche mogendheden ontvangen. Alle Bel gische bisschoppen woonden het «Te Beum" hij. E K I- A X R. LONDEN, 22 Augustus. II. M. de koningin, die hoogst zelden geschenken van hare onderdanen aanneemt, heeft dezer dagen echter eene uilzondering gemaakt voor een Cyprioot, die haar driehonderd jaar ouden Cypriscben wijn aanbood. Uit Nicosia (Cyprus) wordt aan the Standard berigtEen vlakte op

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2