LEIDSCHE ZATURDAG 24 AUGUSTUS. ST A DS-REK ICHT KIN. PATENT BLABEW, BIN .NElN LA iN ÜSCll E IJK BIGT K.N be Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd, be prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50, met liet Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de capedilickosten. Afzonderlijke nomniers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. ti Cents, Pc prijs der Advertcntifn is van 1 4 regels iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 37—38 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Brengen ter kennis van de ingezetenen dat op Zaterdag 24 Augustus, bij gelegenheid van liet huwelijk van K. H. Prins Hendrik der Nederlandenvan wege het Gemeentebestuur eene MUZIKKUIT- TOERING zal worden gegeven door de Kapel der dienstdoende schut terij op de Koornbeursbrugdes avonds van 8 tol 10 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE FREMERY, Weth'. 1". B. Leiden, 23 Augustus 1878. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, Is alinea der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad li". 95), tot regeling van hel toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke ge vaar. schade of binder kunnen veroorzaken Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen op heden vergun ning is verleend aan de navolgende personen en hunne rechtverkrijgenden, als: 1». K. W. Zürhaar tot het oprichten van eene distilleerderij in het perceel in de Vrouwenkamp N°. 4; 2°. 11. A. Van Kerkhoff, om in zijn pand aan de Breêstraat hoek Vrou- wensleeg, N». 52eene smederij op te richten: en 3°. B. Tiionus, om buskruit te bewaren en te verkoopen in zijn huis aan de gedempte iJzerengrachl N°. 5 a. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FREMERY, Wethu I». B. Leiden, 22 Augustus 1878. E. KIST, Secretaris. De WETHOUDER, Voorzitter van het College van Zetters le Leiden, doet te weten dat de ingevulde patentbladen over het dienstjaar 1878/9voor de wijken IV en V, bij het College van zetters, in een der vertrekken van het raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, ver krijgbaar zijn, dagelijks, des namiddags van één tot drie uren, eu wel van den 20° tol en met den 24'" Augu-tus 1878; t«rwijl naliet verstrijken van dien termijn, de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten wor den afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer Eu geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Wethouder voornoemd, Leiden, 19 Augustus 1878. Mr. 1'. C. LIBRECI1T LEZW1JN. LEIDEN, 23 Augustus. Er beslaat gelegenheid lot verzending der correspondentie naar Nederl.- Judië door middel van het stoomschip Gelderlandwaarvan het vertrek uit Rotterdam op den 285Un Augustus aanst. is bepaald. Behalve naar Batavia wordt met deze gelegenheid mede eene brievenmaal naar Padaug verzonden De gedrukte stukken en monsters van koopwaren belmoren uiterlijk in den avond van 27 Augustus en de brieven den volgenden dag, des morgens vóór 10 uur, te Rotterdam aangekomen te zijn. Blijkens kennisgeving van burg. en weth. zal morgen, ter gelegenheid van het huwelijk van Z. K. II. prins Hendrik, des avonds van 8 tot 10 oren. eene muziekuitvoering op de Korenbeurs plaats hebben door hel muziekcorps der dienstd. schutterij. Volgens de gemaakte toebereidselen zal alsdan ook de fontein op de Vischmarkt te midden eener gasverlichting hare waterstralen uitwerpen, waarvan men een goed ellect mag verwachten. Heden namiddag, ongeveer ten hall twee ure, is uit het water aan den Witten Singel opgehaald het lijk van zekeren 11., die in den laatsten tijd een zwervend leven heeft geleid; het lijk is onder toezigt der politic naar de loods voor drenkelingen overgebragt. - De Staatscourant bevat het verslag omtrent de aanwinsten van liet kon penningkabinet gedurende liet jaar 1877. Bij kon. besluit van 20 Aug. jl is Zr. M\ commissaris in de provincie Overijssel gemagtigd tot bijeenroeping van de staten dier provincie in bui tengewone vergadering op Vrijdag 30 Augustus e. k.ter verkiezing van een lid van de eerste kamer der staten-gcueraal in de plaats van wjjlen m'. G Dumliar. -- De lolclingen die in dit jaar zijn ingelijfd bij de bereden corpsen en, na hunne inlijving, tot nadere oproeping met verlof zijn gezonden, zullen op Dingsdag den 1" October a. s. in werkelijke dienst worden gesteld, ten einde te worden gekleed en geoelend. liet lCdl! Nederlandsche taal- en letterkundig congres is gisteren te Kampen geopend met eene rede van den voorzitter d\ D. Lubach. Des avonds te voren waren de leden op eene feestelijke wijze ontvangeneerst in de buiten-socieleit en daarna op het raadhuis. Beide gebouwenalsmede de IJsselhrug, waren bij die gelegenheid fraai geïllumineerd. Tot voorzitters van de algemeene vergadering werden benoemd de hli. de Jonge van Ellemeet, Lubach, lleremans en Schaepman; tot secretarissen de hh. Verdam, Ledeganck, Naniiiiiga Uittydijk en van de Sande Bak- huyzen. Eerste afdeeling: tot voorzitters de hh. Brill, fleckering Vinckers, van der CruyssenBurgersdijklot secretarissen de lib. Hansen en 0alle. Tweede a'deeling: tot voorzitters de hh. van der Attwera, van Doorninck, Dercksen; tot secretarissen de hh. Kollewijn en Vorslerman van Oven. Derde afdeeling: tot voorzitters de lib. Oilman, de Geytcr, Jacobson; lot secretaris de heer van Derven. De eerste afdeeling vergaderde in de nieuwe raadzaal. Sprekers waren de hh. Brill over de oorzaken der taalverbastering in Znid-Afrika; van Wulfften Palthe over de afleiding van het woord /'kwaad". In de tweede afdeeling sprak de heer Dercksen over Kampen en IJssellinie in 1672, en hield de heer Vorsterman van Oyen eene voordragt over heraldiek en gene alogie, als vervolg van zijn rede op het Brusselsche congres. In de derde afdeeling sprak de heer Jacobson over de kunst van tooneelschrijven in Noord-Nederland in onze dagen. Ten 2 uur werd de algemeene vergadering geopend. Voorzitter was de heer de Jonge van Ellemeet. De heer Lanrillard hield een dichterlijke voor dragt, naar aanleiding van het kerkzegel der hervormde gemeente le Kampen, waarin een slang en een duif voorkomen. De voorzitter verzocht den heer Hamelberg rapport uit te brengen van de op het vorige congres benoemde commissie betreffende de zorg voor de Hollandschc taal in Znid-Afrika. De heer Burgersdijk hield een voordragt over een nieuwe vertaling van eeuige stukken van Shakespeare. De heer Schaepman hield een voordragt over Vondel en wekte op tot herdenking van den 5'1'" Februarij 1879, den 200e" verjaardag van 's dichters dood. Naar aanleiding hiervan sprak de abt Brouwers eenige dichtregelen uit, waarin hij voorstelt op het slot teMuiden een boekerij te stichten. Op het voorstel van den voorzitter werd besloten eene commissie ad hoe te benoemen. Te Katwyk aan Zee is tot predikant beroepen d". Voorhoeve, pred. te Ilarlingen, en te Delft d'. Rijnders, pred. te Middelburg. Eergisteren morgen ontstond er brand in de Haarlemmermeer in de bouwmauswoning op sectie J, kavel n". 3, bewoond door de wed. II. Govlé. Gebouw, inboedel en verdere inventaris werden een prooi der vlammen. Op Beineveld, nabij Delft, had eergisteren een treurig ongeval plaats. Een aanvallig 12 jarig meisje, dat zich met eenise andere kinderen in den tuin vermaakte, viel, door eene duizeling bevangen, van den schommel en werd daarbij zoodanig aan het hoofd verwond, dat zij gisteren morgen aan de gevolgen is bezweken. - Te Haarlem is gisteren door het prov. bestuur van Noordholland aan besteed: 1'. De opbouw van het te Amsterdam te bouwen rijks-museum met directeurswoning. Daarvoor waren de minste inschrijvers de hh. J. Schoonenburg en C. J. Maks. te Amsterdam, voor ƒ738.000. 2". liet maken der ijzer-, lood-, zink- en verdere bedekkingswerken voor hel rijks-museum voornoemd. Daarvoor was de minste inschrijver Joseph Paris-Isaac, le Machiennes (België), voor ƒ299.500. Uit Sloterdijk wordt gemeld, dat liet daar, ouder gewoonte, met den Hartjesdag weer erg dol is toegegaan onder de Ams'erdamsche" bezoekers. Vechtpartijen gaven ook tut weder der policie de handen vol; zoo vol zelfs, dat de burgers tusschenbeiden moesten treden om haar te helpen Tegen eenigen is proces-verbaal opgemaakt en een is door een messteek zoodanig gewond, dat hij per rijtuig naar Amsterdam vervoerd moest worden. De vermoedelijke dader is in hechtenis.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1